CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

majka43
17. led 2012

@antana123 S tím já nemám zkušenost, ale myslím, že je dá tobě.

antana123
17. led 2012

@majka43 a kdy bude transfer???
@majka43 aha a myslíš že mě bude i prohlížet???

majka43
17. led 2012

@antana123 Transfer bude v pátek.
Mslím, že tě prohlížet nebude, že už to nechá na nich.

littlemousecz
17. led 2012

@majka43 No ty už vůbec čekáš dost dlouho, tak to už tentokrát musí vyjít 🙂 Mě ta depka nedrží pořád, ale někdy to na mě prostě padne.Tak jen ať ještě spinkají embryjka, aby to bylo dobře načasovaný. Jdeš na KET v pátek?
@antana123 tak to nevím, mě napsala žádanku při normální prohlídce a extra jsem tam nešla. jinak kartu mi určitě nedala a myslím, že ji v CARu ani nechtěli, vyšetřovali mě tam, jen se ptali, co jsem do té doby prodělala za léčbu, nemoci, operace a tak. Jinak si myslím, že si můžou kartu vyžádat sami u tvýho gyndr.

majka43
17. led 2012

@littlemousecz Jojo v pátek, už se těším a zároveň se toho bojím.

martina_81
17. led 2012

@majka43 ahoooj,moc Ti přeju,aby Ti to tentokrát konečně vyšlo. 😉
Jinak mi odjel přítel,tak mám na pár hodin počítač jen pro sebe. Je to děs,když má člověk doma závisláka,co ho k pc pustí max. na 5 minut. 😒

martina_81
17. led 2012

@littlemousecz ahooj, a proč vám vlastně dělají ty testy na genetiku? Chtěla jsem se zeptat už minule a zapomněla jsem na to.

montysek
17. led 2012

@antana123 Je teda zvláštní, že Ti dá žádanku až po MS akorát Tě tím zdrží! 😠 Mě jí teda gynekolok dal nezávisle na MS, abych se mohla objednat. Protože oni dělají hormonální profil a první odběr je na začátku MS, dřív s Tebou nic dělat nebudou, takže Ty budeš muset čekat na další MS, aby Ti to mohli udělat. 😖 Jinak kartu nechtěli, jen mi dal gynekolog výsledky vyšetření - horm.profil, spg a laparky. Horm.prof.mi dělali stejně znovu ale spg manželovi už ne, když ho měl v pořádku.

antana123
17. led 2012

@montysek jo no ona chtěla mít jistotu kdyby se to náhodou podařilo at tam nejdu těhotná no mě to neva že si počkám aspon budem mít pauzu 😵

antana123
17. led 2012

@montysek jo o tom HP mi říkali že tam budu chodit na krev a kolikrát se tam na tu krev jde???a spermio máme staré 3 roky takže určo půjde muž znova já si stejně myslím že mu dají nějakou léčbu a pak nám navrhnou co dál

montysek
17. led 2012

@antana123 Krev na HP berou myslím dvakrát.A pokud máte tak starý spg, tak to určitě budou dělat znovu, manžel ho měl starý 3 měs., tak ho nedělali ale léčbu mu žádnou navrhovat nebudou.Max.Vám řeknou, že může nějaké vitamíny ale víc nic, jen Vám řeknou zda je to na IUI nebo IVF ale oni tam mužský spg nijak neléčí.Na to je klinika v Táboře, kde se zabývají spg, proto tam jel i manžel na spg, kdyby to bylo špatný, tak tam navrhujou i léčbu.Tenkrát čekal 2 měs.než ho vzali.

petrufa86
17. led 2012

@chilli009 Ahojda, pokud mají naplánované IUI nebo transfer tak tam jsou v sobotu i v neděli. Já byla na transferu taky v sobotu
@antana123 Já si myslím že tě prohlížet nebude.A kartu určo taky posílat nebude. Já jen dostala od gyndr doporučení a bylo tam napsáno. Z důvodu špatného spg partnera prosím o převzetí do péče.

petrufa86
17. led 2012

@martina_81 Tak to si asi budete muset udělat na PC rozpis 🙂

Jinak já jsem to měla včera dostat a stále nic. Zádné bolesti břicha, vaječníků a... Takže nevím co si o tom mám myslet??? 😲 😲

martina_81
17. led 2012

@petrufa86 rozpis nehrozí,už jsem to vzdala,vydrží u toho sedět celej den,až do noci a nezájem. Je prostě závislák. ☹
Tak se Ti to asi jen zpozdilo,ne? Nebo s tím nemáš problémy?

petrufa86
17. led 2012

@martina_81 Nevím, zpozdí se mi to max o 2 dny,ale stejnak tak 4 dny předem mě pobolívá břicho a teď nic, tak nevím

martina_81
17. led 2012

@petrufa86 třeba je to jen nervozitou,uvidíš zítra. Já už se nemůžu dočkat toho příštího týdne,jsem asi úplně blbá,doteď jsem byla tak nějak v poho a nic neřešila a jak jsem se objednala,tak nejsem schopná myslet na nic jinýho,až mě to chvilkama dost štve. 😒

littlemousecz
17. led 2012

@majka43 Neboj.Kdo se bojí, neesmí do lesa 🙂
@martina_81 genetiku nám dělají kvůli tomu špatnýmu spg. M. byl už i na kontrolním a výsledek tak nějak stejnej, tak doktor říkal, že někdy to může souviset s tím, že je chlap nositelem genu cystické fibrozy. No a to je dost blbá nemoc, tak jestli by přišli na to, že je nositel, tak by početí vůbec nedoporučoval. Děti s CF se jen výjimečně dožijou dospělosti.
Teď zrovna doma řešíme, co budeme dělat, jestli se ukáže, že je nositel.M. má teď takový osobní dilema, jestli darované spermie ano nebo ne. Je to pro chlapy asi dost těžký rozhodnutí. Asi ale, pokud to s jeho sp.nepůjde (jako ž doufám, že jo), tak se asi bude rozhodovat mezi daroavnýma embryjkama nebo adopcí.

martina_81
17. led 2012

@littlemousecz tak to je docela blbý,ale snad to bude v poho. Můj přítel má zas v rodině z otcovy strany dědičný problém s ledvinama,což jsem mu taky řekla,že pokud by byla možnost,že by to naše dítě mělo mít,tak ho radši nechci. ☹ No uvidíme,jak se to bude vyvíjet a co se bude dít od příštího týdne.

petrufa86
17. led 2012

@martina_81 JJ, uvidím. To je dobře, aspoň se máš na co těšit.

littlemousecz
17. led 2012

@martina_81 no my doufáme, že za ten spg může, to že m. operovali nsestouplý varle, když byl malej (má jen jedno a to je ještě navíc menší než by mělo být) nebo laydenská mutace (vysoká srážlivost krve). Pokud by bylo riziko, že by mělo mít mimi takovou nemoc jako CF, nebo nějakou jinou podobně hroznou, tak bych asi radši nějaý adoptovala. Uvidíme, jak to dopadne. Možnost, že by nebylo žádný, si vůbec nepřipouštím. Když nebude vlastní, tak bude "cizí", ale i tak bude naše.

martina_81
17. led 2012

@petrufa86 Nevím,jestli těšení je zrovna ten pravý výraz mých pocitů. Na jednu stranu se těším,že se někam posunem a na druhou mám strach z toho,co všechno mě čeká. 😒
@littlemousecz Uvidíš,snad to bude všechno v poho. Taky si nedokážu představit,že bysme neměli dítě a jsem ráda,že přítel je pro všechny další možnosti,kdyby se nám nedařilo.

montysek
17. led 2012

@littlemousecz Držím palce ať výsledky dopadnou dobře! Jednou jsme se s manželem taky bavili na téma - co by bylo, kdyby se jeho spermijky nemohly použít.... A překvapil mě, protože mi řekl, že by chtěl, aby bylo alespoň vajíčko moje a spg od někoho jinýho, že by to víc cítil jako naše mimi. Já myslela, že by radši chtěl úplně jiné embryjko... No uvidíš, zatim se tim netrapte a věřte, že to dobře dopadne! 🙂

montysek
17. led 2012

@martina_81 Jen se těš, máš na co.... 🙂 Já taky furt myslím na ty naše bobíky. Dneska se mi zdál i sen, že jsem se šla podívat, jak se nám embryjka kultivujou a že to byly veliký rajčata a že jsem se ptala, jak mi to tam zavedou, když už jsou tak velikánský ! 😀 😀

chilli009
17. led 2012

@holubice.petra díky 😵

littlemousecz
17. led 2012

@martina_81 já jsem taky ráda, že m. se nebrání adopci nebo darovaným embryjkům, má jen dilema ohledně IVF s mýma vajíčkama a spermiema od dárce, ale to chápu.
Co jsem slyšela, tak spousta chlapů má problém už s tím, že by mohli být neplodní oni. Gyn. mi říkala, že 8 z deseti chlapů odmítá jít na spermiogram a drží se toho, že když to nejde,tak je chyba u ženský.To nechápu. Takovýho chlapa bych nechtěla.

martina_81
17. led 2012

@montysek tak to mě rozesmálo. 😀 Jsem ráda,že nejsem jediná,komu z toho hrabe. Mně se poslední dobou taky pořád zdá,že jsem těhotná a blbnu z toho. 😒
@littlemousecz jo,takový chlapy taky nechápu,co nedokážou přiznat,že by mohla být chyba na jejich straně. 😠 Taky bych takovýho idiota nechtěla.

littlemousecz
17. led 2012

@montysek Díky. Já to nechám na něm. Nutit ho nechci.Když řekne, že to tak nechce, tak bude jiný řešení.
To je dobrý s těma rajčatama 😀

petrufa86
17. led 2012

@martina_81 To já se na první konzultaci těšila. Těšila sem se na to že se to někam konečně pohne.

martina_81
17. led 2012

@petrufa86 Tak na to já se taky těším,ale zároveň mám strach z toho,co bude následovat a jak se bude dařit.

petrufa86
17. led 2012

@martina_81 JJ, chápu 🙂 Ale bude to v poho, neboj. Doktor je fajn takže žádný stres a jen těšení na 1 konzultaci.