CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

majka43
9. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem dostala 16DC menstruaci. Tak v pondělí jedu do caru a uvidím co mi na to řekne. Sliznice jenom 4mm a MS tady. Myslela jsem, že mi přijde spíš dlouho, je to divný.
Říkal, že kdyby cysta praskla, tak že by jsme se podívali 12DC na sliznici a kdyby byla dobrá, tak by se udělal KET hned tenhle měsíc a když ne, tak se bude cysta léčit a KET by byl až příští měsíc.
Možná jsem byla přestimulovaná a ono to má pak opačný účinek. Co si o tom myslíte?

littlemousecz
9. pro 2011

@majka43 Ahoj majko, 16DC je docela brzo. Já teda zatím se stimulkou nemám zkušenosti, tak nevím, ale myslím, že na to můžou mít hormony určitě vliv (myslím délku cyklu).

majka43
9. pro 2011

@littlemousecz Asi to bude tím, že jsem vysadila estrofen, teda šla jsem ze tří tablet na jednu.

littlemousecz
9. pro 2011

@majka43 To je klidně možný. V podstatě máš cyklus řízenej hormonama, tak na ten úbytek prostě tělo reaguje.

antana123
9. pro 2011

Ahoj holky mohla bych mezi vás???mám dotaz ted mám před sebou poslední 2 měsíce na clostilu a pak nás čeká Sanus mohli by jste mi říct co nás tam čeká????já mám ovulavci jen po stimulaci a muž má špatný spermio moooc děkuju za odpověd 🙂

majka43
9. pro 2011

@antana123 To víš, že se můžeš přidat. Asi tě čeká IVF, holky ti to popíšou, až se tady ukážou. Já už teď chodím jenom na KETY a tak už si to tak přesně nepamatuju. A Šímu máš přirozeně?

antana123
9. pro 2011

@majka43 díky np právě moc na IVF se nám nechce chtěli bychom zkusit něco jinného teda jestli ním to doporučí ☹ jo je přirozeně

antana123
9. pro 2011

@majka43 u něj jsem chodila na folikulometrií a pregnyl+provera a zadařilo se ikdyž měl muž špatný spermio a ted mám ovulku jen po clostilu ☹

petrufa86
9. pro 2011

@majka43 jojo, to si myslím, že máš v sobě až moc léků a tělo si reaguje jak se mu chce. Ale klidně teď může cysta odejít s MS. Někdy to tak bývá, u mě teda ne, já musela na laparoskopii.

Tak jsem dneska nakoupila poslední dárky a je to. Dneska to zabalím a budu mít klídek. Holky, já vypadám jako největší puberťačka. Na obličeji a dekoltu mám jednoho beďara vedle druhýho. Fůj, už se ani nelíbím sama sobě natož někomu jinýmu. Asi to budou vedlejší účinky na utrogestan. 😝 😝 😝

petrufa86
9. pro 2011

@antana123 ahojda, co by jsi chtěla vědět?

antana123
9. pro 2011

@petrufa86 Ahoj no chtěla bych vědět jaký nás čeká vyšetření a co myslíš jaké metody nám nabídnou???a jak to výjde finančně??

petrufa86
9. pro 2011

@antana123 Pokud nemáte spg dělaný v SANUSU, tak ho bude manžel muset podstoupit znova a pak se budou zabývat tou tvojí ovulací, ale jelikož máte špatný spg(nevím jak hodně), tak můžete podstoupit inseminaci (IUI), ta stojí kolem 1000 kč a můžete ji podstoupit 6x za rok nebo pak umělé oplodnění (IVF), které stojí kolem 20 tisíc podle toho jaké to umělé opl. bude a jestli Vám budou embryjka mrazit budete mít prodlouženou kultivaci atd....

antana123
9. pro 2011

@petrufa86 no spg to nemá dělané v Sanusu naposledy bylo spermio měl dost spermii i dobrou pohyblivost ale kvalitních měl jen asi 6% nám by se dost líbilo IUI ale k vůli tomu špatnému spermiu asi né ale tak ted má kůru vitamínů tak třeba to bude o něco lepší těch 6% má bez vitamínů

petrufa86
9. pro 2011

@antana123 Hele, my když jsem tam přišli, tak měl přítel špatnou pohyblivost, měl jich málo a kvalitních jen 3%. Doktor řekl, že si má koupit selen a zinek, ale že se to moc nezlepší. Teď když byl kvůli oplodnění při IVF, tak jich měl hodně, dobrou pohyblivost i kvalitu (minimum je 15%, on měl 15,2%) takže i v tomto se zázraky dějí. Uvidíte co vám v Sanusu řeknou, oni vědí nejlíp, jestli má cenu IUI nebo rovnou IVF.

petrufa86
9. pro 2011

@anina32 Myslíš, že po ET můžeš jít rovnou na KET? Že mezitím nemusí být nějaká pauza?

antana123
9. pro 2011

@petrufa86 díky no uvidíme moc děkuju 😉

majka43
9. pro 2011

@petrufa86 Ty ještě nepřemýšlej o KETU, teď mysli na ty broučky co máš u sebe. Ale jinak můžeš jít hned na KET.

petrufa86
9. pro 2011

@majka43 Já o tom nepřemýšlím, jen že anina o tom psala, tak se jen tak ptám. Já na ně myslím, ale jediný příznaky co mám je to že mě občas bolí podbřišek. Nic víc, ale asi je ještě brzo. Jsem teprve 6 den od transferu.

anina32
9. pro 2011

@petrufa86 no mě doktor říkal na sále když mluvila embrioložka o tom kolik jich mám zamražený, že kdyby to náhodou nevyšlo tak že rovnou po menstruaci budeme pokračovat KETEM, ale Majka má pravdu nebudeme na to myslet, protože žádnej KET potřebovat nabudeme 😉

anina32
9. pro 2011

@petrufa86 Já jsem taky samej beďar a po celým těle 😝 nevím jestli to je tím utrogestanem nebo spíš prednisonem kterej snižuje imunitu? Čert vem beďary, hlavně aby to vyšlo 😉

petrufa86
9. pro 2011

@anina32 Aha, aha, jojo, nebudeme na to myslet, ještě je na KET čas a snad ho potřebovat nebudeme. A co, už na sobě něco cítíš? Já kromě těch občasných bolestí podbřišku nic. ☹

anina32
9. pro 2011

@petrufa86 já vůbec nic necítím, dneska už ani ty bolesti v podbříšku, nevím jestli to je dobře nebo špatně 😨

petrufa86
9. pro 2011

@anina32 Já taky ne, jedna ti napíše že ji bolek podbřišek a špinila a byla těhotná a druhá ti napíše že nic necítila a byla taky těhotná, tak 😉 že to je asi u každý jinak.

holubice.petra
9. pro 2011

@petrufa86 příznaky jsem neměla žádné jen mě pořád pobolívalo břicho ale myslím že to bylo spíš po tom OPU...a pocity na ms jsem měla ještě několik měsíců 😉
@anina32 já jsem po ET měla vycházky taky jen od 10-12 a 15-17hod
@lenpet děkujeme 😀
@littlemousecz uvidíš držím pěsti 😉
Holky vy co zůstanete na nemocenský celé těhu tak vám radím po potvrzení těhotenství říct dr. aby vám přepsal vycházky na neomezené a bude te to mít v poho...sestřička v Sanusu v Pardubicích mi to poradila dřív než po potvrzení těhu to nenapíšou ale pak jo...radím vám to proto aby jste si o to zažádali ještě v caru jelikož obvodní gyndaři až vás tam převedou to je cca v 7tt to už moc psát nechtějí a být celou dobu doma uvázaná a držet se vycházek stojí za prd a co těch holek v diskuzích tady je... a věřte že na těhule kontroly chodí ☹ 😉

ukázka našeho krasavce 🙂

petrufa86
9. pro 2011

@holubice.petra Krásnej Maxík, vypadá spokojeně 🙂 a na fotce jak namalovanej. Ještě že nepotřebuju nemocenskou. Jojo, sestřičky v Sanusu jsou fajn. Nepamatuju si, že by měli špatnou náladu, nedělaj blbý ksichty když se na něco zeptáš, vše ti vysvětlí a... A to se často nevidí poslední dobou mě přijde že ty sestry otravuju když se na něco dovolím zeptat. Ale je to asi jak kde

holubice.petra
9. pro 2011

@petrufa86 no je to mizerná fotka jen na telefonu..profi budou až v lednu fotografka co jsme u ní dnes byli má moc zakázek už se moc těším až je bude mít hotové!! Já jsem ze Sanusem v Pcích taky moc spokojená od sester až po embriologa 😀

montysek
9. pro 2011

@antana123 Ahojky, pokud má manžel už někde udělaný spermiogram, tak ho v Sanusu už dělat nemusí, nám ho teda už nedělali, protože ho manžel už měl i když jinde.Akorát ti budou znovu nabírat určité dny krev, udělají ultrazvuk a podle výsledků se s Vámi domluví co a jak. My taky byli prvně na IUI ale nám to bohužel nevyšlo, takže teď nás čeká IVF.

montysek
9. pro 2011

@holubice.petra Krásná fotečka ! 🙂

petrufa86
9. pro 2011

@montysek nám teda v Pcích říkali, že chtějí spg od nich, tak nevím.

anina32
9. pro 2011

@holubice.petra Mě by zatím stačila aspoň hodinka denně, ale odmítli mi dát vůbec žádný vycházky 😒