CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
4. zář 2011

@drndapetka no já doufám,ale jsem smířená se vším.

drndapetka
4. zář 2011

@andilek01 nene, já Cetrotide při .IVF neměla, budu ho mít až při antagonistovi na "zabrždění" růstu folikulů, ale při dlouhém protokolu jsem měla těsně před OPU Menopur,a řekl mi doktor, že je to kvůli tomu aby nerostly už zbytečně moc, když už jsou dost veliké.....tak ono možná taky záleží s čím se to píchá, já to píchala zároveň s Puregonem, asi to mělo "protiúčinek", že to trochu "zdržovalo" dávky toho Puregonu 😒

drndapetka
4. zář 2011

@lenceslava jj, to znám, člověk si myslí, že se s určitou věcí smíří, ale ono to nejde, člověk se nerad smiřuje s něčím, co chce, že to mít nemůže....Hele,ale Ty máš pořád čas, podívej se na vodni, Tobě není ani 30cet a už myslíš na nejhorší.....Budeme už příští léto vozit a basta 😉

andilek01
4. zář 2011

@drndapetka to je pravda, cetrotide se dává jen při antagonistovi. ale Menopur se může dát jako náhrada pera, každopádně ne jako brzda foliklů... no to je fuk 😀 Hlavně, že to funguje.. Spíše jsem tím chtěla říct, že není nic divného na tom, jak měla @bobecek79 že se Menopur dává už od začátku stimulace, a ne na konci 😉

drndapetka
4. zář 2011

@andilek01 jedině, že by Menopur dávali, aby se ušetřilo za puregon?Asi to tak bude, že mi snížili dávky puregonu a přidali k tomu Menopur....asi, že je levnější, ale asi to taky bude větší sviństvo, že 😀 Ale ším teda brzdí při dlouhém protokolu ten růst? 😲

bobecek79
4. zář 2011

@andilek01 jéé,to jsem ráda,že jsi to napsala,píchám Menopur a Drndapetka mě vystrašila,tak,že by se krve nedořezal,hned jsem letěla do šuplíku,kde mám nádobíčko a hned jsem si přečetla příbalovou informaci,k čemu se používá a je to tam
🙂 ,aby se tvořily folikuly.....................,říkám si,že přece by mě nedali něco špatně.. 😒

drndapetka
4. zář 2011

@andilek01 já jsme teda Menopour mělaaž poslední 3dny před OPU, na začátku néé

drndapetka
4. zář 2011

@bobecek79 tak to se teda omlouvám za zmatky, ale šíleně mě to zmátlo, protože já jsem při dlouhé protokolu píchala od 3DC Puregon, pak šla na 1. ultrazvuk, pak na 2.ultrazvuk a až od toho 2.hého UTZ jsem píchala Menopur společně s Puregonem 3dny až do OPU, a když u antagonistovi se dává poslední 3
dny Cetrotide na pozastavení růstu folikulů, tak mi hned automaticky vyzkoučeil v hlavě ten Menopur, že ten je u dlouhého protokolu taky na pozastavení 😅

bobecek79
4. zář 2011

@drndapetka Dle kvality preparátu a jeho účinnosti rozlišujeme:
• Rekombinantní FSH ve formě pera: Puregon Pen, Gonal-F Pen – nejkvalitnější
přípravky s nejjednodušší a nejpohodlnější aplikací.
Urinární FSH: Fostimon, Menopur – klasické purifikované přípravky FSH.
Podkožní injekce si může pacientka aplikovat sama

drndapetka
4. zář 2011

@bobecek79 To se teda ale divím, že Ti na Unice nedali Puregon, když ten je nejlepší a nekvalitnější.....je to z důvodu ušetření?

bobecek79
4. zář 2011

@drndapetka v poho.studovala jsem všude možně a je to tak, menopur je levnější a Puegon Pen dražší varianta,ale nevím podle čeho to určují....

bobecek79
4. zář 2011

@drndapetka to opravdu netuším.... ☹ ,a nemůžou mě třeba ten Puregon přidat po 1 UTZ???????????

drndapetka
4. zář 2011

@bobecek79 to se mi právě nezdá, protože to právě bývá naopak-že se začíná Puregonem a ke konci se přidá Menopur kvůli ušetření, protože je teda pravda, že Puregon je drahý-já jsme za něj za stimulaci dala 3tisíce....spíš ještě přemýšlím jestli se třeba Menopur nedává těm pacientkám, které mají hezké hormonální hodnoty a nepotřebují tolik vyburcovat vaječníky , aby vyprodukovaly vajíčka, že bude mít asi ten Menopur slabší (jemnější) účinek, ale to jsou zase jen moje dedukce 😀 spíš bych se zeptala zkušenějších, třeba @vodni 😉

drndapetka
4. zář 2011

@bobecek79 a nebo ještě jedna možnost - že by měly lékárny výpadek Puregonu 😀

bobecek79
4. zář 2011

@drndapetka nevím,ale myslím si,že podle reakce vaječníků,mě něco přidají nebo uberou,nebo nevím....ve čt.budu moudřejší 🙂 ,tak poinformuji..ju???????????? 🙂

drndapetka
4. zář 2011

Bych odsud měla raději už dnes zmizet, dělám tu jen zmatky a zbytečně straším 😅 🤐 tak já raději vyměním koníka za to vínko..... 😀 tak pro dnešek paaaa

bobecek79
4. zář 2011

@drndapetka jj,tak pááá 😀

drndapetka
4. zář 2011

@bobecek79 jj, dávky Ti určo poupraví, buď sníží, zvýší, nebo zůstanou a za 3dny si Tě pozvou na další UTZ před OPU 😉 No uvidíš, třeba se toho Puregonu dočkáš 🙂

andilek01
4. zář 2011

@bobecek79
@drndapetka
holky, nešilte 😀 ono je to v podstatě to samé.. jeden Menopur = jako 75j. pera. Většinou se dá prvních 6 dní pero, a pak se přidává místo nějakých jednotek pera Menopur. Ten taky není levný, 1 amp. cca 800,-, dává se většinou až od první FM, jelikož bylo prokázáno, že má dobrý vliv na kvalitu vajíček 😉 Čili opravdu působí jen na růst a kvalitu foliklů, ne na žádné brzdění.. Od toho je po celou dobu dlouhého protokolu Dipherelin, a u Antagonisty k tomu slouží už zmiňovaný Cetrotide. Tak se neděste, co jak měla ta druhá, alespoň vidíte, že není žádný univerzál, a "šijí" to každému na míru.. Určitě ví, co dělají 😉

jimmy1
5. zář 2011

Dobré ráno holky 😉 za chvilku nám dojede táta, tak se těšííííííme 😵 a zítra valíme na Unicu.
a super je, že mrška ještě nedorazila a i kdyby dneska dorazila tak už to stihnem 2-3 DC na krev (jestli se to teda furt dělá?) tak kvůli tomu bysme už nemuseli posunovat o měsíc, mám radost 😉

lucifirek
5. zář 2011

@jimmy1 tak držím palečky. My si bohužel ještě počkáme. Tak se u vás těším na dobré zprávičky 🙂

lucifirek
5. zář 2011

@jimmy1 přijde mi to neskutečně dlouho,když jsme to tenkrát podstupovali a psaly si tu na diskuzi a čekali,jak to všechno dopadne. A je to tu zaseeeee 🙂

jimmy1
5. zář 2011

@lucifirek jj je to už fakt dávno... první IVF v roce 2008 😕
A dneska ráno mi volal Dr. F 😵 chtěl si cosi upřesnit. Ale první co bylo, tak se ptal jak se má Martínek 😵

jimmy1
5. zář 2011

@drndapetka nevíš ke komu jdeš na to zahájení??

vodni
5. zář 2011

@andilek01 ano, správně 😉 A někdo menopur má dokonce na celou stimulaci, buď kvůli financím, nebo právě, že je vhodné dodávat i LH (nebo jak se to tento...)

vodni
5. zář 2011

@drndapetka ty jo, ty si tu mou stimuli pamatuješ líp než já 😀

vodni
5. zář 2011

@jimmy1 To je krásný 🙂 holt pan dr.F 😵

vodni
5. zář 2011

Chjo kočky, dnes jsem byla ještě u svého dr, a hlavička prý pořád nechce nějak dolů, vše ostatní je prý připrqaveno... Tak že bych prubla to červené vínečko? 😀 😎 Na sex v tuto dobu nepřichází asi v úvahu, nemůžu se hýbat (ze stejného důvodu moc nevidím ty procházky), ta moje zatracená pánev je na prd, si to ani neumím představit 😝 Ale ve středu jdu do porodky, tak tam budu Vodníčka přemlouvat, jestli by se nechtěl porozhlídnout třeba už i osobně 😉

bobecek79
5. zář 2011

@vodni tak u mě to kvůli financím není,ale proč mám zrovna Menopur to opravdu nevím, 😒 . Chci se Tě optat,jestli je normální,že mám strašné návaly horka???? Jsem chvilkama úplně spocená.... ☹

bobecek79
5. zář 2011

@jimmy1 hodně štěstí,zítra na Unice... 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru