CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mrkvicka28
24. únor 2010

luci na ten serial o umělem oplodnění jsem fakt zvědavá. Nakolik se jim to bude shodovat nebo lišit s realitou, všichi jsme si zažili taik se asi pobavíme.
Mateřská by v senátu projít prý v pohodě. tak snad to klapane a my už budem brát to co loni to bay bylo super.
Hani ne prenatalu se tě budou ptát v kolikátem jsi týdnu a podle toho objednají,ale každopádně už si tam zavolej.
Venku je fakt krásně sluníčko svítí teploucko skoro. Asi půjdu nechvilku na procházku s pejskama i když mám odpočívat,ale snad krátka procházka na sluníčku mi neublíží. 🙂

lucifirek
24. únor 2010

Tak jsem přemýšlela,že možná půjdu na prochajdu. Ale čekám na švagra,měl si přijet půjčit kvádro. Možná zajdu do Alberta a zkusím koupit něco zdravého. Vločky a něco na těstovinový salátek,zkusila bych ochutnat nějaké klíčky,jaké budou. Ted vařím převážně klasickou kuchyni. V létě zase trošku odlehčenou.

mrkvicka28
24. únor 2010

Luci tak to vaříš podbně jak my už se těším na léto na dobroučké salátky .
Natálka se ještě neozvala jak dopalda ne UTZ jsem moc zvědavá.

lucifirek
24. únor 2010

mrkvička to já taky,na hlávkový a pod. Ted ta zelenina stejně stojí za prdlačku.
Taky jse

natalka28
24. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem tu. Díky za držení pěstiček. Mám 2 zprávy - špatnou a drobrou, tak nejdřív tu dobrou - máme jednoho mimíska s tlukoucím srdčíkem. Teď ta špatná - je vedle něj hematom☹ Holky, nemáte s tím někdo zkušenost, nemohla by jste mi některá poradit??? Děkuji moooc

lucifirek
24. únor 2010

jsem zvědavá,jak dopadnou holky na utz.

lucifirek
24. únor 2010

natalka a co ti řekli o tom hematomu. Měla to kámoška s dvojčátkama,brala myslím nějaké léky a musela být doma v kliku a nenamáhat se.

nali23
24. únor 2010

natálko 28-v pondělí mi taky můj dr. našel hematom,řekl že si ho nemám všímat,našel 2 mimi,jedno srdíčko a jedno zatím bez.Na kontrolní utz jdu v pondělí/za týden/,řekl že by e měl vstřebat.Chodím normálně do práce a nic víc mi k tomu neřekl.Jsem z toho na nervy a pořád se hlídám a zatím to vypadá v pohodě.Taky mi vzal ještě krev na ho¨dnotu hcg. ☹

nali23
24. únor 2010

jo taky upozorňoval,že prostě do 12 týdne je to riziko,zvlášť u IVF

mrkvicka28
24. únor 2010

natálko musíš se šetřit a polehávat.

nali23
24. únor 2010

jo,my ten hematom máme pod nima a podle utz vypadá dost daleko od mimísků

mrkvicka28
24. únor 2010

nali a říkla ti dr že se ještě druhé srdíčko může objevit?

natalka28
24. únor 2010

No, podle UTZ vypadá, že je těsně vedle mimíska, prý není moc velký. Mám se šetřit a nic těžkého netahat. Kdyby jsem náhodou špinila, tak nemám plašit a mám ležet. Nic mně nepředepsal. Ale na netu jsem našla, že holky na toto berou Ascorutin. Je volně prodejný, tak si ho půjdu koupit. Byla jsem u Otevřela. Prý je to hold rizikové, hlave ze začátku. A taky jsem chtěla, aby mně předepsal Utrogestan, ale napsal mně ho málo, chybí mně 8 tabletek - holky, nemáte některá zbytek nebo nemáte některá hodně, že by jsem vám to poslal hned 4.3. ( jdu ke svému dr., teď má dovolenou ) zpátky??????????? Díky

jimmy1
24. únor 2010

Ahoj holky, tak jsme zpátky z interny a kardiologie a je to prý v pořádkůůůůůůůůůůůůů 😵 😵 😵 😵
Máme přijít pro jistotu ještě na kontrolu v půl roce, ale jsme prý fyziologický novorozenec 😵

Ufff, to mi zase spadnul šutrák ze srdce 😀

Na zpáteční cestě jsme se stavovali na Unice pochlubit se naším miláčkem 😵
Byla tam na recepci sestřička Petra a ještě jedna (ta nevím jak se jmenuje) a volaly ještě nahoru pro sestřičku Andreu, aby se šla taky podívat 😉 a pak měl v ordinaci volno náš oblíbený MUDr. Frgala, tak jsme se šli podívat i za ním. Byli všichni rádi a chválili si jejich dílo 😀 A ptali se, kdy si přijdeme pro sestřičku nebo brášku 😉

mrkvicka28
24. únor 2010

Naty já už utroš dobírám takže ti nemůžu pomoct,ale když tak si zavolej obvodákovi ten by to ho mohl napsat když má tvoje dr. dovolenou. Do toho 12tt bud opravdu opatrná a nepřepínej se na všechno se vykalšli všechno počká miminko je nejdůležitější.

mrkvicka28
24. únor 2010

jimmy tak to je super že je vše v pořádku tak at pěkně rostete. V unice byli určitě nadšení.

mrkvicka28
24. únor 2010

jimmy proč dáváš malému doma rukavičy? Hodně se škrábé a má dlouhé nehtíky?

nali23
24. únor 2010

asi jo,protože před týdnem tam nebylo nic,taky je možné,že ten hematom je vlastně z toho odcházejícího dvojčátka,ale volala jsem Frgalovi a ten byl optimisticky,pro něho jsou tam prostě zatím dně mimi

mrkvicka28
24. únor 2010

nali a jsi v 10tt podle ms nebo podle punkce ? My měli v (dle punkce) 7tt obě srdíčka . Zajímalo by mě jak to teda budou počítat když je mezi nimi takový rozdíl, jsem moc zvědavá jak v pondělí dopadneš. 🙂

nali23
24. únor 2010

10 tt podle ms.transfér jsem měla 15.1.

luccatko
24. únor 2010

ahoj holky..tak já jsem dnes chytla na ultrazvuku Gogelu,ale v pohodě 😉 máme dvě miminka s tlukoucíma srdíčkama 😀pořád na ten obrázek musím čumět 😀 můj doktor měl volno,tak jsem hned k němu zašla pro ultroš a on mi zrovna vystavil těhotenskou průkazku,další kontrola s močí 19.3.ted každý měsíc na kontrolu atd...víte jak 😉 Natálko mooooc gratuluju,ani jsem tě nestila..my jsme kvůli té mlze dojeli těsně v těch 9hod....holky jsem strááááášně šťastná,teď jen aby se nic nepokazilo

jimmy1
24. únor 2010

Holky, díky všem, kdo jste na nás myslely 😉

Mrkvicko, on se jednak pořád hemžátkuje ručkama po ksichtíku, takže už se párkrát pěkně škrábnul (i když nehtíky stříháme a mažeme) a druhak má ruce většinou studenoučký. Ale je to malej Houdini, ten se osvobozoval z pout a náš Marťásek se "osvobozuje" z rukaviček 😀

kveta
24. únor 2010

Natalka, pozor na ten Ascorutin... V nedeľu som špinila, tak som bežala na pohotovosť a tam mi dali Duphaston a Ascorutin /miminko v poriadku, počula som prvý krát jeho srdiečko.../. Doma som si preštudovala príbalový leták k Ascorutinu a rozhodla si ho nezobrať, lebo je tam dva krát napísané, že sa v tehotenstve nesmie brať. Namiesto toho som si pridala jeden Celaskon denne. V pondelok som hovorila môjmu gynekológovi, že som Ascorutin nezačala brať a neprotestoval...

Jimmy, to bol nervák... Gratuľujem a držím palce, nech je bábo naďalej zdravé...

Holky, čo ste otehotneli prirodzene, chystáte sa dať Unice o tom vedieť? Ja plánujem poslať im foto miminka aj s poďakovaním, že sa snažili mi pomôcť...

lucifirek
24. únor 2010

Jimmy to jsem ráda,že je všechno v pořádku. To je milé,jakou měli na unice radost,taky tam asi pak zajedeme,ale to je ještě dáááleko. 🙂
Luccatko taky obrovská gratulace,dvojčátka,to je krásné. 😉

betys
24. únor 2010

Teda holky to je úrodička.
natalka-zbylo mi přesně 8 tabletek Utrogestanu.Písni mi do IP adresu a já Ti hohned zítra pošlu.Já hohned tak nebudu potřebovat

luccatko
24. únor 2010

holky úplně mi vypadlo jak snižovat ten estrofen...po týdnu?ultroš vím do 11týdne,prednison do neděle,ale ten estrofen....

natalka28
24. únor 2010

netys - díky moc
Luccatko - moooc gratuluju, dej do albíčka fotečku.
Já mám pocit, že se nemůži ani trošilinku radovat☹

jeany
24. únor 2010

Ahoj holky, už vás dočítám.
Jimmy, tak to je dobře, že je malý v pořádku a už to máš lepší i s kojením. Dobré zprávičky.
Luccatko gratuluji k dvěma miminkům. To je úrody poslední dobou, nějak se ty dvojčátka chytají. 😉

Já byla dnes naposled v práci a od zítřka mám konečně voooolnooo Jsem ráda, že už můžu práci pustit z hlavy a jen si užívat. Dnes jsme byli koupit postýlku a neměli ji, tak nám ji objednali. Už jsme si objednali i dobrou luxusní pevnou matračku a vše bude naráz tak do 14 dní. Nakonec nás to vyšlo na 2700,- ale jsem s tím spokojená. Sice postýlka by se dala i i za 1050 a nejlevnější matrace byly za 250,- ale já jsem chtěla už něco lepšího.

jeany
24. únor 2010

Betys, to jsi mně potěšila s tou navýšenou mateřskou. Od kdy to má být? Ještě jsem nesledovala žádné zprávy a tak o tom nic nevím. Kdy budeš ty nastupovat na mateřskou? Já asi v polovině dubna, sice bych prý mohla i 31.3., ale moje dr říkala, že to napíšeme až 6 týdnů před porodem.

Luci na ten seriál o umělém oplodnění jsem zvědavá. Kdy to má být? To bych ráda sledovala, abych to mohla srovnat s tím co jsem zažila.

Natalko držím aplce, aby jsi byla v pořádku. Hlavně, že to jedno mimi je tam a stím hematomem ti neporadím, nemám zkušenost.

lucifirek
24. únor 2010

luccatko já estrofem vysazovala postupně asi více jak týden,vždycky snížit jednu tabletu a tak po třech dne,nebo jak ti vyjdou tablety. Hlavně mi bylo zdůraznováno postupně,ne najednou.
Ahoj Jani tak to si ted budeš už užívat. S tou postýlkou to není tak moc,však až to nebudeš potřebovat,tak to můžeš prodat v bazaru a část penízků se ti vrátí. A teda ten seriál nevím,kdy bude začínat,jen jsem viděla upoutávku a nějak si nevšimla.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru