CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
13. pro 2009

Taky všem Luckám přeji hezký sváteček 😀
Jeany-hlavně se pořádně vylež.Naštěstí už máš dost tt takže by mělo mimčo něco vydržet.Já jsem dneska špatně spala.Nějaký dobrát v noci střílel rachejtle a musela jsem vzít psy domů.Opravdu se hodně báli.Než jsem je uklidnila,zalehla tak mě vyhnal hlad.To bylo v 1 v noci.Fakt paráda.A ráno od 6 už jsem zase nespala.Nevím co to je.Jinak chrním jak šípková Růženka.Snad je to jen nějaká vyjímka. ☹

elllenka
13. pro 2009

Luci: přeji vše nejlepší, hlavně zdraví, štěstí lásku k tvému svátku.

ENKA27: Už jsen 2dny a budeš testovat, moc ti přeji, aby jsi měla 2čárky. Držím všechny palce.

lucifirek
13. pro 2009

Ahoj Jani,tak to mě mrzí,že se ti to nakonec nevyhnulo. Já Bioparox používám už od lonského roku,mám ho doma,ale tentokrát mi moc nezabíral. Dobrá na odkašlávání je Vincentka,dáse inhalovat,ale stačí ji pít,já ji piju po malých doušcích a fakt mi to pomohlo. Tvoje mimi bude určitě v pořádku,jsi už za tím nejhorším. 😉
Mě už je dneska docela dobře,takže možná zítra ten dr.ani nebude potřeba,tak uvidím.

lucifirek
13. pro 2009

Lukza,nevím,teda jak jsi ty křestním 😀 . Ale moc děkuji za přání. Také se těším,až budeme vědět,že je všechno v pořádku. Tobě taky přeju,at těch posledních pár týdnů prožijete v klidu a rychle ti to uteče a budeš mít brzo v náručí vytoužené miminko,štastné a zdravé. 😉 😵
Enka také držím pěstičky na ty //

mrkvicka28
13. pro 2009

holky právě jsem se vrátila z unicy tak punkce bude ve středu 16.12. zatám pry je to dobrý folikulu 18 (velikost 20-13mm) a děložní sliznice 10mm.
Jo ten pregnyl se taky pícha do břichá, nějak jsem to v navalu informaci nepostřehla.?
Enko držím moc pěstičky na testik
Lucinko všechno nej k svátku a doufám že už je ti trošku líp.

jimmy1
13. pro 2009

Ahojte holky 🙂

Lucce taky přejuj vše nej k svátku 😵 Hlavně pohodové a bezproblémové těhulkování 😵

Mrkvicka, pregnyl před punkcí se píchá do bříška. Folíky zatím vypadají dobřem, sliznice taky 😉 tak jen tak dál...

Enko, držím pěsti na test 😉

Jeany, tak ty jsi taky marodná ☹ ale když je rýmečka, tak není chřipka, tak to je pozitivní 😉

Můj manžel tady zrovna žehlí seč může, už máme vyžehlenou pořádnou hromadu 😉 takže budeme třídit a skládat podle velikostí a ty větší věcičky uložíme na později a malé necháme po ruce 😉

lucifirek
13. pro 2009

mrkvička tak to jsou super zprávičky,to máš dost foliků.Budu držet pěstičky. A pregnyl do pupíku.
Jimmy vy jste teda šikulové. 😉

betys
13. pro 2009

My jsme teď měli zkoušku na adventní zpívání.Budem zpávat poslední adv.neděli koledy u kostela u rozsvíceného stromu.Naše starostka nakoupila létající tajná přání.Mrkněte na www.letajiciprani.cz/fotogalerie/.Po zpívání je budeme hromadně vypouštět.Už se moc těším určitě to bude krása 😉 .Snad nám vyjde počasí a nebudu marod ☹

mrkvicka28
13. pro 2009

betys tak to máte super starostku že o vás tak pečuje.
Jimmy máš moc šikovného mažela žew oddaně žehlí.

enka27
14. pro 2009

Dobré ránko, holky. Díky z podporu, ale u mě je to už jasné. V pátek špinění + negativní test a to se nezměnilo. Navíc bolesti jako před menstr. Dnes test taky negativní, zítra změnu nečekám, takže ve st jedu na krev. Dnes už se probouzím o něco vyrovnanější...víkend byl hodně bolavý.
elllenko: co mě teď čeká? Ve st na krev a pak?

mrkvicka28
14. pro 2009

enko to mě moc mrzí ale třeba ještě malinkatá naděje je uvidíš z krve

pampeliska36
14. pro 2009

ahojte holky,

jsem tu uplne nova... minuly tyden jsme byli s manzelem na CAR a zjistili, ze manzel ma linejsi a ne tolik rodici se spermie... ted si az do poloviny ledna picha pregnyl, ale pan doktor rikal, ze sance na poceti prirozenou cestou je takrka nemozna... takze mam uplne zavalenou hlavu informacema o umelem oplodneni... odbery vajecniku, transformace zpatky do delohy atd. atd. atd.

chtela jsem se zeptat na nejake vase zkusenosti nebo rady... byla to rana z cisteho nebe 🤐
kazdopadne pan doktor rikal, ze v pripade, ze partner ma tak spatny spermiogram, nema cenu delat nejake vysetreni u me... podival se ultrazvuk jak vypadaji moje vajecniky, deloha a cele to zanalyzoval, ze vse vypada OK. dokonce mi potvrdil, ze u me doslo k ovulaci (coz si dle mereni teplot taky myslim).

holky diky moc za jakoukoliv radu... porad na to myslim.
kazdopadne zde budu u vas v diskusi casteji 🙂

betys
14. pro 2009

Pampeliska-Vítáme Tě.U koho jste byly?Určitě Vám doporučili ICSI že?To já mám taky za sebou.Naštěstí úspešně hned na první pokus.Můj manžel má spermio na hranici,ale chyba je spíš u mě.Mám protilátky protispermatu,takže bylo třeba zavést spermii přímo do vajíčka.Jak dlouho se snažíte?Už máte nějaký termín nebo po Pragnylu ještě bude nějaké vyšetření?
Je to víc otázek než rad?Ale to si zvykneš,my jsme tady zvědavý 😀

jeany
14. pro 2009

Tak jsem chtěla jít dnes do práce, ale nějak to nešlo, tak jsem se domluvila, že dnes budu dělat jen z domu. Ale snad zítra to už zvládnu, ještě mám jít ve středu a pak už mám mít dovču. Když ležím, tak se mi zdá, že je mi líp, ale jak vstanu, tak nic moc. Mám hlavně rýmu a z toho mě bolí hlava a jinak trošku kašlu, ale spíš strácím hlas. No snad je to jen to nachlazení. Včera jsem si večer dala paralen a pak mi bylo líp. Dávám si maximálně 2, ale mamka říkal, že paralen by se mohl i víckrát, ale nevím.. Jinak mám jen ten Bioparox a jinak piju hodně čaju s medem a pořád ležím.
J8 se tak strašně těším, až mi bude zase dobře a nebude mě bolet hlava. To si toho budu zase víc cenit.
Holky, vy se držte, ať nic nechytnete. 😉

elllenka
14. pro 2009

enka27: ještě počkej, možná je to špinění a bolest z toho jak se embrijka zavrtávají, ještě je dost brzo. Třeba to ještě bude dobré.
Ve středu, vem si všechny léky podle rozpisu, ráno v 7,15 bys měla být na Unice, aby odebrali krev. Já jsem přijela už v sedum (jede tak autobus) a hned mě vzali, sotva jsem si sundala bundu už mě sestřička volala. Ještě měli zavřeno, otevírají až o půl osmé, tak je tam klid. No a potom jsem si měla přijít pro výsledky o půl jedenácté. Teda sestřička se mě zeptala jestli si na ně počkám, tak jsem čekala v Unice, venku pršelo tak se mi nechtělo nikde courat. Výsledky krve dorazili v deset a p.Frgala mě vzal hned v deset. Pak jsme asi půlhodiny mluvili o tom co bylo, jak to probýhalo a co bude dál. Říkají tomu audit.
Já měla vysadit skoro všechny léky, dál užívám jen lék na štítnou žlázu a kyselinu listovou a pak ještě na vyvolání MS si budu počítat dny a budu brát dipherline. No a čekám na únor, v únorové MS 2-3 den se mám objednat na ultrazvuk, kde se mrknou na sliznici a poté naplánují KET.

elllenka
14. pro 2009

jeany : Hlavně odpočívej, nepřepínej se.

elllenka
14. pro 2009

pampeliska36 : Ahoj, přesně tak jak ty jsem se cítila po první návštěvě, hlavu plnou informacíí a zmatku. Jenže co nám jiného zbývá. Holky ti povykládají, já teď nejsem schopná někoho podržet, promiň.

mrkvicka28
14. pro 2009

Ahoj pampeliško tak tě vítám v boji. Záleží na co se chceš zeptat. Termín začátku stimulace asi ještě nemáte?
Pokud má mnža špatne spermio tak vám určitě doporučili ICSI . K tomu vyšetření u tebe je jasný pokud probíha ovu a sliznice roste tak to jim stačí. Pak si akorát udělají ještě krevní testy. Jinak se klidně ptej když budu vědět napíšu . Jsem ted na neschopence před punkci takže mám docela dost času .

betys
14. pro 2009

jeany-v knížce o těhotenství píšou že Paralen se může.Max. 6 tablet denně,ne dlouhodobě.

lukza
14. pro 2009

Ahojky holky
Enka to mě moc mrzý posílám ti hodně sil i ,když vím že je to těžké mě vždy nepodařený pokus uplně srazil na kolena že po těch 3 co jsem zažila už manža říkal že jestli to tak pujde dál že už mě na žádný nepustí samozřejmně v unice jsem nedávala nic znát abych mohla co nejdřív na další.drž se kočko.
Pampeliško vátám tě tu a přeji hodně štěstíčka do boje.
Lucifirku jak se cítíš ty?
Jeany tak pěkně lež až jsi brzo fit.
Stejnak betys a Jeany to tak utíká jak koukám na ty vaše týdny 🙂
jinak ostatní bojovnice moc zdravím a přeji aby našly na testu to co chtějí.
Všem těhulkám at se daří a pěkně opatrujte drobečky.

jeany
14. pro 2009

Jdu kolem pc, tak jdu na vás mrknout. Měla sjem tu mamku a prý mi donese oběd, stejně bych si asi nic nenachystala. Jím jen jogurty a ovoce, sice v sobotu jsem vařila čočku, ale včera sjem se už nezmohla ani na vaření. Chtěla jsem dělat ryby a kaši a nakonec jsme jedli zbytek čočky.
Betys, díky za info. Mně teď tak bolela hlava a tak jsem volala svojí gyn., že beru Bioparox a na teplotu Paralen, ale, že nevím zda si ho můžu vzít i teď, když nemám horečku, ale bolí mě pěkně hlava. Řekla mi, že jo, ale hlavně ležet a hodně tekutin. Snad to bude brzo dobré. Mám strach o mimi, ale říkám si a věřím, že to se mnou přežije ve zdraví. Pozítří už začínám 18 tt a příští pondělí mám jít na Vevří na utz a genetiku. Strašně moc se těším až toho mého drobečka uvidím, už je to moc dlouho, co jsme ho neviděla. Betys, asi ti to taky tak připadá, že.
Jdu zase zalehnout. za chvilku by mi měl ten paralen zabrat.

jeany
14. pro 2009

Betys, jo a ten paralen dnes beru 3 den a na letáku je napsáno, že by se to nemělo brát déle než týden. Tak doufám, že se to každým dnem, co každou hodinkou zlepší. 😀

betys
14. pro 2009

Holky prosím Vás schválila ta naše vláda to snížení mateřské a nemocenské?Hledám to na netu a nějak se v tom nevyznám.V nějakém článku jsem našla že to prošlo ale že to po novém roce budou znovu projednávat a že by se to mohlo vrátit na původní hdnotu.Fakt z toho nejsem moudrá 😠

elllenka
14. pro 2009

betys: Zatím to ještě zůstává, ale teď cosi schálili a rozcupovali Janotův balíček, ale nikde jsem nedokázala vyčíst a zjistit co vlastně schválili 😒 tak se asi uvidí v lednu.

elllenka
14. pro 2009

Zatím jsem na tom dobře v práci se dával finanční bonus tak jsem nemocenskou nepocítila, dostala jsem to co každý měsíc, tak jsem ráda, že mi marodění dorovnali 😉 , ale tento měsíc bude horší, zítra už jdu do práce ☹

elllenka
14. pro 2009

Holky držte se, a moc držím palce, aby jste se všechny brzo uzdravily a aby miminka byla v pořádku a těm co stimulují přeji, aby to dobře dopadlo.

enka27
14. pro 2009

Ahoj holky, právě jsem doběhla z práce a jdu v ní pokračovat z domova. Vyhovuje mi, když mám plno úkolů a zaměstnávám si hlavu jinýma věcma..úplně stačí, co bolí na srdíčku, děkuji všem za podporu!

ellenko, děkuji, aspoň vím, co mě na klinice čeká a můžu se na to psychicky připravit. Třeba budeme mít i podobný termín s KET 🙂. I když já mám lenošnou menstr., chodí si i po 35, 38 dnech..
lukza: máš kráááásné album 🙂 Děkuji ti za podporu a doufám, že tě budu i s dalšíma snažilkama brzy následovat..

Pořádně se nám ochladilo, tak doufám, že bude po bacilech a nebudete se muset trápit s virozami! Hodně zdravíčka.

pampeliska36
14. pro 2009

ahojte holky 🙂

byli jsme u pana doktora frgaly a na prvni schuzce mi vzali hnedka krev a i partnerovi a partnerovi vzali nejak i vic na geneticke testy nebo co... to bude vyhodnoceni tak cca za mesic (ani presne nevim, proc to je?).
jinak manzelovi budu pichat pregnyl do poloviny mesice ledna a pak se mame zase na unice prihlasit, ze ke konci ledna nam znovu vyhodnoti spermiogram a uvidi se.
ano ano ano... pan doktor nam doporucil i ICSI... jak pisete, ale zatim se v tom VUBEC nevyznam 😖
snazime se asi neco malo pres rok... ja tedka i cvicim s fyzioterapeutkou podle mojzisove 🙂
ale mimi porad neprichazelo a tak jsme se rozhodli to resit v CAR.
mam z toho hlavu jak nafukovaci balooooooooon.

a jak jste na tom vy? na pokolikate se vam podarilo mimi? taky jste podstoupili vsechno to, co nam tam rikali, ze musime podstoupit?
diky a jsem rada, ze si muzu o tom s nekym popovidat
😉

enka27
14. pro 2009

Ahoj pamelïško, asi nejsem z těch nejzorientovanějších, ale můžu se podělit alespoň o to, co vím.
Já jsem nejdříve studovala ta lejstra, co jsem při první konzultaci na unice dostali. Měli jsem už výsledky spermiogramu - žádná sláva, u mě neprokázaná pravidelná ovulace - vyhlídky na přirozené otěhotnění 10%. Taky nám hned doporučili ICSI - tzn. že najdou nejšikovnější spermii a tu rovnou vpraví do vajíčka. Tato metoda se volí, když to se spermiema vypadá bídně.
Tak jsme do toho šli.Velmi stručně můj průběh: nejdříve menstr. - 2. den na krev, antikoncepce na měsíc, ultr. vaječníků, kontrola průchodnosti vejcovodů, stimulace - ultrazvuky vaječníků - sleduje se, jak rostou folikuly ( tam dozrávají vajíčka).
Pak punkce - pod narzkozou odeberou vajíčka a oplodní. Pak se čeká, kolik vajíček se oplodní a jak se vyvíjejí a ta nejlepší se vrací zpět do dělohy a když je jich šikovných více - mohou se ta zbylá nechat zamrazit. Pak se čeká na test. A dál už to neznám, jelikož jsem uvízla na testu negativním..

pampeliska36
14. pro 2009

ahoj enko27,
tak nejak mi to vsechno popisovali take... jen jsem se te chtela zeptat... to je v horizontu 2 mesicu to, co jsi prodelala?
a ty jsi na tom byla poprve?
... teda jestli ti nevadi, ze se takto ptam? 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru