CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

rvasata
11. říj 2011

Ahojda holky,jak se tady máte??? 🙂

lenpet
12. říj 2011

@rvasata zdravím,a jak se máš ty?

littlemousecz
12. říj 2011

Ahoj holky, jestli nevadí, tak se k vám přidám. Snažíme se už přes dva roky a teď manželovi zjistili hodne špatný spermiogram, tak nás čeká společná návštěva CAR, nejspíš ta Jihlava. Ale nějak nevím, co nás čeká a mám z toho tak trochu depku...

michaela28
12. říj 2011

@littlemousecz neboj, určitě proběhne vše v pohodě. Doktoři jsou šikovní a vědí, co dělají, ale taky jsem měla strach, co nás tam čeká a jak to bude probíhat. Držím palce 🙂 .

montysek
12. říj 2011

@littlemousecz Ahojky,taky navštěvujeme Sanus v Jihlavě.Včera jsme byli na druhém IUI. 🙂 V první řadě Vás čeká v Sanusu ježibaba v podobě sestry 😀 ale jinak si na nic zatím nemůžu stěžovat. 🙂

littlemousecz
12. říj 2011

Díky holky. Nevíte, jaká je hraniční hodnota spg, do kdy se ještě dělá IUI? My máme jen 0.9 mil/ml, to je asi na IUI málo že? Ještě budeme dělat kontrolní, ale nevím, jestli to bude lepší. Zatím se do IVF pouštět nechci, než doděláme byt a všechno okolo. Je to přece jen nápor.

montysek
12. říj 2011

@littlemousecz Jako že partner nemá ani milion spermií v ml? Tak to je opravdu málo,to Vám asi IUI neudělají. Co jsem četla, tak se IUI dělá min. od 5mil.spermií v ml.Ale tak uvidíte, co Vám řeknou.

littlemousecz
13. říj 2011

@montysek No já si taky myslím, že nám rovnou doporučí IVF. Navíc morfologie 4, takže na hranici. Teď bere selen,zinek a listovku, tak se to třeba do dalšího spg zlepší. Říkala doktorka, co dělala ten rozbor, že to může být jen náhoda a u opakování to může být úplně jinak.Ale i tak je z toho dost špatnej a já jsem šptaná z toho, že on je špatnej.... ☹

montysek
13. říj 2011

@littlemousecz Třeba jo, ono se to opravdu každý měsíc trochu mění. 🙂 Manžel při prvním IUI měl 112 mil/ml a teď při druhém 105 mil/ml a taky měl něco 4, což bylo na hranici. No uvidíme, naděje umírá poslední.... 🙂 A kdy tam jdete na konzultaci?

littlemousecz
13. říj 2011

@montysek Půjdeme na konzultaci až v listopadu, po kontrolním spg. Nechci to nijak uspěchat. Začínáme s bytem, tak mám stresu až až. Pokud by to vypadalo na IVF, tak nejspíš až na jaře, jak bude byteček hotovej a bude klid. Třeba do té doby zapracujou na manželovi ty prášky a bude všechno jinak 😉 Trochu v to i doufám. Přece jen mám trochu strach z toho, kolik by IVF stálo a jestli to finančně ustojíme i s hypotékou na byt. Sice jde IVF komplet na pojišťovnu, ale nikdy nevíš, co budeš potřebovat navíc, co pojišťovna nehradí. Držím palečky, ať se IUI povede, kdy to proběhlo?

littlemousecz
13. říj 2011

@montysek Jé, promiň tys to už vlastně psala, že to bylo v úterý 😀. Jsem poslední dobou nějaká mimo. Tak ještě jednou - všechny palce, co mám.

holubice.petra
13. říj 2011

@littlemousecz držím palečky 😉 počítej s prvním IVF cca 15-20tis. že si budeš doplácet 😒 ale stojí to za to 😎

michaela28
13. říj 2011

@holubice.petra tak koukám, že už to máš za pár, a ja se cítíš ???

holubice.petra
13. říj 2011

@michaela28 no cítím se a jsem taková veliká 😀 už se moc těším až bude prcek venku je to čím dál těžší, ale dá se to vydržet 😎 jen kdyby mě pořád nepálila tak žáha ☹ já to vůbec mám takový všelijaký víc než pět měsíců jsem skoro pořád zvracela a teď ta žáha a občas i zvracím...minule jsem zvracela i krev tak jsem to říkala dr. a po porodu půjdu na vyšetření jícnu jelikož ho mám asi rozleptaný 😒 tak uvidíme ale je velká pravděpodobnost že se to upraví samo až mě nebude prcek tlačit na žaludek...a jak se máš ty?

littlemousecz
13. říj 2011

@holubice.petra Díky, tak toho jsem se bála. To by nás IVF čekalo tak za rok, než na něj našetříme ☹ . No nic, budu doufat v selen a zinek, snad to příroda nějak zařídí.

michaela28
13. říj 2011

@holubice.petra já teď v pohodě, nic mi není, jen mě občas bolí břicho jak se to tam roztahuje,ale jde to 😉 . Pokokuju po kočárku a postýlce a tak. začalo mi to i docela utíkat.

holubice.petra
13. říj 2011

@littlemousecz já si to už teda pořádně ani nepamatuju ale vím že jen za léky (injekce, prášky) jsem dala celkem do 5tisíc, potom my jsme si nechávali oplodnit vajíčka metodou ICSI (stříknou spermii přímo do vajíčka) a to bylo za 11800,- a pak jsme platili zamražení embrií 3000,- (máme jich zamražených ještě šest na příště a ty 3tis.budeme muset platit každý rok je to takový pronájem 😉) a to jsme podstupovali dvakrát.....a když jsme chodili na IUI tak to stálo kolem 500,- a za léky asi kolem 300,-

littlemousecz
13. říj 2011

@holubice.petra No my podle toho spg asi na IUI nemáme šanci a vypadá to taky na ICSI, tak uvidíme. I kdybych měla rok jíst chleba a vodu, tak na to našetřím 😉.

holubice.petra
13. říj 2011

@littlemousecz správný přístup já to taky tak měla a to je dobře 😉 přeji mnoho štěstí!! kolik ti je roků? a jak dlouho se snažíte jestli se můžu zeptat....

littlemousecz
13. říj 2011

@holubice.petra díky, v lednu mi bude třicet a snažíme se přes dva roky. pravděpodobnou příčinu jsme zjistili až v září, před tím jsme tomu nechávali volnej průběh.

holubice.petra
13. říj 2011

@littlemousecz jé mě bude v lednu taky třicet 8.mého 😀 tak to jsme stejně staré 😉

littlemousecz
13. říj 2011

@holubice.petra mě 12. 🙂, tak to stihněš být mámou ještě před 30. Závidím 😉

holubice.petra
13. říj 2011

@littlemousecz jé to byla moje babička 😉 stihnu ale pak to nebudu moct pořádně oslavit 😎

littlemousecz
13. říj 2011

@holubice.petra Však slavení není o tom, kolik toho vypiješ a kolik barů projdeš ne? Myslím, že budeš slavit už od listopadu 😎 a dostaneš ten nejhezčí dárek. Já budu slavit, až bude co...

majka43
13. říj 2011

@littlemousecz Jihlava je supr, chodím tam taky a tý sestřičky se neboj, mě přijde příjemná, nikdy jsem s ní problém neměla. Ono někomu někdo sedne a někomu ne. Mě taky třeba někdo nesedne a jinej s ním problém nemá.
@rvasata
@lenpet Zdravím, jak tady žijete? Já už zase nakukuju, vypadá to na další transfer.

montysek
13. říj 2011

@majka43 Neřekla jsem,že se má sestřičky bát! 😀 Ale příjemná teda rozhodně neni, příjemný lidi si představuji jinak teda. Já s ní konflikt nikdy žádnej taky neměla ale je nesympatická a protivná a vypadá to, že jí lidi lezou krkem... můj manžel je kliďas ale už jí taky trochu srovnal a co jsem tam zažila, tak nebyl jedinej. Naposledy když jsem tam byla, tak se do ní pěkně jeden pár pustil a pak zrudla a srovnala se do latě.Ona se někdy snaží si hrát na přijemnou ale moc jí to nejde.Já o tý sestře slyšela ještě dřív,než jsem tam šla a lidi měli pravdu.

majka43
13. říj 2011

@montysek Jak říkám, někdo někomu sedne a někomu ne. Já jí mám ráda, asi jsem měla štěstí a nikdy s ní problém neměla.

na_aty
13. říj 2011

@littlemousecz Ahoj a vítej... Držím pěsti, aby se spg zlepšil a Vy nemuseli hned do IVF! ;)
@majka43 Tak to je super! Doplnili Vám vyšetření a zjistili něco? Moc přeju, aby to vyšlo!! Věřím, že se to teď určitě povede 😉
@holubice.petra Tak už máš vše nachystané? Můj manžel konečně zrenovoval postýlku . Huráááá 🙂 Zítra ji bude dávat dohromady. Já dnes byla navštívit lékárnu, kde jsem nakoupila potřeby sobě do porodnice a taky nějaké potřeby pro malou..No nechala jsem tam 1500Kč 😉 Dnes jsem měla od rána bolesti jako při menses, tak jsem se obávala, že se mi to už rozjíždí, ale teď je mi zase OK..tak to byly asi poslíčci. Jinak mě taky strašně pálí žáha, spát musím skoro v sedě, ale za ty všechny neduhy to stojí!!! Už jen shromáždit pár drobností a máme vše připravené...

majka43
13. říj 2011

@na_aty Jojo, zjistili mi vysokou srážlivost krve a prý jsem s tím ani otěhotnět nemohla, nanejvýš jenom na nějaký den. Proto asi ty moje slabě pozitivní testy a pak nic z toho. Tak to vypadá, že to ještě zkusím. Injekce na ředění krve už mám doma. Hlavně přítel je šťastnej, že našli příčinu a že je ještě naděje. Když všechno půjde jak má, tak by mohl být transfer tak v polovině listopadu. To ty už budeš mít mimčo na světě.

holubice.petra
14. říj 2011

@na_aty no myslela jsem že už mám všechno ale stejně pořád něco dokupuji 😎 ale jsou to už jen takové drobnosti bez kterých bych se obešla...já jsem jednu postýlku koupila a tu druhou co renovujeme máme v garáži a nikomu se do ní nechce tak nevím jestli nemám ještě někam zajet a koupit raději i tu druhou 😒 😀 Taky mám poslední tři neděle bolesti jak před mrchou a ono pořád nic 😎
@majka43 je super že konečně našli nějakou příčinu! teď to už určitě půjde jako po másle držím pěsti!