CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
13. bře 2009

Já, když jsem byla na auditu, tak si skoro nic nepamatuji. Byla jsem z toho tak vedle, že jsem ani nevnímala. A to jsme byli jeden den ráno na krvi, ale nemohli jsme čekat na výsledky, jelikož jsme šli do práce a tak jsem nás pak objednával na audit po telefonu, ale chtěla jsem objednání pouze k dr Frgalovi. Jinak bychom tam asi nezůstali.

lenulinka21
13. bře 2009

Když to tak vezmu tak ten dr.Frgala má u nás všech dobré reference.
Připadal mi tam z nich nejlepší zažila jsem všechny ale u něj jsem
cítila nej přístup.A to na mě udělalo dojem.

jarkabilik
13. bře 2009

mado proč jíš ten ultroš?po třech mens jsem tehdy volala do unici a tam mi řekli že tu 4mens mám začít brát antikoncepci já brala celou Divinu a vím že se jinak celou dobu nic jiné nebralo,ultroš pokud se nemýlím se bere po ketu až jsi těhu místo agolutinu

jarkabilik
13. bře 2009

Jinak všechny zdravím a přeji hezký den i když je chvílemi pochmurný 😉

lenulinka21
13. bře 2009

jj jaruš to máš pravdu ☹ je to už deprimující
vždycky se těším na jaro. 🙂

luciiiie
13. bře 2009

U nás svítí sluníčko a je krásně...ale jen za oknem. Venku je strašná zima ☹

zuzuza
13. bře 2009

Luci a holky, já ale taky normálně ms nemám, takže taky musím brát utrogestan nebo nějaký progesteron, tak jsem teda zvědavá, co mě řeknou, já už jsem se jakž takž vzpamatovala a jsem ráda, že vím výsledek už dnes a že budu v úterý duchem přítomná.

luciiiie
13. bře 2009

Zuzo ty nemáš ms??? To mi asi nějak uniklo nebo jsem tu asi s váma ještě nebyla, když jsi o tom psala.

mado1
13. bře 2009

Jarko, já jsem právě nedostávala ms jinak, než jen přes Proveru a pak Clostilbegyt. Takhle jsem ty prášky před IVF zobala 14 měsíců. Na základě toho mi Frgala předepsal ten Utrogestan v dávce 1-1-1, aby mi ms vůbec chodila. Jinak bych musela nejspíš na vyvolávačky. Ale mám jen dvě balení. Já testovala 2.2. a 6. 2. jsme byli na auditu a to už jsem měla ms. Je fakt, že mi do papírů napsal, že se mám ozvat první dny dubnové ms, ale já tu druhou ms (když jako první budu počítat hned tu po ET) dostala asi o týden dřív, takže ta co měla přijít v dubnu, přijde na konci března. Mám to nějaký rozházený. Nejhůř se stane to, že když tam zavolám, abych se objednala, tak mi řeknou, že musím ještě měsíc vydržet.

zuzuza
13. bře 2009

EE luci, já ms sama o sobě nemám, mám syndrom pco, což znamená, že nedozrávají vajíčka, zacystují se a tím pádem vzniknou na vaječníky malé cysty, ale tudíž, když není ovulace, tak není ani menstruace, měla jsem ji poprvé po vysazení HA po 4 měsících po vyvolávačce, obyčejně je tento syndrom dobře léčitelný, dávají se tablety clostilbegytu na podporu ovulace, bohužel nezabírají na mě, teda poslední cyklus v prosinci jsem měla naddávku, opět, 5 jich denně, normál se smí 3 a 14. dc mi mudr. řekla, že zase nic, že jeden folík je velký 15mm, pak když jsem šla do unicy v lednu, tak jsem ve zprávě od otevřela vyčetla, že jsem měla na každém vaječníku folikul velký 28 mm, takže kdyby mě mudr. pozvala na utz ještě jednou, mohla z toho být dvojnásobná ovulka, ale bohužel...taky mi to snižovalo ten clostil sniznici na 3 mm. Jo a ještěmám zvýšená LH hormon a testosteron, je to jakoby hormonální porucha, v unice říkal otevřel že jedna z lépe léčitelných a stejně hovno, ženy s tím ale ovbčas ovulují a je jich i tady na koníkovi dost co otěhu přirozeně, ale to bych taky mohla čelat do 50ti let.

luciiiie
13. bře 2009

ojoj 😕 😕 😕 To je mazec, co si to tělo dělá. Tak to budeš mít Zuzko asi podobný jako Mado, ne?

luciiiie
13. bře 2009

Však uvidíš, co ti řekne, oni ví, co dělají. My ty rodiny mít budem.

zuzuza
13. bře 2009

A mado má co? Luci, ty jdeš kdy do práce? Já půjdu ted zase za máti, moc nemám náladu, ale půjdem na kafe a pak prolezu všecvhny sekáče u nás zase, tak to se mnou asi není zas tak špatný, když mám náladu hrabošit hadry 😀 , pak zase ten hnusnej agolutin, kterej do sebe už cpu zbytečně, sakra teda. Večer asi pojedem na večeři, snad budu mít aspoň na něco chut a dneska si jdu nakoupit dietní žrádlo, od zítřka začínám s dietou, ono totiž to pco je tak zákeřný, že čím víc je žena silnější a má nadváhu, tak tím hůř je to pak léčitelný, taky se chci zeptat na iui, věřím, že mě to budou rozmlouvat, kvůli horšímu spermiu manžela, ale ženy s pco normál stimulují malýma dávkama fsh, takže se taky zeptám, i když vím, co nám odpoví, ale taky to bude pak možnost a když na to nepřistoupí tak pak je časem ještě šance u jednoho gyndr. v brně, který taky dává fsh v injekcích, akorát si to musí ženy platit, stojí to např. ten puregon 9000, ale zase je to třeba na 5 cyklů, tak to se dá, ty dva tisíce měsíčně.

jeany
13. bře 2009

Aho Jary. Už mě to v práci nebaví, za chvíli pomažu domů, dnes mě vyzvedne manža. Nakoupíme a pojedeme domů a dáme si spolu kafíčko a poklábosíme. 😉

mado1
13. bře 2009

Já si nejsem úplně jistá, co vlastně mám a nemám. Jen vím, že po vysazetí antikoncepce jsem rok chodila na vyvolávačky a pak jsem dalších 14 měsíců brala ty prášky na podporu ovulace (asi). No a zrovna po první návštěvě v Unice jsem ani kvůli těm práškům ms nedostala a pamatuji si, že otevřel říkal něco v tom smyslu, že spermie vajíčko oplodnit dokážou, ale že nějak nepraskne ten obal, tudíž se nemůže zahnízdit. Tak já jsem asi celá nějaká divná. 😝

luciiiie
13. bře 2009

Zuzi já nevím. Chtěla bych být ještě do konce měsíce doma. Uvidím, co obvoďačka, moc nám fandila...i ☹ Oběhám si ještě toho zubaře. Musím se s nima v práci domluvit, jestli je vůbec šance se vracet, protože je to tam fakt špatný. No a v tom dubnu chci zkusit tu rekvalifikačku na tu modeláž a pak zkusit být sama svým pánem.

luciiiie
13. bře 2009

Mado proto se dělá ten Asistovanej Hatching, ne? že ten obal naříznou. Já si občas připadnu jak z jinýho světa. Tak já už taky teda nevím. Já asi poslouchám zadkem nebo co.

zuzuza
13. bře 2009

Ajoo luci, tak to vypadá moc dobře! Být sama svým pánem, je to bych taky brala, no ale home office je taky dobrej 😀 , tak já mažu holky.

Mado, tak to jsme na tom podobně, já mám ms jen kvuli dodávanému progesteronu, jaínak neeeeeee, ale mě ta vajíčka nedozrají a neuvolní se, takže to je u mě asi horší. Jinak že by jsi měla taky pco? Jakože je na vaječnících tlustý obal, folikul nedoroste a nepraskne...ale to bude asi u tebe neco jineho.

luciiiie
13. bře 2009

No ale já jsem nervák jak sviňa, takže nevím, jestli mi to vůbec půjde 😀 😀 Abych mě nechytl rapl, já po někom nešvihla lak na nehty a šla domů 😀 Ale tady u nás nic takovýho není, tak by to možná šlo...

zuzuza
13. bře 2009

Za zkoušku to luci rozhodně stojí!!! fandím ti!!

jarkabilik
13. bře 2009

mado tak to jsem z toho jelen,moc tomu nerozumím 🙂

mado1
13. bře 2009

Holky, já nevím. Říkali jsme si, že by mi AH asi pomohl, ale nikdy jsem neslyšla o tom, že ten obal na vajíčku nepraskne. Copak on tím ultrazvukem může poznat, že vajíčko bylo oplodněný, ale že neprasklo? A jestli má pco tak to taky nevím, koukám, že jsem asi jak slepý kůň šla do ivf, ale když mě řekli, že když to nešlo do té doby s léky, tak přirozenou cestou to nepůjde vůbec. Ale asi mám pco, vajíčko nedozraje a když dozraje, tak nepraskne (tudíž není ms). Asi tak. 😒

mado1
13. bře 2009

Jarko, já taky ne, čtu si to po sobě a připadám si jako děcko, který pomalu neví, jak vznikají děti 😀

lenulinka21
13. bře 2009

Tak mě zase AH v telefonu přímo doporučovali. Obaly těch vajíček
byly moc tvrdé. Tak jsme to prubli. 🙂

macinta
13. bře 2009

Holky a on děti nenosí čáp 😲 😲 😲 😲??????????

lenulinka21
13. bře 2009

Jéjda kéž by nosil a přistál na komíně u každé z Vás 😀

luciiiie
13. bře 2009

Ani vrána??? 😲 😲 😲 😲

jarkabilik
13. bře 2009

Tak to by bylo fajn kdyby to donesl čáp nebo vrána ale to by jsme ten život měli moc jednoduchý 😀

macinta
13. bře 2009

Početí je děsná věda 😢

lenulinka21
13. bře 2009

Jo nejlepší jsou takové co otěhotní ani neví jak.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru