CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
12. zář 2011

@teckovanaorchidej ahooj Orchidejko 🙂 ,Tobě to taky prodlužovali??? Tedˇ mám takové všelijaké myšlenky.. 😒 ,myslíš,že se nemůže třeba zastavit růst folikulů???

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@bobecek79 hele, klid, reaguješ - reaguješ, poměří se velikost a bude se vidět, zatím ti žádné tragédie nehrozí, věř jim a hlaď je. Jo, prodlužovali, zvýšili dávky Puregonu a pak sklízeli. Určitě to dobře dopadne 🙂

teckovanaorchidej
12. zář 2011

Holky, mějte se, já mizím, jdeme s malou do bazénku, tak se jdeme chystat 🙂

drndapetka
12. zář 2011

Holky, tak mám zprávy od Vodni....Bojují se žloutenkou, takže zůstávají zatím v nemocnici 😢 . Máme na ně moc myslet....

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka jj,myslíme a vyřid´ ,že přejeme hodně zdravíčka a brzký návrat domů.....A co Ty??? Jak si užíváš doma??

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka A jak jsi poznala, ze musis na potrat, to ti rekl az doktor, nebo jsi zacala krvacet?

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi hele ty na to vůbec neymsli, jasný! U Tebe to bude dobrý 😉 Já nekrvácela, jen špinila, na UTZ v Unice mi nějak divně bouchalo srdíčko, tak si mě pozvali až na další týden, ale pak ještě ten samý večer jsem začala špinit víc, tak jsem letěla na OBI, tam jsem ležela týden, brali mi krev, vše o.k., jen na UTZ pořád nebylo srdíčko, jenže to je vůbec neznepokojovalo. Pak jsem šla z nemocnice rovnou na Unicu a pan Dr.G. mi podle UTZ žekl, že se miminko zastavilo ve vývoji na 7tt, že bych měla být už v 9tt, ale neodpovídá velikostně. Pak mi udělali genetické testy a zjistili, že mám zvýšenou srážlivost krve, což mohlo ten zamlklý potrat způsobit-protože se ucpalo srdíčko a krevní oběh tou mojí hustou krví a umřelo 😔 Te´d budu brát injekce od ET na zředění krve, tak by to mělo pomoct 😉 Já už jsem zvyklá na ty tragédie, bylo to po třetí, co jsem byla těhu a nevyšlo to, poporvé jsem měla i mimoděložní, aleto jsem tedy krvácela a měla bolesti, motala se mi hlava......Ale jak jsem řekla, Ty buď v klidu, nemysli na hrůzné scénáře, problémy nemáš a vše bude o.k., za chvilku uvidíšna Unice na UTZ miminko s blikajícím srdíčkem. Moc Ti to přeju 😵

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 užívám? no klid mám, stresy žádný, ale nenapadá mě kromě uklízení a vaření co mám dělat ☹ Vycházky jsem si nechala až od 16-20hod. to kvůli manžovi, že tak chodí z práce, abysme mohli spolu vždy někam vypadnout, ale jsem doma 4.den a už se mi to vleče 😒

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka to já mám vycházky 14 až 18. Dopoledne uvařím,tak to celkem uteče,ale dneska mám navařeno ze včera,tak sedím u PC a taky se to táhne. A je to ještě horší,že už nic moc nemůžu dělat....

jimmy1
12. zář 2011

Ahoj holky 🙂 tak jsem s tou oteklou nohou byla teď ráno u obvoďáka a poslal mě na cévní, hned tam i volal a domluvil mi to na dneska na odpolko... takže jak dorazí babička z práce, tak valím na bus a vyrážím směr cévní... Tak jsem ráda, že to bude pohlídaný, kdyby náhodou něco. A když tam nic nebude, tak prý vezmem krev na štítnou žlázu a cukr. No jsem zvědavá 😝
@vodni tak vodníček se opaluje... myslíme na vás, ať je to brzy dobrý 😉 Martínek měl žloutenku furt hraniční, takže se nesvítil, ale byl spavej, nechtěl papat, byl to boj, musela jsem ho na každý papání pracně budit.

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 no to čekání na UTZ je ještě dobrý, ale pak to čekání na ET jak se miminka vyvíjí, pak to čekání do testování, a pak to čekání do potvrzujícího UTZ je celkem mazec 😝 Mě napadá si ještě číst, koukat na filmy, ale to se taky nedá dělat celý den. Dneska se teda nějak zaměstnám žehlením, to mám cca na 2hod. , zítra asi umyju ty okna, než dojde mrcha, ale pak?Pak už nevím co si vymyslím 😖 Asi začnu dělat pořádky ve skříních 😀

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka drndapetko,tedˇ čtu,co jsi psala@krataskovi,obdivuji Tě,že jsi tak silná a dovedla jsi s tím bojovat. Přeji Ti strašně moc štěstíčka,atˇ se to už tedˇ povede....

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka Diky moc i tak...kazda ta zkusenost vas holek je hodne zajimava, ale bohuzel smutna ☹ Kamaradka si prosla prave necim podobnym uz 5krat, pokazde se ji to tehotenstvi prodlouzilo o mesic a v tom poslednim v 5 mesici male nevydrzelo ☹ taky brala ruzne leky a injekce na redeni krve a stejne ti doktori nemuzou prijit na to, jakto malicke v ni udrzet..je to nekdy silene, ale doktori fakt nevi co s tim, coz uz bych v dnesni dobe necekala...

drndapetka
12. zář 2011

@jimmy1 tak držím moc pěstičky, ať je to dobré 😉 štítku berou ale na Unice, nebo Ti ji ještě nebrali? já si taky chci nechat vzít ještě cukr, od své ségry-ona je zdrav.sestřička, bolí mě poslední dobou dost kolena, tak pro jistotu. Nechci trojčit, ale mít vše v pořádku 😉

jimmy1
12. zář 2011

@drndapetka myslím, že my ji taky brali, ale volala jsem tam dneska a výsledky toho hormonálního profilu ještě nemají

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 no jo, prostě jsem ještě neměla štěstí, ale už konečně musí přijít 😉 Užila jsme si dost, ale vzdávat to nechci. Stejně zvlástní je, že nejvíc mě sebral letos v dubnu ten KET , který dopadl bez těhotenství, to mě vzalo víc než potraty ☹ byla jsem už zralá na psychologa, ale nakonec jsem se z toho vyhrabala sama, a to taky díky tomu, že mám úžasného manžela 😵

@krataskovi je to hrozné, ale i doktoři jsou jen lidi, a některé věci jsou ve hvězdách 😔 A ta kamarádka má předpokládám udělány všechny genetické testy atd.? A co placentu, tu má v pořádku? Vím, že spousta holek třeba neudrží kvůli špatné placentě.....Je to fakt otřesný tyhle smutný zprávy. Já doufám, že mě nic špatného už nečeká, že jsem si vybrala dost.

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka
@krataskovi holky fakt držím pěstičky,at´ Vám to konečně vyjde.....a máte 😲 😲 😲 😲 . Mám na Vás otázku....měly jste nějaké zdravotní problémy už před tím o kterých jste věděly,když jste do Unici šly???? Nebo to zjistili až oni v průběhu léčby???

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 já se nechala před tím vyšetřit u svého gynekologa, u obvodní doktorky, u zubaře, na endokrinologii.....takže pak jsem šla do indikační poradny do Unicy s čistou hlavou. Mám ráda mít vše v pořádku, abych pak nestresovala. jediné na co mi pak v Unice přišli bylo z těch genetických testů ta špatná srážlivost krve, ale po tom se nepídí, jedině až po dvou neúspěšných pokusech a opakovaných potratech.

krataskovi
12. zář 2011

ja na zadnych testech predtim nebyla, myslim jen na klasickych prave v poradne v UNICE, kde mi zjistili spatnou stitnou zlazu a ze vubec neovuluju, coz mi muj gynekolog rok tvrdil, ze je vsechno vporadku. Je to fakt kreten, takze prave bych nejradsi vubec z UNICI neprechazela, ale vecne si me tam nechavat nemuzou. Ja prave ani nevedela, na jake testy si pred tim vsim muzes zajit...

bobecek79
12. zář 2011

no mě dělali na štítnou žlázu rozbor několikrát a nic,vše v pořádku. A na Unicu jsem šla na doporučení své gynd.a ona mě vyšetření to základní udělala,na Unice mi akorát řekli,že ovulaci mám neprokázanou,že ji můžu mít třeba jen 4x do roka. A při 1 UTZ mi prim. Otevřel řekl,že mám fungující hormony,ne na můj věk,ale jako bych byla starší.... ☹

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi mě zase moje endokrinoložka zjistila polycistická ovária, což mi na Unice nepřišli, ani žádný z gynekologů předtím, ale nebyla to jejich chyba, měla jsem k tomu předpoklady a rozjelo se mi to díky loňské stimulaci a hyperstimuláku, měla jsem 25 vajíček a těch 25 folikulů mi na vajeřnících už zůstalo, a když máš více jak 11 folikulů na vaješníku, tak už to značí PCOS 😒 Jenže: při PCOS se prý taky neovuluje a je málo pravděpodobné otěhotnět přirozeně, přitom já jsem 2x přirozeně otěhotněla, a ovulaci taky mám , možná né každý měsíc, ale mám, protože mi ji potvrdili před měsíce na Unice, tak jsem z toho byla paf a ještě si dělalal srandu, že budu ještě před 2.IVF nakonec těhotná a na další pokud nebudu muset 😀 To se sice nepovedlo, ale ty neovulační cykly jsem jim vyvrátila 😉 Jinak Unicu bych taky neměnila, je tam super přístup, cítím se tam na každé kontrole strašně fajn, jen jak změnili personál sestřiček, tak to tam není tak veselé, ale to není žádná hrůza 😉

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 aha, tak proto reaguješ pomaleji, a zabral Ti až Puregon 😉 Ono se to rozjede 😵

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka no to je mazec, co to nase telo dokaze...neverila bychj, ze je tolik ruznych pricin a pak nasledku...zezacatku kdyz jsem do toho sla myslela jsem, ze to je hracka, jen stimulace, zavedeni a pak booom a mimco..ale co tady ctu diskuse, nebo mam zname, kteri si tim prosli (driv jsem se o to nezajimala a neptala se) tak su docela paf a nestacim se divit...holky ale vydrzet musime vsechny 🙂 posilam hodne sily 😀 a pevne klidne nerviky...ty jsou potreba

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi a to bylo Tvé 1.IVF? Já to měla při prvním taky tak, nevěděla jsem do čeho jdu, jen, že musím vysedět vajucha, pak nám udělají v laboratoři miminka, ty zavedou a budu těhotná 😀 Prošla jsme tím prvním pokusem strašně hladce, vše vycházelo úplně na jedničku, o to mám teďvětší strach, že to nebude tak snadné, že se nějaký zádrhel určitě najde 😝

@bobecek79 Holky,a Vaši chlapi kouří cigarety a nebo žijí zdravě? Můj manžel teda nepije vůbec alko, ale za to kouří jak fabrika, navíc jeho profese je řidič u armády, takže sedí od rána do večera za volantem, což není pro spermie moc príma, zaplaťpánbůh za to, že máme aspoň morfologii 27%

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka puregon zabírá,tak mi ještě přidali ze 150 na 175 a menopur nechali těch 150. Ve středu UTZ....

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 ty jo, to jsou ale pekelný dávky, to by bylo, aby nebylo 😀 Já s těmi mými minidávakami se můžu jít zahrabat 😝

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka no můj manžílek kouří 2 denně( jednu odpo. po kafíčku a jednu večer před spaním) Tedˇ v létě jsme chodili v pátek večer si sednout,tak to vypil za večer tak 4 pivka a kouřil u toho. Jinak alkohol nepije vůbec. A baští vitamínky,aby bylo spermijko dobré....

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka jojo, je to prvni ICSI a taky doufam, ze posledni 🙂 protoze jsem vubec nespinila a nic, tak mam tuseni, ze obe zavedene embrya se drzi, tak treba se povedou dvojcatka...ale to budu vedet az ve ctvrtek, co mi rekne doktor. Nevim prave, jestli treba jedno se neprestalo vyvijet nebo tak...kdyby jo, tak bych mela spinit, ale nic takoveho se nestalo...
Jo a manzel je grafik, takze taky sedave zamestnani, malo pohybu, ale nekouri, sklenicku a pivko si obcas da, ale doktor rikal, ze to nema vliv..hold proste nekdo tech spermii tolik nema. Ale samozrejme hodne negativnich vlivu se na nem podepsalo taky, jelikoz treba miluje horke koupele 🙂

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 tak to do mýho manži jsem vitamíny taky cpala, vydržel a to měsíc a vykašlal se na to 😠 . Když mu teď na Unice řekli, že se za ten rok spermio nezhoršilo, že je cca stejně, dokomce měl i větší množství (vloni 13mil, letos v srpnu 18mil) tak se nosil jako páv 😀 Sliboval ujž kolikrát, že přestane, aspoň 3 měsíce před IVF, aby bylo spermio na OPU co nejlepší, ale nedokázal to, a mě pak připadá, že já obětuji všechno a on nedokáže ani tuhle maličkost ☹ Zrovna včera jsme se kvůli tomu opět handrkovali 😝 Povídala jsem mu kolik hormonů, injekcí, vyšetření (i bolestivých), potratů atd. jsme musela za ty 4roky, co se snažíme vytrpět a on jediný co může pro to udělat je brát vitamíny, nekouřit, jíst zdravě (což ani jedno nebolí) a stejně to neudělá.....To šlověk pak má pocit, že to dělá snad jen pro sebe všechno 😒

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka jak píšeš,tak nějak si to taky představuji,že to půjde hladce,ale čím víc sedím u PC a pročítám,tak hned mám strašné myšlenky.Ale pořád myslím pozitivně,protože jinak bych se z toho asi zbláznila... ☹ . Dávky co mám mě nějak nevadí,jen to píchání.... 😉 včera 3 injekce,zítra 3 injekce,nezdá se to,ale když píchám od 18.srpna,tak břicho mám rozpíchané a dneska to píchání i bolelo,nevím proč.....Jinak harmonogram mám nastavený,tak že ve středu ještě UTZ a když bude vše jak má,tak pravděpodobně v sobotu odběr vajíček.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru