CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
13. lis 2011

@svoba jasně......
uvidíš,jak to vše bude pak po konzultaci.....nemá cenu to řešit dopředu

loretana
13. lis 2011

@svoba přesně jak říká Piku - bazárky, sekáče atd., to je rozumná cesta, ale jasně že dvojčátka jsou finančně náročnější... hlavně je to na Vás, nikdo Vás nemůže přemlouvat ne přesvědčovat o opaku, každý to vidí jinak... Já jen, že já bych s dvojčátky neváhala🙂

svoba
13. lis 2011

@loretana
@pikusa
víte, já se celkově IVF vyhýbám. stále si říkám, že když to šlo jednou přirozeně, mohlo by to jít zase. snad .ale v pondělí se objednám a uvidíme ...

pikusa
14. lis 2011

@svoba hele,tak si dáte jen IUI a uvidíte 😵

svoba
14. lis 2011

@pikusa s manželovýma spermiema? nevím, nevím.

pikusa
14. lis 2011

@svoba no ale přirozeně už to šlo jednou,tak co kdyby tam ta jedna mrška byla 😀

loretana
14. lis 2011

@svoba já si taky myslím, že IUI stojí za zkoušku! A vy už jste v Podolí v IVF centru byli na konzultaci s nějakým lékařem?

svoba
14. lis 2011

@loretana ano. máme od tamtud i testy. jen mi tam neseděla imunologie- Madar ☹

svoba
14. lis 2011

@pikusa musíme doufat 🙂

loretana
14. lis 2011

@svoba jo jo, to jsem pochytila, ale přímo na IVF jste byli - u Řezáčové nebo Darebného? Jaký postup navrholavali, když jste tam byli?

svoba
14. lis 2011

o IVF jsme nejednali. byli jsme u Řezáčové. já tam jednou u vyšetření zažila ještě jednu mladou doktorku. My skončili ve fázi testů.

macous
14. lis 2011

Ahoj holky,
tak se hlásím po porodu 😵 Anežka je zatím moc hodná, Matýsek si musí zvyknout, ten je teď mírně řečeno "rozladěn". Porod byl v pohodě, do porodnice jsme dorazili na sedmou a v deset byla malá na světe, byla na druhou velkou kontrakci venku, bylo to bez nástřihu a s jedním kosmetickým stehem 😀 😀

pikusa
14. lis 2011

@macous strašně moc ti gratuluju porod koukám krásnej.....a co míry malé????

vendi1
15. lis 2011

Ahojky,
@macous ooooobrovská gratulace, je uzasna, to to uteklo. Nakonec taky Anežka?? My ji stejně říkáme Aňulko, Ani ji rika Apolenka (ona sama je Api🙂 a kdyz mne zlobi tak ji rikam Anco🙂)).
Preji Vam krasne zzivani a neboj Matysek si zvykne. Chvili to bude trvat, ale pak budou partaci🙂. Manzel je ted s Vami doma? A miry mne tak zajimaji!
A co porodka? Lepsi nez Podoli? Kde jsi vubec ted Anezku rodila?

jara
15. lis 2011

Ahoj holky, velká gratulace k miminkům!! 😉 Prosím vás, nevíte některá, jak je to s provozem v Podolí přes vánoční svátky? Začátkem prosince bych měla začít stimulovat a teď nevím, jestli mi to neposune kvůli Vánocům...ale přijde mi to jako blbost.

vendi1
15. lis 2011

Jara ja jsem tam taky chodila pres vanoce a vzdy tam nekdo byl, sice v omezenem mnozstvi, ale byl. Predpokladam, ze se za ty 3 roky nic nezmenilo 😉

jara
15. lis 2011

@vendi1 děkuju za info 🙂 ..ty máš obě dítka z Podolí z ivf??

macous
15. lis 2011

já jsem trdlo, že jsem nenapsala míry 😀 3,57 kg a 50 cm, teď hlavně aby dobře přibývala a papala, taky doufám, že se nám vyhne bolení bříška, Matýsek to neměl, tak doufám ve stejný průběh 😵

Rodila jsem v Ml. Boleslavi, a teda lepší než Podolí jednoznačně, jediné co bylo znát, že to není pražská porodnice, takže docela chudost, jako tak, že na wc nebylo ani mýdlo a toaleťák, ale to nevadilo, personál byl výborný, všichni milý, sestřičky i doktoři 😵

vendi1
15. lis 2011

@macous ty jo to je kus holky a ty jsi dobra, ze jsi ji tak rychle vytlacila 😵 . Kolik mel Matysek jak se narodil? A pribyvat urco bude, kojis? Takze lepsi v tom pristupu jo? A do Boleslavi to taky nemate zrovna nejbliz, co? 😉

vendi1
15. lis 2011

@jara nn jen prvni Apolenku, ale za to na prvni pokus a Anezka byla necekana a neplanovana 😵

loretana
16. lis 2011

@macous moc moc Macous gratuluji ke krásné holčičce a bezproblémovému porodu!!! Je nádherná a moc Vám to přeju, utelko to opravdu jako voda, když si tady psala, že si v tom a najednou, už máte doma princezničku🙂 Držte se a myslím na Vás, ať je všechno v pořádku!!!

pikusa
16. lis 2011

@macous krásný míry má.......
Boleslav si celkem chválej.......hlavně že jste obě v pořádku 😵

macous
18. lis 2011

děkujeme 😵 😵
@vendi1 Matýsek měl 3190 a 51 cm, ale měl zkaženou plodovku, tak si myslím, že v bříšku poslední cca týden hubl místo aby nabýral.....................

teda holky řeknu vám, že je to docela náročné, malá je přes den hodná, ale v noci tak trochu nespí, z pravidla je vzhůru od 22 - 2 h, vůbec nechápu, jak to vydrží, ne že by vyloženě bulela, ale pobrekává, chce se chovat a kojit, no a pak celý den prospinká, ale to zase zlobí Matýsek, který v noci hezky spinká 😅 🙂

loretana
18. lis 2011

ahoj holky, tak jsem byla na kontrole ve 29 tt a Ondrášek má 1450 g - bude to určitě cvalík🙂 jinak je všechno v pořádku, möje dr mě uklidnila i co se týká toho tlaku a štítné žlázy, takže jsem teď v naprosté pohodě🙂
@macous to jsou krásné míry!!! Jeee, tak to máte tedy náročné, ale co vím od kamarádek, časem se to srovná, straší děťátko si zvykne, že je tam sourozenec a mladší se zklidní, doufám, že to u vás bude cobydup🙂🙂 a jak se cítíš ty?

macous
19. lis 2011

@loretana tak prima, pohoda je nejdůležitější, ani se nenaděješ a budeš mít Ondráška taky doma v postýlce 😵

Ale ono by to šlo, akorát že Matýsek má takové to vztekací období a k tomu přestal úplně poslouchat rozjívenec, to ale taky určitě pomine. Nejvíc mi asi vadí, že to manžel blbě nese, pořád říká, že budeme rádi, když bude Maty ve třech letech bez plenek apod., pak tu nervozitu na mě přenáší a to mě teda fakt štve.
Abych toho neměla málo, tak si včera manžel hnul ze zádama a to tak, že dneska musel na obstřik na pohotovost, ale úplně mu to nepolevilo a říkal, že se to zase horší a to ho k tomu v noci chytil žlučník a protože byl naládovanej lékama na záda, tak si nemohl vzít už nic dalšího, tak si to do rána protrpěl a poslední bomba je, že se ráno Mates probudil s rýmou jako trám a manžel už začal taky kýchat, snad to s malou nechytneme, to by mě už asi dorazilo úplně 🙄 ☹ 😅

ivkaj
19. lis 2011

@macous koukám, že když se daří, tak se daří. Tak hodně sil a pevné nervy!

loretana
20. lis 2011

@macous přesně jak píše Ivka, vždycky se všechny nepříjemností sesypají najednou:( držím palce, aby se to postupně ustálilo!!!

svoba
23. lis 2011

tak jsme dnes byli v Podolí. je to fičák. za měsíc můžem jít na to. jen odběr vychází na svátky a Vánoce, tak to necháme na leden. mně se do toho hrozně nechce. ale tak holt zatnu zuby a budu doufat.
chci se zeptat - je velký rozdíl mezi obyč.injekcema hormonů nebo perem?

ivkaj
23. lis 2011

@svoba kromě způsobu jakým se vyrábí (to by ti spíš vysvětlil Dr.) je rozdíl v doplatcích a pohodlnosti aplikace. Pero si můžeš píchat sama, ale doplatek byl kolem 4tis. Obyč injekce by ti měl píchat zdravotník a doplatek tam tuším není žádný. Nám klaplo 3.IVF s obyč hormonama, domluvila jsem se se setřičkou u obvoďáka a o víkendu jsme zajeli do nemocnice (nikde s tím nebyl problém a dokonce po mě něchtěli ani korunu).
Jestli můžu poradit, zkus se aspoň trošku pozitivně naladit, i v tomhle "umělém" směru hraje psychika hodně. Tak hlavně hodně štěstí.

svoba
23. lis 2011

@ivkaj jjo. u pera jsou nejvyčistěnější hormony. mamka je zdravot.sestra. tak o píchání ani nejde. jen jestli něco víc nebolí. celkově to není levné. jsme na to připraveni.
máš pravdu. psychika je důležitá. ale to povídej snažilce - v jakýkoli siuaci 😒