CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
7. bře 2011

@drndapetka ahoj peti... no tak to mi malem oci vypadly...... napisu ti na FB 😉

vodni
8. bře 2011

@drndapetka Čau čau, já antagonist muluju 😵 😵 😵 a nade vše doporučuju 😉 Jasně ale, že záleží na každé pacošce, jak na tom je. Ale fakt je, že je to rychle odbyté 😝 Jestli budeš mít Puregon, Gonal nebo cokoliv jiného je jedno, v antagonistovi se dává. Mrkni na mé 2. a 3. IVF - obojí byl antagonist. Ale já myslím, že to budeš mít až pro brášku 😉 Teď bude hrošík z ketu 😉
A jinak, super, žes to mohla probrat právě s dr.F. Myslím, že tenhleten doktor je na to popovídání a pozvbuzení prostě nej 😉

vodni
8. bře 2011

@teckovanaorchidej Čau kočko, jj, je mi naprosto jedno, jaký pták přiletí, halvně ať doletí v pořádku 😉 Já jsem zatím stále naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv problémů 😵

ami33
8. bře 2011

drndapetka : Já měla taky antagonista...měli v plánu dlouhej protokol,ale po hormonálním profilu mi to změnili na antagonista a udělali dobře.

ami33
8. bře 2011

@vodni tak a už se objednávám na prvotrimestální screening, jen nechápu proč mi dr. nedala doporučení.
Ti to dělali na dvakrát? jako nejdřív krev a pak třeba za 14 dní utz?

vodni
8. bře 2011

@ami33 Ahoj mamčo 😉 U mě to bylo tak, že dr mi dal doporučení na prvotrimestální ultrazvuk. Jenže, to je ten základní ultrazvuk a já chtěla NT+biochem. screening (= projasnění šíje, nosní kůstka, atd. - vyloučení rizika Downa). Pokud jdeš na doporučení lékaře, je to bezplatné, ale je to jen ten základní ultrazvuk. Pokud chceš ten NT+ tak to je bez doporučení lékaře a platí si to člověk sám (Brno Veveří = 1.450,-). Slyšela jsem, že někde to dělají i zadarmo, ale prý je to třeba v rámci nějakých grantů, nebo nějaké časově omezené nabídky... aspoň tak mi to vysvětlil dr. Každopádně říkal, že je to na seznamu nestandardních pojišťovnou neproplácených úkonů.
Takže já sice doporučení měla, ale nepoužila ho, protože jsem chtěla to rozšířené vyšetření. Probíhalo to vše najednou, nejdřív mi sestra vzala krev a hned od ní jsem šla za dr. na ultrazvuk. Jezdil po bříšku celkem dlouho, na obrazovce všechno ukazoval, ukládal si průběžně nějaké hodnoty a obrázky. Odpoledne mi pak zavolali s výsledky - dají se tam dohromady údaje z toho "měření" a hodnoty z krve.

ami33
8. bře 2011

@vodni no vidíš, ona mi dr. říkala že těch asi 1300-1500 mě to bude stát, ale nevěděla jsem že je nějakej lepší a horší, to já chci teda to nejlepší to je jasný. Myslíš že to dělají všude stejně kvalitně? mi dala dr kontakt na Frýdek-Místek co je ode mě nejblíž,ale já to tam stejně neznám, rqaději asi bych jela do Olomouce.

vodni
8. bře 2011

@ami33 jůů, už ti svítí 8tt, to je super 😉
Já vím jen tady o tom Prenatalu u nás, protože je to celkem známé, takže mimo Brno ti moc neporadím. Každopádně na ten NT+ má být nějaká akreditace nebo certifikace nebo co, takže pokud ji někde už mají, tak určitě budou kvalitní - si myslím... Zkus mrknout, jestli nenajdeš nějaké tipy na koníku..

vodni
8. bře 2011

@ami33 vůbec nevím nic o kvalitě, ale v Olomouci koukám dělají ve Fertimedu...

teckovanaorchidej
8. bře 2011

ahoj holky,
tak Gábinka má 1690g 🙂 🙂 načisto malý mamutek, sabotovala utz, ukázala akorát pipinku a to bylo vše.
Takže pořád holčička. A leží si tam napříč, proto ty sem tam kontra. Má ještě čas, snad se umoudří a uloží do startovní polohy.
Maminky mějte se a ostatní holky, ještě je pořád dost volných čápů, co jsem viděla... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 všichni k vám míří 🙂 🙂

lena5
8. bře 2011

Ahoj holky zdravím,vidím,že se tu bavíte o NT.já byla ve fakultce v Olomouci,objednal mě tam můj gynekolog,nic jsem neplatila.Vzali mi krev a pak dělali utz který trval asi 30 minut.Ted jsu na velký utz a taky mě tam objednal můj dr.Jinak vodní gratulace k chlapečkovi.Mě dneska dr.řekl,že čekám páreček tam mám obrouvskou radost.

vodni
8. bře 2011

@lena5 Jej, to je krása, páreček 😵 Moc gratuluji! Já osobně chtěla vždycky spíš vodničku, ale teď jsem z vodníka moc šťastná, je to opravdu to poslední, na čem by záleželo 😉
@ami33 taky uvažovala o Olomouci, tak asi bude u tebe vyzvídat...

lenceslava
8. bře 2011

@vodni čau. souhlas antagonista nejlepší🙂

lena5
8. bře 2011

Já měla dvakrát taky antagonistu a musím říct,že z gonalu jsem měla nejlepší vajíčka.A i ta reakce byla nejlepší.

vodni
8. bře 2011

@lena5 JJ, já taky měla lepší odezvu na gonal. U posledního jsem v rámci antagonisty měla puregon a nic moc... Ale je to indivi 😉

vodni
8. bře 2011

@lenceslava čau čau 😉 Jakpak se má Miňoušek? Ten už bude celkem velikej, viď? Ty naše teď celkem dost pelichají 😝

lena5
8. bře 2011

@vodni vodní a jak se citíš-žádné nevolnosti?mě už naštěstí ve 15tt přešly tak si ted užívám papaníčko 😀

lenceslava
8. bře 2011

@vodni Minoušek je kulička no. má 9 měsíců.Lítá po venku a je spokojenej. Možná bude mít bráchu 😀 Ale nevím jak to rozchodí manžel 😀 😀 .Nevíš jak dlouho trvá genetika?Myslím genetika páru.

vodni
8. bře 2011

@lena5 😀 já stále nic 😀 ale naprosto nic 😎 Jen jsem tak do 11tt měla odpoledne divné nevolné pocity, ale nic moc, a teď už vůbec 😎

lenceslava
8. bře 2011

@lena5 to jsem zvědavá jestli i já na něj budu líp reagovat a překonám svoji mýtickou hranici sedmi vajuch.

vodni
8. bře 2011

@lenceslava Wow, kuličky, to znám - ti naši mají (3 z nich) cca 7kg 😀 - ale oni jsou celkově velcí...
Jak dlouho trvá, to už si nevybavuju, mám dojem, že se na to dost čekalo, ale my nakonec neměly dělané nějak podrobné vyšetření, spíš takové to základní myslím... - takže to se taky asi může lišit

vodni
8. bře 2011

@lenceslava u mě to zase takový rozdíl v počtu nebyl (i když vlastně oproti 1.ivf s jedním vajem to byl čtyřnásobek 😝) ale u mě bylo hlavní, že jsem s ním měla správné velikosti a stimulka se nemusela protahovat..

lenceslava
8. bře 2011

@vodni a nějaký hruby odhad by nebyl??měsíc dva??

lena5
8. bře 2011

@vodni tak to jsi štastná žena-bud ráda.Já už pak jen ležela-kýbl u postele a hlavu v něm.fuj když si na to vzpomenu ještě ted je mi zle. 😀

lena5
8. bře 2011

@lenceslava pokud jsi ještě gonal neměla tak těžko odhadnout.pokud ti bude genetiku dělat unica tak mi to měli asi do měsíce hotový.

lenceslava
8. bře 2011

@vodni Počky tři z nich? kolik těch micin máte?

lenceslava
8. bře 2011

@lena5 díky díky. at vím na kdy se tam mám objednat,ale stejně ještě uvidíme co nám řeknou.třeba nám ji ani nebudou dělat,ale byla bych radši kdyby jo.

lena5
8. bře 2011

@lenceslava Pokud máš za sebou první ivf-tak se genetika nedělá.Nám ji dělali až při 2 pokusu.takže si myslím,že vám ji dělat budou.

lenceslava
8. bře 2011

@lena5 čeká nás třetí a máme to napsaný v doporučení pro další pokus.

lena5
8. bře 2011

@lenceslava oni to asi dělají u každého jinak.Já měla na unice 4 pokusy a vyšel ten poslední.teda ve 2 a 3 pokusu jsem měla biochemku.Tak držím pěsti.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru