CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natalka28
8. únor 2010

Tak to jsem nevěděla, že když umýváš okna, tak se mimču může omotat pupeční šňůra kolem krku 😲
Mrkvička28 - když čekáš dvojčátka tak tě tvoje dr.automaticky nechala na neschopnce nebo jste se nějak domlouvaly? A od 28 týdne s nohama nahoře taky kvůli dvojčátkům nebo máš nějaké problémy?

jeany
8. únor 2010

Hanuli díky za info. Už jsem zase chytřejší. jak to bylo tenkrát u dcerky si už nepamatuji a taky se narodila dřív. Doktroku už mám vybranou, chci stejnou co má dcerka, takže tam pak jen zavolám.

Betys, tak ať manželovi operace dobře dopadne. Já měla taky velký strach, když byl manža na operaci s těma zubama. Dovedu si to živě představit. Vím jak se mi ulevilo, až měl po operaci a volal mi, sice mu nebylo moc rozumět, ale byla jsem velmi šťastná, že to má za sebou a je v pořádku. Ono člověk nikdy neví, co se může stát. 😉

jeany
8. únor 2010

Luci, nechci strašit, ale to jsem slyšela nejen od mamky. Já si na to dávám pozor. Nemáš nějakou kámošku nebo někoho kdy by to jednou umyl za tebe? Já bych přinejhorším řekla i manžovi, i kdyby to nemělo být dobře udělané, stačilo by, aby to bylo umyté od prachu. Já ani nevím kdo bude u nás věšet záclony, to dcerka prý neumí, takže buď to zbyde na manžu nebo řeknu sestře nebo mamce.

lucifirek
8. únor 2010

Jani uvidíme,ještě času dost. Ono se to nějak vymyslí.

lucifirek
8. únor 2010

Jinak mě je teda už pár dni blivno,taková ta pachut v ústech a nic moc od žaludku. Snad to brzo zase ustoupí. už se taky těším,kdy budou ty pohyby cítit.

mrkvicka28
8. únor 2010

Natalko můj dr je takovej poctivec ten by mě do práce nepustil pořád mi říká,že musím být opatrná a jen odpočívat. A od 28t ležet protože dvojčátkum nejvíce hrozí mezi 28-35tt předčasný porod a když by ses namáhala tak si ten porod můžeš vyvolat. KDYž se narodí po 36tt tak jsou jako by donošená. Problémy zatím,díky bohu,žádne nemám.

mrkvicka28
8. únor 2010

luci pohyby bys u prvního dítěte mohla cítit okolo 20tt což už máš za chvilku.Taky jsem a to zvědavá já už mám druhé tě a dvojčátka takže bych je mohla cítit okolo 18tt jsem zvědavá jaké to bude když jsou tam broui dva.

lucifirek
8. únor 2010

No Mrkvička ,to budeš cítit pohybů až až. 😉 A ono to uteče jak voda. Když nebude kopat jeden,tak bude druhý

mrkvicka28
8. únor 2010

to jo už se těším když jsem čekalá malého tak ten si vždycky zašprajcl nožku pod žebra do dneska když si na to vzpomenu tak ji tám cítím a teď už má 4 roky fakt to letí,ale stejně se těším ještě pár dní a budeme mít první trimestr za sebou říká se že ten druhý je nejlepší, člověk nabere trochu energie a ještě ho netlačí bříško.

lucifirek
8. únor 2010

Mrkvička to ti můžu celkem potvrdit a sama to určitě máš potvrzené z prvního těhu. Je to ted fakt takový příjemný,člověku není zase tak blbě.Bříško obrovské ještě není. A může dělat celkem všechno bez problémů.Snad se mi podaří všechno zařídit tak nějak do konce toho druhého trimestru a v tom posledním už si nechám na zařizování jenom drobnosti.

jeany
8. únor 2010

Tak jsem holky dožehlila. Žehlila jsem ty malé věcičky asi 3 hodinky, žehlí se to horší než velké věci a dělala jsem to pořádně, aby to bylo pěkné. Hodím do albíčka foto a hodím tam i jak jsem to naskládala do skříně. Dnes jsem oprala zase 2 pračky maličkých věciček a ještě chci oprát plenky a ostatní jako peřinky a povleční a mantinel apod., to už nechám až na později. Ještě si vypíšu seznam co mi chybí, co mi sestra nedala a uvidím co ještě bude potřeb nakoupit. Ale to budou jen drobnosti.

Mrkvičko, ty budeš cítit pohyby dvojnásob. Když mě malý nekope tak už si říkám co je a jsem ráda, že ho za chvíli zase cítím.

Luci, ty už budeš mít pohyby za chvilku. Sice ze začátku jsem je cítila jen málo a občas, zato teď je to denně mockrát a sem tam i pořádně. 😀

luccatko
9. únor 2010

dobré ráááno všem.....jeany ty ses teda včera činila 😀 mě se včera nechtělo nic dělat..aspoň to nádobí jsem umyla 😀 tak zítra na krev a pak ten utz..ach jo

luccatko
9. únor 2010

Natalka:a jak ty se máš?viděla jsem,že sis vyfotila i bříško,to já bych tak mohla fotit jen ten svůj špek a byla bych jak v 5měsíci 😉 😀

lucifirek
9. únor 2010

Krásné ránko všem.
Jani ty jsi teda šikulka. To je žehlení vid,takové minivěcičky asi se to fak dělá špatně. My se budeme muset domluvit o víkendu se švagrem,jestli nám udělá tu komodu s přebalovacím pulte,bude mu to chvíli trvat. Zatím ty oblečky mám všechny v igelitká a nemá cenu to přepírat,když to nemám kam dát. Taky už se zbavím těch igelitek s přebraným oblečením. Na domě se objevil papír,že 11.2. budou vybírat tyto věci na charitu,tak to tam dám,lepší než to hodit do popelnice,dám tam jen to lepší ne moc obnošené.
Já včera uklidila celý byt,vyprala prádlo,upeklatvaroh.dort.Dneska musím vymyslet něco na obídek a chci čistit troubu a začít s uklízením kuchyně.
Luccatko to to rychle uteklo,bude krev a pak to taky do utz rychle uteče,uvidíš. A určitě bříško vyfot.Ted bude růst a špek se tomu neříká 😀 Já tam mám taky zásobičku sádlíčka,ale vůbec to neřeší. Zatím vám pořád nemůžu hodit fotečku do albíčka,jak mi povyrostlo bříško.

natalka28
9. únor 2010

Dobré ránko, tak já mám dneska oficiální den testování a čárka druhá / je pěkná, tak mám radost - dala jsem to do albíčka. Už jsem si i volala na Unicu, tak jsem objednaná na 24.2. ( škoda, manža má 23.2.narozeniny ) na UTZ. Zítra jdu ke svému dr.pro léky, tak se těším, až se mu pochlubím🙂
Luccatko - vyfotila jsem se, aby jsem pak věděla, jak jsem vypadala na začátku. Vždyť tam mám taky špek jak blázen! No jo no, taky jsem během stimulky přibrala 8kg☹ Ale pro mrňousky VŠECHNO!!!! 😉 A jak Ti je? Už sis volala na Unicu nebo tam zítra rovnou zajedete?
Lucifirek - dám Ti to IP návod na zmenšování foteček, ju?
Weny - kdy ty jdeš na UTZ?
Ratatooy - tak kdy budeš testovat? Já testovala už 9.den po ET! Já jsem to prostě nevydrřela... 🙂
Jimmy, Lukza - co klucííííí?

bobbule09
9. únor 2010

Ahojky všem.
Včera jsem byla u Jeany a má kráááásné bříško. Musela jsem si ho pohladit 🙂

luccatko
9. únor 2010

Natalka já už jsem tam volala a máme dojet v 7:15,to abych stávala tak o pěti 😠 jinak vše v pohodě..jako by nic 😀 jen už mě to doma nebaví....můj je teď až do večera v práci i celý víkend,takže sama samotinká furt.ty vycházky odpoledne jsou máááááálo.

weny
9. únor 2010

ahoj, já jdu na ultrazvuk 22.2. - takové pěkné datum, tak doufám, že to bude ok. Holky, vi jste tak akční, tolik toho stiháte. Já jen takové ty důležité věci, hlavně uvařit. u nás nemá ani cenu uklízet, protože máme rozbombardovanou kuchyň - bude nová, takže nějakej prach a okna mě vážně netrápí. Ale s těma oknama bych si to rozmyslela luci, důležitý je miminko a ne čistý okna.

lucifirek
9. únor 2010

Natalko děkuji
Bobul tak jsme rádi,že Jeany pupíček roste.
Holky nebojte utz bude v pořádku.
Teda vy mě strašíte.

jeany
9. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Zdravím z práce, jsem tu od 8 hodin, ale pojedu dnes brzo domů, pojedu kolem jedné a jdu do města. Já se fakt nenudím, mám pořád něco. Budu ráda až budu zase doma.

Natalko, je dobré se na začátku vyfotit, aby jsi věděla jaké jsi měla bříško ze začátku. Pak už bude neustále růst.

jeany
9. únor 2010

Natalko, já při 2 stimulkách přibrala pokaždé 2 kg, takže celkem 4 kg a toho jsem se už nezbavila. Ty hormony prostě dávají zabrat.

Luci, s těma oknama tě nechceme strašit, ale je tam riziko tím, že dáváš ruce nahoru. To se traduje, že se nemají umývat okna a věšet záclony. Ty jsi to nikdy neslyšela? Raději to fakt někomu svěř. Ty jsi šikovná, že jsi to včera tak všechno zvládla a tvarohový dort bych si dala hned. Kdybys byla blíž, přišla bych ti s ním pomoct ho jíst. 😀

Jak píše Bobule, bříško se mi už pěkně kulatí. 😀

hanulinecka
9. únor 2010

Ahojky

o oknech jsem to taky slyšela,ale pak jsem četla spouuustu názoru¨,že je to kravina 😝 tak si pak vyber já v těhu dělala všechno od oken až po malování a vím,že holky co nemužou porodit dělají generální uklidy umývají okna vytírají nikdy jsem neslyšela připad,že by se to či ono stalo z umývání oken 😉

jinak jsme po obědě a pujdeme si schrupnout....

ale z těch zad a kyčli se zblázním holky vás nebolí???já ted četla jak žena otěhotní hormony prosakuji do panve děloha tlači na páteř a kyčle a proto to bolí ted mám strach,že to nepřestane počkám do utz já jedu 19.unora ,a třeba mě i na unice poradí.....

lucifirek
9. únor 2010

Hanuli to mě mrzí,že tě tak všechno bolí. Já to musím zaklepat,mě zatím pořád nic neboli.
A s tím uklidem jsem to samozřejmě slyšela,ale zase v časopisech jako je maminka psali,že je to pověra a že se to může,tak nevím,co si vybrat.

mrkvicka28
9. únor 2010

Hanulijnečko mě pořád bolí kříže te´d už je to trohu lepší,ale jakmile stojím nebo třeba věším prádlo tak mě bolí kříže hrozně, je to i tím že se rozvolňují kosti v pánvi aby tam bylo dost místa.
Luci ono o těch oknech se to říká ,ale platí to hlavně u mamin tak v 7 měsící kdy už tam mimi nemá tolik místa,teď se tam steně točí podle libosti ať máš ruce dole nebo nahoře myslím, že mimi je to jedno.

jimmy1
9. únor 2010

Ahoj holky,
všechny moooooc zdravím, ale totálně nestíhám 😖 od včerejšího večera jsem s Martínkem doma sama, táta nám už musel jet zase do práce...
Kdyby mě babička nezásobovala jídlem, tak asi scípnu hlady 😝

Martínek by pořád papal a choval se a já nemám pořádně kdy mu odstříkat mlíčko, už jsme pro zichr koupili krabici nutrilonu a kojeneckou vodu, kdyby bylo nejhůř, ale snad to ještě zůstane dloooouho zabalený.

Konečně mi splasknuly nohy na téměř původní velikost 😵 během 2 nocí, kdy jsem se totálně několikrát propotila byly dole další 4 kila 😀

Včera jsem byla u svého obvodního doktora kvůli tomu mýmu zlobivýmu tlaku a zůstává mi dopegyt 3x denně 1 tbl. taky jsme tu měli na návštěvě dětskou sestru a máme příští úterý přijít do poradny.

Jeany, ty ses ptala na dětskou dr., tak nám v porodnici nakázali se jí nahlásit do 2 dnů po propuštění z porodky. Už v porodce chtěli na ni kontakt, protože jí budou dávat vědět výsledky odběrů krve z patičky.

Betys, asi tě nepotěším, ale těšila jsem se, že mi po porodu přestanou konečně brnět ruce a zatím teda prdlačky 😠

V 30tt je možné jít zase na velký UTZ na Veveří, ale buď si to zaplatit sama nebo mít žádanku od gyndr. ten můj mě neposlal, málo jsem otravovala 😝 zato pak jsem si to na Obi vybrala několikrát. Dělá se váhový odhad, hodnotí se zralost placenty, průtoky pupečníkem, poloha plodu, množství plodové vody. Doporučuju otravovat a nedat se odbýt 😎

Omlouvám se za případné překlepy, mám jen jednu ruku, druhá drží odsávačku 😉
Zatím ahoooooooooooj a mějte se všechny těhulky, maminky i netěhulky krásně 😵 😵 😵

lucifirek
9. únor 2010

Ahojky Jimmy,teda ty máš frčák,ale určitě se to zlepší a kdyby to už jinak nešlo,tak umělá výživa to jistí.Pokud máš ale dost mlíčka,tak je to dobře. Akorát je to pracnější,že to musíš odstříkávat.
jsi mě pobavila,tím že scipneš hlady. 😀 😀 😀 Musíš myslet i na sebe a papkat,abys měla mlíčko a měla se taky dobře. To se to radí vid. 😀 😀 😀
Mrkvička fakt nevím,ale myslím,že když z jara umeju okna,tak se snad nic nestane.

Přidala jsem vám fotečku bříška a mimča z minulého týdne.Díky natalce se mi podařilo zmenšit fotky. Tak moc děkuji.

lucifirek
9. únor 2010

A až ted,když vidím ty dvě fotky vedle sebe,tak mi pupkajz pěkně vyrostl. Přitom mi to ani nepřijde. Pořád se vejdu do svých kalhot.

lukza
9. únor 2010

Ahojky holky jdu vás aspon pozdravit jaksi nemám časek vás pořádně pročíst ,ale už s Lukášken chytáme nějaký ten režim sice někdy překvapí že nechce spinkat a furt jen koukám ale někdy pěkně spinkám ty 3-4hodky pak se napapá a spinká dál.zlobí nás prdíky tak musíme rourkovat ale hlavně že mu to pomáhá.
Jimmy já mám doma taky koupený příkrm kdyby náhodu,ale taky doufám že zustane ještě dlouho zabalený.někdy mu moje mlíčko vystačí na ty 3hodky a někdy se nemuže dopapat.
Všem těhulkám přejji at je vše i nadále OK a pěkně se kulatíte pozdravujte drobečky v bříšku.
Všem snažilkám at vše dobře dopadne a hlavně hlavu zhruzu jednou to přece vyjít musí někomu se zadaří hned a někdo si to musí vyžrat pořádně.držíme s Lukáškem všem pěstičky

lukza
9. únor 2010

Jimmy já si až tedka všimla že ty naše ratolesti přišly na svět nakonec ve stejný den 🙂)))

lucifirek
9. únor 2010

Ahojky Lukza,to je dobře,že takhle hezky zvládáte.
🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru