• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

6. března 2012 
@lucie.hasmanova
doporučují minimálně nechat projít jeden menstruační cyklus
25. lis 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni já jsem tu bolest přikládala ještě ke krční páteři...ale ted můžu říct,že už jsem v poho...už mám chut i na kávu :wink:
25. lis 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ismet Ahoj....no já zírám :fearful: ,ale řeknu ti všude je něco...my jsme měli před 3týdny taky doma tichou domácnost :unamused: ,tak uvidíš třeba se to vše spraví ..držím palce.
25. lis 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravím po dlooooooooooooouhé době :slight_smile: Všem vám přeji pevné nervy a těm, které neslaví, ještě pevnější :frowning2:
My jsme začali se stimulací na dlouhá protokol - foukám si Synarel. Ve středu jdeme na kontrolu, jestli mám hypofýza pěkně zastydla a jestli ze mě udělají tu nosnici... Chceme vyprodukovat vajíčka i pro darování, tak snad bude z čeho brát :slight_smile:)))))
25. lis 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ono je to neuvěřitelně těžké období - vím o čem mluvím, s prvním manželem jsme to neustáli... Byli jsme spolu 6 let a to snažení nás natolik vyčerpalo, že jsme museli od sebe... Hlavně to chce stále komunikovat o svých pocitech - a to je sakra těžké :frowning2:
25. lis 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,dnes jsem byla na UTZ a po 7denní stimulaci stále nic a sliznice 1,5mm..spíš klesá než stoupá...v úterý jsem měla do 5mm :frowning2: ..takže změna injekcí z Fostimonu na Merional a zvýšit dávky...ještě mám 7amp. Fostimonu,tak dopíchat a pak mi napsala 6ampulí Merionalu..to už jsem hradila 1.542,-Kč (cca 257,- /ks) a píchat 4ampule a v pondělí jedu do CARu zase. :frowning2: Ach jo..
25. lis 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luca77 Tak snad zareagují lépe... ty komplikace mě děsí.... držím pěsti!!!!!
25. lis 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rehonka no já doufám,že se to tam dole vzpamatuje :unamused: a děkuju..
26. lis 2011 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
luca77-snad ti ty další léky zaberou.
Já jsem dnes byla na transferu a dali nám dokonce fotku malých. :slight_smile: Je to sice hezké,ale jak to bude vypadat za 14 dní,to je ve hvězdách..
26. lis 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte prosím, kdy se asi uhnizďuje to embryjko?. Já jsem byla ve čtvrtek na transferu, bohužel mi tam dali jen jedno, tak mám strach, že to nevyjde. :unamused:
27. lis 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to uhnízdění tedy nevim. Vím jen,že když se dá do dělohy po prodloužené kultivaci,tak už je v té fázi,kdy se může hned začít vrtat. Mě se včera večer udělalo tak zle,že jsem šla v sedum spát a teď se bojím,že je po všem. :frowning2:
27. lis 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26
embryjko se uhnízďuje zhruba 1-5 dnů po transferu a je úplně jedno,jestli je nebo není po prodloužené kultivaci
27. lis 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca77 já ani nevím, že ty injekce kromě na vajíčka taky zabírají na růst sliznice, to jsem netušila :fearful:
@hoper mě je poprvé ukázali zvětšené na obrazovce a dost mě to dojalo :dizzy_face:
@zuzanka26
@hoper Tak zrovna to jsem řešila v pátek tak jsem si to vyguglovala a našla jsem, že 6. den po oplození se začínají chytat sliznice a 7. den se zavrtávají. Takže spíš záleží ne kolik dni jsi od ET ale jak je staré embrio, takže já to počítala od OPU. Mě se udělalo zle 2. noc ve 3 h ráno po ET, asi půl hodiny fakt zle a bolest v podbříšku. Pak to přešlo a od té doby dobrý, občas mám lehce jako bolesti na ms. Dnes jsem šestý den od ET a začínám být nervozní. Testovat se bojím, takže nic nevim. Stejně je brzo. Jo děsně mě bolej prsa od včera.
27. lis 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26 proč ti dali jen jedno? a kolik jich máš zamražených?
27. lis 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodnice děkuju, je to moje první IVF, tak jen sbírám informace.

@bruni já byla pro dát si tam dvě, ale doktorka mě tak nějak přemluvila, měla jsem PCO, tak říkala, že u mě hrozí ten hyperstimulační syndrom a případné těhotenství ho ještě zhoršuje, proto že mi doporučuje jen jedno, pokud bude kvalitní. A asi to tam takhle zapsala do počítače, takže když jsem přišla na transfer, řekli mi, že zamrazili 6 morulek a jednu blastocystu a druhou blastocystu mi zavedli. tak nevím,jestli jsem neudělala chybu.
Já vím, že z jejich pohledu jsou dvojčata riziková a vím, že tím nejsou nadšený, na druhou stranu, co by za to člověk dal a ta šance na otěhotnění se tím opravdu zvyšuje. :pensive:
Každopádně bych si příště nechala rozmrazit 2, teď jde zas o to, jestli to rozmražení dvě zvládnou.
Ach jo, teď jestli to nevyjde, tak si to budu vyčítat.
27. lis 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny píšete, jak se vám udělalo kdy zle, mě taky včera bylo trochu chvilku divně, ale nevím, mám už teď takový divný strach, že to nevyšlo. :pensive:
27. lis 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdarvím :slight_smile: Já jsem dnes šesty den po ET a azačínám být taky docela nervózní a mám strach, že to neklapne a bobek se tam nezavrtá. Holky, taky vás občas bolí břicho jako na MS? Jo to boj co, ty dětičky :frowning2: :slight_smile:
28. lis 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26 neboj, pokud je to ta pravá blastocysta tak se zavrtá ikdyž je sama :wink: a pokud ne, tak co bych já za to dala abych měla tolik krásných zamražených embrijek, máš klid, že když se nepovede nemusíš zase na stimulaci a pěkně v klidu na KET. Tak nezoufej, je to krásný výsledek :slight_smile: To že nám bylo špatně jsme psaly jen dvě, to nejsou všechny :wink: a taky to nic neznamená, to jsou spíš dozvuky OPU a ET. Každý má příznaky úplně jiné, někomu je blbě někomu vůbec nic a přesto se zadaří.
@mpetula jo jo střídavě mě bolí jako na ms a střídavě vůbec nic. A bolej mě už dva dny prsa, což mě ale bolí vždy před ms i při 1.IVF taky a nic z toho nebylo. Takže příznaky jsou fakt naprd :unamused: Ještě že chodím do práce, tak nemám čas se sledovat.
28. lis 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni děkuji, že dáváš naději. U mě byl problém v tom, že nebyla ovulace, navíc spermie nešla k vajíčku, tak si říkám, že tohle musí vyjít. Ale zase vím, jaké jsou statistiky...
jsem ráda, že mám zamražené, i když nevím, kolik se jich rozmrazí potom a přežije to.
Buď ráda, že chodíš do práce. Já dřepím doma a pořád na to myslím.
:pensive:
28. lis 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni No tak s tím břichem to mám stejně, někdy nic, někdy bolest, že už si říkám, že ms dorazila. A prsa, ty mě žačali bolet po OPU, tak jestli to byl dozvuk stimulky, ale už to trochu polevilo, tak doufám, že to neznamená nic špatného. No ten týden bude ještě náročný, ach jo. A to jsem si říkala, jak jsem hezky v klidu. Ale mám toho plnou hlavu, dnes v noci se mi zdál sen, že se to povedlo a že to budou jednovaječná dvojčátka. No už mi z toho asi hrabe :unamused:
28. lis 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, také se přidávám :slight_smile:, čeká nás první IVF, tak se trochu bojím, hlavně těch hormonů.. injekce nesnáším a kort si je píchat sama :astonished: , to bude něco! Teď čekám na mrchu a pak se jde na stimulaci :slight_smile:
28. lis 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26 No právě. Při 1.IVF jsem byla doma a řekla si že příště už nebudu. Je to na nervy. Ale ty jsi měla náběh na OHSS takže je v pořádku že jsi doma :wink:
@mpetula jo jo to znám ty sny :unamused:
@petulinkaaaaa ahoj vítej. Napiš něco o sobě co máte za sebou :wink:
28. lis 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano, holky,
tak dneska ctvrty den po ET a taky uz mi hrabe. Jsem taky na neschopence...Mne to totiz neutika ani v praci :grinning:
28. lis 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak necitim vubec nic...Jenom ty vajecniky porad boli po OPU :confused:
28. lis 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni Tak od července 2009 neberu antikoncepci, řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a pokud to nevyjde do roka, tak to začneme řešit... prvních pár měsíců jsem to opravdu neřešila, ale pak už mi to nedalo a začala jsem s počítáním plodných dnů, měřením bazální teploty, pak jsme si koupila i ovulační testy... no a pořád nic. Rozhodli jsme se teda podstoupit některá vyšetření, mě bylo sděleno mým gynekologem, že mám obrácené hodnoty hormonů ( což jsem nevěděla co pro mě znamená ) a přítel že má málo aktivních spermií, podstoupili jsme inseminaci a ta nevyšla, pak jsme to nechali být, protože jsme měli před svatbou a bylo tolik starostí, že jsme to úplně vypustili...
v září 2011 jsem nás objednala do Gennetu, teď za sebou máme všechna vyšetření, kromě průchodnosti vejcovodů, ty prý nejsou potřeba pokud nám budou dělat rovnou IVF a vyšetření je prý dost nepříjemné, tak jsem ráda, že jsem se tomu vyhnula, aspoň prozatím :slight_smile: ... Jinak nám vše vyšlo výborně, takže příčina je neznáma :slight_smile: ... teď čekám na mrchu a jedu si pro injekce a začneme se stimulací.
28. lis 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petluska kdyby to tak člověk věděl hned, že? :grinning:
@petulinkaaaaa tak držím pěsti ať to vyjde na poprvé :wink: injekcí se neboj, nejhorší je čekání na ortel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. lis 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni to jo, čekání nesnáším :confounded: ... jsem zvědavá, jak to dopadne... a také mám trochu obavy s odsátím vajíček.. je tonepříjemné?
28. lis 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinkaaaaa
Neboj, praveze to odsavani vajicek vubec neucitis, ani nebudes o nicem vedet, budes uspana :wink:
Pak malinko boli brisko, ale to uz mas vsechno za sebou, tak to vydrzis :slight_smile:
28. lis 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinkaaaaa Ahojky :slight_smile: neboj, neni. Dělají to v narkóze, tak si jen chvilku pospíš. Mě pak když přivezli na pokoj, tak pak už jsem dál ani nespala a za chvilku bych bývala šla dom, kdyby mě pustili. Jen mě tedy bolelo břicho, to pak i doma ten den, tak jsem ležela. Nevím jestli to mohlo být tím, ale já mám v břiše křečové žíly, tak možná proto mě to víc bolelo :sweat_smile: Mám to tak vždy, když mi tam někdo šťourá :slight_smile: No a injekce, mě píchal manžel :grinning: A o čekání ani nemluv, mám před sebou ještě týden a začíná to být šílené :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
28. lis 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že @petluska byla rychlejší :slight_smile:
28. lis 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek