CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
8. lis 2009

Jarkabilik, tak pošli trochu toho sluníčka i k nám 😉 tady je pořád pod mrakem, aspoň, že ta ranní mlha už se rozplynula...

jimmy1
8. lis 2009

Tak já se s vámi zatím na chvíli rozloučím, jdu se chystat, půjdu za chvilku na ten obídek a i když je to kousek, tak jelikož se poslední dobou plazím jako lemra, tak bych měla vyjít dostatečně včas 😀
Hlavně se netěším na ty schody do 3. patra, to bude mazec 😀 😀 😀

Zatím pááá a všem přeju dobrou chuť 🙂 a pěkné nedělní odpolko 🙂

jarkabilik
8. lis 2009

jimmy tak to já prej po narkoze loni povídala o práci 😀 když byl semnou manžel na pokoji a čekal tam

jarkabilik
8. lis 2009

ellenka to stačí i nějaké delší triko aby jsi nekupovala noční košilku zbytečně 😉

jarkabilik
8. lis 2009

betys posílám sluníčkooooo už letíííííí 😉

lucifirek
8. lis 2009

tady teda ani náznak toho,že by mohlo být hezky ☹
Jimmy my bydlíme ve třetí mpatře bez výtahu,takže taky bezva,ale já už jsem docela zvyklá,ale každá návštěv funí.. Ale pak s těma dětma,to bude mazec.

jarkabilik
8. lis 2009

lucifirek můžu tě připravit na to že ted už se budeš bát stále 😉 aby se to narodilo vpořádku aby to bylo zdravé a pak jak bude postupně růst to samé a nemluvě o tom když bude dospělé a někam půjde a tak to bude už na stálo 😉

lucifirek
8. lis 2009

Jo,jo, Jary,s tím počítám,už z toho strachu člověk nevyjde. Doufám,že to tedy dopadne. 😉 😎

lucifirek
8. lis 2009

Jimmy tak si pošmákni na obídku. 😉

jarkabilik
8. lis 2009

lucifirek já i ted co dcera má 18 se chovám jako by ji bylo míň let a nabádám ji aby dala vědět když se někde zdrží 😀 si asi říká že jsem praštěná

lucifirek
8. lis 2009

to je prostě úděl maminek,že? 🙂

jarkabilik
8. lis 2009

lucifirek ale hezký úděl nikdy bych neměnila 😉 stojí to za to

lukza
8. lis 2009

Ahojky holky
doufám že se všem daří dobře.
Lucifirku jak je stále držím pěstičky.
Bety a jeany jak se vy cítíte co nevolnosti přepadly vás.
Jarkobilk no jo 18let a co ve škole jak jí to jde ?a co potom jde ještě někam na školu a nebo už makat?
všechny moc moc zdravím a přeji krásnou neděly u nás slunečnou

lucifirek
8. lis 2009

Ahojky Lukza,moc tě zdravím,je mi dobře,miláčci bojovali. Tak doufám,že tam pořád jsou a bojujou. Jinak s mamkou špatný...

jarkabilik
8. lis 2009

lukza zdravím tě, co ty jak se cítíš a jak se máš?Dcera ta je ve 3.ročníku a pokud to půjde tak by šla ještě dál a dodělala si maturitu myslím si že než být na pracáku nebo složitě hledat práci bude lepší si dodělat vzdělání 😉 uvidíme jak to nakonec dopadne její kluk si maturitu dodělává tak snad ji motivuje

betys
8. lis 2009

luci-pracovala jsem v JZD ikdyž už to byla jako akciovka.Většinu akcií skoupil 1 pracháč který sliboval že se nic nezmění.Ale pak se začal vymlouvat na krizi apod.Měli jsme 320 kraviček a asi 500 kusů ostatního hovězího-býky,telata.Přes 2000 prasat.Všechno je pryč.Většina se prodala na další chov ale i tak jsem to obrečela.Bez práce je asi 40 lidí.No jo co se dá dělat.Nejhorší je že člověk ví že se to už nikdy nevrátí.Zařízení na dojení se prodalo,chlívy pustnou.A stás se o zemědělce zrovna taky nestará.Jen si vemte kolik stojí mlíko a kolik za něj dávají mlíkárny.My jsme denně dodávali 6000 litrů mlíka.A jaký bylo dobrý ☹

elllenka
8. lis 2009

lucifirek : Aspoň je vidět, že nejsi narozdíl ode mě líná 😀 Třeba ji někdy v pekárně zkusíš. Já jí dělám v pekárně hlavně proto, že jsme dva a když jsem ten kousek dala do pekáče tak ten pekáč byl na to moc velký a v té pekárně ot máme na dvakrát 🙂

Já jsem dneska dělala smažený sýr se smaženou cuketou.

To věřím, že člověk má pořád obavu, jenže zase se pořád jen bát .....

Bolí ta punkce? Já pak u zavedení embrijek budu mít problém, prý mám hodně pít- no aby se pak ještě stala nehoda 😀

elllenka
8. lis 2009

betys: No tak to znám, u mě ve vesnici jsou 3 budovy bývalého JZD, dřív tu údajně nebyl nikdo bey práce a nikdo nedojížděl, že v JYD bylo spousta práce pro všechny a kdo nepracoval v JZD tak pracoval ve škole, školce v pekárně a ve fabrice co je tu poblíž. No a teď funguje jen jedna budova bývalého JZD, ale spíš to má pár soukromníků, Jedna budova chátrá a druhá se teď opravuje má tam vzniknout vinárna, hospoda s bowlingem, .... a ještě nějaké firmičky, teď tam teda funguje firma na montáž oken.
Pekárna krachuje, pečou chleba v pár lidech většinu propustili :( a fabrika se rozprodává, sice se tam ještě pracuje, ale až se najde kupec tak kdo ví co s ní bude :(

Je to děsný jak se všechno ničí 😒 já jsem ráda, že máme zahradu a i když tam nic nepěstujeme, tak kdyby bylo nejhůř tak by jsme začali 🙂

betys
8. lis 2009

ellenka-mě punkce nebolela.Měla jsem strach z narkózy,ale dobrý.Hned jsem chrněla,ani nevím jak mě pak dovedli na pokoj.A při transferu mi nic o ptí neříkali,dokonce jsem se šla těsně před tím vyčůrrat-to se nemá a stejně se to povedlo. 😉

lucifirek
8. lis 2009

Elenka to máš pravdu,pro dva zapínat troubu,to je taky na prd.Příště to zkusím. Ale líná jsem ted jak vepř. Rozežraná a ještě líná,no strašný to ted se mnou je. ☹ Nic se mi pořád nechce.
Elenka punkci samotnou cítit nebudeš,akorát potom trochu bolí břicho,jak při ms. ALe dá se to vydržet. Před punkcí musíš být vyčůraná. Naopak před transferem se musíš snažit nečůrat,až po transferu,tak musíš tak nějak odhadnout. Vyčůrat se třeba naposled třeba hodinu před.
Betys ty máš hromadu zvířátek doma a i jsi s nimi pracovala. To jsi taková ošetřovatelka a obdivuju tě.NO člověka to občas zamrzí,že někdo nemrkne okem a zničí vše,co tam jíní mnoho let budovali. To je tahle doba ☹
Ale ted tě čeká hezkéobdobí a snad nás všechny tady. 😉

elllenka
8. lis 2009

betys: Mě právě řekl p.Frgala že mám hodně pít, že mám cestu do dělohy jaksi zatočenou a že když bude močák plný tak se cesta narovná. Z toho mám docela velký strach :(

Pod narkozou jsem byla už tolikrát, že toho se vůbec nebojím.

Teď je to tu docela náročné, Lucinka se zachvilku dozví jak to dopadlo a já budu řešit embrijka
😀 už aby to bylo, utíká to strašně rychle já už mám jen 2injekce 😀

elllenka
8. lis 2009

lucifirek : Já bych kolikrát při MS leyla po zdi 😖 kolikrát nepomáhají ani 2brufeny 😖 Tak snad to nebude takové, teď bych si stejně brufen nevzala, když už do sebe toho cpu tolik.

lucifirek
8. lis 2009

ellenka ta narkoza je fakt tak max na deset minut a jestli už jsi ji zažila,tak ti něco píchnou a je to chvilka.
A s těma injekcema to fakt utíká. Já se dneska koukala,jak už mám rozpíchaný zadek a to ještě budeme píchat hromadu. Teda zatím do testu a pokud bude pozitivní,tak až do spotřebování a pak nahradíme práškama.
A s tím pitím fakt nevím,ale jseti to říkal dr,tak asi ví,co říká. A Frgala je fakt borec.
A tak velká bolest to snad nebude a brufen si po punkci vzít můžeš,i to dr. doporučí.

jeany
8. lis 2009

Holky, přeji krásnou něděli. Dopoledne jsem zašla k mamce na kávu a bylo nádherně a svítilo sluníčko a docela bylo i teplo. Teď už se tu zatahuje a taky se ochladilo. Dnes jsem nemusela vařit, včera jsem dělala bramborový salát a řízky, tak jsme to měli i dnes.
Ellenko, my chtěli taky na to Tajemství zlatého draka. Kdy na to jdete? Musíš mi pak popsat zážitky. Třeba bychom na to taky šli.Ještě se to má myslím hrát i na začátku příštího roku.
Betys, jak jsi psala, že tě dojímá reklama, tak já se musím přiznat, že už jsem jednou brečela u zpráv a jednou u filmu, když tam byla smutná scéna a přitom jsem ten film viděla nesčetněkrát. Kolikrát nad sebou žasnu, co všechno mě rozlítostní.
Mrkvičko a co děláš za namáhavou a náročnou práci? U tebe by bylo lepší zůstat raději doma. Já jsem v kanclu, takže jsem chodila pořád do práce, ale myslím, že lepší je být doma.
Luci, sekanou a kaši mám taky ráda. A červenou řepu miluju. Tak jsem na ni dostala chuť, že si ji musím brzo koupit.
Jimmy, tak doufám, že jsi si pochutnala na obídku u vašich.

jarkabilik
8. lis 2009

lucifirek tak to já můžu říci že po punkci jsem byla bolava ani nevím proč mě pak bolel spodek po punkci jak jsme přicházela k sob to spíše pobolívalo jako při mens. ale pak mě to bolelo uplně jinak a při transferu mi tekli z očí slzy že mě to bolelo tak si myslím že to bylo asi díky tomu že mě ještě spodek bolel po punkci,beru to že jsem silnější postavy než většina tak to možná bylo u mě horší ten odběr jinak si to nedokáži vysvětlit 😉

jeany
8. lis 2009

Luci, jak se cítíš? Je ti už líp? Já jsem dnes nějaká víc optimistická. Takové ty černé myšlenky mě přešly, aspoň zatím.

jeany
8. lis 2009

Ahoj Jary. Co noha, je to lepší?

jarkabilik
8. lis 2009

jeany ahojky ještě pobolívá ale dá se to určitě na 12hod.stání se ještě necítím, co ty jak se máš mamino čekatelko co mimi 😉

jimmy1
8. lis 2009

Tak jsem zpátky doma, pěkně přepapaná 😀 byla to mňamka 😵 A teď jsem tak zralá si jít chvilku bucnout 😅

Ellenka, toho brufenu se neboj, taky jsem si s ním pomohla, abych se cítila po punkci lepší, zabral hezky a oni ho fakt doporučují po punkci 🙂

Jinak na transfer je lepší mít plný močový měchýř. Ona se tím malinko nadzvedne děloha a je pak líp přístupná.
Já u prvního transferu měla nějaký potíže, ta sonda tam nešla pořádně šoupnout, tak si musel Dr. Frgala pomoct jakýmsi udělátkem ☹ a to jsem předtím prostupnost děložního hrdla měla v pohodě...
Pak při druhém transferu už s tím počítali, že to jde špatně a vzali nějakou jinou sondu jakousi dvouplášťovou, sice to malinko bolelo, protože byla nějaká pevnější, ale nakonec se vše vydařilo a Marťásek řádí v břichu 😵

Takže u tebe pokud ví, že to jde hůř s tím určo budou počítat dopředu. Kdyžtak se ještě v den transferu na to přeptej. Taky jsem se ptala radši, aby náááhodou nezapomněli 😎

elllenka
8. lis 2009

jeany: jdeme v pátek už se moc těším. Dám pak vědět. Sestra jde na to s kamarádem v sobotu 😀 trochu nám to o den nevyšlo. Nejdřím ona kupovala lístky pro mě a já pak pro ni 😀 Pak napíši jaké to bylo, ale Landa má pěkné písničky manža má všechno co kdy nahrál, tak snad se mu to bude líbit.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru