CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
18. únor 2011

@ami33 zadáváš datum OPU (egg retrieval date = datum odběru vajíček), no anebo ovulace, což je to samé, prostě kdy pendolína dorazila k pasažérům 😉

ami33
18. únor 2011

@vodni tak mě to ukazuje 5+5, včera jiná kalkulačka 5+2,ale to bude asi tím , že tam se zadávalo datum poslední ms.
No jo asi brnknu na Uniku dneska odpo nebo v pondělí než bych šla k té svojí dr. Ať cím co jí říct, jestli mi má připsat léky nebo co,ale jako je mi blbé jí t¨do toho mluvit a prosit jí o dřívější utz, ale kdyby mi to místo v pondělí udělala v pátek, tak by mi prášky už vyšli, no zkusím se domluvit.

vodni
18. únor 2011

@ami33 jj, zkus se optat, vždyť jí vždycky můžeš říct, že na unice bys termín utz měla dřív a že ti jde jen o to, jak s těmi léky. To je přece normální 😉
V kalkulačkách, které nejsou přímo pro těhu po IVF zadávej OPU jako termín početí (třeba tady http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale... - dej tam jen datum početí=OPU, ale poslední MS nech prázdné). Nebo zadávej jako termín poslední menstruace OPU + 14 dnů. Ty kalkulačky jsou hodně orientační, ono se to stejně pak všechno upřesňuje při těch ultrazvucích... 😉

ami33
18. únor 2011

@vodni no zajdu tam v pondělí a uvidím, buď mi napíše léky nebo posune termín, ona je dr. a ví co a jak, na uniku asi ani volat nebudu, ona ví co všechno beru z a prášky. Jo podle OPU my ty kalkulačky ukazují o 2 dny dýl že jsem, takže zejtra budu 5+6 a v neděli už 6+0? nebo jak se to píše?

vodni
18. únor 2011

@ami33 jo a v pátek jsou na unice jen do 15... (píšeš, že budeš volat odpo..)

vodni
18. únor 2011

@ami33 Jo aha, tak volat nebudeš 😀 JJ, v neděli budeš tedy ukončený 6. týden

ami33
18. únor 2011

@vodni no kdyby tak do 15 hod to stihnu a nebo v pondělí,asi se jen zeptám jestli vadí moc kvůli lékům, když mám utz až za 3 týdny, oni totiž budou čekat, že jim nafaxuju zprávu od dr. aby si mohli uzavřít případ hehe. 🙂

vodni
18. únor 2011

@ami33 ono asi zase tak to vadit nebude - pamatuji si, že když jsem se objednávala, tak sestra nabízela pozdější termín než za ty dva týdny, ale já jsem ji umluvila, abych mohla dojít první možný den 😝

ami33
18. únor 2011

@vodni jo tak to bude nejspíš v pohodě,ale určitě si to dořeším hlavně kvůli těm lékům. Hele který sýry jako může jíst?
Já nevím jestli můžu i jiné než tvrdé plátkové, já mám na to takovou chuť a jsem furt o šunce a zelenině, už nevím co jíst.

vodni
18. únor 2011

@ami33 😀 Tak já

nejím:
- plesnivé (hermelín, niva) a tavené sýry (i když k tomu hermelínu mi dr řekl, že když výjimečně sním, tak by v tom neviděl nic špatného
- uzeného lososa (co se dá dělat ☹ )
- uzeniny (párky, salámy, slaninka atd. - před tím mě dr. varoval hodně, takže nejím vůbec)
- hranolky a podobné fast foody (to jsem nejedla ani dřív)

jím:
- sýry tvrdé (na kostičky), plátkové, mozzarelu (čerstvou z nálevu), přírodní sýry (typ balkán, ale ty méně slané)
- na chleba si dávám lučinu, gervais, máslo (ale to míň)
- šunka
- hl. drůběží maso, ale občas i vepřové (libové)
- zelenina (buď jako obloha, nebo jako saláty, vč. zeleninovotěstovinových)
- ovoce (hl. na svačinu)
- mléčné výrobky (jogurty, tvarohy atd.)
- těstoviny
- rýže
- kuskus (dělám i nasladko jako mléčnou kaši - do vařícího mlíka nasypu s rozmačkaným banánem 😉 )
- müslli
- pečivo

A hodně pit vodu!

Já vlastně (až na ten hermelín a lososa) jím tak nějak stejně jako dřív, zas tak to nepřeháním. Stejně na oběd chodím většinou do závodky (něco jíst musím, že...), kde je taková ta klasická humus strava, v níž je kdoví co... 😝

evakim
18. únor 2011

@vodni @ami33 diky holky, to je tim, ze uz se doma desne nudim tak porad nad vsim, premyslim, to je asi normalni, az na par modrin na zadecku🙂 mi nic neni tak premyslim nad tim, zda je to ok nebo ne🙂 a nad jinyma blbostma, kdyz uz budu testovat, kdy jit na krev.......ten tyden to bude des bes, ale koukam, ze vodni uz napsala jidelnicek tak aspon uz ted vim, co popat az tamn budou ty // 🙂 (doufam 🙂 ) mejte se a hezky den

vodni
18. únor 2011

@evakim 😀 😀 😀 neboj, mně taky pořád nic není 😝

drndapetka
18. únor 2011

@vodni Ahojek 🙂 Normální losos (pečenej) nmevadí, ne? Já bych tedfa ještě nejedla v těhu paštiky, a všechno co je z konzervy a ze sáčku 😝

vodni
18. únor 2011

@drndapetka jo to je jasný, paštiky, konzervy a sáčkový věci nejím nikdy 😝
Pečenej losos nevadí, já myslela takový ty kouřem lehce zauzený plátky (tenký, hodně oranžový) - není to dostatečně tepelně upravený, takže tam může být listerie. Stejně tak - bohužel - by se neměl pršut 😒

drndapetka
18. únor 2011

@vodni takový dobroty 😵 uzenýho lososa miluju, ale těch 9 měsíců bych se klidně spokojila jen s tím pečeným 🙂

vodni
18. únor 2011

@drndapetka co nám zbývá.. 😉

drndapetka
18. únor 2011

@vodni to obětování je příjemný 😉

pampeliska36
18. únor 2011

@drndapetka petiiiiiiiiiiiii psala jsem ti IP ohledne toho pregnylu 😀 cetla jsi?

ami33
18. únor 2011

@vodni no krásně jsi to napsala ten jídelníček, no jasně konzervy to je samozřejmě, sáčkové věci nekupuju normálně, vlastně ani konzervy ne,ale chybí trochu rybičky z plechu a jediný co si teda koupím je rajskej protlak na polívku, páč tu miluju, paštiky taky nejím běžně a s tím uzeným jsem to někde četla, tam půjde asi o nějaký látky při uzení, páč obloukem obchozím i uzené maso, uzený sýr nebo tak. Ten ná víkend mám koupený pstruhy, to bude mňamka, ještě jsem četla o dvou druzích velkých mořských ryb, které mohou obsahovat rtuť což je dost nebezpečně, byl to určitě žlolok a to druhý nevím už. Ale já pojedu na pstruzích a kaprech.
@evakim jé aha...ty seš doma, tak to se už nedivím, já doma nebyla a vlastně furt nejsem...zatím..hele saž se to užívat, dokud třeba nejsi unavená nebo dokud ti není blbě, zajdi si do knihovny, s kámoškou někam nebo tak, rychleji to uteče.
Jinak holky dneska u mě poprvé proběhl spánek po práci sem dojela domů, najedla jsem se a vzbudila se až teď...masakr se mnou.

drndapetka
18. únor 2011

@pampeliska36 jeje, já si všimla až teď, že máš v IP zprávu 😅 A není toho Pregnylu někjak moc? 😲 To tak má každá, co jde na KET? Tak to abych se na to "blivno" pěkně připravila, fuj 😝

drndapetka
18. únor 2011

To by mě teda fakt zajímalo, proč v jiných CARech se Pregnyl vůbec při KETu nedává 😕

drndapetka
18. únor 2011

A někomu píchnou Pregnyl 1500 už 14DC a pak po KETu nic....chjooo, já Pregnyl po KETíku už žádnej nechcíííííííí 😝 Budu strašně stresovat 🙄

vodni
18. únor 2011

@drndapetka to máš jako s tím, kolik se píchá před OPU - většinou jste tady všechny měly 5tis, a já vždycky 10tis 😀 Spíš bych to nezkoumala, každý car používá to, co se jim nejlíp osvědčuje,... A u ketu myslím je dobré, že se pregnyl dává, protože když v tom cyklu vaja netvoříš, ovulace není, tj. ani nic přirozeně nemáš vyprodukováno... Takže tak asi víc simulují přirozený cyklus, ne? 😕 No nevím, asi pletu páté přes deváté 😉

drndapetka
18. únor 2011

@vodni ale jo, mě neva, že mám místo 5000 jen 1500, ale spíš mě udivuje (psala mi pampeliška do IP), že se dává 1500 před KET, pak 1500 3.den po KET a ještě 1500 6.den po KET....to bych raději píchla naráz těch 5000 najednou před KET....než píchat ještě něcí po KET. Kvůli tomu nebudu moct testovat 6.den po transferu 😀

drndapetka
18. únor 2011

@vodni a když jsme u mého cyklu, tak ho ani vlastně nemám, ovulace žádná, takže bych jim ani nic nezačala produkovat 😀

vodni
18. únor 2011

@drndapetka já myslím, že tak jak to máte je to asi lepší proto, aby to víc nasimulovalo jak tělo produkuje hormony při přirozené ovulaci a oplodnění - tam to taky nejde najednou 😉 Takto budou mít hrošíci všechno připravené k pořádnému hnízdění 😉

pampeliska36
18. únor 2011

@drndapetka peti PRED se dava 5000 😉

pampeliska36
18. únor 2011

@drndapetka a dava se to presne proto proc pise vodni 😀

pampeliska36
18. únor 2011

@drndapetka ale vim, ze v nekterych CARech se po KET ten pregnyl nedava... je to asi individi 😉 ja bych se tim byt tebou netrapila takhle dopredu... a kdyz ti po tom pregnylu byva nejak spatne, tak se presne doktora zeptej proc se to dava a taky jestli to musis mit a je to 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru