CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

nikoza
24. kvě 2011

díky, hned co jsem dopsala ten příspěvek tak jsem začla krvácet, tak jsem to nevydržela jeli na pohotovost do Podolí (bydlím kousek) Službu měl zrovna dr. Darebný. Kouknul na mě a řikal, že tam jedno těhotenství je ale srdíčko ještě nevidí, ještě je prý brzo. je tam prý malý hematom a dostala jsem innjekci na zastevení krvácení. Ale mám ležet, že tam riziko potratu je.

pikusa
24. kvě 2011

@nikoza tak lež,odpočívej,nic nedělej.......zobej utrogestan a držím moc palečky

loretana
25. kvě 2011

@nikoza taky držím moc palce!!!! Musí to dopadnout dobře!!!!
@pikusa já vím, já vím.... ze včerejší slabé bolesti jsou dnes křeče, takže MS čekám každám okamžikem:( a když nepřijde, udělám test... dnes jsem 29 DC, myslíš, že je jedno, jestli ho udělám dnes odpo nebo zítra ráno? Smiřuji se s tím, že to opět nevyšlo...:(:(:(

macous
25. kvě 2011

@pikusa tak mi vyrazíme na Šumavu, Petr tam rezervoval 4 hvětz. hotel, akorát nebudu stejně moc na masáže a do sauny apod., ale to neva, budu se válet a číst si, hlavně je to s polopenzí, takže žádné kuchtění, je to vybavené i pro malé děti, tak se tam bude snad i Matýskovi líbit 😀

@nikoza to špinění ještě nemusí nic znamenat, může to být k zavrtávání embrijka, každopádně se na utz uvidí, ještli chceš na pohotovost, abys měla jasno, tak si zajeť, když počkáš na Podolí 27.5., tak taky nic nepokazíš, každopádně držím palce 😉

@loretana tak si už testni a uvidíš, uklidní tě to na tuty 🙂 když to nevyjde, tak nevěš hlavu, kolikrát mi vyšel negativní test už ani nevím, až jednou 😀 😀 vlastně už dvakrát 😀 😀

macous
25. kvě 2011

holky, jsem blbka, nedočetla jsem další stránku

@nikoza tak se šetři, držím palce, aby to bylo dobrý a kdy vlastně máš další kontrolu?

@loretana testni si, to víš že můžeš už dneska 😉

loretana
25. kvě 2011

@macous děkuju... dnes jsem 14DPO a zkusím to, prostě buď to tak má být, nebo ne a jestli budu ještě čekat nebo ne, nic to nezmění.... jo a myslíš, že to nevadí, že to zkusím dnes odpo? někde jsem totiž četla, že by to měla být ranní moč....

nikoza
25. kvě 2011

díky moc za palečky 🙂 Dnes už mě zase bolí břicho tak snad se nic neděje. Jsem objednaná na pátek. Dr Darebný na pohotovosti řkal, že v pátek chodit nemusim, že se mám přeobjednat o týden později ale já stejně asi pujdu abych byla v klidu na víkend.

macous
26. kvě 2011

@nikoza to víš že jo, jen běž, řekni, že jsi z toho nervózní a hotovo 😵

@loretana testni a máš to, kdyžtak si testni i zítra ráno ať máš jistotu, já taky testovala vždycky odpoledne 😀

pikusa
26. kvě 2011

@nikoza tak co????jak testík???dělala jsi????
jooo a jestli to klapne,letíme zítra na dovolenou......kdybych se neukázala,sluním se 😵

macous
26. kvě 2011

@pikusa teda Pikus, ani jsi nenapsala kam 😀 každopádně si to užijte, pak už se jen tak na dovču zase nedostanete 😉 😵 😵

macous
26. kvě 2011

@loretana tak co, testila jsi?

nikoza
27. kvě 2011

Ahoj tak to dopadlo špatne včera znova pohotovost a rovnou si mě tam nechali na revizi :( takže zase vše znova. Nejhorší je že nemám už žádný mrázáčky takže vše od začátku :(

loretana
27. kvě 2011

@nikoza tak to mě moc mrzí, drž se!!!! udělej si radost a třeba je´dte na dovču - odpočinek, klídek a pak hurá znovu na to!!!!

loretana
27. kvě 2011

@pikusa
@macous holky, tak já opravdu testovala - včera ráno a dnes ráno a byly tam🙂🙂🙂 vtipný je, že jsem se včera dívala na test a nic, bílý... tak mě znovu zaplavily ty stejný pocity bezmoci ,a když se tak v tom utvrzovala, že se to nikdy nepodaří, znovu jsem se zadívala na ten test a i když jen stín, ale byl tam, nevěřila jsem vlastním očím... čárky nebyly silné, ale byly tam... a dnes ráno jsem byla na krvi a asi před 10 minutami jsem volala do Podolí a je to poztivní🙂🙂
Holky, já ani nevím, co říct, jak to zhodnotit, jste kromě manžela jediné, které to ví, nechci zatím mobilizovat rodinu a přátele, protože všechny víme, a některé z Vás s i tím bohužel prošly a procházejí, že to nemusí dopadnout, takže brzdím optimismus a opět nezbývá, než doufat a věřit, ale ten pocit, že se zdařilo, i když zatím s nejsitým výsledkem, je nejhezčí zpráva, kterou jsem mohla dostat🙂

macous
27. kvě 2011

@nikoza je mi to líto ☹ následovala jsi přesně Pikusku.... jeďte si odpočinout někam na sluníčkovou dovolenou a pak se určitě zase zadaří 🙂 Neboj, to není jako od začátku, všechna vyšetření máš za sebou, takže vyfasuješ stimulanty a během chvilky budeš mít zase další embrijko u sebe 😉

macous
27. kvě 2011

@loretana 😵 😵 😵 😵 😵 jupí, snaž se nemyslet na to, že by to mohlo blbě dopadnout, jsi těhulka a hotovo 😀 je to super a mám radost 😉

macous
27. kvě 2011

holky, prostě nejdůležitější je, že jste schopné otěhotnět, to jsem si říkala vždycky ten první dlouhý trimestr, kdy člověk jistotu nikdy mít nemůže a myslí na to, že by třeba mohlo nedopadnout, ale musím docela hnusně přiznat, že jak mi bylo tak strašně zle a pořád jsem zvracela, že mi bylo všechno jedno, až jsem se divila, že se mimi drží 😅 🙂

včera jsem byla v poradně a vše je v pořádku, akorát miminko leží od začátku zády a tím pádem nám nechce ukázat, jestli to je holčička nebo kluk 🙂 i obrázky co mám jsou jen zády....

loretana
27. kvě 2011

@macous děkuju🙂 brzdím euforii - i když už jsem byla o polední pouze pro Calibrum Babyplan a taky čaj pro těhotné🙂🙂 mám dorazit za 14 dní k Řezáčové na UTZ... co může tenhle první ultrazvuk ukázat? Je tam už něco vidět, třeba srdíčko, které tluče?🙂 Omlouvám se za ty otákzy🙂
Taky gratuluji, že je vše v pořádku!! On se před Vámi schovává, třeba chce, aby to bylo do poslední chvíle překvapení🙂🙂

macous
27. kvě 2011

@loretana v pohodě, jen se klidně ptej, já jsem žádné vitamíny nezobala, kromě kyseliny listové, která je v prvním trimestru nejdůležitější 🙂 a za 14 dní by srdíčko být mohlo, to budeš v 6 tt a to právě má proběhnout první ultrazvuk 😵 bude vidět taková blikající dutinka 😵

sofie1974
30. kvě 2011

Ahojky, objevila jsem tuto diskuzi, tak jsem neodolala, abych se taky nepodělila a zároveň požádala o radu. V CAR Podolí jsem už jako většina z Vás skoro doma, teď v polovině dubna po 6. KET konečně dva proužky, ale miminko to nezvládlo a v 8. týdnu se mu zastavilo srdíčko. Chci se zeptat těch z Vás, kterým se to také stalo-byli jste na genetice nebo nějakých dalších vyštření...

loretana
30. kvě 2011

@macous děkuji moc! musím říct, že jsem si tak četla na Koníku všechny možné diskuze a příspěvky a nějak mě přemohl strach, že se to nepodaří, že my takové štěstí mít nebudeme - že se ukláže, že nebije srdíčko nebo se to neudrží.... jsem hrozná panikářka a samozřejmě mě to dostihlo i teď... já vím, že co se má stát, stane se, že se to nedá ovlinit, ale stejně, vím, že jistota, není nikdy, ani v pozdějíšch týdnech těhotenství, ale dá se říct, že je nějaký týden "kritický" nebo naopak, že pokud se dospěje k určitému týdnu, pak už je pravděpodobnost udržení vyšší? Asi to jsou hloupé otázky, že jo? No prostě panikařím 😢

nikoza
31. kvě 2011

@sofie1974 ahoj nám se podařilo po 1.KET ale mimi vydrželo pouze do 5. týdne. Na genetice jsme byli už před všema zákrokama a je vše ok. Na jiný vyšetření mě dr.Rezáčová neposlala mám příjít za dva měsíce na hormonální profil ale já jsem ji poprosila jestli by nás ještě mezi tím neposlala na imunologii tak uvidíme

loretana
1. čer 2011

Ahoj holky... jsem trochu vyplašená... od té doby, co se nedostavila MS a byl pozitvní test, mám "bolesti", jako kdyby měla přijít... včera večer to ale bylo silnější a ráno mě vzbudili mírné křeče a tvrdé břicho... nevím, jestli to bude znít hloupě, ale já vůbec nepoznala, jestli je to tím těhotenstvím, nebo třeba tím, že se mi chce na velkou🙂 Poté, co jsem se vykakala🙂 tak je to stejné jako ten týden nazpátek, možná o malilinko silnější (stejně tak mě třeba v břiše píchá, když se zvednu ze židle nebo udělám prudší pohyb)... Do Podolí na první UTZ jdu příští čtvrtek, myslíte, že nic neděje, že je to normální???

macous
1. čer 2011

Ahoj holky,

@loretana jo jo, je to normální, to se miminko zavrtává do děložní sliznice a taky se zvětšuje děloha, současně se odehrávají změny na děložním čípku a to všechno se bez odezvy neobejde 😉 Těžko říci, který týden je kritický, nejdříve je důležité, aby bylo srdíčko, pak už je veselejší, ale první trimestr je vždycky tak trochu nejistota, já jsem se vždycky uklidnila až po prvotrim. screeningu a ten se dělá ve 13 tt 🙂

@sofie1974 mě se to naštěstí nestalo, ale do Podolí jsem se před prvním těhu taky naběhala, držím palečky, aby to příště bylo všechno v pořádku 🙂

@nikoza a jak je? Už jste koukali po nějaké té dovolené? Piku nám asi odjela regenerovat do teplých krajin 😵

loretana
1. čer 2011

@macous moc děkuji za uklidnění!!!! snad to tak opravdu bude a budou při nás ti nahoře stát a bude to celé mít v únoru šťastný konec🙂

loretana
1. čer 2011

@macous ano ano, taky mě to napadlo, že je Piku na zasloužené dovče🙂

nikoza
1. čer 2011

@macous Ahoj,no jde to s mimi by bylo asi líp. Jsem taková ještě furt z toho smutná a příjdu si taková citlivá. Už jsem začala chodit do práce, pracuju na uřadu práce, takže jestli na mě bude někdo zlej tak se asi rozbrečim. Už aby se aspoň blížil měsíc kdy můžem na další pokus. Dovolená bude asi až v srpnu, chtěla jsem už v červnu ale všichni řikaj že se nesmim koupat, takže to zůstane na srpen, třeba se to na dovče povede samo 🙂

loretana
2. čer 2011

@nikoza držím moc palce aby bylo brzy líp!!! Já si myslím,že by ti to pomohlo, jet na dovču, odpočinout si, nechodit do práce, být s lidmi, se kterými chceš být a ne s těmi, co tě vytáčí... a třeba to tak opravdu bude, a podaří se i bez pomoci, napřl Macous je toho důkazem🙂

macous
4. čer 2011

Ahoj holky,
jo jo, já jsem toho důkazem a nejsem zdaleka jediná 😀
Nikoza - neboj se, bude líp, až tě v práci někdo bude točit, tak si řekni v duchu, "pcha se na tebe můžu vyprdnout, si brzy budu vozit kočárek a tokový lidi jako ty mi můžou být ukradení" 😎 😀 😀

Holky, ani nevíte, jak si teď užívám, že se můžu napít a najíst normálně, sice si to neužívám, protože mám žaludek pořád ještě takovej na vodě, ale špatně mi už není 😵 a přibírám, už mám 3 kila nahoře (teda, jakože nahoře, pořád nejsem na váze, jako před otěhotněním, ale to přijde velice brzy) 😀

loretana
5. čer 2011

@macous tak to je skvělé, jak to vlastně dlouh trvalo ty hrozné nevolnosti?
Mě už začíná zvolna jímat nerovzita ze čtvrtka... bude to takový den D, jeden z nejdůležitejších dnů mého života, Mám strach, ale i se těším doufám v pozitivní zprávu, ale nechci se rouhat ani radovat předem....
Jak jsem psala, že jsem měla křeče a větší bolesti jako před MS (ve středu), od té doby nic, vůbec žádá bolest, žádný tlak v podbřšku, nic... takže mě to opět trochu vylekalo, jestli to nemůže být špatný signál:(