CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jarkabilik
6. lis 2009

jimmy kolik jsi mívala tlak než jsi byla miinkovatá?

lucifirek
6. lis 2009

Ahojky holky,já si dneska trošku přispala,nechtělo se mi z postele. Manžel mi odjel na školení a vrátí se až zítra odpoledne. Jednu injekci budu muset zvládnout nějak sama. Jinak dneska mi je lépe.

Jimmy na sestru se vykašli,jestli jste se na tom v práci domluvili. Sestře je po tom prdlačka. A jak píše Prcek,radši se ještě optej,abys nebyla bytá na mateřské. A neschopenku neruš,kdybys na ni musela zase nastoupit,tak bys byla bytá a první měsíc bys měla zase strašně málo peněz. Snad se ten tlak upraví.

Ahoj Jani,to mě mrzí,že se ti špatně spalo,já td nějak spím celou noc bez problému. Akorát dneska jsme se nějak budili oba. Manža se v noci tulil. Je taky špatnej. Ale když odcházel,zase jsem dostala tri pusiny za všechny. 😉 Na práci se taky vykašli,jak píšeš,kdo tě zná a to jak to chodí na firmě,ví jak to ve skutečnosti je.

lucifirek
6. lis 2009

Já si teda s tím,jestli někoho budu zaučovat hlavu nelámu. Když jsem nastupovala,tak ty zaměstnance předemnou vyhodili na hodinu. Mě vzali ukázali mi základ a to bylo vše,musela jsem se v tom pěkně vymáchat. Takže si z toho žádný starosti nedělám.

jarkabilik
6. lis 2009

jeany je to přesně tak jak napsal lucifirek co se týče práce,taky to znám když mě v drogerce hodili do vody a plavej viděla jsem jen základ a zbytek jsem si musela průběžně zjištovat aby drogerka vůbec fungovala a pak jsem za to dostala odměnu že jsem tam byla ze všech nejdéle když jsem řešila těhu. Takže být tebou bych se tím nezaobírala 😉

jarkabilik
6. lis 2009

lucifirek ty se ale máš že dostáváš 3pusinky 😉 ani se nedivím že máte neklidné spaní ☹

lucifirek
6. lis 2009

Tak Jary přesně takhle jsem to měla taky. Musela jsem se to všechno naučit sama. A taky si to člověk lépe pamatuje,když musí. Mě osobně se už do práce vracet nechce. A bývala jsem tam kdydně i po pracovní době. Ale vděku se opravdu člověk nedočká,naopak to berou pak jako samozřejmost.
A manža je ted opravdu milej. 😉

jarkabilik
6. lis 2009

lucifirek taky jsem tam bývala ráda déle i když jsem věděla že to nebudu mít zaplacené 😉 tak to je správné že je manža milej aspon se líp mimiška zavrtají 😉

jeany
6. lis 2009

Holky tak zase nakukuji. 😕
Jary, říkám si, že bych se na to měla vykašlat, ale jak jsem v noci nespala, tak jsem nad tím dost přemýšlela. Tak jsem si začala uklízet ve stole a v šuplíkách. Nechci, aby tu po mě byly zbytečné papíry a něco jsou jen moje poznámky, tak jsem ráda, že jsem už něco zlikvidovala. Dokonce jsem si teď vyčistila i počítač a co tam nemusí po mě zústat jsem vymazala. Ještě mám na to čas, ale postupně to tu budu po mě likvidovat.
Luci, to je dobře, že spíš klidně. Já si ani nedovedu představit ten kldi, když odejdu a budu doma. Já jsem totiž neustále na telefonu a těch 12 let jsem pořád někomu k dispozici. I když mám dovolenou nebo jsem nemocná, pořád mi někdo volá.

betys
6. lis 2009

jimmy-nechceš mi kousek tlaku půjčit?mě trápí přesný opak.Můj tlak 95/65 není nic moc a někdy sotva vylezu z postele.Ale už mi docela chutná kafe tak si po ránu 1 dopřávám.
Umyju nádobí,vytřu zem a budu vyšívat.Chystáme na prosinec Mikulášskou besídku pro děti a důchodce.Děti dostanou balíček sladkostí a důchodcům a maminkám každý rok chystáme dáreček.Letos jsem vymyslela vyšíváné přání.Vyšívám křížkem malé obrázky-sněhuláky,stroměčky,andělíčky a pak to vlepím do papírového přání.Musím jich vyrobit asi 45.Vloni jsem dělala svíčky z včelího vosku a předloni z malinkých květináčků zvonečky.nazdobila jsem je ubrouskovou technikou,otočila a na šňůrku pověsila korálek.Ti důchodci mají někdy větší radost než děti.Vždycky jim tam zdarma dáváme kafe,zákusek a chlebíčky.Něco zaplatí obec a něco sponzorujeme m se starostkou.Vždycky si říkám že se mi ty dobré skutky třeba vrátí.... 😉

lucifirek
6. lis 2009

Jani,já jsem to ze začátku tak blbě nesla,na jednu stranu mě v práci štvou a na druhou stranu,jsem byla nervozní,že nikdo nevolá. Ale za chvíli si na to zvykneš. Všude nám kladou na srdce,že každý jsme nahraditelný. Když pak přijde na věc,tak tě přemlouvají,abys zůstala. Ono když tam nebudeš,tak se v tom asi budou dost plácat,ale že by dali vděčnost najevo. Těžko. Docela závidím manžovi jeho zaměstnavatele to je asi naprostá vyjímka.

lucifirek
6. lis 2009

betys ty jsi teda akční,asi tě to moc baví,dělat takové akce. Děti jsou nejvděčnější. 😉

ellajoy
6. lis 2009

Hezký den 🙂
Holky, všechny vás moc zdravím, průběžně si vás dočítám, nemám teď moc času kvůli práci a před Vánoci bude ještě hůř 😖

Luci - to je dobře, že máš podporu manžela, my jsme byli spíš hrozně nervózní a to je špatně.

Betys - takové šikuly obdivuju, já sotva přišiju knoflík 😠

Jimmy1 - neboj, dobře to dopadne, já měla v těh. taky vysoký TK a nakonec jsem to zdárně dotáhla do 38tt, kdy mě porod vyvolali.

lucifirek
6. lis 2009

Ellajoy,my jsme nervozní spíš z té mamky,s manžou jsme tentokrát spokojeni s vývojem embryjí a je to ted na ních. Moc jim věříme. A na druhou stranu nemůžeme být v naprosté pohodě. Ale snažím se,manža mi ted pořád klade na srdce,že musím myslet na miminka.

jeany
6. lis 2009

Betys, ty jsi tedy šikolka. Já taky pomalu nepřišiji knoflík. 😀 Dřív jsem půaetla na dcerku svetříky a počítám, že se k tomu vrátím až budu na neschopence, ale nepletla jsem aspoň 10 let, tak nevím jak bude po takové době vypadat první nový svetřík pro mimi. A vyšívání mi nešlo vůbec nikdy.
Já jsem měla předminule tlak 120/70 a minule 130/70. Já vůbec nevím jak to má být a asi je to v normě, protože mi nic neříkali.

Luci, myslím, že si na rychle zvyknu. To je pravda. Jen si to neumím představit, ale strašně se na to těším. Manža s dcerkou se už těší, prý jim budu vyvařovat, když budu doma. Tak sjem jim řekla, že to neznamená, že když budu doma, že budu dělat úplně všechno. Dcerka už zkoušela, že bych mohla za ní i žehlit, střídáme se po týdnu, tak to se ji řekla, že v žádném případě, že taky budud muset odpočívat.

ellajoy
6. lis 2009

Jeany - TK je naprosto v normě 😉

Luci - a jak je na tom maminka? Obstará se trochu nebo musíte všechno vy? A jaké jsou vyhlídky do budoucna? Musí to být hrozné nervy. 😢

lucifirek
6. lis 2009

Tak to mě moc pletení ani nebaví,nemám na to trpělivost. 😅 Já měla vyšší tlak před punkcí. Asi 134 a nevím na kolik,tak se mě taky ptali,ale jinak mívám tlak v normě.
Jani,tak to dobře asi odhadli,že? Budeš vařit,ale to vaříš přece i normálně? Dcerka bude pomáhat. Jak to hned zkouší vid,že by se mohli vyvlíknout z povinností. Ale ty si určitě sjednáš pořádek,že? Tak tak,řekla jsi jí to dobře. 😉

lucifirek
6. lis 2009

Ellajoy,vyhlídka je ,že to bude horší a horší. Uzdravit se už nemůže. Nedá se říct,na jak dlouho to je ☹ Ale v tomhle stavu je od minulého pátku,takže týden a strašně rychle se to horší. Minulý týden ještě popocházela. V pondělí to bylo nejhorší,strašné bolesti. Je hubená,dostává léky na bolesti. Ted už je leží a spí,dojde si s pomocí na záchod.Ale nevzdtane s postele sama,je už moc slabá. Včera se tam byla podívat lékařka. Skoro celý den prospí,je to lepší,než kdyby trpěla bolestmi. Ale musíme tam být,když něco potřebuje,sama se neobstará. Nervy to jsou. ☹ je to těžké pro všechny.

jimmy1
6. lis 2009

Tak jsem zpátky od svého obvoďáka 🙂
tlak tam na klasickém rtuťovém tlakoměru 135/85 🙂
říkal, že se mám měřit, a začít s 1 tbl. večer a pokud to bude do 140/90 tak nemusím přidávat, jinak mám přidat ještě jednu ráno. Tak to už mi připadne schůdnější než rovnou nasadit 3x denně tbl 🙂
Ještě jsem si v lékárně objednala papírky na bílkovinu v moči, tak doufám, že v podnělí budou. Mám docela strach z preeklampsie, ještě musíme notnou chvíli vydržet s Martínkem 2v1 😉
Hlavně aby se to upravilo, abych nemusela do nemocnice. Moje mamka už se teď děsí, že by musela 2x denně za kocourem (má epilepsii a musí brát pravidelně léky) 😖

Betys ty seš šikula 🙂 já jsem na ruční práce docela kopýtko a teď mi ještě brní ty ruce, tak jsem ráda, že jsem ráda 🙂

Ellajoy, odkdy jsi měla ten vysoký TK? Měla jsi i otoky? A co bílkovina v moči??

lucifirek
6. lis 2009

JImmy uvidíš,že to bude s těma lékama lepší. URčitě se to upraví. V těhotenství nás potkává sposta neduhů,ale stojí to za to,to všechno vydržet. 😉 😵

jimmy1
6. lis 2009

Jeany hraniční TK je 140/90 do této hranice je to OK 🙂 A když budeš doma, tak bys měla odpočívat a spíš by dcerka měla vzít to žehlení i za tebe, ne? 😀

Jarkabilik já před těhu mívala tlak normální, spíš vyšší tep. Konkrétní hodnoty nevím, ale vždycky povídal, že je to OK.

jimmy1
6. lis 2009

Luci, věřím, že se to upraví, hlavně se nečílit a být v klídku 🙂
Pro toho malýho prďolku, kterej mě tam zevnitř okopává, bych podstoupila ledacos 😵 Ho zbožňuju už teď 😵

lucifirek
6. lis 2009

Taktak jimmy,a až bude růst a říkat ti mamíííí 😵 😵

ellajoy
6. lis 2009

Jimmy1 - asi od 33-34tt, oteklá jsem byla, bílkovina v moči nalezena 1x, TK jsem měla kolem 140/100...ale asi tě nepotěším s tím, že jsem od této doby až do porodu ležela v nemocnici, léky na tlak nenasazeny...drželo se to stále na těchto hodnotách a klid na lůžku...já měla potíží v těhotenství spoustu, trochu to přisuzovali tomu, že jsem byla stará prvorodička (skoro 30 let)

Luci - to je dobré, že maminka většinu dne prospí, znamená to, že nemá bolesti, ale tělo je už vyčerpané, potřebuje odpočívat. Jste hodní, že se takhle staráte, každý by to neudělal. Vím to, protože pracuju s lidma, o které se doma starat nemůžou nebo nechtějí. Takže přesně chápu, jak je to po všech stránkách vyčerpávající.

lucifirek
6. lis 2009

Ellajoy,ty děláš nějakou ošetřovatelku? Je to těžké,ale chtěli bychom se o ni postarat,co to půjde.

ellajoy
6. lis 2009

Luci - zdravotní sestru v Domově důchodců a Léčebně dlouhodobě nemocných.

lucifirek
6. lis 2009

Ellajoy tak to tě obdivuju,zrovna jsme si říkali,že ti lidé,co dělají v hospicu a v těchto léčebnách musí být strašně silní,já bych to asi nezvládla. Musí to být depresivní. A moc vás opravdu obdivuju. Takže víš o čem mluvím.

mrkvicka28
6. lis 2009

JImmy1:
tlakoměr jsou neky zrádné, u prvního mimča jsem takym ívla problémy s tlakem a nakonec mid jedna hodná steřička poradila měřit třikrát za sebou a sprůměrovat. Ty co se dají běžně koupit vlékarně totiž nejsou dvakrát přesné. Satčí vyjít tři schody a ukáže to šílené hodnoty. Hlavně bud v lkidu.
A kdy si vybereš dovolenou tak do toho opravdu setře vubec nic není zákeží jak se domluvíš v práci. A nechat si dovolenou až po matřeské je výhodnější taky mi to u prvního účetní doporučila.

LUci:
to s maminkou je mi líto , ale určitě ji moc pomáhá že má vas všechny kolem sebe a neboj mimisci to zvládnou cítí jak moc se na ně těšíte a máte je rádi a i když jsi někdy hodně smutná a vystresovaná tak to jak na ně myslíš jim to stokrát vynahradí

lucifirek
6. lis 2009

ahoj Mrkvička,moc děkuju,doufám,že to všechno bude pravda. 😀 a za čtrnáct dní budeme štastní .
S tím tlakoměrem máš pravdu,děda ho má doma taky, a když se změříme třikrát po sobě,tak to pokaždé naměří dost rozdílné hodnoty.
Jinak tě tu vítám,včera jsem si ani nestihla přečíst příspěvky,musím se na tebe kouknout 😉

mrkvicka28
6. lis 2009

Holky,
myslíte, že při ICSI je větší pravděpodobnost ,že se uchytí miminka obě než bez ICSI . Tak jsme to včera večer zase s manželem probírali a jsem tam kde jsme byli. Já mám docela strach, aby se nestalo to, že se přirozeně neoplodní žádne vajíčko a nebo třeba jen dvě a pak se mužou zastavit a celý měsíc injekcí by vyšel v niveč.
A co AH jaké s ním máte zkušenosti.

mrkvicka28
6. lis 2009

Luci: určitě budete když jsem čekala první dítě ( ted už mu budou 4 roky) tak jsem měla tatínka v nemocnici ,měl infarkt a taky jsem se moc bála a stresovala a pár nocí nespala ,ale malý v bříšku mě držel nad voudou a vše jsme spolu překonali. A vy jste na to tři tak to 100% zvládnete.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru