CAR Frýdek-Místek. Máte zkušenost?

petkaa
20. led 2008

Ahoj,

snažíme se s manželem dva roky o miminko a stále se nedaří.Chtěla bych najít, nějaké dobré pracoviště. O Gyncentru v Ostravě jsem slyšela spíš špatné zvěsti. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s CAR ve FM na ulici revoluční, ordinuje tam Mudr. Čaplygin.Děkuji

vejirka
2. únor 2010

Ivet, to ještě vůbec neřeš, co by bylo kdyby, to, že byl začátek tristní ještě neznamená, že to stejně blbě i skončí. Já si myslím, že to dopadne dobře a nakonec těhotná budeš 🙂.

Jinak já jsem taky od přírody strašný pesimista, přesně jak píšeš, lepší být mile překvapený, než nepříjemně zaskočený 😀 , tak v takovém duchu mám i já celý svůj život 😉 . Zazvoní telefon a já už se třepu, co se komu kde stalo...
Ale co se týče té mojí zkumavky, tak jsem prostě optimista, kéž by to byla třeba nějaká předtucha 😀.

Teď ale mám zase nervy z toho, že tak, jak se mi to minule opozdilo o tak dlouho, tak že to nebyla náhoda a mám nějaký problém a že teď se to taky opozdí a tím pádem i ta zkumavka 😒 . Já vím, že týden sem a tam je už jedno, ale nemůžu se dočkat 😵 .

jaji26
2. únor 2010

Veji, co škola? Neměla jsi v sobotu nějakou zkoušku?

ivetakb
3. únor 2010

Už jsem se z té prvnotní hysterie vzpamatovala, tak teď se snažím poctivě ležet, resp. být v klidu, takže se jen válím v pyžamu u televize 🙂 ... Ale zítra už si vezmu tepláky a budu se chovat "normálně" 🙂 Žádná velká námaha, ale už je potřeba něco doma udělat 🙂 Taky zajdu na pokec k sousedce, prostě normální stav...
Veji, doufám, že se to opět neopozdí, i když mně se to nervama taky stalo, aby už konečně mohlo dojít k nějaké "akci". Mně hrozně vadilo dlouhé čekání na výsledky (genetika, imuno), v podstatě 8 měsíců v... Kdy se vracíš z těch lázní? Nebo už začínáš něco brát teď začátkem cyklu?

zrcatko
3. únor 2010

Jojo, vejirka měla v sobotu zkoušku a dopadlo to ok. Teď už jen napsat diplomku 🙄...

Ivet, uvidíš, bude to dobré 🙂 . Mi se dneska narodila neteř, Terezka. Císařským řezem, protože švagrová to měla jako první porod a je jí už 38. Má to někdo štěstí, otěhotněla na první pokus a to jí bylo 37. A mně je 26 a tři roky nic 😨
Takže věk není všechno, i když všichni doktoři hysterčí, že po třicítce je to už krize. Nemusí být 😵 .

Na 17.2. jsem objednaná na poslední kontrolu v gyncentru, podívají se, jestli žádná cysta, nebo nějaký problém a od toho cyklu dalšího bych měla začít brát hormony a stimulovat. Vychází mi to, že bych krámy měla dostat 22.2., tak doufám, že je fakt dostanu 😵 a od 22.2. to rozjedeme 🙂 .

jaji26
3. únor 2010

Ahoj! Veji, gratuluji ke zkoušce, jsi fakt dobrá 🙂 . MS určitě dorazí načas, buď v klidu, hlavně nenastydni a ona příjde načas!
Ivi, je fajn, že jsi se uklidnila 🙂 . On někdy život mile překvapí, tak uvidíme 🙂 . Mě taky děsně vadilo to čekání. Jak dlouhá čekačka na genetiku, tak i imuno. Na genetiku jsem volala v květnu, vzali nás v půlce července. Bohužel, byly prázdniny, takže na výsledky jsme čekali do září a to jsme museli znovu na krev, protože v tom vedru a převozem do OVY jim nenarosty kultivace či co. Pak až v září imunologie a v říjnu výsledky. Je to hrozně dlouhá doba, člověk má dojem, že toho nikdy nebude konec ...
V pondělí jsem byla se ségrou na hematologii, objednala jsem jí taky na vyšetření. Ještě nemá děti, tak ať si neprojde stejným peklem, jako já. Vzali jí krev a doktor jí sdělil, že s mou diagnozou ať nepočítá, že by se jí ty mutace vyhly. Chudák, tak bych jí přála, aby toho byla ušetřená.... Výsledky ovšem zase až za 6 týdnů. Hrůza!

zrcatko
3. únor 2010

Jaji, a tak sestra šla na to preventivně? Na tu hematologii? Kolik jí je? Podle mě to je super, třeba i když ještě děti neplánuje, tak až je bude chtít, tak aspoň bude vědět, na čem je.

Je to pravda s tím čekáním, ale my jsme tím propluli nějak v pohodě. Asi proto, že jsme ještě nebyli tak zoufalí snažilci a pořád jsme doufali, že i v průběhu těch x-měsíců, kdy se ty testy dělaly, tak to prostě vyjde samo. Nevyšlo no 😒 .

Navíc s tou imunologií v Praze jsme měli štěstí, volala jsem tam a zrovna se jim nějaké místo uvolnilo, tak jsme jeli hned za týden 😵.

Takže my už všechny vyšetření máme. Sice doktor říkal, že by se dala ještě udělat laparoskopie na to, jestli nemám endometriozu (před 3 lety při mimoděložním jsem ji neměla) a taky, jestli mám druhý vejcovod průchodný, ale už jsem to nechtěla hrotit. A to jsem tu už psala. Kdyby to vyšlo blbě, tak by nám stejně nic jiného než IVF nezbylo a kdyby to vyšlo dobře, tak by to stejně bylo jedno, protože myslím, že čekat 3 roky je dost dlouhá doba a už více čekat nechcu. 😵

jaji26
3. únor 2010

Jo, sestra šla preventivně. Je jen o rok mladší, než já, takže 26 let. Zatím se na mimčo nechystá, ale co není může být. Problém je v tom, že má paniku z jehel. Většinou omdlévá, takže vím, že si ty injekce jako já nebude schopná píchnout ☹ .
A všechna ta vyšetření ti doporučil který lékař? V gyncentru nebo Vojkovský?

zrcatko
3. únor 2010

Ale tak třeba to dopadne dobře a žádnou mutaci nemá 😉 .

Já k Vojskému nechodím, mám teď kartu u Mičaníka, Čaplygina i v Gyncentru, tak tak mezi nimi kroužím. Z gyncentra nás poslali na genetiku do Poruby, na základě té nás pak z genetiky poslali na hemotologii do Poruby, ale byla jsem tam jen jednou, a pak pokračovala na hematologii ve FM, protože to mám blíž a dobře jsem udělala. Sice chodím na odběry a kontrolu jen jednou za 3 měsíce, ale je lepší, že to mám tak blízko.
Hormonální profil dělali mi i manželovi v gyncencentru, manželovi i spermiogram. Pak jsme se na to asi na rok vykašlali a začali chodit po tom roce k Čaplyginovi. Ten zase změřil hormony, udělal testy na pohlavní choroby, manželovi opět spermiogram, udělal nám postkoitální test a poslal na tu imunobiologii do Prahy. Všechno víceméně ok, já vzorně ovuluju, spermie nezabíjím, nikde žádný problém. Měli jsme jít na inseminaci, ale přišlo se na ty změny na čípku, tak jsem byla na konizaci a Čaplygin řekl, že do března na mě nesáhne.
Tak jsem se sebrala a šla zase do toho gyncentra, kde zase zopakovali hormony, spermiogram, napsali lázně a po lázních jsme se domluvili na zkumavce. 🙂

Takže tak u nás 🙂 . Vleče se to tři roky, ale taky i proto, že jsme nespěchali a ty hormony a spermiogram dělali pořád dokola. Všechno ostatní dopadlo dobře.

ivetakb
3. únor 2010

S těma vyšetřeníma je to mazec ☹ Já, pokud by se mi podařilo někdy otěhotnět, ještě musím na amniocentézu, kvůli těm blbým chromozomům, a pak ještě znovu na tu imunobiologii do Prahy, to zase kvůli té "alergii" na manžela a srážlivosti krve, na které beru Anopyrin a Prednison. U mě to teď v květnu budou 2 roky, co to aktivně řeším, to už je celkem dost na to, že z toho zatím není žádný výsledek... ☹
Zrcatko, Gyncentru je tvůj čípek fuk? Oni to IVF prostě udělají?
Jaji, pak určitě napiš, jak ségra dopadla... Já mám taky ségru, mladší o 2 roky a ta už teda těhotná byla, ale bohužel se jednalo o zamlklé těhotenství ☹ Znovu se otěhotnět nesnaží, protože mají s manželem problémy ☹ Ona bohémka, on "přírodní" člověk, takže rozvod na spadnutí ☹

zrcatko
3. únor 2010

Ivet, no čeká tě toho ještě dost 😒 , ale co bysme pro mimi neudělali 😵 . A jak se cítíš? Já bych se hrozně sledovala, jestli třeba necítím zahnízdění vajíček a tak 🙂.

A kolik bereš toho anopyrinu? Já ho začala brát teď před tou zkumavkou, beru ho druhý týden, 50 mg denně. Taky beru aktiferrin ob den, protože jsem chudokrevná, a pak kyselinu listovou. Nejen kvůli těhotenství, ale hlavně kvůli homocysteinu, protože mám mutaci, co ho zvyšuje 😒

A co ty víš, třeba už výsledek v sobě nosíš 😵 . Takže zatím není nic ztraceno, hlavu vzhůru.

V nemocnici mi řekli, že můžu otěhotnět za 3 měsíce po konizaci. Ta byla v říjnu, takže tři měsíce už mám za sebou. Než bude zkumavka, tak už to bude 4,5 měsíce. Jenže Čaplygina to, co říká někdo jiný, vůbec nezajímá, tady v tomhle mi ta jeho ješitnost strašně vadí 😠 . Mi stačilo, jak jsem ho poprosila o ty lázně a jak mě hnusně odpálkoval ☹ . Že mám přijít v březnu a budeme se bavit, co dál 😖 ...

V gyncentru byl ten doktor úplně v klidu, pochválil mě, že mám všechny vyšetření hotové, jen řekl, že si chce znovu udělat ty hormony a spermiogram, protože věří vlastní laboratoři. Lázně mi napsal bez keců a díval se na čípek a říkal, že je zahojený pěkně, že by to pomalu ani nepoznal. Taky se ptal, co mi řekli v nemocnici a když jsem mu řekla, že za ty 3 měsíce můžu, tak řekl, že v pohodě. Ještě než stačil říct, co by on doporučil, tak jsem řekla, že už nic nechcu, jen zkumavku 🙂 a on řekl, že s tím nemá problém, že mu stejně přijde, že nic jiného ani nezbývá. Takže tak. Nechcu se gyncentra zastávat, vím, že jen dolují peníze, ale třeba zrovna tenhle doktor má přístup k pacientům v pohodě. A podle mě i o to jde. Když se nebudu doktorovi bát říct svůj názor a zeptat se ho, tak budu i já více v pohodě.

Heh, abysme nenarazili u toho doktora, až odmítneme zaplatit standardní poplatek 😀 . Třeba pak taky budu nadávat 😅 Zatím to ale musím zaklepat, gyncentrum zatím ok.

jaji26
3. únor 2010

Zrcátko, chci se zeptat na tu konizaci. Co to bnáší? Mě v říjnu našli nějaké změny na čípku. Zatím to není nic alarmujícího, že by tam byla rakovina, ale říkal, že v březnu budu absolvovat další testy, jestli se něco neděje. Přišlo do toho těhotenství. Tobě našli konkrétně co?

zrcatko
3. únor 2010

Dělali mi stěry v rámci prevence a špatně mi vyšla cytologie - HSIL, což je třetí, poslední předrakovinné stádium. Čaplygin řekl, že to můžeme zopakovat, že to může být omyl, nebo můžu jít rovnou na expertní kolposkopii. Tak jsem na to šla rovnou, chtěla jsem to mít za sebou.

Je to takové podrobnější vyšetření, dívají se na ten čípek mikroskopem s velkým zvětšením a když se jim to nezdá, tak udělají rovnou biopsii, která je přesnější jak stěry, protože jde "do hloubky" té tkáně. Doktorovi v nemocnici se to nezdálo a potvrdil, že na tom čípku nějaké změny jsou, ale že mu to přijde jen nějaké počáteční stádium, ale pro jistotu udělá tu biopsii. Uštípl mi nějaké dva pidi kousíčky a dál do mě nějaký velký obvaz na zastavení krvácení, který jsem si potom večer vytáhla. Bylo to nepříjemné, ale nebolelo to.

Výsledky té biopsie byly za tři týdny a potvrdily ty prvotní stěry - HSIL, neboli CIN III a doporučení ihned operace. Já chtěla toto vyšetření znovu zopakovat za pár měsíců, prostě pro jistotu, protože řekl, že po té konizaci hrozí potraty od 20. týdne těhotenství a hodně předčasné porody a bála jsem se, že nikdy mimi nedonosím, ale ten doktor mi drsně řekl, že pokud nechcu, aby z toho byla rakovina, tak operace. Domluvila jsem se teda na operaci, ale zároveň i na zopakování výsledků té expertní kolposkopie a biopsiie do fakultky v Ostravě, za jeho zády 🙂 . Byla tam bohužel dlouhá objednací doba, takže mi to udělali den před tou konizací ve FM a výsledky mi přišly teprve v půlce ledna 😒.
Zhruba měsíc, při tom čekaní na operaci i zopakování té biopsie jsem jedla Indonal, dá se to koupit v lékarně, je to sice drahé, ale píší tam, že to nějak dobře působí na ty změny na děložním čípku, a že se to dá použít i jako podpůrná léčba při rakovině prsu a tak. Takže měsíc jsem to zobala. No a v těch výsledcích z Poruby mi přišlo, že to je LSIL, takže mnohem lepší výsledek jak z nemocnice ve FM a že zatím doporučují počkat a zopakovat to za tři měsíce znovu.

Jako já věřím tomu, že mi tak pomohl ten Indonal. Bohužel to přišlo pozdě, byla jsem už po konizaci 😒. No, co se dá dělat.

Vzhledem k tomu, že jsem nakažena HPV virem, který způsobuje tu rakovinu děložního čípku a tou konizací se mi z těla neodstranil, tak mi hrozí, že mi zase na tom čípku něco vyrobí 😒. Proto bych chtěla otěhotnět co nejdříve, protože donekonečna se konizace opakovat nedá, jednou prostě přijde na řadu i děloha 😢. Teď ten indonal neberu, protože nějak působí na estrogen a chcu být teď v pohodě na tu zkumavku, ale hned jak to půjde, tak ho zase začnu brát. Bere se to 3 měsíce v kuse, pak je nějaká pauza, a pak zase 3 měsíce.

Jo a říkali, že v těhotenství se ty změny na čípku vlivem velkého působení hormonů zhoršují, ale po porodu, kdy hormony klesnou, tak se to zase zlepší 🙂.

Já myslím, že v tom březnu ti zopakují ty stěry a kdyby nedopadly, tak ti doporučí tu expertní kolposkopii a na základě ní by se pak rozhodlo co dál. Ale myslím, že i kdyby ti to špatně dopadlo, tak počkají s tou konizací až po porodu.

Tu konizaci mi dělali laserem v narkoze, uřízli prostě část toho děložního čípku. Byl to jednodenní zákrok, odpoledne mě z nemocnice pustili. Na nemocenské jsem byla pak 6 týdnů, sexovat jsem nesměla 3 týdny. Po té operaci to trochu tak dutě bolelo, ale za pár dnů to bylo ok. Horší bylo, že jsem fakt skoro měsíc hodně silně krvácela, nestačila jsem pomalu měnit vložky 😒. Pak to přešlo do takového krvavého výtoku, a pak to samo zmizlo.

Teď už je to ok, ale taky mě čekají pravidelné kontrolní stěry. Snad to bude dobré 🙂.

Ale ty se podle mě bát nemusíš, asi to máš fakt změněné jen malinko, jinak by už něco podnikli. Slyšela jsem, že u některých ženských si s tím imunita sama poradí a při opakovaném stěru tam nemají už vůbec nic. Třeba to bude i tvůj případ 😵

jaji26
3. únor 2010

mám kamarádku, kterou už roky v Ostravě sledují, protože se jim ten její čípek taky nezdá. Doktor jí doporučil do dvou let otěhotně, jinak už pak může být pozdě. Teď moje druhá kamarádka mi říkala, že je také HPV pozitivní a že půjde na nějaké očkování proti rakovině. Já se podívala do svých papírů a taky jsem tam našla HPV pozitivní. Snad to bude všechno dobré, je toho teď nějak moc. Alespoň jedno dítko bych chtěla v pořádku donosit ....

zrcatko
3. únor 2010

Já jsem taky naočkovaná, bohužel jsem chytla vir, který ta vakcína neobsahuje 😒 .

Jaji, jsi na nejlepší cestě mimi mít 🙂 . Jsi těhotná a i když je před tebou ještě dlouhá cesta, tak aspoň už jsi těhotná. Mi přijde otěhotnět jako malý zázrak.

ivetakb
4. únor 2010

Nestačím zírat... Já teda v souvislosti se svou osobou a HPV virem zatím nic neslyšela, ale jak to tady tak píšete, tak snad ani nemám odvahu se jít podívat do nějakých svých papírů ☹ Já naočkovaná nejsem ☹ Ani nevím, jestli by to teď "v mém věku" ještě mělo nějaký pozitivní účinek. Taky si připadám jako debil, když používáte takové odborné výrazy 🙂
Mně zase hrozně překvapilo, když jsem po nahlédnutí do svých papírů zjistila, že jsem prodělala toxoplazmózu!!! Já která se zvířátkům vyhýbám🙂
Čaplygin je prostě svůj 😵
Kamarádce to poslední předrakovinové stádium zjistili v 7. měsíci těhotenství, tak tu málem kleplo ☹ Teď chodí na pozorování, ale zatím kojí, tak s ní zatím nic nedělají...
Zrcatko, já už jsem to trochu povýšila, mně přijde jako zázrak donosit a porodit zdravé dítě, to těhotenství mi připadá, že to prostě časem přijde...
Jinak teda "zahnízdění" asi necítím🙂 Jen občas mě píchá na levém nebo na pravém vaječníku, tak si jdu vždycky na chvíli lehnout. Dneska už jsem se tedy převlíkla z pyžama do tepláků a budu se povalovat jen pod dekou a schovávat se před tchánem 🙂 Neví, že jsem doma a chci, ať to nezjistí, má totiž přijít k bráchovi topit, tak musím zatáhnout žaluzie. On by sem totiž hned lezl a cpal by se dovnitř a chtěl by si povídat 😒 Je hodný, ale někdy mě štve 😉 Minule, když jsem byla nemocná (chřipka), tak věděl, že je mi zle, ale stejně přišel, zazvonil, já musela vstanout, s teplotou, s kašlem, a on mi jen říká: Já jsem tě chtěl, Ivetko, jen pozdravit. Nezabily byste ho!!!!

jaji26
4. únor 2010

Ivet, zbytečně se neplaš. Jestli ti cyto vychází dobře, tak ten vir nemáš. Nejhorší je, že je to kapénková infekce, chytneš jí kdekoliv. Záleží jen na tvém těle, jak se s tím popere. Povětšinou dobře, ale jestli máš oslabené tělo, tak se do tebe zakousne a začíná být problém. Do mě se to asi zakouslo po těch všech loňských problémech. Akorát, když jsem o tom mluvila s doktorem, tak mi řekl, že na očkování proti rakovině čípku už je pozdě, že jsem na to stará. Mé kamarádce, co to zjistili teď je 35 let a ještě dítě neměla a doktorka jí slíbila očkování, že ani v jejím věku není pozdě. Stojí to sice 10.000 kč, ale máš klid. Tak jsem z toho rozpačitá, proč mi doktor říkal, že už je u mě pozdě. Tak to je asi v kostce, co vím o HPV viru. V podstatě takhle lidsky mi to vysvětlila právě kamarádka.
Jinak k tomu zahnízdění. Asi je pravda, že je pár žen, které to okamžitě na sobě pociťují. Bohužel, já k nim nepatřím. Jen jsem měla takový vnitřní pocit, že to možná vyšlo. Neumím to ani popsat, určitě jsem už to tü psala, že v té době, kdy jsem měla plodné dny, tak mi zemřela babička, která si moc přála, aby se pravnoučátka dočkala. Nestalo se, ale já nějak věřila, že mi ho posílá. Tak jsme se snažili, i když mi do radovánek zrovna moc nebylo a ono se to skutečně povedlo. Takový malý zázrak 🙂 . Ivet, ale to píchání může být dobré znamení, některé holky to tak popisovaly 🙂 .
Rodina je rodina 🙂 . Hold si nevybereš ....

ivetakb
4. únor 2010

No, tak o tom očkování jsem slyšela, že aby to mělo efekt, tak to musí být před započetím sexuálního života, třeba neteř očkovaná je, tak jsem si říkala, že u mě už je kapánek pozdě 😀
Uvidíme, co to píchání znamená... Moc na to nemyslím, protože minule jsem začala špinit a to mi kámoška říkala, že to je super, protože to právě znamená, že se uhnízdilo a samozřejmě nic... Takže dokud neuvidím pozitivní krevní test, tak nic... Je moc hezké, že ti babička to mimi poslala 🙂 Taky bych to tak cítila...

zrcatko
4. únor 2010

Holky, mě naočkovali proti té rakovině zdarma před 6 lety v rámci studie, která ověřovala účinnost té vakcíny.

Podmínkou byl věk 16-23 a 0-4 sexuálních partnerů. Panna jsem už nebyla, ale dělali mi tehdy testy, jestli už náhodou nejsem nakažená a nebyla jsem, takže mě naočkovali. I proti žloutence typu B, zkoumali i nějak vzájemnou interakci těch obou vakcín.
Takže jsem se nakazila i přes to očkování, byť asi jiným typem HPV viru. Já jsem slyšela, že to očkování má smysl v každém věku, i když nejlepší je před zahájením sexuálního života.

Ivet, já myslím, že máš ten čípek asi v pohodě, jinak bys už o tom od doktora slyšela 🙂. A pokud je v pohodě a nemáš v plánu vyměnit manžela 🙂 , tak si myslím, že se očkovat nemusíš...samozřejmě za předpokladu, že si budete s manželem navzájem věrní 🙂 .

A já jak jsem byla tehdy těhotná, tak mě taky píchalo 🙂 . A měla jsem takové křeče, jak bych to měla dostat a ono to pořád nepřicházelo 🙂 . Pokaždé jsem si myslela, že už už najdu krev a ono pořád nic, tak jsem si udělala test a bylo to tam 😵 .

ivetakb
4. únor 2010

Teda zrcátko, ty jsi byla úplně pokusný králík 🙂 Já jsem tedy členem takové studie nikdy nebyla, i když teda moje mamka jo - měla leukémii a dávali jí nějakou šetrnější látku, ovšem neotestovanou a když jim podepsala, že její výsledky můžou zveřejňovat, tak za to ani nic neplatila... Hlavně že už je v poho a tehdy to nemělo žádné vedlejší účinky...
Na ty své zprávy jsem se ani nešla podívat🙂 Takže věřím, že je vše ok 😵 Mám předpovězeno pouze jedno manželství, tak uvidíme 😵 I když možná manžela zabiju a ty další milence už si nevezmu 😀 😀 😀 Ne, to byl samozřejmě vtip, manžílek je zlatý, hezky se teď o mě staral a hrál se mnou scrabble 🙂

zrcatko
4. únor 2010

Ivet, a co teď bereš za léky? Jen utrogestan, nebo ještě něco?

Možná se mi to zdá, ale přijde mi, že tušíš, že by to teď mohlo vyjít, že jo 😵 . Jen to nechceš říct nahlas, abys to náhodou nezakřikla 🙂.

jaji26
4. únor 2010

Ivi, do papírů se nedívej, kdybys to měla, určitě by ti to doktor nezapomněl říci 😉 . No, tak koukám, že i přes naočkování to leze dostat. Zřejmě to mutuje jako chřipka, kterou i přes očkování dostaneš. Takže zřejmě není spolehlivé obrany. No, uvidíme, jak se to vyvïne. Doufám, že to bude v normě a nebo dokonce v pořádku. Už teď se klepu na testy na genetické vady. Další komplikace bych fakt nepotřebovala 🙄 .
Já raději nechci vědět, kolik manželství mám předpovězeno. Tendle mi docela stačí, i když bych ho taky nejraději něčím zapleskla.

ivetakb
4. únor 2010

No, samozřejmě ve skrytu duše doufám, že jsou to bojovníci a že by se mohli zakousnout a 9 měsíců u mě vydržet... Ale není to takový ten pocit, jako že tušíš, že to vyjde. Raději navenek mluvím jinak, taková obrana... A možná pak v důsledku to zklamání bude menší... I když to je asi jenom kec.
To jedno manželství mi předpověděla mamka jedné známé a taky se chtěla podívat, kolik budu mít dětí, to jsem však velice rychle zatrhla. Stejně jako bych teď nešla k žádné kartářce, aby mi řekla, že se rozvedu, seberou nám barák, protože nebudeme mít na splátky a navíc nebudu mít nikdy žádné děti, tak to bych se pak asi musela jít oběsit...
Zrcatko, já toho teď beru...
1x Femibion (už jsem dobrala všechny jiné vitamíny, co jsem měla, tak jsem se konečně vrhla na ten Čaplyginem doporučovaný zázrak),
1/2 Anopyrinu (na srážlivost krve),
1/2 Prednisonu (na "alergii"),
3x1 Estrofem (na dobrou sliznici),
3x2 Utrogestany (na udržení)
a pak ještě co 3. den měním náplast Estraderm (na dobrou sliznici)
Jinak ještě předtím jsem brala sama od sebe hlívu ústřičnou na posílení imunity, abych náhodou nebyla nemocná a nemusel se KET odkládat. Já jsem totiž na všechny ty chřipky a angíny hrozně náchylná. Teď už ji ale neberu, jen to předepsané...

jaji26
4. únor 2010

No, máš toho dost 🙂 . Ale všechno to jsou "mňamky" pro toho prcka, pokud v tvém bříšku bude chtít zůstat a zabojovat o svou existenci 🙂 . Můžu říct, že ten femibion má asi něco do sebe i po stránce obranyschopnosti organizmu. Beru ho asi od června v kuse a dosud jsem neměla ani rýmu. Moje kolegyně je letos v jednom kuse na hromádce a vlastně všichni kolem mě už nějaké nachlazení prodělali a já jsem v pohodě. Kromě listovky to obsahuje spoustu vitamínů, takže pro tělo jen dobře 🙂 . Musím to hned někde zaklepat!
Ovšem, teď přecházím na femibion 400 a ten stojí 530 kč na měsíc!!! Myslela jsem, že mě porazí. Ale dle doktora na trhu nic lepšího není. Obsahuje to jednu tabletu a jednu tobolku s rybím tukem 😝 . Dneska to začínám baštit!

ivetakb
4. únor 2010

Trochu jsem obsah toho Femibionu zkoumala a vypadá to, že tam je hodně látek i pro imunitu. Např. vitamin C, ten v těch přechozích, co jsem brala, myslím nebyl a navíc v tom jednom bylo ještě málo listovky, tak jsem ji brala ještě bokem. Takže to, co teď mám ve Femibionu, jsem brala ve 3 prášcích. Sice je to asi taky to nejdražší, přes 300,- na měsíc, ale až tak mi to nevadí, máme z práce příspěvky, které si můžeme třeba vybrat v lékárně, tak to hned použiju 🙂 Cena toho "pokračovacího" Femibionu je tedy závratná...

zrcatko
4. únor 2010

Já ten femibion brala skoro rok, plácla jsem se kdysi přes kapsu a koupila si ho na rok dopředu s tím, že pak už stejně budu těhotná a přejdu na ten druhý typ femibionu 🙂 .

No, dopadlo to samozřejmě jinak, femibion dobraný, těhotenství žádné, do toho finanční krize, takže teď jím obyčejnou kyselinu listovou večer a ráno mám nějakou kombinaci kyseliny listové a železa. Ale hned, co přijedu z lázní, tak zase do toho femibionu investuju, pro tu zkumavku je třeba udělat maximum 😎 .

Ale ty ceny jsou fakt šílené, pět stovek za krabičku vitamínů 😒

zrcatko
4. únor 2010

Holky, a nevíte o nějakých speciálních vitamínech pro chlapy na zvýšení kvality spermií? 🙂 Dívám se teď na netu a zatím jsem nic nenašla.

Protože se nenecháme ukecat pro ICSI a manželovy spermie budou muset bojovat samy, tak je taky třeba jim nějak pomoct, ať jsou ve formě 😵

jaji26
4. únor 2010

pro chlapy je dobrý vitamín E, taky jsem mu ho dávala 😉

ivetakb
4. únor 2010

Manžel měl jednou nějaký horší spermiogram (stresy a v podstatě měsíc v kuse zavřený v autě v tesilkách🙂), tak mu Čaplygin doporučil Supradyn. Manžel mé kolegyně, kterému se hýbaly asi 3 spermie, bral nějaký extrakt z aloe vera a zadařilo se přirozeně...

jaji26
4. únor 2010

Tady alespoň vidíte, že zázraky se dějí 🙂

zrcatko
4. únor 2010

🙂 No určitě se dějí, ale ne mi 😀 .

I když kdoví, třeba jsem já nakonec zdravá a problém je u manžela a tehdy to těhotenství byla šílená náhoda. Ani bych se tomu nedivila, manželův bratr má taky líné spermie a taky jim to x-let nešlo...Nakonec je zachránila zkumavka.
Jenže nevím, jak moc špatné má švagr ty spermie, tak to nemůžu srovnat 😠