CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
12. črc 2012

@murecka76 hele,taky to mám cca 100 km,ráno tel v půl 9 a sestřička se vždy ptala,jestli to na tu 11 půl 12 zvládnu......takže myslím,že se domluvíte

@petulak1988 jestli jsi to dostala a měla jsi to právě na úpravu cyklu a aby MS došla,nebrala bych už...

darazv
12. črc 2012

@maja1111111 no to si robia srandu?,,,fakt len aby nas vycucávali z penazí 😠 ale dobre si povedala,,no ja som dostala žiadanku od doktora a hned som šla tuším je to o poschodie vyšie ,,sa objednat najbližší termin bol o necelé tri týždne a potom sa čaka na vysledky 3-4 tyžden 😒 takže čím skor tym lepšie,,,nemam prehlad u teba je to 1ivf a kolko mas ešte zmrzliniek?

darazv
12. črc 2012

@murecka76 za málo 😉 už maš mimi v brušku? držim palčeky 😉

malinka_02
12. črc 2012

Holky vy mě desite ..dnes se mi sice pomalu ale rozjíždí mrcha a od zítra stimuluju. a tady ctu takové hrůzy..
@pikusa mužů se zeptat kolikátý den si byla na opu? A to tam pak volat každý den až dokud neřeknou že máš přijít? Takže si naplánuješ ani ten et kvůli práci nebo mm aby věděl který den mě vézt ? Děkuju..

petulak1988
12. črc 2012

@pikusa dekuji moc uz jsem ho nevzala

maja1111111
12. črc 2012

@darazv jo měto nevadí,ráda si dam pauzu...mela jsem ivf a ket hned dalsi cyklus(mám ještě 3zmrzlíky)...telo toho má plné zuby 😒 .. a ještě si nechám zkontrolovat ty vejcovody...to je někde o patro níže...taky se musím dát dohromady finančně.. ☹ ještě budem předelávat koupelnu,tak to bude dost vydaju..

malinka_02
12. črc 2012

@maja1111111 prosím té když jdeš na Jet jak je to s léky? Bere se u toho něco nebo až pak?

darazv
12. črc 2012

@maja1111111 tak tak daj si pauzičku treba mysliet na ine veci 😉 tá kontrola vejcovodu to je cez laparku či?

maja1111111
12. črc 2012

@darazv nene doktorka říkala,že na normálním ultrazvuku je špatně vidět,že mají v budově nějaký lepší ultrazvuk,tak mi tam pošle 🙂

darazv
12. črc 2012

@maja1111111 jáj tak som mudrejšia 🙂 vo štvrtok daj teda vediet čo ste poriešili 😉

maja1111111
12. črc 2012

@darazv no jasný ,už se tam moc těším🙂

murecka76
12. črc 2012

@darazv moc děkuji, jojo už mám embryjka u sebe 🙂 🙂 tak uvidíme jak to bude. Nadávám si tady, mám ještě pořád brát estrimax a já zjistila až doma , že mi do krve bude 5prášků chybět. Tak snad mi to napíše tady nějaký doktor, abych tam nemusela pro recept. ☹ ☹ ☹
@pikusa jojo domluvili jsme se na 12 🙂

darazv
12. črc 2012

@murecka76 tak tfuj tfuj tfuj nech sa mimiskovia riadne chytia a nepustia 😉 určite ti to prepíše tvoja dr 😉 potom chcem čitat tvoje dobré spravičky jak to vyšlo držim palceky 🙂

murecka76
12. črc 2012

@darazv moc děkuji a určitě udělám průlom 🙂 🙂 😀 😀

maja1111111
13. črc 2012

@mabumi chtěla jsem se zeptat psala jsi ,že máš endometriozu..máš velké bolesti ?jen při menses nebo i normálně...mě se zdá ,že po těch pokusech se mi to jen a jen horší...boesti jako prase hlavně na jedne straně a to co ze mě leze hruza..máš to taky tak??fakt se bojím,že si jen zničím zdraví

mabumi
13. črc 2012

@maja1111111 ahoj a brala si aj estrimax alebo estrofem? ja vzdy po vklade mam hrozne bolesti pri ms. ale po prvom KET sa mi urobili asi 3 cysty na vajecniku. myslim si ze preto, lebo som brala zvysenu davku estrimaxu - 3 x denne. potom som musela ist na tu operaciu. predtym som mala 2. stupen endo a vajcovody priechodne pod tlakom, pri tejto druhej laparke uz najtazsi stupen a nepriechodne vajcovody. tazko povedat, ci kvôli IVF alebo by sa to stalo aj tak.
no a teraz mam strasne bolesti, ani sediet dobre nemôzem. najviac ma boli ta rektovaginalna endometrioza. to je hnus 😝 ☹ . to sa bali operovat, vraj kym to viem vydrzat, tak nech drzim. ale uz je to aj na kona vela, rozmyslam, ze by som ten zakrok podstupila. no neviem.

darazv
13. črc 2012

@maja1111111 holka moja zlatá chod radšej na pohotovost 😒

mabumi
13. črc 2012

@maja1111111 a este som ti chcela napisat, ze ja mam lepsi pocit, ked "toho zo mna vylezie" co najviac. aj vtedy ked som dostala tie cysty, tak som mala len spinenie.
aj teraz som zacala krvacat vcera a dnes uz skoro nic ☹ . bojim sa, ze to tam blokuje ta cysta a ze to nevyteka. potom to tam zostane a robi este vacsiu sarapatu ☹
takze bud rada, ze to ide von 😉

maja1111111
13. črc 2012

@mabumi to jsem nebrala ani jednou a naco to je??a co je ta rektovaginalna endometrioza to jsem ještě neslyšela...?ježííšššš to hrozný ,že máš takové bolesti...ach jo ☹ a když to budou operovat(to jako odstraní ty srusty jo)?musím si otom ještě něco přečíst...někdy se děla i to že zastaví menses na 3-6 měsícu a pak se jde hned na ivf..je prý věčí šance..víš otom?psla mi to doktor z jednoho caru..zjištovala jsem názory víš,sem zvědavka zvědavá

maja1111111
13. črc 2012

@darazv no já myslím ,že tam mi určitě nepomužou 😖

mabumi
13. črc 2012

@maja1111111 rektovaginalna je cysta medzi hrubym crevom a delohou. a je to jedna z najkomplikovanejsich operacii ake existuju. lebo musia prerusit aj stenu maternice aj stenu creva niekde pri zvieraci ci co a potom to znova prepojit... preto sa do toho ani nechceli pustat a strasia ma ze to bude vraj "chutovka". ja som sa zlakla - ked povedali, ze je to riskantne, tak som radsej povedala, ze to vydrzim. co ak by mi zacala krvacat deloha a museli by ju vziat 😕 . tak preto. ale ked som citala na nete, tak tam pisu, ze je to komplikovane prave kvôli tomu crevu. urcite to je neprijemne, stava sa ze musia dat vyvody a neviem co, no ale keby sa mi ulavilo od tychto bolesti, tak svet je hned ruzovejsi 😅 . neviem. a keby som tak este vedela, ci to môze pôsobit aj na to, ze sa embrya nedokazu uchytit... ak ano, tak by som si to samozrejme dala vybrat.

no a estrimax je na zvysenie sliznice. dobre ze si to nebrala, v neziaducich ucinkoch je napisane aj to, ze sa môze zhorsit endometrioza. aj preto si myslim, ze som to mala z toho - ked som este brala aj zvysene davky 🙄 . odvtedy som to nebrala 😖

no a ta hormonalna liecba - ja som z toho puk. jedni mi odporucali hned po operacii 3 mesiace a potom hned IVF a druhi povedali ze bez liecby rovno IVF. tak si vyber. ja som si vybrala to co poradili v Podoli - bez liecby, ale mozno som neurobila dobre 🙄 ☹

maja1111111
13. črc 2012

@mabumi aha to je tedy věda..a zduvodil to doktor,proč tu lečbu nenasadil po operaci?já jsem psala ještě o názor zda endometrioza vadí při uchycení a napsal mi toto..
Endometrióza obvykle v mírné nebo minimálně fomě výsledky umělého oplození neovlivňuje. Jiná situace je u rozsáhlých a pokročilých forem tohoto onemocnění, nebo když endometrióza postihuje stěnu děložní - myometrium. Tady se opravdu může uplatnit negativní vliv na oplození. Pro případnou léčbu je možné využít potlačení mensturačního cyklu na 3 měsíce silnými hormony - GnRH analoga a pak ihned navázat umělým oplozením.

já ale myslela,že každa endometrioza postihuje delozni stenu?,jsem ztoho jelen ,proberu to ve čtvrtek z dokturkem 🙂

mabumi
13. črc 2012

@maja1111111 su rôzne formy endometriozy. pozri napr. tu:
http://www.ipsen.cz/informace-pro-sirokou-verej...
bude ti to jasnejsie 😉
a tu liecbu asi pri dalsom IVF uz podstupim aj ja. ale neviem ako, lebo idealne by to bolo podla mna hned po operacii ako mi to odporucali inde. asi som urobila chybu ☹ . ale tak podla toho, co ti napisali, to nemusi byt len po operacii. takze vyskusame vsetko 😉 a budeme maminy 😉

maja1111111
13. črc 2012

@mabumi no to nemusí,ale po operaci je vyhoda,že to je vše vyčištěne a pěkně připravene...ale já šla měsíc po operaci na ivf a stejně prd ☹ ...no uvidim to testech kde je chyba...musí nám to vyjítt!!!! 🙂

malinka_02
14. črc 2012

Holky prosim jeste se chci zeptat kolikary DC jste meli behem stimulky UTZ? A delaji UTZ, OPU a ET i i vikendu? Dekuji.

maja1111111
14. črc 2012

@malinka_02 ahoj já začala píchat v patek a až další pátek byl ultrazvuk pak za 4dny a za 1den o víkendu jsem tam nebyla tak nevim(měla jsem dlouhý protokol)..Ale vím,že známá byla na UTZ uplně jinak,je to asi individuální.

malinka_02
14. črc 2012

@maja1111111 takže si byla 8DC, 12 DC a 13DC a OPU si měla kolikátý den? Já mám jít právě 7DC a to je ve středu tak sem si říkala že pak do pátku to sou jen 2 dny ale do pondělí 5 že to už bych byla 12DC..

pikusa
14. črc 2012

@murecka76 držííííííííííímmm palečky.....
škoda,estrimax mám doma.......dala bych ti
a nebo do lékárny,že recept doneseš dodatečně,taky to jde někde,zkus to....

pikusa
14. črc 2012

@malinka_02 OPU-----byla jsme asi 3-4krát na UTZ jak rostou folikuly a jak to vypadá.....pak sjme dostala injekci na dozrání a termín OPU......

malinka_02
14. črc 2012

@pikusa a jde to i o vikendu na UTZ nebo to davaji jen v tydnu? Dekuju..