1. IVF v květnu, červnu 2012

maja1111111
29. dub 2012

Ahoj kdo jde na své 1. IVF v následujících měsících??,pojdme se podpořit a radit si na vzájem 🙂 .

berusinkaaa
30. dub 2012

Ahoj,koukam ze tu jeste nikdo neni.No snad se to tu brzo naplni.Holky chtela bych vedet vice informaci k IVF,prosim o nejake zkusenosti.Zatim mám jen ztrohe infa.Z pritelem jsme se rozhodli jit do IVF po 3 neuspesnych IUI.Do centra jdem koncem kvetna a snad se nam vse podari domluvit na cerven.Mam strach a obavu jak vse budu snaset a zvladat zasah proti prirode....

kacenka14
2. kvě 2012

Ahoj holky, my jdeme teď v pátek s manželem podepisovat smlouvy na IVF. Budu to asi podstupovat v červnu, protože teď mi ještě nasadili léčbu kvůli endometrióze.. Taky z toho mám trochu strach. Já na IUI ani nebyla, rovnou na IVF, tak vůbec nevím co a jak..

maja1111111
autor
2. kvě 2012

@berusinkaaa ahoj no to já mám také strach jak to budu snášet,zjištuji informace kde se dá...nejdříve všechna vyšetření a ted jsem dostala injekci na utlumení vaječniku ..A za 15 dni bych si měla začít píchat ty injekce,bojim bojim...Ja bohužel jinou šanci nemám než IVF mám nepruchodné vejcovody 😒 ..(zjistil mi to doktor když jsem byla na laparoskopii v unoru ) vubec jsem netušila ,že je nějaký problem....no každý to má jinak

maja1111111
autor
2. kvě 2012

@kacenka14 Ahoj no endometriozu mám také,ale mě to tam doktor vyčistil během laparoskopie(srusty)takže jsem připravena rovnou na IVF,,,pry lidi co mají endometriozu špatně reaguji na stimulaci,no tak uvidíme....snad se něco urodí 🙂

kacenka14
3. kvě 2012

@maja1111111 a nevíš v jakém smyslu špatně reagují na stimulaci? jako tloustnutí nebo že jim je špatně?

maja1111111
autor
3. kvě 2012

no já to spíš pochopila,že nato nereagujeme jako že se dělá málo vajíček...

luca77
3. kvě 2012

Ahoj holky,já jsem v listopadu 2011 začala s mým 1.IVF,ale nakonec mi bylo ukončeno pro špatnou neboli vůbec žádnou reakci na stimulaci 😒 Měla jsem dlouhý protokol: první den MS mi píchli Decapeptyl (utlumení vaječníků) a 15.den jsem začala se stimulací.Jezdila jsem 2 - 3týdně na UTZ a pořád nic,tak mi změnili injekce z Menopuru na Fostimon a stále nic! Takže asi po 14dnech píchání bylo 1.IVF zrušeno! Pojišťovna VZP schválila 30injekcí,ale to nestačilo,takže jsme přikupovali další,celkem to přikoupení asi cca 4tis.! Vzali mi krev (550,-) ,aby zjistili proč jsem nereagovala.Asi za měsíc byly výsledky a dr. mi naznačila,že mi stárnou vaječníky , hodnota AMH 5,32 na to mi řekla dr.,že je 2x nižší,než má být,ale jsou holky i s nižším. No a na to mi dr. navrhla lázně,takže koncem února 2012 jsem odjela do Františkových lázní na měsíc.Mám za sebou laparoskopii 02/2011(dělaly se mi cysty),ted už bez! Dále imunologii - beru 0,5 Prednisonu,dříve celý a nedávno genetiku - vše v pořádku a tam mi dr. řekla,že je divné,že jsem vůbec nereagovala na stimulaci,že z výsledků krve bych měla reagovat velice dobře! No a teď jsem na tom tak,že jsem 1.5. začala píchat Puregon pomocí pera( za pero jsme dopláceli 2.500,-) a mám krátký protokol(začíná se s pícháním 2.DC) a zítra neboli už dnes jedu na UTZ,aby jsme viděli,jak to roste a doufám,že to roste nebo už mě klepne 😉 Takže v podstatě to je jakoby 2.IVF,ale skutečnost 1.IVF 😉 ..první se nepočítá a Decapeptyl mě fakt dokonale uspal.Jinak mám anovulační cykly,užívám Utrogestan,abych dostávala MS a to jsem nikdy neměla problém s MS,vždy chodila přesně jak hodinky! Letos v listopadu to budou 4roky co se tak nějak snažíme z toho poslední 2roky bojuju s MS! Před týdnem jsem byla na UTZ první po lázních a dr. mí říkala,že tam mám hodně připravených vajíček,tak jsem sama zvědavá,zda lázně pomohli 😉 Tak přeji hodně štěstí do 1.IVF .

luca77
3. kvě 2012

holky, špatná reakce = tím se myslí,že nám nerostou folikuly v kterých jsou právě ta vajíčka. Nejsem žádný znalec,ale něco málo mám za sebou,tak vím 😉 Jo a ještě máme za sebou 1x IUI 03/2010.

maja1111111
autor
4. kvě 2012

@luca77 Ahoj moc díky za informace,tak to jsem zvědavá jak vše bude pokračovat.(určitě dej vědět,jsem zvědavá)Já tam jdu 11,5 a má mi dát léky na stimulaci...A mužu se zeptat ,když Ti dali lék na utlumení vaječníku,dostala jsi menses ,tak jak si měla nebo ne????já mám problémy s cysty v prsou a vždy po menses je to ok..ted mám ty prsa ,jak když tam mám silikony,,,a menses nikde...ach jo...
tak moc držím palce a písni jak pokračuješ 🙂

ivex
4. kvě 2012

Ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala. Já jdu v pondlěí už na zavádění embrií, strašně rychle to uteklo, tak snad vše dobře dopadne a dočkáme se všechny. Držím palečky.

kacenka14
4. kvě 2012

Tak jsme dneska byli na tom podepisování smluv. Se stimulaci začnu buď 11. nebo 25.5., čeká se až mi klesne sliznice. Manžel má spermiogram v pořádku. Tak už se těším, jen na ty injekce moc ne ☹
@ivex a můžu se zeptat měla jsi nějaké vedlejší účinky při stimulaci?

ivex
4. kvě 2012

@kacenka14 Ne, neměla, jen když jsem měla jít na první iui tak jsme to uprostřed cyklu museli ukončit kvůli nereagování na stimulaci (píchala jsem si merional), při 2.iui jsem měla ze začátku puregon pero, to už bylo lepší, na konci merional, ale pro změnu byl špatný spermiogram, ale zkusili jsme to a nic. No a při 3. iui jsem měla zase merional, ale dvojitou dávku a ta zabrala zase moc, že jsem měla asi 16 foliklů, sice menších, ale doktor mi řekl, že na iui to není, že by to mohlo být vícečetné těhotenství, tak mi doporučil buď vyfouknutí pár vajíček iui nebo přímo umělé. Na jeho sme šli do toho umělého skrz ten špatný spermiogram, jenže jsme netušily, že vitamíny, co napsal doktor manžovi po té 2. iui kvůli tomu spermiogramu, tak dobře až výborně dopadne, ale co už, to jsme se dozvěděli až po odsání těch vajíček, nakonec jich bylo schopných k umělému 8, z toho se 2 nechytli, takže nám zůstalo 6 no a v pondělí uvidíme, kolik jich bude vyvinutých na zavedení, ale chceme si dát 2 embryjka. Ničeho se nemusíš bát, ty injekce jsou nepříjemné, kdo máš sama píchat, ale dá se to zvládnout, už kvůli tomu výsledku. Pro mě teď bude od pondělka dlouhých 14 dní, než budu mít opravdu výsledky zda se chytli nebo ne, ale to je ještě předčasné. 😨

kacenka14
5. kvě 2012

To chápu, těch 14 dní bude asi krutejch pořád přemýšlet, jestli to vyšlo nebo ne 🙂 Já nebudu myslet na nic jinýho. A ještě se zeptám, nechávali jste si i zamrazit embrya?

maja1111111
autor
5. kvě 2012

@ivex moc moc držím palce at se chytí a nepustí!! 🙂 a budeš si brát volno nebo neschopenku??..v tomhle nemám ještě jasno...někdo si bere tyden neschopenku a někdo to neřeší a jde do práce tak nevím... 😕

ivex
5. kvě 2012

No,skončila 10. dubna rodičovská a do práce jsem se neměla kam vrátit, tak jsem zatím na úřadu práce, ale mám nějaký přivýdělek, takže bez koruny nejsme a manžel vydělává taky nějakou tu korunku 🙂 ale co vím, tak si berou holky volno tam 3 - dní, ale to doporučí i doktor, záleží na okolnostech a zdravotním stavu. A tebe to čeká kdy?

ivex
5. kvě 2012

@kacenka14 Ještě to pořád řešíme, zda je dát do mrazáčku nebo ne, já bych byla pro, manža moc nechce, tak uvidíme v pondělí co nám doporučí, zatím je všeckých 6 ještě do pondělka ve vývinu 😀

kacenka14
5. kvě 2012

@ivex my jsme rozhodli, že ne. Tak snad nebudem litovat 🙂 A přibrala si při stimulaci nebo vůbec?

ivex
5. kvě 2012

Jj, přibrala skoro 3 kila a já mám tu nevýhodu, že mě to všechno jde do břicha, takže ho mám jak balón, ale nechci shazovat nějak krutě ať to dobře dopadne, snažím se jíst spíš ovoce a zeleninu, jogurty, ale zatím nic dolů a to mě štve 😖

kacenka14
5. kvě 2012

@ivex To je mazec, toho se uplně děsim. Během těhotenství mi nevadí, že přiberu, ale kynout ještě před otěhotněním.. z toho nejsem vůbec nadšená 😒 Ale co bysme pro mimi neudělali 🙂

ivex
5. kvě 2012

No aspoň něco pozitivního, taky se pořád uklidňuju, že když se to podaří, tak pak nastartuju a začnu se sebou něco víc dělat, jenže já měla i při prvním prvních asi 13 týdnů problémy, v 11. jsem dokonce ležela na kapačkách, tak nechci nic riskovat, ikdyž pokaždé je to jiné. Ale vždycky když jdu kolem zrcadla, tak se zhrozím 😝

maja1111111
autor
5. kvě 2012

@ivex no nevím pokud bude vše ok,měla bych stimulovat od konce května..zatím jsem dostala injekci na ulklidnění vaječníku

maja1111111
autor
5. kvě 2012

@maja1111111 a nechcete si tam dát svoje fotky???je tam pořád ten samej ksichtík 🙂

kacenka14
5. kvě 2012

@maja1111111 já ne, kdyby sem chodil někdo známej, tak nepotřebuju, aby se o mně tyhle věci věděli 🙂

karol119
5. kvě 2012

Ahoj holky muzu se k vam pridat?

kacenka14
5. kvě 2012

@karol119 no jasně 🙂 taky ivf před sebou?

maja1111111
autor
5. kvě 2012

@kacenka14 tak třeba zvířatko,jen at je tam něco jiného a ne ten přiblblej šklebík 😀

maja1111111
autor
5. kvě 2012

@karol119 no jasný povídej v jaké jsi fázi?? 🙂

ivex
5. kvě 2012

@maja1111111 já už na tom zapracovala, taky nechci přimo zveřejnit svůj ksichtík 😉 ale ž je to lepší, ne 😀

ivex
5. kvě 2012

@maja1111111 uteče to jako voda, budu držet pěstičky.............

karol119
5. kvě 2012

Holky ja ma za sebou docela dost zkusenosti..IVF podstoupila jsem 4x,ted jsem po nativu,v pondeli jsem mela transfer.Mam za sebou 2x tehotenstvi prirozenou cestou,ale bohuzel to nedopadlo a jednou mimodelozne po IVF.Ted v listopadu jsem byla na odstraneni vejcovodu,ktery mel zanet a delal skody,takze nektery pokusy byly uplne k nicemu,protoze ten vejcovod vytvaril nejakou tekutinu,ktera prekazela uhnizdeni embrya.Taky jsme byly na imunologii, kde nam podtvrdily alergii na sperma.Hodne zalezi na doktorach,ted mam vybornou doktorku ktera nas poslala na vsechny vysetreni,pokud se vam nepodari IVF vyzadejte si vysetreni(imunologie,genetika a t.d.)pred tim jak jsem mela doktora,tak ten me nikam neposilal jen nas porad hnal do dalsich pokusu.Mozna uz bych davno otehotnela i prirozenou cestou kdyby na to prijsly driv,ale co se da delat ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru