CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

zuzuza
13. kvě 2009

No jary ted je to s tema smlouvama na prd, dřív to prodloužila každá firma po 3 měsících, ale teď, protahují to jak můžou, i u nás, až po roce ti to prodlouží na neurčito, tak naštěstí to už tak mám a vy ještě vůbec neplánujete pokus teda? Půjdete na kolikáté ivf? Musím se mrknout do tabulky🙂

jarkabilik
13. kvě 2009

zuzuza no zatím neplánujeme nemám ještě za sebou ani tu prohlídku po laparoskopii na které jsem byla týden po vyčištění a chci jít k doktorce která ji dělala ví o co jde, jenže ona ted není přítomna, takže pokud to půjde v červnu jsem navrhla termín a kamarádka co pracuje v nemocnici se přímo domluví sní jestli to půjde, jinak nám brání i finanční situace, že nemůžem ted nic absolvovat tak se děsím jen utíkajícím měsícům než se nadám bude mi 39 a pak je to ztracené

jarkabilik
13. kvě 2009

zuzuza jinak za sebou máme jen jeden celý pokus, myslím tím punkci a transfer ze zmrazených embryjí

zuzuza
13. kvě 2009

Ajajaj jary tak to mě mrzí, pak už byste si museli celý cyklus hradit vlastně sami, jako samoplátci, to by byl pěkný ranec:(, já minule navrhla manžovi, že spoření co sjme dostali jako dar ke svatbě, na kterém je 200 tis., bychom mohli pak využít aspoň ještě na dva pokusy nad ráme, na hrazené, pokud se za ty 4 pokusy nezadaří, ale řekl, že ne, že za to nemůlže dát všechny peníze:(, já bych to obětovala.(

jarkabilik
13. kvě 2009

zuzuza uvidíme co bude do budoucna zatím to nějak nehrotím beru to tak že ten osud si to asi sám nějak řídí víš třeba se vědělo že budou fin. problémy tak asi to těhu nevyšlo, vše špatné je asi k něčemu dobré

jarkabilik
13. kvě 2009

zuzuza tak jak není žádné miminko tak člověk by obětoval spoustu věcí, já třeba jedno dítě už mám teda už slečnu takže sice se to bude hůře vstřebávat ale zase si říkám že si to třeba pak můžu vynahradit na vnoučatech pokud ona nebude pak moc dlouho čekat 😀

jarkabilik
13. kvě 2009

zuzuza jinak moc toužím potom abych měla miminko v bříšku sledovala jak roste přes ultrazvuk a pak si jej porodila a kojila je to nejhezčí pocit který se dá poznat a proto jsem to chtěla zažít ještě podruhé 😉

jeany
13. kvě 2009

Jary, taky po tom druhém dítěti tak toužím. Já mám ještě 2 roky a něco čas, ale už jen 2 pokusy. Tak doufám, že mi to vyjde. Po finanční stránce je to taky špatnější, teď děláme plot a už nám to sežralo asi 5000 a to je jen kousek. Takže ještě to něco spolkne. Jinak počítám, že částku do září tak nějak uspořím. Na dovču pojedeme asi ke známým. Chtěli jsme někam leteckky, ale kvůli financím to nejde a říkám si, že je jedno kde budem, hlavně abysme se odreagovali a odpočinuli si.

zuzuza
13. kvě 2009

Jasně jary, právě pro vás, co už děti máte je to možná ještě těžší, když vám to nejde, když víte, jak je to krásný pocit, ale na druhou stranu pro nás, co děti zase nemáme je asi horší se s tím srovnat že nikdy nebudeme mít vlastní:(

jarkabilik
13. kvě 2009

jeany taky mám vyhledově 2roky do 39let a vlastně tři pokusy k dobru dva klasicky a jeden navíc od kliniky pokud setrvám tam, ale je tu ale kdy začnem 😒
zuzuza já věřím že i vy kteří děti nemáte se jich dočkáte sice někdy je cesta za dětmi trnitější ale trpělivost ovoce přináší jak se říká 😉

jarkabilik
13. kvě 2009

No nic přeji hezký zbytek dne jdu se pomalu ale jistě chystat do práce 😉 ahojky

kveta
13. kvě 2009

K diskusii o tom, či ostať alebo neostať po ET doma: ja by som sa zariadila tak, ako to ja chcem. Ak sa cítim ísť do práce, idem. Ak nie, nejdem. Ale bežať do práce preto, aby tam kolegyňa nebola sama alebo preto, že sa to odo mňa v práci čaká? Ani omylom. Brať ohľad na iných v situácii, keď vnútorne cítim, že to tak nechcem a je tým ohrozené moje materstvo... to by som nerobila. Žiadny zamestnávateľ nie je tak dôležitý... Môj zamestnávateľ zo mňa dostával to najlepšie aj vďaka tomu, že som nebehala s dieťaťom na OČR ako moje kolegyne. Tak prečo by som nemohla raz byť jeden deň po ET kvôli Môjmu dieťaťu doma...? Lebo asistentka sa ide opaľovať? 😲 Ani náhodou. Ale toto berte len ako príspevok o mojom názore.

kveta
13. kvě 2009

Zuzuza, Tvojmu mužovi ako keby nedochádzalo, že pri zlých spermiách treba viac pokusov, kým sa uchytí dobrá spermia. Preto ženy mužov so zlým spermiogramom potrebujú viac pokusov /alebo darcu/. Inak je celkom možné, že si bola tehu. Ja som tiež bola takto prirodzene "tehu", to je tým, že k oplodneniu ešte dôjde, ale zlá genetika spermie /ktorá je častejšia u zlých spermiogramov/ vedie k potratu vo včasnom štádiu tehu. Preto sa mihol ten tieň druhej čiarky na teste.

iveta11
13. kvě 2009

Yummick a ostatní holky
jestli máte problém s Utrogestanem, tak já mám doma celá dvě balení. Klidně je pošlu.

irminka
13. kvě 2009

ahoj děvčátka, zdravím Vás všechny...

ted jsme přijeli z Brna z transferu...Tak z 15 oocytů se dalo oplodnit 7 přežilo 6 a dnes mně dali do bříška 2 morulky, nic mně nezamrazovali, protože embryoložka řekla, že další byli slabší a že je velmi malá pravděpodobnost, kdyby se rozmrazili, že by se probrali k životu.

Takže mám zavdeny 2 prdíky a snad se budu i modlit, aby se hezky uhnízdily..
Vše proběhlo rychle, čistě- prostě bez komplikací, manžel šel se mnou na sál, místo, aby mě držel za ruku, tak svíral v dlani moje kalhoty...Za 5 minut to bylo, potom jsem 15 minut ležela na stole, oblékla se, podala sestřičce a doktorovi ruku, půl hodky jsme ještě seděli pro jistotu v čekárně, dali si kafčo a jeli do Olympie na obídek atak. Manža mně chtěl koupi prstýnek, ale já jsem nechtěla, jedině, když budu těhotná, jinak ne....

Doktor říkál, že tak 2 dny klidový režim, žádné těžké zvedání, ale žádné válení šumek pře TV, prostě pohoda, klídek, procházky .....

zuzuza
13. kvě 2009

Květi, co se týče tvého názoru tak jsem s tebou za jedno...já byla blbá, sama se nbabídla, že přoi celé stimulce budu dělat z domu, vyšla jsem vstříc a nakonec jsem si od šéfa vyslechla, že nemám tolik tlačit na pilu a že se to třeba může povést přirozeně a že blablabla se informoval za jak dlouho můžu na daalší pokus, co je mu po tom, co je mu po tom, jestli mam neschopenkua posledni řadě, co je mu po tom, s čím na tý neschopence jsem , pro nic za nic by mi ji doktor nepsal ne? Jediné z čeho mám strach, je, že se mě budou chtít zbavit, protože ví, že plánuji těhotenství a že pro ně nebudu už perspektivní, tak jedině z toho mám strach aby mě nevyhodili, joo a moje kolegyně mě řekla, že jestli tady v létě nebudu, že ona má nahlášenou nebo zarezervovanou už dovolenou někde a že pojede i kdyby měla jít jako marodit, takže asi tak a já bych měla brát na někoho ohledy...

IRMINKO, super, už máš prcky u sebe, tak se budem těšit až napíšeš, že máš dvě, kdy máš testovat? Za 14 nebo 17 dní???

Holky tak si vám říkám, že ty naše moruly asi nebyly zas tak špatné, když nám je zamrazily, že? co myslíte? Aspoň jedna by to mohla přežít, nějaká šikulka🙂

jimmy1
13. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Dneska dopoledne mi volali z Uniky.
Docela mě tím vyplašili, v pondělí, když jsme potvrzovali, že chceme rozmrazit embrya ke KET, mi řekli, že si mám ve čtvrtek zavolat a najednou ve středu volají sami...
Už jsem měla slzy na krajíčku, že něco není v pořádku.
Ale paní embryoložka mi řekla, že nám rozmrazili pejetu a našla v ní 2 velmi dobrá embrya a zítra si máme zavolat a už nám řekou víc a hodinu transferu v pátek. Už se moc těším 🙂

V práci teď řeším zastupování, nechci neschopenku, ale chci jít do práce až ve středu, tak jsem se musela podomlouvat na výměně hodin na pondělí a v úterý si beru dovolenou.
To abych se mohla poflakovat a hlavně se zezačátku nestresovat, aby to všechno dobře klaplo 🙂

Irminko: kdo ti dělal transfer??

kveta
13. kvě 2009

Jimmy1, tak nech sa embrijká držia. 😉

irminka
13. kvě 2009

holky: transfer mně dělal Dr. Frgala, byl moc příjemný

irminka
13. kvě 2009

testovat mám za 14 dnů, ale nevím, jestli to vydržím 🙂

zuzuza
13. kvě 2009

Holky, ty jo tady je to ted teda pěknej fičák, co?

jeany
13. kvě 2009

Jo, je to jak rozjetý vlak a poslední dobou jen samé dobré zprávy. Já se už snad taky začínám těšit. Moc mě to tu povzbuzuje. Musím přiznat, že jsem se nějak netěšila, já to vždy tak nějak snášela, ale těšení to nebylo. Těšila jsem se jen na to kdybych byla těhu, ale celý ten dlouhý protokol mě unavoval, však to holky znáte.
Květy, máš pravdu, musíme brát ohled hlavně na sebe. Já jsem dřív brala velké ohledy na všechny a už to tak nedělám. Sice ráda vypomůžu, když mohu, ale už se snažím myslet víc na sebe. Já byla po ET doma 4 dny v klídku, protože byl i víkend a ve středu jsem šla do práce. I když musím zase napsat na druhou stranu, že do té práce musím, protože potřebujeme peníze a můj plat by nám zatím chyběl, protože ještě něco splácíme, ale už se to blíží ke konci. ještě 3 měsíce a jsem ráda, že to bude z krku. A možná, že pak už nám to konečně vyjde, protože bych byla i v klídečku, že už by pak nevadilo, že bych těch penízek bylo míň. Stejně počítám, že když bych byla doma měli bychom méně peněz, i když bych pro ně v práci dělala z domu, ale ne 8 hod, ale třeba maximálně 3-4 hoďky.

kveta
13. kvě 2009

Jeany, Zuzuza, ešte chvíľku a budeme aj my hlásiť dobré správy a prehovárať úplne nové baby na tomto fóre, že nech nie sú zúfalé, treba len vydržať a aj ony budú hlásiť dve čiarky... 😉 Ja to už normálne pred sebou vidím. 😵

jeany
13. kvě 2009

Květy to je krásná představa. Já tak nějak doufám, že už to vyjde, ani si nedovedu představit co bych dělala, kdybych na testu našla 2//. Tolikrát jsem si to představovala a zklamání už tu bylo a ne jedno. Ani si nedovedu to štěstí představit. Holky, kterým se to povedlo napoprvé toto neznají, naštěstí. To jim závidím, že my některé si to prožijeme až do konce a proto moc obdivuji holky, co to nevzdávali a pořád šli za tím svým snem až se to nakonec fakt podařilo. Snad ta naše trpělivost své ovoce přinese a musím říct, že za to budu strašně vděčná.

macinta
13. kvě 2009

Zuzko, ať to koumu, jak to koumu, tak výpočtu dne KET fakt nerozumím. Pilulek je myslím 21. mám je brát od 15. 5. a stimulku začnu 4.6. a pak až přenos 25.6. Mezi tím nic... Nechápu to.

jimmy1
13. kvě 2009

Macinto: podle mě ti to vychází přesně stejně jako mně...
21x Marvelon (to ti vychází přesně do 4. 6.) v ten den zahájení stimulace začneš brát podle rozpisu léky.

Já mám v rozpisu přípravy na KET kyselina listová+prednison 1tbl. ráno,
po začátku další MS po vysazení Marvelonu jsem začala brát estrofem (nejdřív 1 denně, pak 2 a teď 3 denně)
pak jsem si píchla jednou Pregnyl do břicha
a teď k těm tabletám píchám každý den Agolutin do zadku

takže ode dne začátku stimulace na KET mi to vychází přesně 22 dní do transferu (stejně jak to naplánovali tobě).

Doufám, že ti to aspoň malinko pomohlo 🙂

macinta
13. kvě 2009

🙂 Jimmy1 jsi zlatíčko. děkuji.

lucifirek
13. kvě 2009

Irminka tak to je krásné,teď už jen aby se krásně zavrtali a zůstali už u maminky. : 😉 Irminka s tím testováním určitě vydrž,nemá cenu se stresovat předem.
Jimmy1 to je výborný,že máš tak silné bojovníčky,musí být silní,aby to vydrželi a mohli ti zavést oba. Už se holky těším,až tu budete taky hlásit dvě //.
Ahoj Jeany.
Ahojky všem ostatním.
Yummick IP.

lopka
13. kvě 2009

Ahoj holky
dekuji vsem za stesticko,ktere nam posilate.Postupne odpovim na vsechny IP.Nemam moc casu,ale urco Vam odpoved dojde🙂))
Jinak se mame uzasne,mala krasne ji a je moc hodna.Milujem ji z celeho srdce a je to divne ,ale je mi hodne podobna 😀
Opatrujte se 😵

jarkabilik
14. kvě 2009

ahojky zdravím všechny 😉
Tak jsem holky včera vyslechla větu že zamklé těhu se může i klidně po sobě opakovat tak jsem z toho špatná ☹ Uklidnuji se tím že to třeba se stane jedné z mála že se jí to zopakuje 3x po sobě jako mi to bylo řečeno.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru