CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ivetule
4. led 2011

@raduza2 ahoj děkuju moc . Ještě at to hlavně dobře dopadne. 🙂

ivetule
4. led 2011

@vodni měla jsem radost,že moje tělo reaguje jak má. A ještě jsem měla oblíbenýho doktora. Frgalu přinesl mi štěstí u Mildy tak snad ted taky. 🙂

ivetule
4. led 2011

@ami33 tak už máš i ty rozpis a to bude rychlost teda. Za chvilku už budeš taky píchat injekce. Už je to blízko. 😅

vodni
4. led 2011

@ami33 já myslím, že úspěch určitě bude 😉 při tom fsh kolem desítky je reakce na tento typ protokolu lepší než na dlouhý protokol 😉 Kdy že to máš poslední marvelon?

vodni
4. led 2011

@ivetule tak to tě úplně chápu 😉 teď už to půjde taky veseleji, když člověk ví, že folíci správně rostou viď? 😵

ami33
4. led 2011

@ivetule no bude to rychlejší než sem si myslela a více ježdění než jsem si myslela,ale co už
@vodni poslední marvelon mám 7.1., nebýt manžela tak jsem si ani nevzala léky co už mám na dnešek napsaný, jak jsem z toho byla vykolejená
Nevíte jak je to lepší s tím puregonem? jestli to nechat nějakou dobu oteplat z té lednice? sestřička říkala ne,ale v létáku píšou, že jo chvilku.

vodni
4. led 2011

@ami33 Ježdění budeš mít stejně jako při dlouhým protokolu, vlastně je to tak jakoby konec toho dlouhýho, takže bys jezdila stejně 😉 - 2 ultrazvuky, OPU, ET 😉
Já si Puregon vytáhla z lednice až před pícháním. Než jsem si nachystala břuch a jehlu, tak to taky stačilo 😉

ami33
4. led 2011

vodní help....6 dnů budu píchat puregon jak jsi psala a 7 den mám ten ultrazvuk ale v kolonce nemám jednotky puregonu, to si to jako ráno před tím utz nemám píchat? A ten Menopur, to je taky do břicha? ani nevím jestli to mám, v lékarně sem to nebrala, dala mi sestřička něco v obálce.

ami33
4. led 2011

@vodni no já budu mít jeden utz,opu,et..jeden utz mám v místě bydliště co mají detašované pracoviště

vodni
4. led 2011

@ami33 jj, to ráno 7. den nic nepícháš, ale vezmeš si to celé s sebou (pero a náplně), protože podle vývoje ti můžou dávku upravit. Tu dávku na ten den si šlehneš přímo na unice, u sestřičky v konzultační místnosti 😉 Menopur budeš mít taky do bříška, na druhou stranu než puregon. A vyfasuješ to myslím až v den toho ultrazvuku (nebo ti to možná dali už teď) - dávají to v obálce, jsou to 2 ampule, prášek a rozpouštědlo, smíchá se to míchací jehlou a pak píchá normální stříkačkou, kterou ti taky dají (jehlička je stejně miniaturní jako u pera)

vodni
4. led 2011

@ami33 Tak to máš dobrý, že na ten utz nemusíš, takže to ti proto už dali menopur už teď - jak se aplikuje ta "míchací" injekce (tj. menopur) - koukni sem: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

ami33
4. led 2011

@vodni jo menopur tam mám pá dávek a ještě sem dostala nějaký Cetrotide 0,25...říkali že mi musí napsat všechno , i když se neví jestli to bude potřeba, kvůli tomu utz, že nepřijedu

vodni
4. led 2011

@ami33 jj, to je taky správně, to se taky dává až podle toho, jak dopadne ultrazvuk.
Takže ten 7. den nic neaplikuješ, jdeš na ultrazvuk a tam už ti řeknou kolik čeho píchat.
Obvykle puregon nakombinují s tím menopurem (obvykle na poslední tři dny, ale je to individuální), takže kdyby ti např, zachovali dávku 200 IU (někdy snižují, někdy zvyšují - podle velikosti folikulů), tak budeš ráno pak píchat ampuli menopuru, kde je 75 jednotek a 125 puregonu.
Cetrotide se píchá celá ampule (je to taková tenká stříkačka, opět miniaturní jehlička, ale musí se nejdřív zase namíchat delší jehlou), a až zase na poslední dny stimulky - ten brání předčasnému prasknutí folikulů.
V odkazu výš jsou i linky na instruktážní videa a návody, menopur i cetrotide tam je 😉

ami33
4. led 2011

@vodni jj,..už na ty videa koukám, to je super....a nevadá když to budu píchat ráno v 7 hodin a ten 7den po tom utz to bude pak píchnutý později?

vodni
4. led 2011

@ami33 ne ne, to nevadí, s tím se počítá 😉 Měla bys to píchat každý den ve stejn ou hodinu (přibližně), ale dny té kontroly se prostě přizpůsobí. Já třeba píchala taky v 7 ráno, a v den ultrazvuku jsem si píchala na unice až po 10... Taky jsem se na to při první stimulce ptala, a prý OK 😉

ami33
4. led 2011

@vodni no mě to všechno dochází až teď, tam to bylo na mě cosi všechno rychlý

ami33
4. led 2011

Mizím, dát hygošku a nachystat se do práce....zítra makando po 3 týdnech volna a to ještě neví, že budu chtít volno teďkom furt. Tak pro dnešek páček a zejtra ráno s úsměvem ... ať je to tam...držím palečky..pápá

vodni
4. led 2011

@ami33 počkej po první dávce, to teprve bude rychlovka 😉 Ono je dobré zase tolik dopředu nekoukat, prostě jet podle toho rozpisu na ten konkrétní den. Proto taky na unice všechno info dávají po menších "dávkách" podle toho, co je aktuální podle rozpisu, a je to tak lepší... Tys to muselas mít náročnější, protože ti asi už říkali víc věcí i dopředu, protože tam na ten ultrazvuk nebudeš... Ale co, kdybys něco nevěděla, je tu spousta koček, které poradí 😉

vodni
4. led 2011

@ami33 pa, dám vědět 😉

ivetule
4. led 2011

@vodni připadá mi,že je to najednou hrozně blízko. To to uteklo. Na zítra ti držím moc a moc palečky. Moc ti to přeju aby tě to příjemně překvapilo aby byli ty //. Dobrou

ivetule
4. led 2011

@pampeliska36 kontrola dopadla moc dobře. Mám na každý straně 10 folikulů a největší jsou 12. OPU už vypadá na pondělí. V pátek jedu ještě jednou na kontrolu. A co ty jak je? Už je to lepší? Příští mrazáčci už se musí držet. Budu ti moc držet palečky at to vyjde.

vodni
5. led 2011

Čau kočky, tak trapas - já dnes ráno zaspala, takže jsem nestihla zajet na Unicu na krev 😅 Budu vás teda napínat až do zítřka 😀

jezulicka
5. led 2011

@vodni ahojky a ty sis ani neudělala ten test z moči?tAK TO TĚ OBDIVUJI JAK TO MŮŽEŠ TAK VYDRŽET...
ty nás teda napínáš....akorát jsem na tebe myslela co asi u tebe??? 😉

vodni
5. led 2011

😎 😎 😎

ivetule
5. led 2011

@vodni ty nás teda napínáš. 😅 To nejsi vůbec zvědavá?

vodni
5. led 2011

@ivetule nooo, holt jsem zaspala 😅 😔 A těm papírkům nevěřím, takže prostě pro mě je důležitý až hCG 😉

vodni
5. led 2011

Ahoj kočky,
takže už vás nebudu napínat. Na test jsem ráno čůrla a no jo, byly tam 😎 Jenže já na ty dvě čáry nevěřím, takže jsem potřebovala ještě vědět krev, abych mohla začít doufat... Unicu jsem zaspala 😅 ale za mohutného povzbuzování Orchidejky jsem se vydala do laboratoře, kterou mám vlastně za rohem 😉
Takže: hCG je 171, což sice není moc, ale na 14dnů po ET v limitu. Při 3 denní kultivaci a transferu 8B embrya by to tedy mohlo být dobrým začátkem (na dnešní den by minimum mělo být kolem 110..).
Takže snad a doufejme, že vodnice v bříšku opravdu šplouchá 😵 Ještě stále nepropadám v euforii, protože to už tady jednou bylo, ale naděje trošku vzrostla 😵 😵 😵
@pampeliska36 @tevi kočenky, teď je mi snad ještě víc líto, že u vás ty // nebyly, ale na druhou stranu vidíte, že i tak beznadějné případy jako je ten náš mají šanci, takže je to opravdu otázka času!!!!

teckovanaorchidej
5. led 2011

@vodni Báječná zpráva, jupí, 🙂 🙂 🙂

vodni
5. led 2011

@teckovanaorchidej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Jen aby to vydrželo...

jezulicka
5. led 2011

@vodni no tak super vidíš , že to jde....tak potichounku gratuluji vypadá to nadějně...hurááááá 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru