CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
29. říj 2008

to já právě taky, to jsou škuby jak blázen 😀 Je mi divně od žaludku, asi ten Prednison nebo co, včera mi doktorka řekla, že mám polknout dva najednou. celou noc jsem se potila a obracela z boku na bok - děs 🙄

kalka
29. říj 2008

Tak tohle byl můj dotaz na CAR Gest...... 🙂

Dobrý den,

chci Vás požádat o vysvětlení. Navštěvuji CAR v Praze. Momentálně stimuluji na své první IVF.

22 DC jsem dostala injekci Zoladexu do břicha. S vysvětlením, že mě to hormonálně zklidní. A že proběhne ještě jedna menstruace a 15 den od této injekce se mám dostavit na ultrazvuk, a pokud bude vše v pořádku, tak že hned začneme se stimulací.

V průběhu těch 15 dní proběhla menstruace. Dostavila jsem se tedy 15 den od Zoladexu. Ultrazvuk byl v pořádku takže jsem začala ještě ten den se stimulací Puregonem 150 IU. Se samotnou stimulací Puregonem jsem teda začala 9DC.

Bylo mi řečeno, že si ho budu aplikovat tak 14 dní, ale že je možné že i déle. Prostě, že záleží na tom, jak budu reagovat.

Takže pokud dobře počítám a vezmu v úvahu, že si Puregon budu aplikovat 14 dní, tak na OPU půjdu 23 DC.. dále nám byla doporučena prodloužená kultivace, což znamená, že k samotnému ET by mohlo dojít až když budu 28 DC.. je to vůbec možné, aby ET proběhl až takhle těsně před menstruací ???.. Moje menstruační cykly jsou dlouhé 29 až 31 dní.

Je tedy z Vašeho pohledu tento postup naprosto normální?.. Ptám se z toho důvodu, že já i můj manžel jsme naprosto v pořádku.. během dvou let jsme prošli všemi vyšetřeními a nikde se neobjevila příčina proč nemůžu otěhotnět. A všude na internetu nacházím různé stimulační protokoly, ale ani jeden neodpovídá tomu, který mám já.

Pokud by jste si našli chviličku a mohli mi odpovědět na můj dotaz, budu Vám moc vděčná. Jedná se o moje první IVF a jsem asi zbytečně vyplašená, ale i tak Vás moc prosím o Váš názor.

kalka
29. říj 2008

A tohle je jejich odpověď 🙂

Dobrý den.

Průběh Vaší stimulace je zcela standardní. Jedná se o tzv. dlouhý protokol (viz např. náš WEB, IVF, stimulační protokoly).

Ve své úvaze neberte v potaz jeden zásadní fakt – Zoladex vypíná Vaši produkci gonadotropních hormonů. Za normálních okolností je menstruace koncem cyklu jednoho cyklu a současně počátkem cyklu dalšího. Po aplikaci Zoladexu je tomu jinak. Vy sice ještě odmenstruujete, ale 1. den menstruace není 1. dnem dalšího cyklu. Další cyklus začíná až když se v těle objeví gonadotropiny. Ty přirozené neprodukujete, Zoladex jejich výrobu tlumí. Prvním dnem je tedy až den první aplikace injekce s gonadotropiny, tedy ve Vašem případě Puregonu.

MUDr. Jan Šulc

kalka
29. říj 2008

Tak.. doufám, že jste si to všici přečetly! 😀 😀

Holky až já budu mít embrísky a kýchnu, tak dostanou infarkt.. já vždycky u toho bourám barák 😀

macous
29. říj 2008

Kalko - vidiš, tak to jsme klidní, že jsi klidná 😀 😀 😀
Já taky kýchám až se hory třesou 🙂
Jdu na chvilku hají 🙂

m.e.l
29. říj 2008

Kalko, vyčerpávající ale zvládla jsem to přečíst. 🙂
Mací, dobrou noc. . . Já jdu umýt to nádobí, nikdo se k tomu nemá. . . . 😠

kalka
29. říj 2008

😀 😀 😀 já když chci, tak umím být neodbytná 😀 😀 😀

macous dobrou 🙂

tak já jdu ´taky vytvářet nějaké hodnoty.. papa 🙂 😉

ivkaj
29. říj 2008

Kalko, někde jsem tu na koníkovi vyčetla, že jsi taky měla alergii na spermie. Jak dlouho jsi brala Prednison?

pikusa
29. říj 2008

Ahoj holky,
Macous,neboj,ono to uteče..........moc moc držím palečky 🙂 🙂
Kalka,tak jsem se zasmála při tvé příhodě s jehlou,to já právě u první nesměla přemýšlet a raději jsem jí bodla hned a pak jsem uviděla na stole desinfekci.............no zapoměla jsem se namazat.Ale to nevadí 🙂
Jo a vše jsem přečetla neboj,taky mě to zajímalo 😉

lucijda
29. říj 2008

Macous neboj kýchání se jim nic nestane, já když šla na ET, tak jsem embryoložce říkala že snad nebudu ani čůrat, začala se smát a trpělivě mi vysvětlovala že se opravdu nic neděje, ani při kýchání ani když jdeš na velkou atd....Kalka to uteče a už tohle vůbec nebudeš řešit 😎

macous
29. říj 2008

Lucijdo, tak to jsem hnedka klidnější, já pořád kýchám, pokašlávám atd., takže když říkáš že je nevyklepu - i když ona by to byla pěkná kravina kdyby jo, to už je člověk celej zblbnutej, že zapomíná racionálně myslet 🙂

kalka
30. říj 2008

Dobré ránko 🙂

ivkaj .. jojo.. máš pravdu..Prednison jsem brala dva měsíce.. pak jsme zase šli oba na imunologii a udělali nám kontrolní testy.. a ono se to srovnalo.. ale teď když jsme byla na těch IUI, tak mi Prednison raději preventivně zase nasadili.. pro jistotu... 🙂

pikusa .. no a mi doma neměli ani blbej kysličník.. tak mi manžel radil ať si břicho potřu slivovicí.. asi by to šlo, ale nějak se mi do toho nechtělo.. tak jsem si jen břicho pořádně vydrhla, tak snad se nic neděje..

Holky já jsme takový střevo.. včera jsem se šla nachystat na svojí druhou injekci.. s tím, že už jsem mazák a že dnes to půjde jak po másle.. ani jsem se moc nebála.. ale když jsem sundavala ten chránič z jehli, tak šel nějak z tuha.. no ale když povolil, tak se mi podařilo se bodnout do prstu.. a můžu vámříct, že to pěkně bolelo.. na tý jehle byla i kapička Puregonu.. a dneska mám na tom prstu fialovej flek.. no co by jste mi řekly???? 😀 😅

kalka
30. říj 2008

teda ..z jehly 😅

m.e.l
30. říj 2008

Kalko, co bych řekla - že jsi malé telátko! 😀 Mimochodem v lékárně se dají koupit takové desinfeční poštářky a jestli se nemýlím, tak jsem je měla v té taštiičce s tím perem. Pak mi už nestačily, tak jsem si dokoupila další.

kalka
30. říj 2008

máš rech.. jsem tele z jetel 😉 .. a ty polštářky jsem v taštičce neměla.. ty si taky měla puregon ne?.. mám celý tmavě modrý pero a zelenou taštičku.. to je divný, že jsem je tam neměla.. 😒

m.e.l
30. říj 2008

Hm, tak to je tam zapoměli dát. Skoč do lékárny. Jsou to jednotlivě balené čtverečky napuštěné desinfekcí. Jeden stojí asi 2,5 nebo kolik jsem je platila. Ale nemusíš se nijak deptat s desinfekcí a tamponem.

kalka
30. říj 2008

hele Mel.. ty si si píchala jen Puregon, nebo ti během stimulky ještě dali nějaký jiný léky.. injekce?.. koukala jsem na tvoje album a na tý fotce s výbavou na stimulku máš toho nějak moc.. já vyfásla jen ten Puregon..

kalka
30. říj 2008

jj.. chystám se dnes do lékárny, tak se hned po nich budu pídit 🙂

m.e.l
30. říj 2008

Kalko, hned na začátku jsem taky dostala Ovitrelle - to je místo Pregnylu. No a asi 6.tý den stimulky či nějak tak jsem vyfásla ještě Oralgutran - to je aby nedošlo k předčasnému prasknutí folikulů.
Jdu se podívat jak se ty desinfekční polštářky jmenují.

kalka
30. říj 2008

Tak mi možná ještě něco přišoupnou... jo Mel mrkni se.. díky moc 😉

m.e.l
30. říj 2008

kalko, je to alkoholový tampon, výrobcem je Hartman. A ještě je tam napsáno Con-Zellin.

kalka
30. říj 2008

díky.. píšu si 🙂

m.e.l
30. říj 2008

kalko, určo ti něco přišoupnou, to se neboj. Jo jinak Ovitrelle i Oralgutran jsou v klasických injekční stříkačkách, ale v poho se to dá aplikovat. Ovitrelle má oproti Pregnylu tu výhodu, že se nemusí namíchávat. . .

kalka
30. říj 2008

No tak to si mě moc nepotěšila s těma stříkačkama.. 😒 a počkej.. teď ti moc nerozumím.. ty si si Pregnyl s něčím míchala????

m.e.l
30. říj 2008

Ty jsi nikdy předtím neměla Pregnyl? Ten je přeci zvlášť prášek a zvlášť vodička na rozpuštění. Takže když by sis to měla aplikovat sama, tak je to docela náročný. Ovitrelle je oproti tomu jen jedna injekční stříkačka. Vůbec se toho neboj, já z toho taky neměla dobrý pocit, ale úplně v pohodě se to dá zvládnout. 😉

kalka
30. říj 2008

mel.. já jsemúplnej blb.. Pregny! jasně že měla.. já si to teď spletla s Puregonem! 😵 jsme fakt matla.. 😝 no tak teď už mi to dává smysl... 😀 😉
A ty normoš stříkačky.. to se taky píchá do břicha???? nebo do stehna???.. 😲

m.e.l
30. říj 2008

kalko, normálně do bříška. . . . A jsou tam tenčí jehly než u klasické stříkačky, ale fakt je to dobrý. Jsem to zvládla já, zvládne to každá! 😉

kalka
30. říj 2008

asi umřu... tu velkopu stříkačku teda nevím jestli zvládnu... určitě si jí tam bodnu celou a propíchnu si střeva 😀 😀 😀 😅

macous
30. říj 2008

Ahojda,
tada Kalko, ty mě rozesmíváš 🙂 Hlavně se prosim tě neplaš, taky bysme tě už nemusely chytnout 😀
Ne to je jen sranda, jak ti šla včera druhá injekce, doufám, že už to bylo lepší a neboj se Orgalutran taky zvládneš, určo ho dostaneš, jako každá k Puregonu.
Melíku - ahojky paní, teda ten tvůj chlap - to má za to že tě nechtěl poslouchat, ale teď ho zase musíš po nocích poslouchat ty viď - to je teda nespravedlnost. Já v noci hrozně blbě spim 🙄

pikusa
30. říj 2008

Ahoj holky,
Kalka,teda ty mi dáváš................ 😀 😀 😀
Jinak, jsem volala na ty triply a sestřička říkala,že tam nic nemají,což znamená,že je to v pořádku,protože jinak by jim dali vědět.no ale já jsem řekla,že byl den volna,tak pro klid duše si zavolám ještě v pondělí :lol: :lol:
Ale hned mám lepší náladu :lol: