CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

leamax
21. kvě 2011

@vodni presne, ta neistota je hrozna. aj ked ja som uz vlastne presvedcena, ze to zas nevyslo...

misha83
21. kvě 2011

@leamax Promiň, já špatně četla, četla jsem, že jste se s nimi domluvili, tak mi to právě přišlo zvláštní, taky myslím, že nikomu nic oznamovat nemusíte.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 v pohode, nic sa nedeje 😉

misha83
21. kvě 2011

@leamax A co všechno máš za sebou?

leamax
21. kvě 2011

@misha83 1x prirodzene tehu - MA, 2x IUI neuspesne, 2x IVF, vysledok toho druheho sa dozviem pondelok.

misha83
21. kvě 2011

@leamax Co to je MA? Každopádně já na pondělí držím pěsti, třeba budeš mile překvapená! 😉

leamax
21. kvě 2011

@misha83, dakujem, uvidime 😉
MA je zamlknuty potrat

misha83
21. kvě 2011

@leamax Ach jo, taky toho máš dost za sebou, moc bych Ti přála, aby jsi už nic dalšího řešit nemusela.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 velmi dakujem, to bolo pekne 😵
som bola teraz na wecku a normalne vidiet kusky krvi, mozno sliznice, neviem. takze to vyzera tak ako som si myslela - neuspesne. no co uz
mozem sa aj ja spytat, co mas vsetko za sebou?

misha83
21. kvě 2011

@leamax My máme za sebou 3 x ICSI, jestli vidíš do té tabulky, tak jsem tam v těch aktuálních taky. 1. bylo stornováno před OPU pro nereagující vaječníky, 2. pokus sice byl s transferem, ale vajíčka jen 2, a i 2 embrya, ale nic moc kvalita a nedopadlo. No a 3. pokus byl nyní s darovanými vajíčky, vyšlo to, čekali jsme dvojčátka, ale jedno se zatoulalo k vaječníku, tam to ruplo a manžel mě vezl s krvácením do břicha minulý týden do nemocnice, kde jsem hned byla operována. Potratila jsem a tento týden, protože ten potrat neprobíhal jak měl, jsem podstoupila revizi toho druhého plodu.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 jooooj, tiez mas toho dost za sebou ☹ a mas to dost cerstve, ja som sa z toho MA dost dlho dostavala, tiez som musela mat reviziu maternice. fyzicky som bola uz dalsi cyklus uplne zdrava akoby sa nic nestalo...preco si musime prejst takymito hroznymi vecami? prajem ti aby to bola tvoja posledna negativna skusenost aby ti dalsi pokus vysiel a tesila sa aj ty z toho krasneho vonaveho uzlicka menom dietatko

misha83
21. kvě 2011

@leamax Jsi zlatá, věřím, že se všechny dočkáme!!! A u vás je problém v čem? U nás mám já špatný hormonální profil - nízké hodnoty, i nízké hodnoty FSH a špatný poměr FSH a LH, takže mi nedozrávají vajíčka a manžel má špatný spermiogram.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 u nas ma manzel spermiogram zly, ja som si musela dat do poriadku stitnu zlazu (vlastne aj preto som zrejme potratila, vtedy sa este neliecila) a ta uz je v norme - klop. klop. klop.
a nebola si u endokrinologa? neni problem v hypofyze? ta reguluje tvorbu tychto hormonov. mozno by sa s tym dalo nieco robit 😉

misha83
21. kvě 2011

@leamax Nebyla, vidíš, napíšu si to na seznam dotazu do CARu🙂, v nemocnici mi nyní doporučili genetiku.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 hej, to by tiez nebolo od veci si vybavit. na tieto vysetrenia posielaju az po 2. potrate, co je teda podla mna sila, ved raz si to zazit je uz hrozne. ja som si vsetky tie vysetrenia po MA vydupala sama, takze mame za sebou aj genetiku, hematologiu, endokrinologiu, aj stery na chlamydie, ureaplazmy a mykoplazmy a aj vysetrenie na toxoplazmozu som si vyziadala. sice kukali na mna vsetci ti doktori akoze co od nich chcem, ale aspon viem uz, kde bol problem.
inak sa divim, ze to od teba v CARe nechceli, vsetky tieto vysetrenia.

misha83
21. kvě 2011

@leamax Oni dělají přímo v CAR jen jejich genetiku a i třeba tu štínou žlázu. No teď tam jdeme v úterý na audit léčby, tak se poptám. Nyní jsem potratila poprvé a ještě k tomu to bylo tím mimoděložním. Ale i tak mi snad vyjdou vstříc. Uvidíme, sama jsem zvědavá.

leamax
21. kvě 2011

@misha83 no aj ja som zvedava, co ti povedia. silno drzim paste

misha83
21. kvě 2011

@leamax Každopádně jsem vlastně vděčná za to, že se nyní zadařilo a věřím, že mimoděložní se už opakovat nebude, tedy doufám...

leamax
21. kvě 2011

@misha83 to ta chapem, ja som tiez stastna za to, ze som uz raz bola tehotna, aj ked len na chvilku. aspon viem, ze otehotniet mozem a verim, ze nabuduce nam to uz vyjde a ze to "nabuduce" uz neni daleko 😵

misha83
21. kvě 2011

@leamax Přesně tak 😉 .

evakim
23. kvě 2011

@vodni @jezulicka ahoj holky, jak se Vam dari? koukala jsem na fotecky a briska se Vam uz pekne zakulatila 🙂 uz se Vam to blizi, me taky, v cervnu zacinam Marvelon a v cervenci najizdime na treti pokus, dala jsem se tedka na bylinky a tento mesic jsem byla kontrolni odbery krve a musim se pochlubit , ze mam lepsi hodnoty FSH, pri 2IVF jsem mela 13,8 tedka mam 11 🙂 tak doufam, ze je to prvni dobre znameni, mejte se moc hezky a pozdravujte miminka maminky 🙂

vodni
24. kvě 2011

@evakim Jů, tak to gratuluji!!!! To je dobrá zpráva, já při posledním pokusu měla daleko, daleko víc, vajec sice minimum, ale Vodníček z nich je 😵 Bříško už nemám - už mám břuch 😀 Nějak se mi to ani nechce fotit (by se to na fotku snad už ani nevešlo). Ale jinak mi je OK, jen mě dost bolí kyčle, což je ale normální. Zvlášť v noci je to ale nepříjemný, když se otáčím, tak se vždycky zbudím, jak to bolí ☹

cuddle
24. kvě 2011

ahoj holky - chtela jsem se zeptat jestli mate nektera zkusenosti s jinym CAR v Brne nez jste zvolili UNICU a pripadne co Vas vedlo ke zmene. Ja mam za sebou 1 pokus IUI - neuspesny a nejsem si jista, jestli CAR ho vubec mel delat, kdyz nejvetsi folikul byl jen 15mm, takze jestli ho neudeli jen do poctu...., ted uz rovnou navrhuji IVF, cemuz bych se nebranila.....na Clostik jsem neragovalal 5x ani v silnych davkach, ted jsem mela Fostimon, tam sice reakce uz byla, ale zase ne takova jaka by byla treba, holt ty davky na me byly nizke a to uz byly v max. mozne davce pro IUI, takze nevim mozna by stacila jen zmena leku , spermiogram mame vyborny - take nevim jestli v UNICE delaji bezne IUI a nebo navrhuji spise rovnou IVF kde je ta uspesnost do tabulek lepsi.... 😀

misha83
24. kvě 2011

Ahojky holky, tak jsme byli v Unice. Pan doktor říkal, že neví, jestli má s námi brečet nebo nadávat, říkal, že jsme si fakt už snad vše vybrali. Vzali nám krev na genetiku, ale vzhledem k tomu, že jinak moje i manželovi hodnoty stále stejné, tak nás to jen utvrzuje v tom, že to je trvalý stav. Nicméně pan doktor říkal, že teď potřebuji čas na fyzickou i psychickou relaxaci. Vůbec na nás netlačil, naopak říkal ať si dáme i delší pauzu. Takže až bude nějaké příště, tak opět budu muset na tu operaci rozšíření děložního hrdla a využít dárkyni. Každopádně jen co jsme vešli do ordinace jsem zbledla a udělalo se mi zle, že pan doktor se lekl, prostě fakt potřebuji čas, teď nějak ty nemocniční zařízení nedávám.

misha83
24. kvě 2011

@vodni @evakim No vidíte, já mám FSH 7,5, což není zlé, jenže FH 3,55, tzn. poměr 2:1 a to je blbý. Pravděpodobně mi časem vymizí i MS a proto se vajíčka netvoří, resp. nedozrávají.

durma
24. kvě 2011

@misha83 ach jo ☹ To je mi moc líto ☹ ☹

misha83
24. kvě 2011

@durma Děkuji.

misha83
26. kvě 2011

Holky, my byli na té reflexologii nebo jak se to jmenuje, no prostě jak prohmatává a masíruje ty body na ploskách nohou. No u mě to fakt fest bolelo na vaječnících a děloze (teda i na slinivce, což mě překvapilo). Tak jsem zvědavá, jak budeme postupovat. Bylo to hrozně fajn, jsem tam málem usnula.

tevi
28. kvě 2011

Holky, tak v páteček máme KETÍK...

misha83
28. kvě 2011

@tevi Paráda, kolik na vás čeká mrazáčků? Moc držím pěsti!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru