• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

5. IVF a stále nic

2. září 2010 
ahojky všichni, tak dnes jsem testova a opět nic. Je tady někdo se stejným osudem? Toto bylo už moje 5.IVF a stále nic.
11. únor 2009 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéva, nás je tu fura :grinning: . Kolikátý den jsi po?
11. únor 2009 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Mám také za sebou pět IVF, všechny neúspěšné, ale mělo to i jednu výhodu, konečně znám přesnou diagnozu a vím, že nemám šanci, aby se mi embrio uchytilo. Je to definitivní diagnoza s prognozou velice špatnou pro vývoj mého zdravotního stavu do budoucna. Situaci už momentálně řešíme jiným způsobem - budeme mít náhradní maminku a jestli všechno vyjde jak má, tak máme mimíska pod stromeček :slight_smile: .
11. únor 2009 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky, tak to je mi moc líto. A jak to funguje, že můžete mít nahrádní maminku?
11. únor 2009 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj a to jde v Cesku legalne-nahradni matka?
11. únor 2009 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Náhradní maminka může být i v česku, jenom o tom málokdo ví a není to moc v povědomí. Jednou z podmínek je diagnoza, která znemožňuje mít miminko - např. chybějící děloha nebo jinší. Je to zcela legální pokud za to náhradní maminka nechce peníze, za peníze to oficiálně nejde.
11. únor 2009 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dorra, dnes jsem 16.den po transferu a test je bohuzel negativni. Takze ted nevim, co mi doporučí dál.
11. únor 2009 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Sanulík, a jak jste ji našli? Jak to vše probíhá při té náhradní maminky?
11. únor 2009 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to hodně složité, ty máš také autoimunitní onemocnění jako já, jenže mě se to neprojevilo endometriozou. Jestli máš skype nebo ICQ, tak mi napiš do IP kontakt a můžem to pořešit tak. Ale mě dr. po posledním vyšetření na imunologii jasně řekl, že řešení neexistuje a zatím na to nic není, navíc mám riziko ohrožení na životě - 80% že bych těhotenství nepřežila, navíc autoimunita nedovolí zárodku uhnízdění.
11. únor 2009 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Sehnat náhradní mamku se dá, můžeš zkusit např. kamarádku nebo z rodiny - sestra, švagrová, maminka. Hledat na inzerát nebo přes internet je velice složité, může to trvat velice dlouho.
11. únor 2009 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Sanulik,to je mi líto. To jsem netušila,že u nás něco takového vůbec existuje. Vím akorát,že u nás není možné,aby žena bez partnera podstoupila ivf. A jak toto funguje? Takže vajíčko je náhradní maminky a spermie tvého partnera?
11. únor 2009 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
A to je někdo ochotný to podstoupit bez jakékoli odměny. Asi v rodině by se dal někdo najít.
11. únor 2009 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to trošku jinak, náhradní maminka ti mimčo donosí, když nemůžeš ty. Embrio si buďto dáš vlastní - tj. tvoje vajíčko plus spermie manžela, nebo v našem případě použijeme darované vajíčko od třetí osoby /protože ze zákona je darování vajíček anonymní/ v kombinaci se spermiemi manžela. To se pak vloží k náhradní mamce jako klasické ivf, kde však ona nepodstupuje odběry vajíček ale jenom přípravu na přijetí vajíček.
11. únor 2009 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha,to je zajímavé,to jsem fakt netušila,že u nás něco takového je možné. Ale jak jsi psala,pro vás je to jediná možnost k vlastnímu miminku.
11. únor 2009 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Bohužel jediná, to víš že kdyby to aspoň trochu šlo, tak bych šla i do toho rizika, že to "nerozchodím", jenže je tu problém - jak zabydlet embrijko, aby tam zůstalo. A na to je zatím věda krátká a v dohledné době nic nevymyslí.
11. únor 2009 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Hmm,tak to mě opravdu moc mrzí. Můžu se zepta,jestli už maminku máte a jestli je cizí,nebo někdo z rodiny? Pokud nechceš odpovídat,tak samozřejmě nemusíš. Jen jsem zvědavá.
Lenpes,my už se známe,ještě to nevzdávej. testni zítra a počkej ještě na krev. Nemůžou ti pak udělat nějaké podrobnější vyšetření,jestli není problém někde jinde?
11. únor 2009 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Máme cizí náhradní mamku, protože naše damské příbuzné nemůžou kvůli zdravotním problémům náhradní mamky dělat. Hledali jsme ji dva dlouhé roky, ale podařilo se.
11. únor 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Sanulik,tak to je také běh na dlouhou trať. Ale vyplatil se,nebo spíš vyplatí. Až budete mít miminko.
Budete mít hezký dáreček pod stromeček na celý život.
11. únor 2009 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
nahradni materstvi je u nas nelegalni. ale v nekterych centrech to umoznuji. Nekdy na konci lonskeho roku byl clanek v Tydnu, zkusim to nekde najit
11. únor 2009 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.nahradni-materstvi.webnode.cz/ nebo na http://www.selskymrozumem.cz/, kde je i můj příběh psaný před třemi roky.
Tady si můžete o náhradním mateřství něco málo přečíst.
11. únor 2009 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemusíš ho hledat, spolupracovala jsem na něm s redakcí a také na článku v časopise Style - listopadové číslo.
11. únor 2009 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ja proti tomu vubec nic nemam, naopak :wink:
drzim palce :dizzy_face:
11. únor 2009 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Také si je držíme :grinning: protože je to naše jediná a poslední šance na vlastní mimčo.
11. únor 2009 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
A po 14 letech trápení si to už snad i zasloužíme, alespoň nějaký úspěch. :slight_smile:
11. únor 2009 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to si musím přečíst.
11. únor 2009 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Můžete nás, ty co potřebujou náhradní matku i ty co je chtějí dělat, podpořit hlasem na webových stránkách www.nahradni-materstvi.webnode.cz, snažíme se totiž o zákonnou úpravu včetně uzákonění možnosti finanční odměny pro náhradní maminky za to co dělají.
11. únor 2009 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
sanulik,určitě si ty články přečtu. Můžeš mi jen takhle narychlo vysvětlit,jak to je? Když matka je ta,která dítě porodí. Jak to pak uděláte,aby dítě bylo vaše. Asi to je v těch článcích a určitě si je jdu přečíst.
11. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Funguje to jednoduše, pokud je náhradní maminka svobodná nebo rozvedená, tak se budoucí taťka nechá zapsat do rodného listu mimča a pak se náhradní maminka před soudem miminka vzdá v jeho prospěch, další varianta je otevřená adopce, kdy si náhradní maminka "vybere" jako adoptivní rodiče ty, kterým jejich embrio odnosila. Vše je legální a zákonné, ale úřady co se zabívají adopcemi milujou zdlouhavé "klasické adopce", tak lidi o této možnosti neinformují.
11. únor 2009 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji za stručné a jasné vysvětlení. Určitě si ještě přečtu ty články,je to moc zajímavý. A určitě se časem podaří to u nás zlegalizovat. Asi to bude trvat delší dobu,ale časem se k tomu třeba dopracujeme.
11. únor 2009 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Nevěřila bys, kolik nás je co máme náhradní mamky a kolik lidí nad touto možností uvažuje, lidi myslí, že to u nás nejde, ale jsou nás stovky, a dětí, které se takto narodily je už také hodně.
11. únor 2009 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Luciferku, ty nad touto možností také uvažuješ?
11. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek