CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

krataskovi
24. čer 2011

@lenceslava co znamena nepovedlo? to aj jde?zacinam se dovidat veci, ktere mi nikdo predtim nerikal...ale asi je to dobre....a rekli ti, v cem muze byt problem?

lenceslava
24. čer 2011

@krataskovi embrya se nechytili.Což je samozřejmně možné.Řekli mi už při prvním pokusu všechna rizika.U nás má problém manžel,má špatný spermiogram.Těd začal baštit selzin tak snad se to trošku zlepší.Ale ještě to podpoříme picsi.A ty se chystáš kdy a kde je u vás problém?

krataskovi
25. čer 2011

chystam se taky na UNICu, my mame spatny spermiogram a k tomu spatna moje stitna zlaza, ale takovy problem maji asi vsichni, takze doufam, ze doktori vi jak na to..verim jim, ze se to nejak povede 🙂 ale manzilek nebasti nic a ja toho mam hladu..to je teda spravedlnost 🙂ze to vzdycky odnesou holky 🙂

avanta
25. čer 2011

Ahoj holky, jak je to v Unice s objednáním na první konzultaci? Rozhodli jsme se to zkusit, žádanku mám u svého gynekologa nachystanou už od ledna. Příští týden se stěhujeme, tak počítám zhruba měsíc než se zabydlíme a v srpnu bychom tam mohli zajet, tak ať vím, jak moc dopředu tam mám zavolat. Díky všem za reakce, Ivča

vodni
26. čer 2011

@avanta Ahoj, už si to moc nepamatuju, jak to bylo s první konzultací, ale myslím celkem rychlé. Zavolej si tam a řekni, na kdy by ses objednat chtěla a určitě se domluvíte 😉 Jinak se můžeš podívat na fotoblog jak to tam probíhá 😉 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/ Šla bych tam dřív, konzultace není vázaná na to, že byste museli hned začít se stimulací... Manželovi zhodnotí spermiogram, a ideálně, když přijdeš konkrétní den v cyklu (myslím 3. den), a vezmou ti i grev na hormonální profil. Ale když přijdeš jiný den, tak to taky nevadí, prostě tam pak dojdeš podle domluvy ještě na krev. No a pak se postupuje podle výsledků.

lenceslava
26. čer 2011

@krataskovi no to víš to je náš úděl. 😉 Jsme halt silnější osobnosti.

misha83
26. čer 2011

@jahooo To je super, držím pěsti ať embryjka krásně rostou!
@krataskovi Manžel může klidně taky něco baštit, takové ty vitamíny navíc v CAR nedávají.
@avanta Při prvním pokusu nás objednali cca 14 dní od telefonátu.

avanta
26. čer 2011

@vodni Díky moc za info, ten fotoblog je super, opravdu vyčerpávající informace, už to studuju 🙂 Stejně pořád doufám, že na IVF nedojde...... no uvidíme, snad se aspoň konečně dozvíme, proč to nejde 😉

avanta
26. čer 2011

@vodni Právě koukám na ceník, chápu dobře, že se tady za IUI platí? Myslela jsem, že je to hrazené a doplácí se jen za léky.

tevi
26. čer 2011

Holky, je normalni, ze po revizi celkem dost boli bricho? Krvacet to ani tak nekrvaci, ale bolesti mam celkem dost velke. Navic ten potrat nemuzu nejak prekousnout.

vodni
26. čer 2011

@avanta Ptáš se mě moc 😉 Já jen tehdy opsala papír, co jsme dostali. IUI jsme nikdy neměli (nemělo u nás smysl), takže nevím, co je to za poplatek (léky? nebo nějaký nadstandard? fakt nevím...). Snad ti odpoví někdo, kdo na unice IUI absolvoval...

vodni
26. čer 2011

@tevi ☹ ach jo tevinko, taky neporadím, u mě se to obešlo tehdy bnez revize... Ale myslím, že zásah to je, takže bolest je asi normální ☹

avanta
26. čer 2011

@vodni JJ, jsem ženská zvědavá 😀 i tak díky, určitě se na to zeptám, až tam budu volat. Já zase doufám, že by nám IUI mohla stačit, když jsme údajně oba naprosto v pořádku a stejně se nedaří a nedaří 😒

durma
26. čer 2011

@tevi Ach jo ☹ ,je mi tě tak líto.Ale to ti asi od bolesti nepomůže.

jahooo
27. čer 2011

Tak holky, do včerejška se drželo všech devět embrijek, dnes ráno už jich bylo "jen" osm, což podle toho, co tu čtu, asi taky není úplně špatné. Zítra ráno jdu na ET tak doufám, že vyberou ty nejsilnější a udrží se 🙂 první těhotenství bylo úplně bez problémů, tak snad si mé tělo vzpomene a nebude se chtít červíčků zbavit.

@krataskovi doktory jsem postupně přešla tak nějak všechny, punkci mi dělal pan primář, uvidíme, kdo bude zítra při ET 🙂

evakim
27. čer 2011

@jezulicka dlouho jsem tady nebyla a najednou takové překvapení🙂 moc moc gratuluji !

evakim
27. čer 2011

jinak ahoj vodníčku a všichni ostatní, jinak my se vrháme snad do třetice všeho dobrého IVF 🙂 včera poslední Marvelon a od 1.7. začínám s Puregonem, tak jen doufám, že už nám to konečně výjde 🙂

vodni
28. čer 2011

@evakim moc na tebe myslíme a přejeme, aby výsledek třetího pokusu byl stejný jako u nás 😉

vodni
28. čer 2011

@jahooo Gratuluji, je to bezpochyby dobrý počet, na zítra přeji krásný zážitek 😉 Pak být hodně pozitivní, hladit bříško, mluvit na embryjka a těšit se na ně - pomáhá to 😉

misha83
28. čer 2011

@tevi Já revizi měla, ale zároveň to vnitřní krávcení a následnou laparoskopii, takže nevím, která bolest byla která. Ale bolel mě pak delší dobu podbřišek, ale tak nějak zevnitř a teď se mi to objevilo zase po prvním sexu. Kamarádka měla po revizi bolesti silnější a dlouho.
@jahooo Super, hodně štěstí při ET!
@evakim Tak to přeji spoustu štěstí ať to má tentokrát šťastný konec!

misha83
29. čer 2011

Holky, četly jste, že vážně chtějí uzákonit omezení počtu vkládaných embryí na jedno? Nevíte někdo kdy by to mělo být uzákoněno? Jo a zvažují zvýšení počtu spoluhrazených pokusů tím pádem na čtyři (např. v Belgii při takovém omezení je 6). Ach jo.

kac3nka
29. čer 2011

@misha83 Ahoj, to jsem vůbec nevěděla, to je teda hnus. To z nás chtějí zase jenom vytřískat víc peněz ☹

mrkvicka28
29. čer 2011

@kac3nka myslím ,že o penězích to není ,ale riziko vícečetných porodů a komplikací v těhotenství je horší

kobla
29. čer 2011

@mrkvicka28 jen jsem tady k vám nakoukla,špízuju z konkurenčního caru- OBI Ty asi víš o čem mluvíš. Ale podle toho,jak to obecně ve zdravotnictví funguje, tak spíš souhlasím s kačenkou 🙂

mrkvicka28
29. čer 2011

@kobla je to o penězích,ale raději víc pokusu s jedním než mín s více které dopadne špatně 😝

misha83
29. čer 2011

@mrkvicka28 Je to o penězích i v tom článku to zdůvodňují tím, že poporodní péče o dvojčata (často předčasně narozená) je drahá, že je levnější dát o pokus navíc.

vodni
29. čer 2011

Taky jsem to slyšela, ale jen z druhé ruky. Myslela jsem, že to bude tak jak teď, že standard jsou teď dvě s tím, že někomu doporučí třeba jen jedno (např. hubeňourům), ale na vlastní riziko si můžeš říct, ať ti transferují třeba tři. Já třeba u posledního pokusu byla rozhodnutá, že kdyby všechna tři embryjka vydržela, tak že bych dala tři - jednak kvalita by nebyla dostatečná pro mražení a druhak to byl poslední pokus...
To jako tak nemá fungovat? 😕 Jako že standard je jedno, ale v případě, že jde třeba o opakovaný neúspěšný pokus(y), tak lze na vlastní riziko dát i víc...? To nevím, jestli je úplně dobré - soudě podle sebe. Asi po opakovaném neúspěchu bych byla rozhodně pro dvě...
Co je ale dobré, tak hlavně víc pokusů, protože opět mohu soudit podle sebe, první pokus byl opravdu zkouškou jak v mém případě budu reagovat, u druhého se vyměnily léky a protokol a reakce byla dobrá, ale nedopadlo to, u třetího se dal ten samý protokol co u druhého ale léky jako u prvního a reakce byla špatná (naštěstí nakonec úspěšná 😉 ). Prostě než se zjisí, co je tím pravým řešením, jaká kombinace funguje, je to myslím na dýl než na 3 pokusy...
A prý se má taky zvýšit věk... Víte o tom něco?

mufinka0
29. čer 2011

@vodni 😒 Ahoj,..Tobě to naskakuje jako blááázen!!! Vždyť Ty už budeš za chvilku rodit !!! 😀 😀

Co se týče těch zákonů o IVF,..vymýšlejí to lidi, kteří s tím nemají žádné zkušenosti! Jim se to řekne,..aspoň na chvilku by měli být sami v naší situaci. 🙄

misha83
29. čer 2011

@vodni V tom návrhu co jde teď na schválení je ten zvýšený věk na 55. V dalším návrhu má jít to co jsem psala. Ale právě pokus navíc bude jen proto, že zakážou přenos 2 embryí. Tzn. vždy se bude přenášet jen 1!
@mufinka0 No v té mladé frontě psali, že je to návrh samotných reprodukčních center a pojišťoven... Prý je dnes úroveň IVF tak daleko, že není třeba vkládat víc embryí. No tak mě to asi nějak minulo ta jejich úspěšnost.

mufinka0
30. čer 2011

@misha83 Ahoj 🙂
ani mi nemluv,...mě se nechytlo ani jedno embryjko při 2 IVF 😖 Ikdyž zase tady byly další okolnosti a hodnotit to můžu v podstatě až odteď... Snad tentokrát....
Taky mě ten jejich úspěch nějak minul teda...jde tu taky hlavně o to, že za to prostě dáme více penízek,.. Taky možná o ty komplikace s vícečetným těhotenstvím ,ale i tak,... Reprodukční medicína je hodně o penězích 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru