CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

durma
14. dub 2011

Asi jo.Ale nechápu,když se nám tak dobře embryjka vyvíjela (nejlepší kvalita),proč se nechytla.Teď máme navíc metodu PICSI,tak jsem zvědava,jestli to bude mít vliv

vodni
14. dub 2011

@durma Ahoj, já měla minulý pokus taky biochemické. A bylo to tak, že jsem testovala až v den testování, tak týden se čára držela skoro stejná, ale nebyla nic moc, a pak už začala slábnout. To jsem ale už šla na krev a bylo to jasné. Prý se stává, že po oplodnění se embryjka vyvíjí dobře, ale pak (zejména u špatných spermií jako naše - tehdy byla morfologie 0,5%) se prostě nějaká závada projeví v nějakém konkrétním okamžiku a příroda to ukončí...
A ten termín testování - nejspíš podle všech možných dávek, ale na unice jsem vypozorovala, že je obvykle těch 14-16 dnů. Já měla jednou i 17 dnů. Ale já měla vždycky obr dávky při stimulaci, pregnyl před OPU jsem měla vždy 10tisíc, a po jsem měla taky 3x1500 pregnylu

teckovanaorchidej
14. dub 2011

ahoj kočenky 🙂 🙂 🙂
myslím na vás a na vaše embryjka, aby se jim dobře dařilo,
hrošíkovi posílám pohlazení, bude to bojovník
a taky zdravím malého vodníka 🙂 🙂 🙂

durma
14. dub 2011

@vodni ahoj,tak u nás je spermiogram hrůza!Tak to je asi vážně spermiema,třeba ta metoda PICSI nám pomůže.Poprvé jsem měla den testování 17 a při KETU 15.Já reaguji velice dobře a dokonce jsem měla menší dávky a více vajíček.

drndapetka
14. dub 2011

@vodni ségra, já už chcííí testovaáááát 😀

Ne, kecám, vydržím to.....ještě tak týden, pak už jsem jistá 🙂

vodni
14. dub 2011

@durma a jak ta hrůza vypadá? Náš totiž hrůza hrůzoucí - mrkni sem https://www.modrykonik.cz/fotoblog/vodni/clanek... (srovnání podle jednotlivých spermiogramů úplně dole)

vodni
14. dub 2011

@drndapetka Ještě néééé, ještě nesmíš 😝 Musíš to vydržet, tentokrát fakt do ofic. data, ju? 😎 😉
Jo a jak jsi tu psala, testovat a zkoumat jestli sílí nebo slábne, neblbni, to tě jen rozhodí!!!! Nikdy nemůžeš načůrat stejný vzorek, mít stejnou koncentraci atd, takové srovnávání je na prd! A jen budeš ještě víc trojčit, když bude čára slábnout... (i když časem se pak zase určitě objeví 😉 )

drndapetka
14. dub 2011

@vodni no ještě 13 dní? 😝 testovat mám až 27.dubna 🙄

drndapetka
14. dub 2011

@vodni dej mi, prosím recept jak to vydržet a já se teda pokusím 😅 aspoň ušetřím za testy 😀

misha83
14. dub 2011

Holky, když vám vyšel (těm co vyšel) pozitivní test, tak na krev jste šly ale někam jinam, že? Do Unici se chodí jen při negativním testu.

vodni
14. dub 2011

@misha83 Já jsem po // testu na unicu volala a řekla jim, že jsem minule měla biochemické a že jestli bych další den přece jen nemohla přijít na krev, že se prostě bojím, aby se to neopakovalo. Bez problémů souhlasili. Jenže - já to nevydržela (taky mě trochu popichovala orchidejka 😉 ) a protože na unicu bych mohla jít až další den (musíš vždy na 7 ráno), tak jsem se ještě týž den vydala do laboratoře na poliklinice. Tam byl výsledek na počkání, resp. do 2 hodin jsem si zavolala a bylo vymalováno 😀 Na unicu jsem pak ještě zavolala, že nepřijdu, že jsem si test nechala už udělat.

durma
14. dub 2011

@vodni Spermiogram z 30.10.2010: koncetrace 26 mil/ml,celkem pohyb 52%,progresivní 5%,pomalý 47%,normální morfologie 2%.13.4.2011 mi embryoložka řekla,že je téměř stejný,jen o 2mil. méně.

lenceslava
14. dub 2011

Ahoj babuleny Všechny vás zdravím.@drndapetka testuj až v trmínu,na špatné zpráva (ale to nebude určitě tvůj případ)je času dost (už to tu někdo někdy psal) @teckovanaorchidej to je číslo,za chvilku budeš mít Gábinku doma 🙂 @vodni @jezulicka vy jste se taky moc pěkně zakulatili 🙂 A pak že nerostou 😀 (jak by řekl klasik.)My ted zkoušime clostilbegyt.Zrovna v úterý jsem byla na ult a měla jsem dva folíky na pravo(nalevo by to bylo na prd dyž tam nemám to potrubí)Holky já z toho byla nadšená jak kdybych byla v Unice.Tak ted je u nás ob den zemětřesení 😀 😀 Tož musíme to využít ne? @druma tebe jsem se chtěla zeptat PICSI Vám v unice nabízeli sami nebo jste se o to zajímali vy a jaká je cena?Když se na to totiž ptala @raduza2, myslím že to bylo v lednu, tak prý o tom nemluvili moc nadšeně,že prý ty úspěchy nejsou takové ja se tvrdí. Unás je totiž taky problém se spermiem jsme na tom podobně jako vy. To jsem se zase rozepsala 😀 to jsem celá já no.

durma
14. dub 2011

@lenceslava ahoj,začátkem března jsme byli na auditu po nezdařeném KETU a pan dr.Frgala nám ihned nabídnul 2.IVF.A taky nabídnul metodu PICSI,protože to sperma není žádný zázrak.Jinak se nám embryjka vyvíjela velice dobře.
Tak uvidíme,snad už to budou // 🙂

drndapetka
15. dub 2011

Dobré ranko, tak už mám 2 dny za sebou a začíná mi z toho asi hrabat 🙄 Měla jsem debilní sen - o biochemku 😔 pan dr.Malý za mnou ve snu došel a řekl mi, že jsem včera měla v krvi hCG, ale dnes už tam není.......ach bože, toto teda začíná 😝 měla bych dneska vypadnout ven na prochajdu, ať vyčistím hlavu, už 2 dny jsem nebyla venku a asi mi to nesvědčí

misha83
15. dub 2011

@drndapetka Dobré ráno, to jsou teda sny ☹ , ale na to teď nemysli, hrošíkovi se určitě daří výborně. Já jsem dnes 6. den, celkem to zatím utíká. 🙂

jezulicka
15. dub 2011

@lenceslava ahojky tak to je jasné že to musíte využít jen pěkně třeste se 😀 at se zadaří.. 🙂

vodni
15. dub 2011

@lenceslava Ahoooj, to je super, to máš vajec jako já po megadávkách 😀 😀 😀 Já si říkala, co se to pořád v tom Japonsku třese 😀 a ono to budou dozvuky, které tam jsou odsud 😎

vodni
15. dub 2011

@durma Zass tak zlý ten spg není - my měli mnohem menší počet a (kromě toho posledního pokusu) byla morfologie i 0,5%, pohyb jsme měli vždycky jen pomalý. Nechci to zlehčovat, není to ideál, ale jak vidno - i s tímto to jde 😉

vodni
15. dub 2011

@drndapetka Chjo 😠 , jenže ty ty sny blbě chápeš!!!! 😖 Ono to je tak, že ti prof.M přišel říct, ať netrojčíš a netestíš dřív než máš, protože teď máš evidentně hCG v krvi z Pregnylu 😝
A po venku moc netrajdej - já po ET byla vždycky min týden doma. Přece jen, lidi kolem plivaj bacily (bohužel ne jenom ty těhu), takže pro jistotu... ne? ale pěkná procházečka, to je ok 😉

drndapetka
15. dub 2011

@vodni Prosím Tě, já nemůžu už ležet, fakt musím ven. jsme prostě štírka a ta potřebuje lidi kolem sebe 🙂 jinak já se celkově moc nešetřím, minule jsem hodně ležela a byla až moc opatrná (asi jsem to trochu přeháněla). Nevím jestli je to tím, že mám teď menší šanci, tak si říkám buď a nebo, ale už včera jsem stále asi hodinu u sporáku, pak jsem byla úplně vyfluslá a bolelo mě břicho 😝 Měla jsem tu na návštěvě ségru(je zdravotní sestřička), tak jsem hned dostala vynadaný 😅 No a můj manžel se zase chytl slov pana dr.F., že se můžu chovat normálně, tak mě úkoluje a´t doma uklidím to a to a to....místo toho aby si mě hýčkal, taky jsem na něj naštvaná teda 😠 Včera večer mě už vytočil, tak teda nevím jestli hrošíkovi se to líbilo 😕 Můj manža je tentokrát víc nervoznější a celkem to na mě přenáší, což mi vadí, ach ty chlapi 😀

durma
15. dub 2011

@vodni Ahoj,určitě to musí jít! 😎

durma
15. dub 2011

@drndapetka Tak to doma taky nemají moc ohledy.To mi snad pomůže víc moje dcerka.Moje polovička měla asi po roce umýt nádobí,když jsme dojeli po punkci a odkládal to asi 3hodiny. 😀 Myslel si,že mi prasknou nervy a umyju to sama.Měl ale smůlu,protože já pořád spinkala. 😉

drndapetka
15. dub 2011

@durma no tak to my máme naštěstí myčku, ale manžel neví jak se tam to nádobí skládá, takže jsme na tom vlastně stejně 😀

durma
15. dub 2011

@drndapetka My sme v nájemním bytě a museli bychom překopávat celou kuchyni,tak myčka u nás není. ☹ Ale kdyby byla,tak si myslím,že by taky raději neuměl s ní zacházet. 😀

misha83
15. dub 2011

@drndapetka Mně taky pobolívalo břicho a i teď mě tam občas dloubne.

Naštěstí manžel je v tomhle zlatý, první dny mě nenechal dělat nic a teď už jo, ale pořád dbá abych odpočívala, ale on byl vždycky dost samostatný🙂. Dneska mi bylo ráno dost šoufl, ale až po snídani, tak nevím. Každopádně dneska poslední pregnylovka🙂.

durma
15. dub 2011

Tak se nám stále vyvíjí 10 embryjek,prý standartně a v pondělí bude transfér! 🙂 Zítra nám budou volat děvčata sama.

durma
15. dub 2011

@misha83 Dnes jsem byla ráno nakoupit a myslela jsem si,že tam omdlím.Asi je dnes špatný tlak. 😒

drndapetka
15. dub 2011

@misha83 jééé, ty se máš, já teprve zítra druhá Pregnylovka 😝 Můj manža je jinak taky zlatíčko (abych ho tady nepomlouvala), je z domu dobře naučenej, uklízí líp jak já (je strašný puntičkář), žehlí,, pere, vaří, peče,....ale od určité doby jen když se mu chce 😀 To víš, po 4 letech, to už není, když ptáčka chytají 😀 Je šikovný, ale od přestěhování se do novýho bytu říká, že paní domu jsem já, takže já si tu musím i uklidit 😠

drndapetka
15. dub 2011

@durma gratulka k miminkům, to jsou ale šikulky 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru