CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

rosall
22. lis 2009

Holky , můžete mě , prosím trochu zasvětit
Co jsou moruly? -2 + 3?
Co je OHSS?
Děkuji

elllenka
22. lis 2009

Rosal 2+3, jsem psala že mi zmrazili 2embrya a 3embrya. Moruly jsou vývoj embryí
OHSS je syndrom, při kterém může dojít k trvalému poškození orgánů nebo i smrtí ženy. Proto se musíme hodně hlídat, měřit si bříšlo, hodně pít, .....

elllenka
22. lis 2009

Rosall: Přesný vývoj embryí neznám, ale věřím embryoložkám, že ví co dělají. Nic jiného nám ani nezbývá.
Ale neboj, všechno bude vpořádku. Ty teď začínáš se stimulací, nevím jsestli jsi to tu psala a já na to zapoměla.

betys
22. lis 2009

rosall-OHSS-hyperstimulační syndrom,dostavuje se občas po punkci-odběru vajíček.Když si to dáš na netu do vyhledávače tak si toho můžeš spoustu přečíst.

rosall
22. lis 2009

ellenka: díky za vysvětlení....jsem v téhle terminologiie úplný mimoň - to hrozí jen po umělém oplodnění...nebo i v běžném těhotenství...
......ten Otevřel mi říkal, že nedoporučují úplný klid po transféru, má to nějakou souvislost?

rosall
22. lis 2009

betys: jojo...to udělám...člověk ani neví, co má všechno hledat...zaplaťpánbů za tohle fórum....
ellenka: ...já začnu až někdy asi v lednu....jakmile dostanu druhou menses, půjdu si pro antikoncepci....pak čekání na menses...a pak to VYPUKNE!!...o)

elllenka
22. lis 2009

rosall: Klid po transferu by měl být, ale když se bude jen ležet tak zase hrozí embolie- k¨revní sraženina- takže nic se nesmí přehánět. Prostě být vklidu a opatrně, ale to ti víc řeknou holky já také poslouchám jejich rady 😉
Ten syndrom je jen po umělém, teda myslím, že je vyvolán těma hormonama co do sebe musíme nacpat :(

Já měla 40cet foliklů a po punkci mi dokrot Frgala, řekl, že kdyby medicína nebyla na takové úrovni jako je, že bych už dávno ležela v nemocnici a k punkci by vůbec nedošlo. (Punkce= vyndání vajíček)

elllenka
22. lis 2009

rosall : Neboj všechno bude v pohodě, jen se musíme držet pokynů lékaře a hlídat se. Já byla na začátku moc vyděšená z těch různých nemocí a to, že se to nepodaří. A uteklo to strašně rychle a už mám embrya u sebe.
Držím palce, aby ti to probíhalo všechno vpohodě.

rosall
22. lis 2009

díky ellenko....teď musím žehlit...:o(((..tak zase večer.....zatím papa

a opatruj se mamčo...:o)

elllenka
22. lis 2009

rosall : Pšššt, jen to nezakřiknout 😉

jarkabilik
22. lis 2009

elllenka to donesla spíše v nějaké delší pipetě kterou to zavádějí 😉

elllenka
22. lis 2009

jarkabilik : Asi jo, pořádně jsem to neviděla jen tak trochu, ale bylo to tenké 😀

lucifirek
22. lis 2009

Ahoj holky.
Rosall po transferu doporučují klidnější režim-netahat těžké věci, sexuální půst,žádné extrémní sporty.... asi tak 3 dny. Ale jinak můžeš dělat všechno,jako dřív,jen se trošku šetřit.

jimmy1
22. lis 2009

Tak jsem si odpolko pěkně pospinkala a ještě teď jsem z toho dnešního obídku přepapaná 😝 V telce je dneska houbeles, tak se asi budu muset koukat na Superstar...

Rosall, přesně jak píše Lucka, ne úplný klid, ale klidovější režim 😉 3 dny by měly v klídku stačit a pak normální režim, ale nic těžkého, prostě jako těhulka 😉 Nic se nemá přehánět... No a s tím sexováním, chvilka půst a pak podle chuti a aktuálního stavu 😉

rosall
22. lis 2009

ahoj ahoj.....dožehlíno...ufffff....
superstar taky sleduji....chodur je borec jako sviň 😎

rosall
22. lis 2009

jimmy....ahoj, už jsi v třetím simestru.....jaký byl dosavadní průběh těhu u tebe?

jimmy1
22. lis 2009

Rosall, moje těhu rozhodně není ukázkové... Po testu a // jsem ještě dřív, než jsem stihla jet na Unicu na potvrzení těhu UTZ skončila v 6tt v nemocnici kvůli krvácení ☹ Myslela jsem, že jsem potratila, ale ono tam bylo vidět tlukoucí srdíčko, tak jsem si tam týden poležela a pak klidový režim doma. NT+screening v 13tt nám vyšel hraniční 1/390, takže konzultace v genetické poradně, tam jsem plodovku odmítla. V 16tt triple testy vyšly katastrofálně na Downův syndrom 1/13 takže znovu genetická poradna a tentokrát i odběr plodovky. Nejhorší dny 😖 Ale naštěstí to dopadlo dobře a výsledkem je "normální mužský karyotyp", který se bude jmenovat Martínek 😵 😵
Teď už mě trápí jen otoky hlavně prstů na rukách a brnění rukou a vyšší tlak, takže beru magnézium a dopegyt, ale snad už bude jen dobře, věřím tomu, že tím horším jsme si už prošli na začátku 😵 😵
Hodně nás to s manželem sblížilo...
No a ve středu jdeme na kontrolu a UTZ v 30tt, tak se těším, že uvidíme prďolku 🙂 A taky ve středu pojedeme do porodnice na předporodní kurz 😵

Uff, to jsem se rozepsala 😀

elllenka
22. lis 2009

jimmy1 : ty si to těhotenství teda užíváš se samými starostmi, snad už sis to vybrala a už bude dobře.

rosall
22. lis 2009

jimmy - to jste si doopravdy užili období plné stresu, jak jse možné , že jedny testy ukáží tak a druhé tak? hlavně, že je to dobře dopadlo, jste ohromně stateční....já bych se psychicky hroutila......
chodíte ještě někam na kurzy?
už jsi tak daleko....jaké jsou tvoje přípravy?....pokojíček...výběr kariéry..:o)..

rosall
22. lis 2009

luciferek: děkuji za odpověď.
četla jsem tvůj příběh....a dovol mi vyjádřit upřímnou soustrast a zároveň popřát krásný průběh tvého těhu...věřím, že nad sebou budeš mít tu nejvyšší ochranu....

jimmy1
22. lis 2009

Však já jsem se taky psychicky hroutila ☹ Byla jsem totálně na dně a držel mě jedině manžel nad vodou. A samozřejmě naděje, že ta naše "bublinka" bude zdravé miminko 😵

Na žádný jiný kurzy nechodím, ani cvičit mi můj gyndr. nedoporučil 😖 Jinak postupně připravujeme ložnici, protože máme jen 2+1 tak místa moc není. Dneska mi přišel email, že mám nachystanou postýlku k odeslání, tak mi asi v týdnu přijde a budeme moct pokračovat 🙂 Taky se chystám začít prát, ale ještě k tomu nějak nedošlo 😝
No a 8.12. (tzn. 8 týdnů před 😠 ) končím neschopenku a nastupuju na mateřskou. Později mi to můj gyndr. nechce napsat.

rosall
22. lis 2009

jimmy: jsem se právě ptala, zda-li už při třídění dokáží rozpoznat Daw.syndrom...že prý ano, ale ne na první pohled...na první pohled jsou to prý nejkrásnější embrya....pak jedině testem za 38 tis.Kč

byla jsi celé těhotenství na neschopence?.....si právě říkám, kdybych byla....co všechno budu dělat..:o)

rosall
22. lis 2009

ellenka: co manžel? oprašuje tě hezky...chodí kolem tebe po špičkách? 🙂

jimmy1
22. lis 2009

No já původně vůbec na neschopenku nechtěla, po transferu jsem si vzala 2 dny dovolenou a chodila jsem do práce s představou, že budu končit před vánocema 😉 Ale nakonec to díky tomu krvácení dopadlo tak, že jsem doma od 6tt a pak už můj gyndr. vůbec neuvažoval, že by mě uschopnil a já se o to nijek nedrala, protože ty stresy byly o prázdninách šílený a stejně jsem šla na tu plodovku a pak bych musela být doma, tak ani nemělo smysl začínat nový školní rok (jsem úča). Takže jsem doma skoro celou dobu 🙂 Už jsem si na to docela zvykla 🙂 stejně mám pořád spíš klidový režim.
Když už to vypadalo, že bude úplně dobře, tak mi houpnul tlak, takže teď zase klídek kvůli tomu 🙂 No a to jsem zvědavá jak mi vyjde teď odběr krve na protilátky (mám skupinu 0) a hlavně krevní obraz, protože ten jsem měla hraniční už na minulým odběru a železo brát nemůžu kvůli tomu dopegytu na tlak. No uvidíme 🙂 Už musí být konečně dobře 😉

rosall
22. lis 2009

jimmy...tak teď jsem si málem pobrečela...bagárová - lacho...
....snad ano, snad už bude dobře.....jak jsi se celou dobu zabavovala?

a učitelka?..copak učíš? první, druhý stupeň? střední?

jimmy1
22. lis 2009

Učím přírodopis, chemii a počítače na 2. stupni.
No a moje zábava jsou knížky, sudoku, net 🙂 Občas taky zajdu do práce na plk 😉 to když mám manžela 6 dní v práci 😖 a když je doma, tak mám ty 3 dny o zábavu postarané 😵 😵 😵
A taky hooooodně spím, jsem taková šípková růženka 😀

rosall
22. lis 2009

jimmy:...ajaj...chemie mi nikdy nešla...nikdy jsem ji nepochopila..:o))
tak ráda čtu, i když od té doby, co jsem se vdala...tak míň...přes týden pracuji do večera....a o víkendu - vaření , úklid, praní, žehlení....
jinak mám moc ráda historii, historické romány - egypt- egypťana sinuheta miluju...

jinak taky ráda spím....ale tuhle vlastnost na sobě nemám moc ráda....snažím se ji potlačovat..:o)

jimmy1
22. lis 2009

Už to tady dneska utnu, přeju všem krásnou snovou noc 🙂 A jen pozitivní sny 🙂

jimmy1
22. lis 2009

Já jsem takový spavec až teď v těhu, jsem často hodně unavená 🙂 Tak dobrou, jdu se sudoku do postele 🙂

rosall
22. lis 2009

brou nočku....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru