CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
18. únor 2009

Luciiie,to je dobře,je potřeba být v klidu a pohodě,já to tak udělala taky. A pak budeš těhule,tak v takovém prostředí nebudeš moct pracovat,viď 🙂 Tak to ti chlapi jsou stejní. Mě manža říkal,taky jestli to nebolelo a že jsem takovej pokusnej králik. 😉 Že se trefil s těma zavřenýma očima a nepíchl sebe 😉

jarkabilik
18. únor 2009

tak se to rodí jak houby po dešti 😀 známým se narodila Holčička 4,30kg 52cm vidím že v dnešní době tyto míry jsou klasika za mě když jsem rodila jsem byla ze 4kg 52cm rarita ještě s jednou paní co měla 5kg chlapečka 😀 to se ale člověk nadře než to vyplkne

jarkabilik
18. únor 2009

luciiie ten tvůj je taky agent srandista 😀

luciiiie
18. únor 2009

No Jari ani nemluv 🙂 Já doufala, že si dělá srandu a on to asi fakt píchl poslepu 😀

jarkabilik
18. únor 2009

luciiie to myslíš vážně 😀 ty naši chlapy jsou opravdu čípci

teri81
18. únor 2009

Ty jo Jaru, to je obřík, i mně říkají všichni,že na mě bylo 3,5 kg miminko dost.

Haaanka, no jo,snad se to brzy zahojí a bude to ok. 😒
Epidurál fakt nevylučuj,je to super, jako nevýhoda je,že pak když tlačíš,nemáš pocit na tlačení jako když jdeš třeba na velkou, tak vlastně tlačíš a nutí tě to a je to úleva,takhle tlačíš a tlačíš,že víš,že musíš.
Proto mi po břiše skákaly dvě PA,aby malou vytlačily ven se mnou, no paráda 😀 .
Ale fakt bolesti mě přešly skoro hned, sestřička mi podala časák,já si v pohodě četla a kontrakce jak prase třeba přes 100 (ty mi vyvolávali oxytocinem) a já nic necítila,jen je viděla na monitoru.
Další výhoda je,že jsem se pak hrozně rychle dootevřela , byla jsem při epi na 5 a najednou za chvilinku říkám,že už mám tlaky na konečník a PA říká,že jsem na 8 cm,pak na 9 cm a šlo se na to.
Taky když ze mě mimi vylézalo ,vůbec jsem nic necítila, jenom slyším,že vidí vlásky, pak ramínka že lezou,ale fakt jsem to necítila, najednou jsem měla uřvance malýho na břichu, cítila jsem tu zvláštní vůni jakoby krve a ještě něčeho,ale bylo to krásný. A hned nás doktor fotil 🙂

jarkabilik
18. únor 2009

teri ono ty jsi hubenoučká takže to dost bylo na tebe
🙂

jarkabilik
18. únor 2009

teri tak to zní dobře epidurál tak to já takovou vymoženost neměla 🙂

jeany
18. únor 2009

Hani a ty už máš vybraná jména pro mimi? Taky ti přeji, aby ti to rychle uběhlo a porod jsi měla rychlý. Stejně pak člověk na to časem zapomene až má mimi u sebe.
Teri, ten pocit kdy se malá narodila si pamatuji přesně. Bylo to v neděli o půl jedné. Co se děje se mnou jsem ani nevěděla, bylo to příliš rychlé. Dnes už je to slečna a nedovedu si představit, že bych ji neměla.
Luci a co jsi teda měla dnes na oběd, co manža uvařil? 😉

jeany
18. únor 2009

Jary a ty jsi měla jaký porod? Kolik hodin jsi byla na sále?

jarkabilik
18. únor 2009

teri ta moje známá je statnější postavy taky se stále nemohla dočkat až půjde malá ven tak jsem zvědavá jestli jí to nakonec vyvolávali nebo ne... 🙂

teri81
18. únor 2009

HOlky rychlý porod všem závidím. Já fakt jela v sobotu v noci a malá se narodila v úterý,no mazec 😒

Jaru a kdy jdeš Ty na to? Na jaře máš ještě nějaký zákrok jsi říkala? No jaro už skoro je 🙂

lucifirek
18. únor 2009

Jeany,manža bude vařit véču. Chodí z práce až večer. K obědu jsem měla zbytek té zelˇančky.
Tak se hrabu v té knížce a je fakt super,teď vím co je morula,co je blastocysta jak to vajíčko putuje. Což u nás nemuselo ☹ jak se dělí a tak. Je tam i o mužských a ženských orgánech,jak fungují hormony. No super. Už jsem jí jednou přečetla,ale teď je to jiný..

lucifirek
18. únor 2009

Tery,to bychom si asi přáli všechny,ne všem je přáno,ještě že to funguje tak,že ta žena na to díky štěstí a lásce k mimi brzo zapomene.

lucifirek
18. únor 2009

No jeejee,už abychom i my ostatní mohli rozebírat porod

lucifirek
18. únor 2009

Já dneska opravdu vůbec nic nedělala,jen snidala svačila obědvala a ležela,to je tragédie,musim jit něco málo udělat,aspoň uklidit tu kuchyň. Chtěla jsem zkusit upéct anglické rohliky co pečou v obchoďácich- sesýrem a slaninou.

lucifirek
18. únor 2009

Já bych si šla tak zatancovat na orientální tance,už my to stašně chybí a myslím,že by to neuškodilo,kdybych vynechala prudké pohyby. Už bych potřebovala trošku pohyb. U nás opravdu pořád sněží a sněží,já nevím,kolik toho chce ještě napadat a to prý mají být 20C mrazy ☹ Ať už je jaro a můžeme na nějakou vycházku

jeany
18. únor 2009

A povedly se ty rohlíky? Náhodou to mě nenapadlo, ale může to být dobré. Byla by to rychlá večeře. Já bych místo anglické dala šunku a hodně sýru, aby to jedla dcerka, ona všechno nejí a nechce tlusté.

lucifirek
18. únor 2009

jéé Jeany já je chci teprve péct. Tak doufám,že se povedou. Kdyžtak hodím receptík,ale těsto dám do pekárny 😅

jarkabilik
18. únor 2009

jeany no já věděla že jsem otěhotněla asi v polovině prosince takže jsem si říkala že zákonitě to bude kolem půlky září přesto mi dali termín 4.9. jsem si dělala ještě legraci v práci že si příjdu ještě 9. pro peníze všichni se smáli že už dávno někde budu vyplklá protože jsem měla vše přibrané v břiše.Šla jsem tehdy na další kontrolu po týdnu můj gyn byl mimo republiku byla tam jen sestra ta mě zkontrolovala změřila tlak a dostala strach že ho mám vysoky a že s kým jsme přijela a jestli mě zaveze do Kroměříže na rizikové (já chodila na gyn do Chropyně)a já že mě dovezl můj otec a že není problém aby mě zavezl to bylo 11.a otec mi říká je ti špatně a já na to že ne a on že mě teda zaveze až 12.ráno a já souhlasila.Další den mě hnal k obvodajdě at mi změří tlak jenže ona mu řekla že to tlak moc vysoky není jenže jestli jsem měla tlak v pohodě a najednou vystoupl že bych asi měla jet na to rizikové do Kroměříže.(Jinak taková drobná vsuvka v tom roce 1991 byla v Kroměříži ta aféra s těmi dětmi na bálkoně a když o tom dávali pořad tak tam byl v něm i ten můj,celkem nepříjemný pocit tehdy).Tak mě otec vezl na polikliniku tam nam řekli že doktor tam není a at jedem rovnou do porodnice že je doktor tam.Tak mě příjmali měřili tlak atd byla jsem pak na druhém ultrazvuku za celé těhu (první byl v myslím ve 4měsíci) a dali mi zrovna vyvolávací injekci a odpoledne druhou protože se nic nedělo už jsem nedostala ani najíst takže naposledy jsem jedla předešlý den.No a večer kolem 20hod byli ty drobnější stahy připomínalo to opravdu jako by se chtělo na malou,já byla vyzbrojena znalostmi z literatury ale podle toho jejich popisu jsem nevěděla jestli je to ono ale to asi ženská už vycítí když je to první mimčo.Pak nás ještě s jednou co jsme se znali už z dřívějška vzali k sálům tam byli u sálů místnustky byla tam s těmi přístrojemi na kontrolu ozev miminka a taky mistnost kde bylo wc a sprcha a vyšetřovací lůžko.Taky bylo neskutečné při měření ozev setrvat v jedne poloze stále jsem se jim tam pak později u toho kroutila a to mi bylo řečeno že o to déle to bude to měření déle trvat.Nejhorší bolesti byli kolem 23hod. a to jsme tam zažili paní když jsme přišli která tam naříkala a tak jsme se děsili a to same mě čekalo v těch jedenáct.To už člověk nevěděl jak si stoupnout já se v předklonu opírala o zed vždycky se mi tak ulevilo bylo mi řečeno se opřít zády rovně o zed a ne být v předklonu 😀 že to prý není moc dobré jinak radili jít při bolesti do podřepu tak to u mě absolutně nehrozilo při těch bolestech pak sjem už prosila normálně doktora at mě veme a ten mě vyšetřil a řekl tak to bude až po půlnoci a mavl rukou a odešel 😝 pak po půlnoci přišel a šlo se na věc já když mi řekl dem na to tak jsme se asi 2x zeptala jestli opravdu 🙂 pak se tlačilo a to už tak hrozné nebylo vždy při přicházející bolesti se mělo chytnout za takové tyčky dát bradu na prsa zavřít oči a tlačit bylo to příjemnější i když namahavé než samotné čekání,pak doktor mě nastřihl řekl že musel abych se neroztrhla(a to ještě s úsměvem musím říci že mi skákal po břiše aby mi pomohl a to taky musel zavčas nechat aby nebyl problém s potrháním) pak vím když malá vyjela že na mě něco mluvil a pak mě poplácal po tváři a že mi dali injekci a ukázali malou taky to zašívání nemělo chybu u toho taky byla sranda......Jinak před porodem 92kg během těhu jsem přibrala 10kg a po porodu na váze 75kg což jsme hleděla(mála měla 4kg,52cm)takže když si člověk uvědomí v čem všem kila byla 😀
Tak čumím že pamět je stále jako by to bylo včera 🙂 už jsem myslela že jsem zapoměla uplně mi to vhrnulo slzy do očí to vzpomínání jak jsme měla miminko,ale stálo to za to a jsme ráda že ji mám 😉

jarkabilik
18. únor 2009

😕 panebože já toho ale napsala,román na pokračování 😀

lucifirek
18. únor 2009

ty brďo,ty jsi spisovatelka. 😀

jarkabilik
18. únor 2009

teri zákrok ne jen kontrolu v nemocnici u primářky uspí mě a mrknou dovnitř jestli se to tam zahojilo 🙂

jarkabilik
18. únor 2009

teri oni říkali půl roku po te laparce na kotrolu což je květen

lucifirek
18. únor 2009

Teda Jary,to je příběh. 😉

jarkabilik
18. únor 2009

lucifirek takže si říkám že ten druhý pokud se ho dočkám tak asi jednoduše nebude 🙂

jarkabilik
18. únor 2009

jeany no miminko ona už je to velka holka které bude 18let v září 😀

jeany
18. únor 2009

Jary, jak v pořadě byl i tvůj příběh? To je zajímavé. Já jsem tenkrát ten pořad neviděla, ale slyšela jsem o tom. Všechno ci jsi napsala, jsem si přečetla jedním dechem. Já ti zase napíšu taky něco zajímavého, když jsem rodila a to bylo v září 1993 tak jsem na pokoji ležela s paní a ta mi říkala, že čekala dvojčata a rodila v Kroměříži a že díky doktorům o ně přišla. A říkala mi, že to byla tenkrát ta aféra jak ten doktor dal ty děti na balkon. Tak si vem, že ty jsi tu dobu rodila když o ty děto přišla a já pak se za pár let setkala s tou paní v porodnici u nás. Už si nepamatuji, jestli měla holčičku nebo chlapečka. To je co?

lucifirek
18. únor 2009

Jary určitě se dočkáš. Dočkáme se všechny 🙂 🙂 🙂
Holky tady ty příběhy mi nedělají vůbec dobře. Předevčírem bylo ve zprávách,jak na tom Slovensku nechali umrznout ty miminko,je mi z toho blbě a mám slzy na krajíčku,fakt mi to nedělá dobře. Vůbec to můj mozek nebere.Je to prostě hrozný. Ach jo

jeany
18. únor 2009

Jo Luci, dostali jsme se jinam. Já taky nikdy nepochopím, jak některá matka se může špatně starat o dítě nebo je dá v dobrém případě do babyboxu. Pro nás maminky, které po dítěti moc a moc toužíme je to zcela nepochopitelné. Ale to je život. Každý člověk je nějaký.
Ale už jenom pozitivní zprávičky. Ty buď v pohodičce a hlaď si mimísky. Raději zase koukni na nějaký krásný film.
Já už se těším dnes domů, mám nějaký těžký pracovní den. Pořád něco řeším, ale zase mi to aspoň dost utíká.
A co macinto, ty? Jak se ti dnes vede?
Jary, taky si moc přeji, aby dcerka měla sestřičku nebo bratříčka, i když už je velká. Dnes sní budu vyplňovat přihlášku do škol.
A co ty lenulinko, co nového?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru