CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

enka27
4. pro 2009

Hlavní moje prac. náplň je, že zpracovávám provize - pro jednu malou zprostř. firmu. Původně to vypadalo jako senzační výhoda - moci se připojit k PC v zam. z domova, ale teď mě to spíš otravuje. Protože stačí telefon, že někdo něco chce, a už makám. Ale zatím to není tak hrozné, spíš otravné.
jeany - snažím se na to nemyslet, ale až ta chvíle nastane, beztak se zase rozsypu...ach jo, nedá se nic dělat, musíme to zvládnout.

mrkvicka28
4. pro 2009

Enko27: plně tě chápu já mam jít za týden na první folikulometrii a už jsem nerovzí těd kolik bude folikulku , taky se snažím na to nemyslet a doufat,že to vše vyjde ale nejde to. Člověk to má pořád v hlavě.
Jinak perníčky už mám upečené včera jsem je večer napekla a ráno nazdobila. Zatím jsou měkoučké tak budu doufet, že neztvrdnou. Nejhorší je vždycky to čekání at už je to chodba pře ordinací nebo u telelfonu nebo na testík.
S tím umělym, asi se tomu všichní podvědomě brání, doktor mě taky chtěl poslat na IVF už v létě, ale já si pořád říkala ,že se to určitě samo spraví a chce to jen trochu času. Někdy je ,ale příroda naprosto neoblomná a nepomůžou ani bylinky ani vytamíny a čajíky.

ellajoy
4. pro 2009

Zdravím vás všechny 🙂
Blíží se Vánoce, tak nebudu mít moc času sem nakukovat, proto bych vám chtěla popřát pohodové těhulování, všem aktuálním čekatelkám štěstí, protože bez toho to tedy nejde 😉 a nám snažilkám, přeju ať se zadaří příští rok 😉
Luci, moc gratuluji, že to vyšlo a nebuďte smutní, že je tam jen jedno mimi, i to jedno dá dost pod nohy, to mě věř 😀
Jdu péct, doufám, že nepřipálím hned první plech 😀

bobbule09
4. pro 2009

Jasně,člověk přírodu prostě neoblafne,je to tvrdohlavá paní 😠 Já už se těším,až půjdem do dalšího pokusu. Nechci nic na vánoce ani k narozeninám,jen kulíška do bříška.
Dneska ráno jsem si natrhala barborky,ale byla ještě tma,tak to snad ta třešeň opravdu byla a vykvete. 🙂
Mrkvicko,já mám perníčky napečené už 2 týdny a nemůžu se dokopat ke zdobení. Nějak se mi do toho nechce,ale o víkendu se do toho snad pustím 😅

enka27
4. pro 2009

Holky, vy jste ale šikovné! Já nemám napečeno vůbec nic, musím se nad sebou zamyslet. Jen výzdoba se začíná rýsovat.
Mrkvicka 28 - tak tak. Jsme na tom stejně..já na tom byla tak, že jsem na těch ult. atd. nevěděla, kolik čeho má být, takže jsem se ptala až na místě, jestli je to ok. Děsila jsem se až když se něco nepozdávalo...Ušetřila jsem si trochu stresu nevědomostí. 🙂

mrkvicka28
4. pro 2009

Enko27: to ti závidím já mám boilg. vzdělání takže sama sebe moc neoblafnu. Jem má ted strach aby bbyly dorý folikulky a bylo dots zralých vajíček. stimulka je pro mě dost náročná, po syntetických hormonech (jakých koliv) mám bolesti hlavy a i když mám napsaný léky tak je moc nechci brát, tak doufám že to bude mít výsledek.
S nažím se bolesti přejít horkou koupelí nebo spánkem nebo procházkou na čerstvém vzduchu, někdy to zabere,ale někdy nejsem schopná nic dělat.

elllenka
4. pro 2009

mrkvicka28: Také jsem si dopřávala koupel s pěnou, s olejem, dost mě to uklidňuje. Teď se radši sprchuji, projistotu.
Dneska bych se chtěla pustit do perníčků.

Ráno jsem si uvědomila, že mi zbývají do testování 4ři dny, toto utíká, ale teď mám strach z testování.

enka27
4. pro 2009

Mkrvicko 28, to mě mrzí, umím si to přestavit. Bolesti hlavy mě trápily pravidelně při menstr. Krom toho, co píšeš mi pomáhla i masáž hlavy + mazání přírodními olejíčky. Ale kolikrát nepomohlo nic a bylo třeba to přečkat. A při stiumulce mi taky bylo parkrát ouvej a volala jsem si na kliniku, jestli můžu nějaké léky. Taky jsem už nic nechtěla - při tom množství hormonu do těla rvát, ale nakonec jsem byla ráda, když se mi např. po ibalginu ulevilo a mohla jsem sbírat síly...

enka27
4. pro 2009

ellenko, hodně síly, drž se. Držím palečky.

bobbule09
4. pro 2009

Elllenko,určitě ti to výjde. Teď jsou tu samý pozitivní zprávičky,tak budeš mít určitě štěstí. Moooc ti to přeju 🙂
A hlavně klíííííííííííííííííííííííd! 😀

jeany
4. pro 2009

Elenko, takže už jen 4 dny a budeš znát výsledek. Uvidíš, bude to o.k. 😉

jeany
4. pro 2009

Luci, kde dnes jsi? Co děláš?

elllenka
4. pro 2009

výsledek ani ne, spíš mi příjde že budu znát jen část výsledku :(, pořád se musí na něco čekat :(
Pak zase čekat na UTZ, moc bych si přála, aby nám to vyšlo do vánoc.

jeany
4. pro 2009

Elenko, já vím, pak už se také jen čeká, ale to už je jiné čekání. Po testu jsem čekala na ultrazvuk, pak na 1 sreening, teď čekám jak půjdu na tripl testy a pak jdu na genetiku. Pak už budu chodit jen do poradny a čekat na ultrazvuk až uvidím zase to naše mimi. A pak už se čeká jen na to, až se to narodí. A teprve pak začínají ty starosti, ale krásné. 😀

elllenka
4. pro 2009

jeany: Právě, pořád se čeká a pořád máme obavu, jestli na další kontrole bude vše jak má být, je to nekonečných 9vět měsíců. Jak tu píšete, kolik kontrol a jaké vyšetření a třeba, že vyšetření plodové vody je rizikové,...... teď ještě nechytnout prasečí chřipku nebo se rozhodnout zprávně, jestli se nechat naočkovat nebo nikoliv. Připadá mi, nebo možná mám z toho co se dozvím obavu z toho všeho neznámého. Je to takový pocit, na jednu stranu se těším a na druhou se strašně bojím

betys
4. pro 2009

ellenka-určitě se k nám těhulím přidáš.
Dneska je hnusně.Zase mě od rána bolí hlava ale dneka vím z čeho to mám.Ráno ve 4.30 jsem vezla manžela na vlak.Jel do Prahy na vyšetření s varikokélou když v Brně to nevyšlo.Jsem z toho celkem nervózní,musí chudák takhle blbě cestovat.Ale nedá se nic dělat,rád by podstoupil operaci.Kolem 10 hod.dorazil do nemocnice tak čekám že se snad každpou chvíli ozve. ☹

enka27
4. pro 2009

jeany, polévka chutná náramně, na závěr jsem si do talíře přidala lžičku zakysané smetany a nemá to chybu!

jeany
4. pro 2009

Enko, tak to já tu polévku budu vařit až přijdu domů. Jsem ráda, že je dobrá, myslím, že mně bude chutnat. 🙂

Betys, to věřím, že jsi nervozní. Manža, když jel do Motola s těma zubama, já jsem byla pěkně vystresovaná, ulevilo se mi až po operaci a pak jsem měla obavy, když šel na každou kontrolu. Chodí na kontrolu teď tady u nás přímo k primáři a tak asi jednou za měsíc a naštěstí je to dobré. Držím pěsti, aby mu to tvému manželovi dobře dopadlo. 😉 Dnes jde jen na vyšetření a domluvit se co dál?

betys
4. pro 2009

jeany-já přesně nevím.Má nějaký výsledky z předešlých vyšetření,má ultrazvuk nahraný na CD tak třeba se na to mrknou nebo bude muset podstoupit všechno znovu.Fakt nevím.zatím se neozval,doufám že ho neodbudou jako v Brně a nebude zklamaný.Mohl by jít na operaci k soukromému Dr.,ale ten za ni chce 97 tisíc kč.Což je hrůza.Chtěl by tu operaci podstoupit mikrochirurgicky-jsou malé jizvy,málo se marodí a hlavně je malá pravděpodobnost návratu.U laparoskopie je to všechno horší.Právě že to mikrochirurgicky dělají jen v pár němocnicích.Ještě má v záloze Kroměříž.Snad mu vyjde ta Praha. 😉

jeany
4. pro 2009

Betys, určitě v Motole jsou odborníci. Bylo by dobré, kdyby mu to vyšlo tam. Manža tam byl velmi spokojený, i s lékaři i s personálem i s celkovou péčí. Tady u nás mu primář řekl, že nejlepší je jet přímo do Motola než někde do Brna.

betys
4. pro 2009

jeany-on už měl částečně domluvenou tu operaci v Bohunicíchmjenže ten Dr.co to dělá odešel někam jinam a tam mu to nechtějí povolit.Dr.co nastoupil místo něco to mikrochir.nedělá.
Pro manžela je to dost stresující.Varikokéla-aspoň jak jsem to já pochopila jsou nějaké křečové žilky ve varlatech které způsobují špatné prokrvení,přehřívání varlat.Což má vliv jak na spermio tak na funkci pohl.orgánů.Což jak uznáš je pro 29letýho chlapa pěkně na prd.Chtěl to stihnout před oplodněním ale to nevyšlo. 😖

elllenka
4. pro 2009

betys : Držím palce, aby byl manžel v pořádku. Musí to pro něj být strašný, tak mladý a takové blbé potíže :(

mrkvicka28
4. pro 2009

Enko27 já mám na tu hlavu napsaný coxtral přímo od Dr. Fragaly, ale moc ho brát nechcu je to fakt paták a neměl by se užívat dýl jak 14 dní tak se snažím s ním šetřit, bohužel běžné léky jako je paralen a ibalgin ty jsou moc slabé a navíc ibalgin když ho užívaš dlouho ničí žaludek ,ale dneska si ten coxtral asi fakt vezmu. V hlavě mí piští a bolí mě i oči no prostě hnus.

jeany
4. pro 2009

Betys, věřím, že jo pro něho těžké, to by asi bylo pro každého chlapa. Musíš mu být teď oporou, že. 😉 Určitě potřebuje psychicky podpořit. Hlavně, že vám to už vyšlo. A možná, že po operaci by se vám pak druhé dítko mohlo povést přirozeně, ne?

betys
4. pro 2009

To nezáleží na chlapovi.Budem čekat jestli se nějak změní ty moje protilátky proti spermatu.Dr.na alergologii mi nedokázal říct jestli ta zvýšená hladina už vydrží navždycky nebo se to změní.To se bude muset testovat.
Šla bych si nejraději lehnout,ale stejně na něj musím pořád myslet.Nechci mu volat tak pořád čekám.A jestli už sedí ve vlaku a jen se vyprdl na to mi napsat tak mu doma zakroutím krkem.Má nakázáno se pravidelně hlásit.Než přijede z Prahy do Brna,pak domů tak bude večer.Ach jo. ☹

jarkabilik
4. pro 2009

ahojky všem
ink ale já už jsem doma měsíc a něco myslela jsem že zaměstnavatel chodí právě prvních 14dní, navíc jsem ještě neviděla zaplacený zbytek října a dnes jsem byla podepsat papír který až ted budou posílat na OSSZ takže už se smiřuji stím že vánoce budou stát za starou bačkoru když nedostanu tento měsíc peníze ☹

jarkabilik
4. pro 2009

jeany mě spíše udivilo že když mi dali vycházky vlastně až po měsíci a 3dnech marodění kdy už neschopenku platí soc. že se to nikde hlásit nemusí i když chápu že když je to asi prac.uraz více je to zajímá

jarkabilik
4. pro 2009

Tak co kvasnicová polévka jak chutnala?
😉

betys
4. pro 2009

jeany-tak manžel přijel z Prahy zklamaný.Podle paní Dr.sice varikokélu má,ale ta není důvodem sex.potíží.A pokud ho to vyloženě nebolí a není neplodný tak není důvod k operaci.Řekl jim že má špatné spermio,že jsme byly na ICSI.A paní Dr.řekla že když se zadařilo tak je všechno v pohodě.Ostatní Dr.které navštívil dřív tak mu říkali něco jinýho.Pak mu dali termín3.2.2010-to se budou radit s přednostou jestli operovat nebo ne.Ale spíš máme na 95% počítat že operace nebude. 😠
Takže cesta do Prahy,celý den v pr.. a j ničemu.Jsem smutná i za něj ☹

jeany
4. pro 2009

Holky tak jdu na vás ještě kouknout.
Jary, polévka vynikající. Já jsem si moc pochutnala, manžel taky říkal, že ji můžu dělat i do budoucna 😀 , jen dcerka se tvářila divně 😒 . Přišla i mamka, tak jsem jí to dala zkusti a také jí chutnala. Kapání jsme nakonec dělala přes cedník, který mám na halušky. Takže moc díky za recept, je to výborné. 😝 A ještě jsme uvařila i bramborový guláš a ten jim taky naštěstí chutnal. Takže už mám navařeno i na zítra. Jo a ještě jsem si udělala těsto ze dvou dávek na perníčky a zítra je budu péct. A u toho všeho jsem dnes ještě měla samé návštěvy, jeden kolega, pak mamka pak přijela manžova maminka. Takže jsem ráda, že už jdu zalehnout do postele. 😔

Betys, tak to se ti nedivím, že jsi z toho smutná. Je to divné, že jeden doktor mluví tak a druhý jinak. Myslela jsem si, že v Motole vám fakt pomůžou. Asi se jim do toho nechce, vypadá to tak. A jak jsi psla, tak ten doktor, kterému by se to muselo zaplatit, tak ten je zase strašně drahý. Je to dilema, co. Zkuste ještě tu nemocnici v kroměříži. Zkuste co se dá. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru