CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

anina32
9. pro 2011

@holubice.petra To je andílek 😉 😉 😉

montysek
9. pro 2011

@petrufa86 Manželovi ho už opravdu znovu nedělali, vyšetřili jenom mě a na základě výsledků obou jsme se dohodli co a jak. Říkali, že je to zbytečný to znovu dělat,když už to vyšetření má a že se vlastně bude dělat i při IUI.

montysek
9. pro 2011

@anina32 No je to teda dost na nic, když nemáš vůbec vycházky. 😒 Tak až se potvrdí těhu, tak jim řekni, zda by Ti je mohli dát. 😕 Já měla např.první těhu rizikové,začala jsem ve 2 měs.špinit a ležela jsem i v nemocnici a do 3 měs. jsem brala léky na podporu těhu ale přesto mi gyndař dal vycházky neomezeně,bych se asi picla, kdybych nemohla vystrčit nos z baráku. 😨

petrufa86
10. pro 2011

@montysek No vidíš a nám říkali, že pokud spg nemáme dělaný u nich, takže ho přítel bude muset absolvovat znovu.

martina_81
11. pro 2011

Ahoooj, jsem ráda,že jsem narazila na vaši diskuzi. 😉 S přítelem uvažujem o miminku,ale nevíme,na jakou kliniku se obrátit,zatím podle kritik vítězí Sanus. Jen se nemůžem rozhodnout,jestli se na konzultaci objednat do Pardubic nebo do Hradce.ale když pročítám vaše příspěvky,tak je to asi jedno. Jen bych chtěla vědět, kde nám udělají spermiogram,abysme věděli výsledek ještě dřív,než tam půjdem.

anina32
11. pro 2011

@martina_81 Ahoj, spermiogram nám dělali přímo v sanusu, nemusíte z toho mít strach, doktor uvidí výsledky Vás obou a navrhne co bude pro Vás nejlepší 😉

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 @petrufa86 Ahoj holky, tak jak vám dneska je? Doufám, že těhotně 🙂

@antana123 @martina_81 Vítám vás tady. A vzhůru do boje...

anina32
12. pro 2011

@littlemousecz Ahoj já jsem asi udělala hroznou blbost 😕 Vzhledem k tomu, že jsem ukecala manžela aby mi přece jenom koupil těhotenský testy, tak jsem se rozhodla jeden vyzkoušet. Já vím že je hrozně moc brzy, jsem teprve šestý den, ale mě to prostě nedalo 🤐 Teď na něj už půl hodiny zírám, když se podívám hodně zblízka, tak já tam toho ducha vidím 😵 Když to vyfotím tak na fotce to vidět nebude, ale hledala jsem i tady na koníku kdo měl vyfocený těhu testy a je to v tom správném místě. Nevím co si o tom mám myslet jestli to není oční klam nebo zbytky hormonů? V každém případě jsem momentálně úplně happy 😀 , další testy jsem si zakázala, nejdřív ve středu a jdu péct cukroví 😉 Neměla jsem to dělat, teď toho moc lituju, ve středu tam nebude nic a to zklamání bude o to horší 😨

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 No já jsem si říkala, která z vás to udělá první. A ty jsi kolikátý den po ET? Myslím, že to vypadá nadějně, ale zkusila bych to v tu středu a uvidíš, že bude silnější. Gratulovat nebudu, ať to nezakřiknu. Drž se, držím palce.

anina32
12. pro 2011

@littlemousecz Jsem teprve šestý den, ET bylo v úterý po čtyřdenní kultivaci, já vím že jsem magor a že se mi ta čmouha jenom zdá 😝

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 Teď koukám, že jsi psala, že šestý den. Promiň. Já jsem dneska jak kdyby mě někdo zmlátil a moc mi to nemyslí. Celou sobotu i neděli jsme od rána do večera montovali na střechu okna, pěkně mrzlo a foukalo, tak mám snad vyfoukanej mozek z hlavy. Však mi to podle toho dneska v práci jde pěkně od ruky 😀
Každopádně je to fakt docela brzo, ale záleží na tom, jakou maj TT citlivost, ty citlivější by měli reagovat už týden po otěhotnění, tak jestli máš hodně citlivej, tak by se to mohlo projevit i dneska.

anina32
12. pro 2011

@littlemousecz Mám GSMAMATEST 1O

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 A magor nejsi, jen normální nedočkavá ženská. Asi bych to udělala taky 🙂 Pochybuju, že po ET vydržím víc jak týden netestovat.Už se na to i docela těším, jen nevím, kdy to bude, ale asi začneme v lednu se stimulkou a těhotnět budeme v únoru, případně to posuneme na únor-březen. Přes ty svátky a při tom, kolik máme práce na bytě, se na to nějak necejtím a je mi manžela líto, že by celej ten byt musel dřít sám.

anina32
12. pro 2011

@littlemousecz Držím ti palečky 😉

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 Mamatest je jeden z nejcitlivějších, tak si myslím, že by se to projevit mohlo už dneska. Otázka je, jaký do tebe napíchali hormony a co bereš v práškách. Být tebou, tak se na to prostě pokusím aspoň do středy zapomenout (já vím, se mi to řekne, když nejsem ještě tak daleko).

littlemousecz
12. pro 2011

@anina32 Děkuju. Já tobě taky, už od ET. I Petrufě. Čím víc dětí se po IVF podaří, tím větší si dávám naději, že se to podaří i mě 🙂

anina32
12. pro 2011

@littlemousecz Tak doufám že tě nezklamu 😉

petrufa86
12. pro 2011

@martina_81 Ahoj, zajdi si ke svý gynekoložce, aby ti napsala doporučení na spg do SANUSU. Záleží, kam to máte blíž. Nebo se mrkni na net, tam najdeš HK, PCE a JIHLAVU. Jsou tam i vyfocený doktoři atd. HK je hlavní sídlo a PCE jsou pobočka, takže tam je míň doktrorů ale v obouch je to fajn. takže to záleží na tobě, který si vybereš.

petrufa86
12. pro 2011

@littlemousecz Ahojda, nevím, jestli těhotně, nic na soibě nepočiťuju, připadá mi, že v děloze nic nemám, mám takovou divnou náladu a bojím se, že se to nepovedlo.

petrufa86
12. pro 2011

@anina32 Tak potichoučku gratuluju. Ale jak píšeš, je to moc brzy a dneska tam můžeš mít ducha, ve středu sněhobílo ( už to tady kolikrát holky psali a že je to vlivem hormonů, prášků atd). Já to chci zkusit zítra, ale mám strach, že tam nic nebude ☹ Ale neházejme flintu do žita, některá po ET měla // už 6tý den, některá až 13 den a některá vůbec a taky byla těhotná. 😉

littlemousecz
12. pro 2011

@petrufa86 To je správnej přístup. Hlavně neházet flintu do žita.

petrufa86
12. pro 2011

@littlemousecz jojo, neházet, ale v koutku duše se bojím a čímdál víc toho, že to prostě nevyšlo. 😝

antana123
12. pro 2011

@littlemousecz díky za přivítání zatím se budem ještě snažit do února doma a v březnu šup do Sanusu snad nám pomůžou 😉

littlemousecz
12. pro 2011

@petrufa86 úplně tě chápu, i když jsem ve stejný situaci nebyla. Asi na tom budu stejně, až to přijde. Člověk prostě musí myslet na jiný věci, i když je to těžký a když je přítel v práci a ty sama doma, tak to musí být ještě o dost těžší. Bohužel nemůžu radit, když to ještě nemám za sebou. Ale na podobný stavy mám doma dva pejsky a hned je mi vždycky veseleji. A když to nepomáhá, pustím si nějakej hodně veselej film, nejradši Buriana, a aspoň na tu hodinu se snažím zapomenout na svět okolo.

littlemousecz
12. pro 2011

@antana123 Tak to třeba půjdem na IVF stejně. A ty půjdeš do kterýho Sanusu? Já chodím do Jihlavy.

antana123
12. pro 2011

@littlemousecz půjdem do Jihlavy no pořád doufám že nebudem muset na IVF radši bych ICSI nebo IUI ale uvidíme dle spermia

littlemousecz
12. pro 2011

@antana123 No pokud ICSI, tak to bez IVF nepůjde. To je "nadstandard" k IVF, kdy dávají spermie přímo do vajíček.

antana123
12. pro 2011

@littlemousecz aha to jsem nevěděla no uvidíme co nám nabídnou 😉

petrufa86
12. pro 2011

@littlemousecz jojo, myslím si, že ten kdo tím neprojde neví o co jde atd. jojo, já se taky zabavím, čučím dlouho na telku, dřív jak v 10 se neprobudím, uvařím, čučím na telku a pak už přítel dorazí, takže to docela jde. horší to bylo min týden když měl odpolko, to sem se fakt nudila a pořád nad tím přemýšlela. My máme 3 psy, lovecký, ale teď za nimi nechodím, pže Alma je blbka a má radost že někoho vidí a hned skáče, tak mám strach že mě skočí na břicho.

littlemousecz
12. pro 2011

@antana123 Ono ICSI je lepší při špatným spermiogramu. Při klasickým IVF se musí spermie dostat do vajíčka samy a pokud na tom jsou špatně, tak to nemusí zvládnout.Při ICSI vybere embryolog ty nejlepší a dá je přímo do vajíček. Pak ještě dělají PICSI, tam se spermie vybírají pomocí gelu, kterej simuluje obal vajíčka a ty, co projdou, jsou nejzralejší a dávají se pak do vajíček.