CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

maraida
14. led 2013
maraida
14. led 2013

Jinak moje 2 embrya se zatím dál vyvíjejí,jsou 8mi buněčná a prý obě krásná.Na ET dnes nejdu,Dr.mi doporučila ještě počkat,aby začala kompaktovat.Takže půjdu asi zítra až z nich budou moruly.

maja1111111
14. led 2013

@evulatko diky za návrh,ale pokud jit jinak tak jedine do Pronatalu,ale s manželem sme to probrali a zatím zustanu tady... 🙂

mugo168
14. led 2013

Ahoj holky, tak jsem po 1 měsíční pauze byla ve čtvrtek zase u Darebného. Ptala jsem se, jestli ve mně není něco špatně, když 3 KETy za sebou neúspěšné a před tím 2x IUI bez výsledků. Říkal, že mám šance jako každá jiná a že můžeme zkusit přirozený cyklus s KETem (Před tím jsem měla u KETů Estrimax). Chtěla bych prvně vyšetření genetiku, imunologii, vždyť ani nezjišťují, co mi je. Předepsal mi prednisol 1x denně 5mg a 3. den jsem myslela, že mně praskne hlava, zvracela jsem, takže jsem prednisol zase vesele opustila. Dnes jdu na ultrazvuk, tak jsem zvědavá...

adriene
14. led 2013

@mugo168 Tohle me tu fakt stve a nechapu... proc nasazuji rovnou prednison, kdyz nemaji vysetrenou imunologii? A kdyz ji pak stejne vysetruji, je ovlivnena uz tim prednisonem, co predepsali... ! 😠

maja1111111
14. led 2013

@mugo168 a jaký je u vás problém...??mě bylo taky zle po prednisonu ,ale pak mi to přešlo..ale kromě toho Ti muže dát medrol(je to stejne a nemá tolik vedlejších učinku) to mi říkal na imunologii 🙂 ..jinak držím palce

maja1111111
14. led 2013

@adriene jo tak to taky nechápu,kvuli tomu jsem se chytla s Darebným...když tam člověk přijde mají se udelat nejprve všechny testy a pak teprve něco začínat 😠 !!!jenžu všude jsou vtom jen prachy

mugo168
14. led 2013

@adriene Nevím, jak jim vysvětlit, že chci prvně vyšetření a zjištění co mají léčit... Manžel už je hrozně naštvaný poté, co viděl, jaké svinstvo mně napsali a nejhorší je, že ani neví proč. ☹

mugo168
14. led 2013

@maja1111111 Ale vždyť spousta z nás by si to všechno ráda zaplatila... (no, ne zas tak rády, ale co bysme pro potomstvo neudělali... 😅 )

adriene
14. led 2013

@mugo168 Prednison pochopim, kdyz ti ta imunologie vyjde spatne... ale davat ho naslepo s napr. oduvodnenim, ze by stejne nic jineho nedali... no sorry! Navic je vhodne dovysetrit genetiku, jak je na tom treba MTHFR a jine... strasne to podcenuji, zda se mi oproti jinym CAR.. 😒

maja1111111
14. led 2013

@mugo168 no jasný 🙂 !!!

maja1111111
14. led 2013

@adriene a myslíš,že si mám nechat udelat taky genetiku,to je vlastne posledni co nemam??a jaky to muže mit vliv

adriene
14. led 2013

@maja1111111 Tak rikas, ze uz ti je 35... ten cas leti... nevidim jediny duvod, proc by ti to nemeli dovysetrit! Muze byt prave problem s ruznymi mutacemi... atd. Pokud by ti to odmitli vysetrit, sla bych jinam... to je hrozny pristup 😒

maja1111111
14. led 2013

adriene ano před 5 dny mi bylo 35 😢 ...hm ta ja to řeknu Řezáčové,doufám ,že se nebude cukat 😠

mugo168
14. led 2013

@adriene Co je MTHFR? 😨 .. Právěže jsem nechtěla moc přemýšlet o léčbě, brala jsem je za odborníky, ale manžel má určitý odstup a spoustu kroků nechápe - viz. nevyšetření, dávání léků jen tak ze zvyku 😒 Až ve čtvrtek jsem zjistila, že jsem v červnu měla hyperstimulační syndrom, což jsem tušila, ale když nikdo nic neříkal, brala jsem, že to je normální (odebrali mi 35 embryí). Chybí mně komunikace. Vždycky vzpomínám na veterináře naší fenky, s ním si vždy vše vysvětlíme, probereme a vím, co pes jí. Proč to nejde u lidí??

mugo168
14. led 2013

@maja1111111 Hm, a mně před 2 dny 31. Gratuluju k narozkám, i když co se týká možnosti otěhotnění bych nám přála o 5, nebo i o 10 míň 😀 ... Řezáčová z nás bude mít radost, dnes jsem rozhodnutá, že mně pošlou na genetiku a imunologii 😉

maja1111111
14. led 2013

@mugo168 jee taky gratulujiii 🙂 ..jojo to máš tedy pravdu.....a kdy k ní jdeš???to jsem zvědavá co Ti poví 😀

adriene
14. led 2013

@mugo168 no koukni treba sem : http://www.emimino.cz/diskuse/mthfr-mutace-63917/ , ale muzou tu byt i leidenske mutace a spousta jinych potizi, ktere mohou branit otehotneni. Ta imunologie je tez dulezita... u tebe i u partnera... Mne ji nedelali, ale jen proto, ze nam to vyslo hned... problem zrejme nebyl. Jinak mi to prijde automaticky nezbytne.

mugo168
14. led 2013

Za hodinu tam mám být 😎 Pak písnu 😉

maraida
14. led 2013

@maja1111111
@mugo168 také vám dodatečně přeji vše nej k narozeninám!

maja1111111
14. led 2013

@maraida děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

sofie1974
14. led 2013

@adriene
@mugo168
S tím prednisonem má Adrienka čirou pravdu, pokud nemáš vyšetřenou imunologii, je to slepé střílení, navíc je účinný až po 6. týdnech braní a pokud se bere více než 1/2 roku, tak zase není vůbec účinný. Navíc dle dr. Madara z podolské imunologie se má dodržovat gumosex v případě špatné imunity.

sofie1974
14. led 2013

@maja1111111
Mě taky nechtěli na genetiku poslat, až jsem si jí vydupala po potratu. Zjistí se tam řada věcí, jak zmiňovala Adriena-já bych bez genetiky a imunologie už do dalších pokusů nešla

sofie1974
14. led 2013

Na genetiku v Podolí neradi posílají, neb je to velmi drahé vyšetření

danci70
14. led 2013

ahoj holky.něco málo k imunologickému vyšetření.já ho absolvovala ještě před návštěvou CARu,protože jsem stále nebyla rozhodnutá pro CAR,stále jsem věřila(téměř dva roky),že to vyjde,že otěhotním přirozeně.tak mě moje gynekoložka navrhla alespoň vyšetření u mudr.madara.teprve pak jsem se rozhoupala jít do CARu.začala jsem se zajímat o to vyšetření proč se dělá kdy se dělá jaké jsou výsledky po léčbě...atd A zeptala jsem se mudr madara,jestli by se nemělo dělat toto vyšetření před IVF všem,ne až když třeba někomu selže několik pokusů IVF nebo několikrát potratí apod. jeho odpověď byla ano,zdr.pojišťovny to chtěly zavést,ale nakonec se od toho muselo ustoupit,protože jsou v celé republice jen 3 specializované pracoviště a denně se dělá tolik a tolik IVF,takže by najednou byla čekací doba na IVF třeba i několik let.prostě by nestíhali ta vyšetření plošně všem dělat.

maja1111111
14. led 2013

@sofie1974 a kolik máš za sebou pokusu?

adriene
14. led 2013

@danci70 Je to tak... bohuzel 😒

Ja nerikam, ze vsichni musi kit vstupne genetiku a imunologi... ale sakra kdyz se nedari uz po nekolikate... tak je treba zjistovat, kde je zakopany pes... vzdyt kazdy dalsi pokus stoji penize nejen nas, ale i pojistovnu... to proti tomu to vysetreni o tolik drazsi neni a da se rict, ze muze byt investici. Jsou CAR, kde pred 1. ivf delaji automaticky laparoskopii... tak co by tady alespon nemohli vysetrit krev.
Nam tu vstupne pred 1. ivf darebny genetiku udelat nechal... ale kdyz to tak ctu, tak predpokladam, ze hlavni duvod byl manzeluv horsi spermiogram, kde se v genetice mysli na cystickou fibrozu.

adriene
14. led 2013

Napriklad kamaradka chodi do Genetu... 1.ivf bylo neuspesny... takze ji pak poslali na genetiku, imunologii a nasledne na hematologii. Z imuna ji to vyslo lehce zvysene... takze nasadili prednison a z genetiky mutaci mthfr a antifosfolipidovy syndrom... nasledovala tim padem hematologie a tam doporucili aplikaci clexanu uz od stimulace az do sestinedeli. No a 2.ivf uz vyslo, za mesic rodi... sicevsileny proces, ale vypatil se! jenze to je ono... aby se na cloveka podivali trochu komplexne! 😉

maja1111111
14. led 2013

@adriene to je krásný...já chci genetiku!!!!!!

danci70
14. led 2013

@adriene a můžu mít něco špatně co se genetiky týká i když mám děti,to se během života může změnit?