CAR Sanus v Hradci Králové, 7000,- je na 1 cyklus?

sunny222
3. únor 2016

Ahoj byl jste někdo teď v car v HK?Mám anovulacni cykly tak mě čeká buď iui nebo ivf a máme si připravit 7000 na gonadotropiny nevíte jestli to je jako na 1cyklus a pak se to zas hradí? Mám se objednat na příští tyden tak,abych věděla co mě čeká nějak jsem nebyla schopná se na nic zeptat car řeší jiná dr.Moc děkuji všem za odpovědi 🙂

lentilka2016
3. únor 2016

Ahojky, ta částka odpovídá jednomu cyklu (taky nás to stálo přes 7 tis. Kč). Jinak všechno podrobné se dozvíš až u nich. Mně na začátku nejdřív píchli hormony do zadku a po 2 týdnech jsem začla se stimulací Gonalem.

sunny222
autor
3. únor 2016

@lentilka2016 ty jo mazec a můžu se zeptat co jste měli za problém? Klidně do zprávy více info děkuji

tehulka1167
3. únor 2016

@sunny222 mě všechny injekce stály 6000

87nika
4. únor 2016

@sunny222 Ahoj.. Do Sanusu chodím bohužel už od června.. Mám doma už jedno 25.měsíční zlobidlo a je tomu rok, co jsme se začali snažit o druhé.. Bohužel hned od začátku problémy.. Krvácela jsem 70% z měsíce, někdy více, někdy méně, někdy špinění a do toho velmi nepříjemné bolesti břicha, kvůli tomu jsem se dostala do Sanusu brzo k Dr. Štěpánovi staršímu. Udělali mi různé odběry kve apod a vše až na maličkosti OK, tak mě dva měsíce sledovali a zjistili, že neovuluju a že mám nízkou děložní sliznici.. Zkoušeli mi dát injekce na ovulaci - Menopur (jeden cyklus vyšel na 2 tisíce), ale bohužel buď na to tělo nereagovalo tak jak mělo - neudělali se folikly nebo se místo foliklů udělali cysty a pak jsem jednou zkončila i v nemocnici a nebo folikly byly,a le OVU nakonec stejně plnohodnotně neproběhla a jednou už to vypadlo, že to proběhlo, ale zase mi nenarostla sliznice a tak by se případně embryo nemělo kde uchytit.. a bylo to stále dokola.. Tak mi na konci října 2015 udělali laparoskopii a zjistili že mám endometriozu na peritoneu.. Operovat nešla a tak nám řekli, že nás do konce roku ještě nechají snažit a že nám udělají IUI a pak že budem muset nasadit léčbu na endometriiozu. Po té laparce, když jsem dostala MS, tak mě zase stimulovali Menopurem a zároveň mi ještě přidali Clostilbegyt a opravdu se mi vytvořilo spoustu foliklů(prý by to stačilo i na odsátí při IVF), udělali nám IUI, vše vypadalo nadějně, ale opět negativní TT. Na UZ dr. zjistil, že opravdu mohla OVU i konečně proběhnout, ovšem pro změnu mi nenarostla sliznice.. a dr. mi řekl, že je to bohužel typické pro ženy s endometriozou.. Takže teď beru již 3 týdny léčbu na endometriozu (je to jako umělý přechod) musím to brát půl roku a pak až/jestli se tělo rozjede půjdeme rovnou na IVF - dr. říkal, že to zkusíme 4x-6x a pak už jedině IVF.. Ale tu endošku mám zřejmě už od začátku co menstruuju a vzhledem k tomu, že jsem obala 8 let antiko a pak jsem ji vysadila a hned otěhotněla, mohlo by to vyjít i teď po tom umělém přechodu, kdy se ta endoška utlumí.. Tak uvidíme.. Do IVF se mi nechce jak kvůli náročnosti na zdraví, čas, tak hlavně kvůli penězům.. Nevím na kolik to vyjde v Sanusu, ono je to individuální, ale myslím že 20 tisíc jen to frkne :( a to je pro nás zatím dost nedostupné.... Tady máš mou zkušenost...

