CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ami33
5. kvě 2011

@misha83 tak mě krev moje dr. jeste nevzala, v nemocnici jo, mi nasadili železo.
@vodni Jo tak to bude ten samej kočár co myslím. Já jdu příští týden do poradny a jestli mi udělá utz to nevím.
Už jsi byla na prohlídce u obvoďáka a zubaře? Mě říkala sestřička že se mám objednat,ale moje zubařka mi
dala termín za 2měsíce....snad to není pozdě.

misha83
6. kvě 2011

Dnes jsem jela za tchýni a když už jsem tam byla, tak mi to nedalo a nechala jsem si vzít krev, no bohužel myslím, že to dobré není. Vzhledem k tomu, že 13. den po ET to bylo 130,5, 18. den po ET 768 a dnes 27. den po ET 3432... Ach jo...

mirka77h
6. kvě 2011

@misha83 Ahoj a koukala jsi do tabulek? Mně to příjde teda uplně v pohodě ale čekáme dvojčátka tak nemůžu srovnávat. Neboj to bude určitě dobrý kdy máš jít na ultrazvuk?

misha83
6. kvě 2011

@mirka77h No, absolutní hodnota ok je, ale ten nárůst, mělo by to růst 2-3 dny, tedy dvojnásobit☹.

mirka77h
6. kvě 2011

@misha83 Já bych vůbec nedělala žádný závěry a upřímně si myslím že je to tak v pořádku, pro svůj klid bych teda asi zavolala svému doktorovi a poradila se s ním. Máš dobrýho pana doktora? Kdy máš jít na ultrazvuk?

misha83
6. kvě 2011

@mirka77h Na UTZ do CAR mám jít 16. 5.

mirka77h
6. kvě 2011

@misha83 Až takhle dlouho? To teda koukám...Tak to teda nevím řešila bych to jedině tím doktorem nebo v po zase na HCG aby jsi viděla jestli roste. Neboj hlavu vzhůru 🙂

vodni
6. kvě 2011

@ami33 Čau, u zubaře jsem byla celkem brzo -nebyla jsem tam dlouho, takže kdyby mi snad něco v puse vyváděli, tak jsem si říkala, že je lepší tam jít dřív. Ale u obvoďačky jsem byla až tento týden 😝 Nechtěla jsem tam jít, když byly chřípky, pak zase když jsem byla kolem amniocentézy... Pořád jsem to odkládala. Ale žádné problémy jsem nikdy neměla, u obvoďačky jsem vlastně byla párkrát v životě 😀 takže to nevadí

vodni
6. kvě 2011

@misha83 Jejeje, Miško, snaž se netrojčit... A asi být tebou, tak prostě zajedu na unicu. Třeba že máš ěnjaký divný pocit (což máš). Já tam tak byla u druhého - taky jsem měla // pak jsem začala mít takový fakt divný pocit, pak začalo malilinké špinění.. Vůbec jsem se neptala, prostě jsem tam jela, a poprosila o krev. Na tvém místě bych je poprosila asi o ultrazvuk. Nebo u svého gyndra... Držím pěsti!

vodni
6. kvě 2011

No a jinak, včera utz dopadl dobře, vodníček se teda nechtěl dobře natočit, tak jsem tam chvíli musela pochodovat po chodbě 😅 Pak už se umoudřil. Placentu mám celou na přední straně, takže prý pohyby ještě dlouho čekat nemám 😀

ami33
6. kvě 2011

@vodni No já byla u zubaře vlastně preventivně před umělým, sem si říkala kdyby něco ať mi to dělají před těhu a nic tam nebylo, tak doufák že i za 2 měsíce to bude OK. A co ta obvoďačka s tebou jako řešila? Ty jsi byla na amnio? Si říkám celou dobu, že tomuhle bych se chtěla vyhnout no. Snad vyjdou dobře i triple testy a už mě nikam nepoženou.
S tou tvou placentou, to jsem někde na netu četla, že ty co ji mají vepředu cití pohyby později, mě totiž v nemocnici všude psali do zprávy, že mám placentu na zadní stěně, tak jsem to hned hledala na netu a je to asi jednou, jen ty pohyby to tlumí. Já stejně nic ještě necítím,ale ráno vrčení a bublání to mám furt,přes den to asi už tak nevnímám.

vodni
6. kvě 2011

@ami33 No obvoďačka si jen napsala, že jsem těhu, opsala si něco z průkajdy, ofotila si ten papír s krevní skupinou, a to je vlastně všechno. Jo a ještě mi říkala, že se teď nemůžu očkovat, takže tetanus až pak (měla jsem jít loni), ale že jsem ještě v limitu. Na amniu jsem byla, ale triply mi nedělali. Dr říkal, že podle výsledků NT+biochem triply dělá nebo ne. Na amnio jsem šla jednak kvůli věku (ale jen kvůli věku bych nešla), a pak některé hodnoty mi nevycházely ideálně, spíš hraniční, a pak taky z jiných důvodů (rodinná anamnéza). Byla jsem na ní v 17tt. Já četla, že první pohyby jsou od 16 do 20tt, přičemž prvorodičky až k tomu 20tt. A furt nic, tak jsem začala trochu trojčit. Nemám vlastně vůbec nic, ani to bublání - jen hoooodně občas taková jakoby bublina. Nejdřív mě uklidnilo, jsem se jak jsem četla o té placentě, ale teď jak jsem to viděla na vlastní oči, tak jsem superklidná 😉 Blbý je jen když je placenta dole, jinak vepředu nebo vzadu je ok

misha83
6. kvě 2011

@vodni Gratuluji k UTZ 🙂 . Já se už vcelku uklidnila, tedy manžel mě uklidnil 🙂 . A hlavně mi to tchýně zkonzultovala s dalšími lékaři, tak uvidíme.

durma
6. kvě 2011

Ahoj,tak po dnešním auditu vím tohle:
brali nám odběry na genetiku,chyba je ve spermiích (prý když oplodněné vajíčko končí s vývojem do třetího dne ,tak je to záležitost vajíček.Pokud končí vývoj pátý den,tak to je záležitost spermií).JInak s KETem můžeme začít už v červnu a to budou hotové i testy z genetiky.Do práce nastupuji v pondělí a už šéfka prudí,prý mi už další pokus nebude trpět 😠 Kašlu na ni 😠 😠 😠

misha83
6. kvě 2011

@durma No a co s tím v případě, že nevyjde KET, to se tedy uvidí podle té genetiky? Ach jo, to mě mrzí, že to v práci netolerují, je to děs.

durma
7. kvě 2011

@misha83 u KETu už nic s embryama nenaděláme 😒 Utrhnout hlavu mi v práci nemůžou.Ať si říká šéfka co chce,můj osobní život ona plánovat nebude.

misha83
7. kvě 2011

@durma To vím, že u KETu už nic, ale právě jsem myslela co dál. Nicméně, já v tech KET věřím 😉 .

durma
7. kvě 2011

@misha83 zatím jsme toto neřešili,prý počkáme na výsledky genetiky.Tentokrát ten nepodařený pokus nás rozhodil i doma 😒 a já nevím,jestli do třetího IVF bych šla. ☹ Chyba je především ve spermiích a moje polovička si to asi nechce připustit.Hold to je ješitný chlap 😒 Nechávám to tentokrát tak všechno vyšumět.

misha83
7. kvě 2011

@durma Každý chlap to bere jinak a pro ně je to někdy horší se s tím srovnat, než pro ženskou. Chce to jen čas, věřím, že se s tím srovná. A co si on o tom tedy myslí?

vodni
8. kvě 2011

Ahoj, můj se s tím taky dlouho srovnával - pořád jsme mysleli, že problém je jen ve mně, a pak se ukázalo, že neplodní jsme oba 😔 Vlastně až před tím posledním třetím pokusem byl manžel nějak víc přistupný - prostě věděl, že zkoušíme naposled, takže cca 4měsíce předem se uvolil brát ten mnou namyšlený koktejl 😉 Jestli pomohlo tohleto nevím, ale aspoň mně pomohlo vědomí, že on v tom jede taky a taky se snaží něco dělat...

vodni
8. kvě 2011

@ami33 Tak ti nevím, ten xlander asi teď zas ne - má strašně malou tu hlubokou korbičku, a jestli budce prcek po tatínkovi, tak bude potřebovat dost místa 😅 Ti řeknu, to bude boj něco vybrat...

ami33
9. kvě 2011

@vodni No ta korbička má vnitřní rozměr 76x32. Mě každý říká, že stejně v půl roce jak to začně sedět,že mi v hlubokým ležet nevydrží a za půl roku vyroste dítě o 2 velikosti což je 12 cm a prej mají děti ti malé korbičky raději, že jim to připomíná bříško, tak nevím. Četla jsem dizkuse a plno mamin psalo, že tam prcky vozili do 8-9 měsíce.

ami33
9. kvě 2011

@vodni Ha, tak jsem četla na komentářích, že vodníček už dal o sobě na tuty vědět, tak popisuj, vyprávěj, zveličuj, já už chci takyyyyyyyyyy. 😀

vodni
9. kvě 2011

@ami33 čau čau, no až do teď to byly jen takové ty bubliny, o kterých jsem ani pořádně nevěděla, jestli to nejsem třeba já 😝 No a v neděli jsem tak nějak ležela, koukala na břicho a najednou mě na jedné straně začlo skákát 😀 Jen teda trošku a tak to jakoby zevnitř lechtalo 😀 Prostě úplně jinačí než co jsem si dovedla představit 😉
S tím kočárkem, když si vezmu, že tam bude muset být zimní fusak, a taky, přecházet na sporťák v lednu nebude ideální... Tak bych asi chtěla větší - kámoška má 84, no ale prostě nevím. Jsem zvědavá jak si z toho všeho vyberu 😀

mrkvicka28
9. kvě 2011

Holky co čekáte miminka začínám prodávat věci po našich klucích takže pokud by jste něco chtěly napište si do ip máme toho spustu od autosedačke přes věci na koupání až po oblečky..
jinak s tím kočárkem my měli na prcky libetu a ma supr velkou korbu. V zimě kluci byli ve fusáku a v dece a vešlise uplně bez problémů ,ale jako sporták už tak praktická není. Takže ted když už kluci začínají sedět používáme peg perego a ten je fakt supr je uzkej jako jedno kočárek a navíc je odlehčenej takže se s ní i supr jezdí. a kluci si v něm libují. Dneska sem je dala na dvůr do liberty spinkat a oni tam odmítali usnout takže se stěhovlali do pegu a tam usli během 3 minut takže si sami vybrali.

luciiiie
9. kvě 2011

@ami33
@vodni holky já mám x-lander 2010...ta korba je fakt malinká a nebo je náš prcek teda přerostlej...máme 4 měsíce a je skoro přes celou korbičku..neumím si představit, že by v ní jezdil ještě v 8-9 měsíci 😅 Jinak si na něj nemůžu stěžovat!

luciiiie
9. kvě 2011

já měla tu "výhodu", že jsem rodila prosinci, takže máme zimní miminko...korbičku jsem neřešila vůbec... 🙂

ami33
9. kvě 2011

@luciiiie no z toho mám právě strach,ale jinak je ten kočár super, já prostě jinej sporťák nechci než x.lander...holt to asi risknu a kdyby se prcek nevešel a byla ještě zima, tak půjčím třeba na 2 měsíce hlubokej kočár po neteři. A využíváš tu autosedačku na podvozek nebo je to zbytečnost?

luciiiie
9. kvě 2011

@ami33 jak píšu, jinak jsem s ním strááášně moc pokojená...já se tenkrát do něho bezhlavě zamilovala a jinej kočárek jsem prostě nechtěla 🙂 Autosedačku jsem k tomu neměla, tu jsme tak nějak podědili, takže mi připadlo zbytečné ji kupovat. Možná kdybych čekala letní miminko..nebo jestli hodně jezdíte třeba do nákupních center..do větších obchodů... 😉 To jsem ti asi moc nepomohla, co?

misha83
9. kvě 2011

Holky, už to letí, už jen 7 dnů a budeme vědět na čem jsme...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru