1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

jahodnice
25. lis 2011

@lucie.hasmanova
doporučují minimálně nechat projít jeden menstruační cyklus

luca77
25. lis 2011

@bruni já jsem tu bolest přikládala ještě ke krční páteři...ale ted můžu říct,že už jsem v poho...už mám chut i na kávu 😉

luca77
25. lis 2011

@ismet Ahoj....no já zírám 😨 ,ale řeknu ti všude je něco...my jsme měli před 3týdny taky doma tichou domácnost 😒 ,tak uvidíš třeba se to vše spraví ..držím palce.

rehonka
autor
25. lis 2011

Zdravím po dlooooooooooooouhé době 🙂 Všem vám přeji pevné nervy a těm, které neslaví, ještě pevnější ☹
My jsme začali se stimulací na dlouhá protokol - foukám si Synarel. Ve středu jdeme na kontrolu, jestli mám hypofýza pěkně zastydla a jestli ze mě udělají tu nosnici... Chceme vyprodukovat vajíčka i pro darování, tak snad bude z čeho brát 🙂)))))

rehonka
autor
25. lis 2011

Ono je to neuvěřitelně těžké období - vím o čem mluvím, s prvním manželem jsme to neustáli... Byli jsme spolu 6 let a to snažení nás natolik vyčerpalo, že jsme museli od sebe... Hlavně to chce stále komunikovat o svých pocitech - a to je sakra těžké ☹

luca77
25. lis 2011

Ahoj,dnes jsem byla na UTZ a po 7denní stimulaci stále nic a sliznice 1,5mm..spíš klesá než stoupá...v úterý jsem měla do 5mm ☹ ..takže změna injekcí z Fostimonu na Merional a zvýšit dávky...ještě mám 7amp. Fostimonu,tak dopíchat a pak mi napsala 6ampulí Merionalu..to už jsem hradila 1.542,-Kč (cca 257,- /ks) a píchat 4ampule a v pondělí jedu do CARu zase. ☹ Ach jo..

rehonka
autor
25. lis 2011

@luca77 Tak snad zareagují lépe... ty komplikace mě děsí.... držím pěsti!!!!!

luca77
25. lis 2011

@rehonka no já doufám,že se to tam dole vzpamatuje 😒 a děkuju..

hoper
26. lis 2011

luca77-snad ti ty další léky zaberou.
Já jsem dnes byla na transferu a dali nám dokonce fotku malých. 🙂 Je to sice hezké,ale jak to bude vypadat za 14 dní,to je ve hvězdách..

zuzanka26
27. lis 2011

Holky nevíte prosím, kdy se asi uhnizďuje to embryjko?. Já jsem byla ve čtvrtek na transferu, bohužel mi tam dali jen jedno, tak mám strach, že to nevyjde. 😒

hoper
27. lis 2011

Tak to uhnízdění tedy nevim. Vím jen,že když se dá do dělohy po prodloužené kultivaci,tak už je v té fázi,kdy se může hned začít vrtat. Mě se včera večer udělalo tak zle,že jsem šla v sedum spát a teď se bojím,že je po všem. ☹

jahodnice
27. lis 2011

@zuzanka26
embryjko se uhnízďuje zhruba 1-5 dnů po transferu a je úplně jedno,jestli je nebo není po prodloužené kultivaci

bruni
27. lis 2011

@luca77 já ani nevím, že ty injekce kromě na vajíčka taky zabírají na růst sliznice, to jsem netušila 😨
@hoper mě je poprvé ukázali zvětšené na obrazovce a dost mě to dojalo 😵
@zuzanka26
@hoper Tak zrovna to jsem řešila v pátek tak jsem si to vyguglovala a našla jsem, že 6. den po oplození se začínají chytat sliznice a 7. den se zavrtávají. Takže spíš záleží ne kolik dni jsi od ET ale jak je staré embrio, takže já to počítala od OPU. Mě se udělalo zle 2. noc ve 3 h ráno po ET, asi půl hodiny fakt zle a bolest v podbříšku. Pak to přešlo a od té doby dobrý, občas mám lehce jako bolesti na ms. Dnes jsem šestý den od ET a začínám být nervozní. Testovat se bojím, takže nic nevim. Stejně je brzo. Jo děsně mě bolej prsa od včera.

bruni
27. lis 2011

@zuzanka26 proč ti dali jen jedno? a kolik jich máš zamražených?

zuzanka26
27. lis 2011

@jahodnice děkuju, je to moje první IVF, tak jen sbírám informace.

@bruni já byla pro dát si tam dvě, ale doktorka mě tak nějak přemluvila, měla jsem PCO, tak říkala, že u mě hrozí ten hyperstimulační syndrom a případné těhotenství ho ještě zhoršuje, proto že mi doporučuje jen jedno, pokud bude kvalitní. A asi to tam takhle zapsala do počítače, takže když jsem přišla na transfer, řekli mi, že zamrazili 6 morulek a jednu blastocystu a druhou blastocystu mi zavedli. tak nevím,jestli jsem neudělala chybu.
Já vím, že z jejich pohledu jsou dvojčata riziková a vím, že tím nejsou nadšený, na druhou stranu, co by za to člověk dal a ta šance na otěhotnění se tím opravdu zvyšuje. 😔
Každopádně bych si příště nechala rozmrazit 2, teď jde zas o to, jestli to rozmražení dvě zvládnou.
Ach jo, teď jestli to nevyjde, tak si to budu vyčítat.

zuzanka26
27. lis 2011

Všechny píšete, jak se vám udělalo kdy zle, mě taky včera bylo trochu chvilku divně, ale nevím, mám už teď takový divný strach, že to nevyšlo. 😔

mpetula
28. lis 2011

Ahoj holky, všechny vás zdarvím 🙂 Já jsem dnes šesty den po ET a azačínám být taky docela nervózní a mám strach, že to neklapne a bobek se tam nezavrtá. Holky, taky vás občas bolí břicho jako na MS? Jo to boj co, ty dětičky ☹ 🙂

bruni
28. lis 2011

@zuzanka26 neboj, pokud je to ta pravá blastocysta tak se zavrtá ikdyž je sama 😉 a pokud ne, tak co bych já za to dala abych měla tolik krásných zamražených embrijek, máš klid, že když se nepovede nemusíš zase na stimulaci a pěkně v klidu na KET. Tak nezoufej, je to krásný výsledek 🙂 To že nám bylo špatně jsme psaly jen dvě, to nejsou všechny 😉 a taky to nic neznamená, to jsou spíš dozvuky OPU a ET. Každý má příznaky úplně jiné, někomu je blbě někomu vůbec nic a přesto se zadaří.
@mpetula jo jo střídavě mě bolí jako na ms a střídavě vůbec nic. A bolej mě už dva dny prsa, což mě ale bolí vždy před ms i při 1.IVF taky a nic z toho nebylo. Takže příznaky jsou fakt naprd 😒 Ještě že chodím do práce, tak nemám čas se sledovat.

zuzanka26
28. lis 2011

@bruni děkuji, že dáváš naději. U mě byl problém v tom, že nebyla ovulace, navíc spermie nešla k vajíčku, tak si říkám, že tohle musí vyjít. Ale zase vím, jaké jsou statistiky...
jsem ráda, že mám zamražené, i když nevím, kolik se jich rozmrazí potom a přežije to.
Buď ráda, že chodíš do práce. Já dřepím doma a pořád na to myslím.
😔

mpetula
28. lis 2011

@bruni No tak s tím břichem to mám stejně, někdy nic, někdy bolest, že už si říkám, že ms dorazila. A prsa, ty mě žačali bolet po OPU, tak jestli to byl dozvuk stimulky, ale už to trochu polevilo, tak doufám, že to neznamená nic špatného. No ten týden bude ještě náročný, ach jo. A to jsem si říkala, jak jsem hezky v klidu. Ale mám toho plnou hlavu, dnes v noci se mi zdál sen, že se to povedlo a že to budou jednovaječná dvojčátka. No už mi z toho asi hrabe 😒

petulinkaaaaa
28. lis 2011

Ahoj holky, také se přidávám 🙂, čeká nás první IVF, tak se trochu bojím, hlavně těch hormonů.. injekce nesnáším a kort si je píchat sama 😲 , to bude něco! Teď čekám na mrchu a pak se jde na stimulaci 🙂

bruni
28. lis 2011

@zuzanka26 No právě. Při 1.IVF jsem byla doma a řekla si že příště už nebudu. Je to na nervy. Ale ty jsi měla náběh na OHSS takže je v pořádku že jsi doma 😉
@mpetula jo jo to znám ty sny 😒
@petulinkaaaaa ahoj vítej. Napiš něco o sobě co máte za sebou 😉

petluska
28. lis 2011

Dobre rano, holky,
tak dneska ctvrty den po ET a taky uz mi hrabe. Jsem taky na neschopence...Mne to totiz neutika ani v praci 😀

petluska
28. lis 2011

Jinak necitim vubec nic...Jenom ty vajecniky porad boli po OPU 😕

petulinkaaaaa
28. lis 2011

@bruni Tak od července 2009 neberu antikoncepci, řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a pokud to nevyjde do roka, tak to začneme řešit... prvních pár měsíců jsem to opravdu neřešila, ale pak už mi to nedalo a začala jsem s počítáním plodných dnů, měřením bazální teploty, pak jsme si koupila i ovulační testy... no a pořád nic. Rozhodli jsme se teda podstoupit některá vyšetření, mě bylo sděleno mým gynekologem, že mám obrácené hodnoty hormonů ( což jsem nevěděla co pro mě znamená ) a přítel že má málo aktivních spermií, podstoupili jsme inseminaci a ta nevyšla, pak jsme to nechali být, protože jsme měli před svatbou a bylo tolik starostí, že jsme to úplně vypustili...
v září 2011 jsem nás objednala do Gennetu, teď za sebou máme všechna vyšetření, kromě průchodnosti vejcovodů, ty prý nejsou potřeba pokud nám budou dělat rovnou IVF a vyšetření je prý dost nepříjemné, tak jsem ráda, že jsem se tomu vyhnula, aspoň prozatím 🙂 ... Jinak nám vše vyšlo výborně, takže příčina je neznáma 🙂 ... teď čekám na mrchu a jedu si pro injekce a začneme se stimulací.

bruni
28. lis 2011

@petluska kdyby to tak člověk věděl hned, že? 😀
@petulinkaaaaa tak držím pěsti ať to vyjde na poprvé 😉 injekcí se neboj, nejhorší je čekání na ortel 😝

petulinkaaaaa
28. lis 2011

@bruni to jo, čekání nesnáším 😖 ... jsem zvědavá, jak to dopadne... a také mám trochu obavy s odsátím vajíček.. je tonepříjemné?

petluska
28. lis 2011

@petulinkaaaaa
Neboj, praveze to odsavani vajicek vubec neucitis, ani nebudes o nicem vedet, budes uspana 😉
Pak malinko boli brisko, ale to uz mas vsechno za sebou, tak to vydrzis 🙂

mpetula
28. lis 2011

@petulinkaaaaa Ahojky 🙂 neboj, neni. Dělají to v narkóze, tak si jen chvilku pospíš. Mě pak když přivezli na pokoj, tak pak už jsem dál ani nespala a za chvilku bych bývala šla dom, kdyby mě pustili. Jen mě tedy bolelo břicho, to pak i doma ten den, tak jsem ležela. Nevím jestli to mohlo být tím, ale já mám v břiše křečové žíly, tak možná proto mě to víc bolelo 😅 Mám to tak vždy, když mi tam někdo šťourá 🙂 No a injekce, mě píchal manžel 😀 A o čekání ani nemluv, mám před sebou ještě týden a začíná to být šílené 😝 🙂

mpetula
28. lis 2011

Koukám že @petluska byla rychlejší 🙂