sunny222
autor
4. únor 2016

@87nika ☹ tak to máš taky naprd ☹ clostil nezabiral zas nic žádný folikul včera... Já mám problém dole a tak mě tlačí čas... Když jsem to včera nahodila manželovi tak nic moc odezva a vůbec se k tomu nevyjadřuje ☹ mám pocit,že se mu do toho nechce... IUI bych podstoupila,ale ivf asi ne je to hodně peněz ☹

87nika
4. únor 2016

@sunny222 Jojo, je to na prd, ale stále věřím, že když se nám to povedlo jednou, když byla endometrioza utlumená léty braní antikoncepce, že by to mohlo klapnout i teď když vydržím tu půlroční léčbu.. ale kdo ví :( My na tom finančně taky nejsme zrovna nejlíp, takže pokud bychom měli podstoupit IVF po těch všech IUI, tak bychom museli dobu šetřit a podstoupili bychom jen jednou.. IUI mě vyšlo tak na 2-3 tisíce.. Záleží na lékách.. Měla jsem ten Menopur a na jednu krabičku - kde je 5 injekcí se doplácí 1000 Kč.. někdy jsem za cyklus spotřebovala jednu krabičku, někdy dvě, podle toho jak reagovali vaječníky.. no a potom za samotní IUI platíš 1000 Kč.. takže IUI je v pohodě finančně... 🙂 A ty už máš nějaké dítko???

levande
5. únor 2016

Já jsem ted mela ivf v Sanusu v Hradci 6 den po zavedení prdise a platili jsme se vším všudy 21 tis a máme tři mrazaky personál super akorát mě zarazilo ze jsem neviděla žádnej monitor při zavádění a manžel u toho taky nebyl jen sanitak což mi bylo docela neprijemny myslela jsem si že budu na to koukat na monitoru když ho zavádí ☹ asi bych chtěla prilis 😒

87nika
5. únor 2016

@levande Jé, tak přeju ať Ti za pár dní vyjde pozitivní test 🙂 můžu se zeptat co máme za problém, že jste byli na IVF???
A ještě se zeptám co jste v těch 21.tisících všechno měli???
Hmm.. těžko říct jak se to kde provádí, o tom ještě nic nevím..

levande
5. únor 2016

Děkuji snad se zadari,manžel má pomalejší spermijky a mě je 37 po stimulaci jsem měla deset vajíček z to se jich 7 oplodnilo nakonec 4 krásný jedno se teď zavedlo a 3 jsou zamrazeny první jsme platili za injekce necelých 6000 (aplikoval manžel) reagovala jsem na to dobře takže jsme injekce nedokupovali pak jsem jela na odebrání tam jsme vyplacli 11300 (7800 ICSI vstříknutí spermie do vajíčka právě kvůli tomu pomalejšímu spermijku, 3500 za prodlouženou kultivaci měla jsem je 5 dni na pozorování ona pak embryolozka píše každý den mail jak se drobci chytaj je to milá paní všechno ti poví) pak v den zavedeni 300 za pokoj a když zamrazujes tak já jsem platila 4500, po dvou hodinách se servisem na pokoj jdeš domů s prdolou 🙂

87nika
5. únor 2016

@levande Jé, díky moc za info, já tedy stále doufám, že to nebude potřeba, ale kdo ví 🙂 Tak pokud u Tebe žádný problém není, a byl problém jen v pomalých spermijkách, tak Vám to určitě klapne 🙂 Kdy máš testovat nebo jít na krev???
Můžu se Tě ještě zeptat jak to celé probíhalo??? Jak dlouho jsi si píchala injekce a případně jaké???
Já jsem před IUI i před domácím snažením byla 3x stimulovaná Menopurem (5-8 injekcí- za 5 doplatek 1000,-), vždy jsem začínala cc 3 den a píchala jsem dle protokolu(třeba 2 dny po sobě 1 injekci denně, pak den pauza pak jedna injekce, den pauza, pak dva dny po sobě a tak..) Při poslední stimulaci jsem k tomu dostala ještě Clostilbegyt a udělalo se spoustu foliklů(prý by to stačilo i na odsátí před IVF), ale udělali nám IUI a bohužel mi pro změnu nenarostla sliznice..
A po té stimulaci Ti pak asi ty Vajíčka odebrali - to se dělá jak??? A pak jsi teda šla rovnou domů a čekala těch 5 dní něž Ti embryjka zavedou - a opět otázka - to se provádí jak???
Takže jestli tomu rozumím, tak samotné odebrání vajíček je zadarmo a kdyby ty vajíčka dali do něčeho kde jsou spermie a nechali je jestli se oplodní, tak neplatíš krom injekcí nic??? A ta prodloužená kultivace se dělá z důvodu, aby se zavedlo po 5 dnech už embryjko, které je živé a ne jen vajíčko do kterého vnikla spermie a neví se co bude dál???

Promiň jestli Tě otravuju s tolika otázkama, ale tak pochopitelně jako ty, jsem to ještě nikde nenašla popsané.. a s Dr.jsem se o tom ještě podrobně nebavila.. Já teď musím nějak vydržet tu léčbu endometriozy, ačkoli nevím jestli to celý půlrok zmáknu a pak budu asi ještě pár měsíců čekat než se tělo vzpamatuje, ale opravdu doufám, že pak naběhne ovulace a naroste mi děložní sliznice a že nakonec podstoupíme jen to IUI a IVF nebude potřeba, ale bůh ví :( Dr. říkal, že zkusíme 4-6 IUI a pak jedině IVF.. Oni mi teda nabízeli IVF už minulý rok, ale díky Té endometrioze bychom měli dopředu nižší procento úspěšnosti, takže to jsem nechtěla, kort když to stojí tolik peněz.. Já jsem na rodičovské a manžel je policajt, takže ze své výplaty poplatí vše okolo bytu, naftu, pojistky a pak celý měsíc žijeme z mého rodičáku, takže teď by to pro nás nebylo finančně možné.. od září nastoupím zpět do práce, tak snad nějakou tu kačku našetříme.. Ačkoli zdravotní sestra a policajt to jsou spíš poslání, než že by to člověk dělal pro peníze 🙂 🙂 🙂

Budu moc ráda, když mi na moje otázky odpovíš 🙂

levande
5. únor 2016

Ahojky tak já mám jít na test z krve až 15teho ale jsem hledacka duchu 😀 takže se testim 6 den po ET(zavedení embrya do dělohy).V Sanusu nam rekli ze to bude pro nas nejlepsim resenim k vzhledem k memu veku a manzel to spermio.Takze kdyz jsme se rozhodli ze do toho pujdeme dostala jsem protokol kde jsou vyznaceny dny s davkama leku( to stalo 6000 zaplatili jsme to hned ten den v pokladne) ja mela aplikovat druhy den po MS Gonal injekce v peru čtyři dny ráno, pak se přidal Cetrotide vecer a druhy den kontrolni utz jak rostou folici ty byli kolem 13mm ,pak myslím jsem aplikovala ještě tři dny oboje pak den nic pak pregnyl večer a po 36 hodinách do Sanusu na odebrani vajicek.Manzel poskytl ten den rano mrnouse a ja v celkové anestezii cca 10minut vajicka,slabe jsem po tom spinila dva dny,ten den jsme platili 11300 jelikož nám zavedli tu spermii do vajíčka ale můžeš mít i levnější variantu že ti spermie jen přiblíží k vajicku a oni si zalezou,teď si nejsem jistá jestli nám říkala že se neplatí nic nebo 3000 každopádně pak zaplatis k tomu tu kultivaci prodlouženou což doporučují je větší šance na uchycení.Je většinou ve stádiu kdy je připraveno na prostředí v děloze ale to ti embryologie vysvětlí.Jo jinak my jsme taky měli IUI já s clostikem a pregnylem a to měl prý manžel normo spermie a teď má želvy ma to pod normou takže bůh ví jak to bylo.Já endometriozu nemám sliznici mi dr měřila na tom utz na kontrole clostlíku a měla jsem ji 8 mm což říkala že je OK.Budu držet palecky at to zmaknes my jsme se taky vydali z úspor ale co by jsme pro mimi neudělali hold takový pozdější vánoční darek...... Snad

levande
5. únor 2016

Jo a stále zavadim clostik 2_2_2 po transferu

87nika
5. únor 2016

@levande Hledačka duchů, to je dobrý 🙂 🙂 Počkej, takže dnes jsi 6. den po zavedení embrya a už jsi testila - chápu to správně??? To ale musíš mít ještě v těle Pregnyl, ne?!
Jinak to je teda rychlovka.. pokud dobře počítám, tak cca nejpozději do 15.DC jsi byla na odebrání vajíček, ne?!
Aha, no tuším že bez zavedení spermií by to mělo být zdarma, ale jistě to nevím, on je Sanus docela drahej, nechává si doplácet i za věci, které mají jiné CARy bez doplatku..
Já si myslím, že u nás by se snad ani zavádět neměli, manžel když byl na spermiogramu, tak měl spermie jak nějaký nadsamec.. měl v 1 ml 101 milionů spermií a 90% pohyblivost 🙂 Ale zase jsem četla některé příspěvky, že měli holky i třeba 8 vajíček a nedopláceli si za zavedení, právě proto že manžel měl výborné spermio a nakonec se žádná spermie nezavrtala, tak nevím :( Stále doufám, že to nebudem potřebovat..
Já když jsem měla těsně před OVU sliznici 8 mm, tak mi říkali, že je to úplně hraniční..
My bohužel teď prakticky žádné úspory nemáme, když byly malému 3 měsíce, tak jsme se museli přestěhovat z 1+1, tam to bylo s dítkem neúnostńé a kupovali jsme byt 3+1, takže ty minimální úspory padly na vybavení bytu.. Takže proto jsme IVF zatím odmítali, zase se kvůli tomu nechci zadlužit.. Dítě samo o sobě stojí spoustu peněz, takže si nepůjčím na jeho splození.. Kdyby to bylo první bylo by to jiné, ale teď už člověk musí přemýšlet aby tou půjčku neohrozil rodinu..
Uvidíme až budem oba pracovat, tak se to postupně třeba našetří :
Prosim Tě a to zavádění embryí je zase pod narkozou??? A říkali Ti třeba kolik jsi měla foliklů a kolik z toho bylo nakonec vajíček???
Zavádíš Clostík? Nemyslela Utrogestan???

Jinak moc moc držím pěsti ať to klapne a budu ráda, když napíšeš výsledky testíků, kdy bude první duch 🙂

levande
5. únor 2016

Jo utrogestan ne clostik uz se mi to vsechno plete dohromady hruza.Po pregnylu jsem dnes 13 den vcetne aplikace a mela jsem rano na testu ducha podle me je to taky jeste pregnyl uvidim dal testuju kazdy rano.Ja mam doma dve ditka ale z prniho manzelstvi a s nynejsim manzlem se snazime skoro 4 roky.Jsem uz na nervy prvni sli v pohode bych otehotnela snad i pres trenky a ted nic nekdy si myslim ze uz jsem to sve stesti vybrala.Vam se zadari uvidis i bez ivf ja vlastne ani nevim kolik jsem mela tu sliznici kdyz mi zavadeli embrouse tak snad mi jeste dorostla kdyz je tech 8 mm hranicni jinak to zavadeni je chvilkova zalezitost normalne pri vedomi prave jsem si myslela ze na to budu moct koukat pres monitor a ono nic.Tak snad to ten lump zvladne na poprve a nebude maminku moc trapit.Hezky vecer 🙂

87nika
6. únor 2016

No já jsem 2x testovala, kdy mi zmizí pregnyl a v obou případech bylo sněhobílo už 8.den po pregnylu, takže myslím, že už to není Pregnyl a že to bude už mimísek 🙂 Moc Ti držím pěsti, určitě piš jak se to bude vyvíjet, ale věřím, že se embryo zakouslo a už se udrží 🙂
Tak to jo a jak máš staré děti??? Někdy si taky říkám, jestli jsem si štěstí nevybrala s tím naším jedním čertíkem :( Ale stále doufám, že ne.. krom té hnusné hormonální léčby co teď musím podstupovat, jsem začala cvičit Mojžíšovou a pít bylinky, tak snad 🙂 2 děti jsem chtěla vždy, nechtěla jsem jedináčka i když jsem samozdřejmě šťasná i za to naše jedno...

levande
6. únor 2016

No tak dnes ráno čárka o malinko silnější tak uvidime ,zjistila jsem že už nemám test ,tak musím počkat do pondělka a potom jestli tam bude tak je to jasný .....kéž by tam byla.Mám dva kluky jeden je ve čtvrtý třídě a druhý bude letos prvňáček.Jo letí to hrozně rychle uz to nejsou miminka ☹ ten mladší se ale ještě tulit chodí 🙂 ,ale s tim druhým mlátí puberta to je něco.Určitě se zvládneš a uvidis že to ivf ani nebudeš potřebovat s tou Mojžíšovou metodou zkušenosti nemám ale vím že holky to dost vsude doporucujou.A co používáš za bylinky?Přemýšlím co bych mohla užívat kromě listovky ještě.Pila jsem bylinkový čaje,teď jak jsou ty chřipky,ale nevím jaky teď muzu nebo nemůžu tak je raději vynechavam.Hodně ted jim ovoce ale už mě to taky nechutna 😀 Jak zvladas ty nálože hormonu? Mě teda moc dobře nedělal teď utrogestan ale jenom když jsem ho polykala padala jsem únavou a motala se mi hlava.Jinak ty injekce v pohode žádný špatný stavy akorát trochu nafoukly břicho a teď mě trochu poboliva podbřišek ale není to nic strašného..

87nika
7. únor 2016

Tak jestli je duch silnější tak se pomalu těš 🙂 HCG většinou stoupá ob den, takže by i čárka sílila spíš ob den, takže pokud i po dni je silnější, je to super zpráva 🙂 věřím, že tam bude 🙂 Pánečku, tak tak to už máš veliký kluky 🙂 Letí to hrozně no, mám pocit, že je to jako včera, když mi Nikču dali poprvé do náruče :( a teď je mu přes 25 měsíců.... Já tu mojžíšovou cvičím zatím podle netu a mám objednanou knížku, je to takové fajn uvolňovací cvičení.. jen si na to každý den najít s tím naším čertíkem čas 🙂 Abych na to chodila někam k rehabilitační čas nemám určitě 🙂 Tak snad to cvičím dobře 🙂 Bylinky používám od Jukla - teď mám bylinkový čaj nazvaný Endometrioza a Čaj podle Lumily Mojžíšové, do toho piju na večer meduňku na lepší spaní a příší týden mi přijde čaj stres .) který je na spaní a na takové celkové zklidnění.. Já mám bohužel takovou tu pitomou povahu, že vše řeším zbytečně dopředu, vše mě zbytečně stresuje... manžel je naprostý opak - taky bych to chtěla mít tak jednoché a nic nehrotit :( 🙂 Jinak když jsme se snažili, než jsem začala brát ty hormony na endošku, tak jsem pila před OVU grepový džus a pila kontryhel a kotvičník a po ovu jsem pila ananasový džus a listovku jsem taky brala.. Zkus mrknout na jukl.cz je tam spousta čajových směsí na všechny různé problémy.. I pro těhulky, pro neplodnost atd...
Jinak ty injekce Menopuru jsem snášela taky dobře, krom nafouknutého břicha a Utrouš jsem teda vaginálně zavádět nemohla, měla jsem po tem hned ingekci, tak jsem polykala a teda taky se mi motala hlava a bolel mě podbřišek..
No ale tyhle strašné hormony na tu endometriozu nesnáším nejlíp, nejraši bych je hodila do koše, každý den se mmi s tím chce seknout, ale nemám jinou možnost - buď ty léky nebo těhu a otěhotnět nám nešlo, takže nemám na vybranou, ale představa, že to mám brát půl roku, mě děsí... Začali mi víc padat vlasy, každý den mě i několilkrát bolí hlava, strašně se mi mění nálady, někdy opravdu nedávám ty vztekací nálady našeho malého a nejhorší je, že nespím.. Jednak se mi stále v noci občas budí malej a jednak kvůli těm lékům, dnes jsem spala asi hodinu, hrůza :(
A ke komu vlastně v Sanusu chodíš???

sunny222
autor
7. únor 2016

@87nika jeee koukam taky ze stejného oboru njn si říkám, že si to musíme vyzrat 🙂 já mám doma kluka v září jde do školy

levande
7. únor 2016

No testnu až v úterý zítra jdu koupit test a necham to na ranní moč.Tak to mas taky kluka,Jo ty vztekaci nálady znám my jsme breceli i u tkanicek že se nam rozvázala no někdy jsem se stydela co s ním když ho to popadlo ale už z toho vyrostli teď zas řešíme tu pubertu a holky,jsou teď děti strašně napřed ve všem ☹ Já taky všechno resim hned
a manza ten je zas voják takže když je cvičení není doma třeba 14dni a já resitelka 😀.
Já kouknu na ty stránky na ty čajiky díky.A jak to máš brát dlouho půl roku teda ještě?Proč tak dlouho?A nemuzou ti ty davky nejak upravit aby jsi to mela lepsi?Chodim k dr Myškové.

87nika
7. únor 2016

@levande Jojo, Niki se vzteká u všeho, co se mu hned na poprvé nepo´vede, hrůza.. Vztekání při každém ne.. Ale ze svého kvůli tomu neustoupím, nechci z něj vychovat rozmazlánka co může vše.. Takže je to holt náročné :( A teď to prostě snáším díky těm hormonům ještě hůř :(
Ty léky se jmenují Visanne - jsou to tabletky, které u ženy v jakémkoli věku vyvodí prakticky umělý přechod - se vším šudy( některé holky popisují i šílené deprese, ztrátu chuti na sex, návaly apod. - takže může být hůř). No a právě ten umělý přechod léčí tu endošku - ta endoška je totiž vlastně děložní sliznice, která proroste z dělohy někam jinam do břicha a chová se stejně jako sliznice v děloze - tj. když žena menstruuje, ta endoška krvácí též, ale ta krev jde do dutiny břišní a nemá kudy odtéct, tudíž tobolí a způsobuje záněty.. navíc to ovlivňuje činnost vaječníků- proto neovuluju a taky to ovlivňuje biochem prostředí v těle ženy, takže když už se ovu udělá není často správné prostředí pro uchycení vajíčka.. No a tyhle léky, když se užívají alespoń půl roku, tak tu endošku a její projevy částečně utlumí a žena musí rychle otěhotnět, protože těhu je na endošku jediný relativně úzčinný lék.. no a když žena brzo neotěhotní, tak se endoška brzo začne vracet zpět... Takže je to začarovaný kruh.. Problém je, že nikdo neví o kolik se endoška za určitou dobu zlepší, protože jediné jak se diagnostikuje endoška je laparoskopií a nikomu se nechce do ženy řezat jen aby zjistili na konci léčby jak se to zlepšilo... Ale já chodím přímo k Dr. Štěpánovi staršímu a říkal, že minimální doba je půl roku.. že sice v příbalovém letáku píší min. 3 měsíce, ale že s tím nemá dobré zkušenosti, že je to krátká doba.. A dávkování není jak upravit, bere se jedna tableta denně jako třeba antikoncepce....
Příští týden to bude měsíc, co jsem to začala brát, takže bych měla ještě 5 měsíců vydržet, což si neumím moc představit :(
Jé manžel je voják jo, to je nám taky blízké 🙂
A odkud jsi???
Budu moc držet pěsti aby v úterý byl testík silnější 🙂

levande
7. únor 2016

Tak to te obdivuji,já jsem myslela že ta endometroska je jen silná sliznice a ne že to dělá takové brikule ☹ tak snad už te další vedlejší účinky nepotkaj vydrž budu držet palecky.A jak to chcete teda dal že byste třeba napřed zkusili normálne jednou a pak to ivf zase je to fakt rychle ani se nestacis vzpamatovat a mas ho v sobě prdolku 😀 .Uvidis jak na tom budete.My jsme ze Dvora a manžel dojíždí do Chrudimi na prapor takže peníze za naftu taky super.Vy jste z Hradce?

sunny222
autor
7. únor 2016

@levande tak držím vše co mám 🙂 taky mám jít k dr.Myškove

sunny222
autor
7. únor 2016

@levande Nové Město nad Metují 🙂

87nika
7. únor 2016

@levande No endoška je bohužel strašná mrcha :( V březnu jdu na kontolu do Sanusu, tak uvidím, zkusím se zeptat jestli by se to nedalo alespoň o něco zkrátit, ale pochybuju.. Jinak my jsme to právě chtěli tak, aby mi rodičák navázal na mateřskou s dalším dítkem, protože teď je za mě náhrada v práci.. ale bohužel to už víme, že to neklapne.. V září nastupuju do práce a to se v nejlepším případě začneme snažit, takže to bude takové na prd.. ale před novým rokem jsem to všechno řešila s paní doktorkou u které racuju a ta mě hrozně příjemně překvapila, původně jsem si myslela, že půjdu na pár let do práce, aby se jim vyplatilo vyhodit tu holčinu co tam je na záskok za mě, ale ona mi řekla, že mé zdraví a to že chcem mimi je přednější a že minimálně do konce roku tam nechá i tu holčinu co je tam za mě a kdyby se do té doby stejně nezadařilo, tak se to pak bude řešit dál.. takže mi vyšla hrozně vstříct, ale stejně.. kdo ví..
U nás je plán takový, že po vysazení Visanne počkáme až naskočí OVU a pak mi udělají minimálně 4x IUI a kdyby to nevyšlo, tak pak IVF... No tak uvidíme...
Jinak my jsme z Jičína a manžel pracuje u policie v hořicích a já se budu vracet do práce do Hradce, takže taky žádná hitparáda, projedem taky hafo peněz.. A co ty vůbec děláš???

87nika
7. únor 2016

@sunny222 Ty jsi taky sestra, kde děláš ???

sunny222
autor
7. únor 2016

@87nika jj v Náchodě 🙂

87nika
8. únor 2016

@sunny222 Okolo mě tolik zdravotníků má problémy s neplodností, že je to šílené :( A to děláš někde v ambulanci nebo na oddělení - v jakém oboru???

87nika
8. únor 2016

@levande Prosim Tě, ty jsi mi nějak posílala žádost o přátelství, či co.. Já jsem tady na koníku nová, myslím, že jsem Ti to snad potvrdila, ale 100% jistá si nejsem, ještě se tady v tom moc nevyznám.. doposavad jsem rady hledala spíš na e-miminu 🙂

levande
8. únor 2016

JoJo já jsem to taky ještě nedelala 😀 tak ti to došlo a mě přišlo takže Ahoj přítelkyně 😀

87nika
8. únor 2016

@levande No ahóóój 🙂 Teď jsem si na profil dala alespoň nějaké info, aby se neřeklo 🙂 Psala jsem Ti ještě jeden příspěvek výše, nevím jestli jsi ho zaregistrovala 🙂