CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
9. bře 2010

Nakukuji až teď celý den dnes u nás nešla eletrika, něco se tu opravovalo.

Hanuli, to mě mrzí, že to takto dopadlo. Ještě, že máš doma už jedno zlatíčko.

weny
9. bře 2010

ahoj holčiny, dneska jsem obdržela hroznou zprávu. Moje kamarádka, před týdnem šťastná , usměvavá těšící se na miminko (byla v 7 měs.) mi dnes napsaůa, že má po porodu a miminko umřelo dřív než se stihlo narodit. Hned mi vyhrkly slzy a pořád mi běhá mráz po zádech. Je mi jí tak strašně líto. Když mě se neobjevilo srdíčko, jak jsem brečela, jak strašně to bolelo i teď je mi smutno. Co musí chudáček prožívat ona. Je to pravda - dokud není mimi v kočárku, pořád se člověk bojí.

pampeliska36
9. bře 2010

weny no to je mazec! pane boze ☹ to si nedovedu VUBEC predstavit...

betys
9. bře 2010

weny-to je fakt hrůza.Já jsem teď zrovna pročítala chytrou knihu-příznaky porodu a tak podobně.Taky si říkám jestli to zvládnu já i prcek.mám ještě spoustu času ale nervy už pracujou. 😒

weny
9. bře 2010

betys- určitě to zvládnete. Holky tehulky i netehulky, všem vám přeju moc a moc zdravíčka.

lucifirek
9. bře 2010

mrkvička to jem ráda,že ti řekli konečně něco rozumného. A jak říkáš,mít pár hadříků a ostatní časem pořídíš,i ten kočárek.Ten by se asi těžko udával a víš jaký jsou pověry. 😉

lucifirek
9. bře 2010

weny to je hrozný. Na to se bedá nic říct.Nikomu bych to nepřála,musí to být strašný. ☹

betys
9. bře 2010

Přidala jsem si fotečky.Ikdyž se mi to ani nechce ukazovat-jaký jsem tlusťoch 😉

jeany
9. bře 2010

Tak a konečně jsem teď měla čas vše dočíst.
Weny, to je strašné. Opravdu radovat se můžeme až nad kočárkem.
Jinak já jsem dnes byla v poradně a tlak mi zase klesl, už mám 95/50. No každou kontrolu je nižší a nižší, no dobré to není, ale asi s tím nic nenadělám. Jsem víc unavená a malátná. Na zítra jsem objednaná na cukrovku, tak na to se fakt moc netěším. Musím být už v 7 hodin na nemocnici v biochemické laboratoři a prý mám počítat, že tam budu celé dopoledne. No a nesmím nic jíst, to nevím jak to ráno zvládnu, protože hned jak vstanu, první cítím hlad a musím jíst. Tak mám obavy, abych sebou někde nesekla jak kvůli tlaku tak i hladu. Už, aby to bylo za mnou. ☹
Betys, jak jsi to zvládla ty?

jeany
9. bře 2010

Luci, s tím spaním je to děs. Já jsem dnes naštěstí spala líp, ale taky to spaní není nic moc. nejvíc mě štve, že musím v noci na wc a pak zase nemůžu dlouho usnout, pak se taky budím kolem 6 a pak nějak usnu a pak se zase nemůžu probrat, tak jak to píše i betys. No už si tu holky budeme spíše stěžovat na ty nevolnosti, co? Musíme to vydržet. Hlavně, aby nyše miminka byla zdravá.
Luci, tobě se to už blíží, za chvíli bude čtvrtek. Držím palce, aby to bylo v pořádku. 😉 Jsem zvědavá co řekneš na ten veletrh.
Betys, jdu kouknout do tvého albíčka. Já přidám fotku zítra, to začínám 30 tt.

jeany
9. bře 2010

Betys, jsem si všimla, že jsme na sraze byli dvě v červeném a dvě v černém. To nám to pěkně ladilo 😀 Sraz byl fakt super. Příště bychom to mohli vzít i přes cukrárnu. 😀

betys
9. bře 2010

jeany-to jo,já sladký miluju.Test na cukrovkujsem zvládla tak tak.Byla jsem tam sama,manža se mnou nemohl jet.Bylo mi špatně od hladu,nemůže se ani pít tak jsem si jen na záchodě vyplachovala pusu vodou.To co se pije je fakt hodně sladký.V kabelce jsem měla svačinu a hned po druhým odběru jsem za chůze baštila.Tak držím pěsti ať to dobře zvládneš a dobře Ti to dopadne 😉

jeany
9. bře 2010

Betys, díky. Naštěstí manža mě tam zaveze a bude se mnou. Snad to bude v pohodě.
Tak už jdu spát, brouzdlaa sjem na netu a už se mi zavírají oči. 😔

smilers
9. bře 2010

Ahojky, prominte, ze vam sem lezu, jen chci reagovat na mrkvicku, je dobre, ze jsi vse konzultovala i s nekym jinym, protoze je blbost, aby te od 20tt jen tak hospitalizovali, pokud se nic nedeje a dodrzujes klidovy rezim, tim nemyslim porad lezet, tak neni proc, ja byla hospitalizovana od 24tt kvuli snizujicimu se cipku, ktery se nastesti po tydnu zase udobril a byl v pohode az do konce, pak si me tam nechali uz preventivne, pac se me do toho zacinala pridavat i zacinajici preeklampsie, a urcite ej blbost uz ted vedet, ze by jsi mela rodit ve 30tt, ja rodila ve 33tt+3, ale to jen diky tomu, ze holky mely uz 2x spatneho dopplera, proto sly ven, jinak bych rodila cca v tom 36tt 😝 , ma kamaradka taky ted ceka trojcata, uz ma doma 2 leteho chlapecka, na cerklaz teda sla, i kdyz teda je to zastarala metoda, ktera se porad praktikuje, ale jen v pripade, ze je riziko potratu velke, me toto nikdo ani nenabidl a popravde jsme rada, takze ti drzim palce at je vse ok 😉

teri81
9. bře 2010

Teda weny,taky mi jde mráz po zádech z toho,co se stalo Tvé kamarádce, ach joooo ☹ ,je to hrozné.

Já se klepala celé těhotenství, i když vlastně až na jeden běžný zánět probíhalo ukázkově, nebylo mi špatně, všechny testy perfektní, nebyl důvod,ale já byla šílená strachy od začátku do konce.
Právě proto,že to bylo po IVF a už jeden neúspěch jsem měla za sebou.
Je teda pravda,že ted si říkám,že jsem byla blbá,že jsem si to období neužila,ale prostě jsem to nedokázala.
NO ale když pak čteš,co se může stát ještě v sedmém měsíci ☹ .
Sice je to spíš ojediněné,ale je to hrozné.

A vůbec,já prostě nejsem zastáncem,že těhotenství je to nejkrásnější období ženy,nejlepší je,když už je to venku a začne s tím být sranda 😀 😀

Jeany, a byla jsi na testu na cukrovku? To jsem myslela,že se pobliju. Jela jsem myslím před sedmou ráno do Brna,tam jsem musela vypít ten hnus nalačno, jedna paní to vzdala a ještě pak přišla sestra a řekla

teri81
9. bře 2010

že kdo to vyzvrací,at přijde znovu,to už jsem fakt myslela,že to nedám. Ale taky jsem to vydržela. Fuuuuj.
A to se ještě čekalo dvě hodiny na ty odběry nebo co.

Jééé sorry Jeany,ted koukám,že píšete právě o té cukrovce,já myslela,že o odběru krve,tak to pardon 🙂
No aspon jsem Vám to znovu popsala 😀

paaaaa

betys
10. bře 2010

smilers-teda to jsou nádherný holčičiky.A jak to máš pěkně zdokumentovaný.Až mi ukápla slza. 😉

luccatko
10. bře 2010

Dobré ráno...smilers krásné holčičky 🙂

lucifirek
10. bře 2010

ahoj smilers. 😉

Ahojky holky,tak já dneska byla zase vzhůru brzo,dneska v pět ráno 😒 usnula jsem po deváté a ráno nemohla spát a čučela do blba.
Za chvíli jdu do města,potřebuju pořešit nějaké věci.

nali23
10. bře 2010

weny-jak se člověk dívá kolem sebe,teprve vidí kolik je všude neštěstí a kolik lidí si vůbec neváží toho,co má a bere vše jako samozřejmost.Weny,já se v práci cítím taky jako ztracená,ale kdybych byla doma tak se asi zblázním.Můžu se zeptat?Bereš nějaké vitamíny,ať se tělo z toho rzchleji vzpamatuje,nebo pro případný další pokus?Já volala Frgalovi a orientačně to můžeme zkusit v červnu,tak jsem si říkala,že budu preventivně něco brát.Jen nevím co.
Nebo,holky co máte tu zkušenost za sebou,jak jste to řešily vy???

lucifirek
10. bře 2010

nali já brala jenom listovku,nic víc.

betys
10. bře 2010

nali-listovku nebo nějaký to baby plan.Já jsem listovku brala skoro celý 2 roky snažení

mrkvicka28
10. bře 2010

Ahoj holky takuž jsme se z té včerejší poradny trochu vzpamatovala a budem doufat, že vše dopadne dobře. Já bych si tak p¨řála aby už byl alespoń květen ach jo.

natalka28
10. bře 2010

Ahoj všem. Holky, vy co jste měly nevolnosti, kdy Vám cca přestaly a bylo to ze dne na den? Mně totiž včera přestalo popíchávat v břiše a ani mně nebylo špatně ( před tím 4 týdny v tahu každý den ). Tak mám strach, jestli to není špatný znamení☹

nali23
10. bře 2010

natalko28-nemysli na špatné znamení,ikdyž vím že to nejde.U mě to nedopadlo,přesto jesem měla i takové období jak popisuješ a v den,kdy jsem se dozvěděla,že mimi to vzdalo,jsem zvracela,bolely mě prsa a všechny klasické těhotenské příznaky jsem prostě měla.Myslím si,že když se člověk "hlídá" jako my,tak vidí i to,co není a tělo i tak reaguje.Užívej si těhu a hlaď bříško.Všechno bude v pořádku,uvidíš. 🙂

lucifirek
10. bře 2010

Natalka,zbytečně se stresuješ. Tak se na to vyprdni. 🙂

natalka28
10. bře 2010

Já vím, ale po tom, co se stalo Hanči, weny a nali, tak se mně nedaří se nestresovat. A navíc jdu na UTZ až za 3 týdny☹ Ale díky🙂

betys
10. bře 2010

natalka-ale pokud by ses necítila dobře tak tě snad Dr.vezme dřív ne?Nebo jdeš na UZT na Veveří?Já jdu na kontrolu příští středu.Už se těším,Dr.bude kontrolovat polohu prcka tak jsem zvědavá

kveta
10. bře 2010

Natalka, klid. Takéto zmeny pocitov sú úplne bežné a nič neznamenajú... naozaj. Ja to tiež mávam, kamoška detto, takže to, že zrazu nemáš tehu príznaky nie je zlé znamenie...

Ostatným: dnes som bola na Veveří. Predbežné výsledky sú všetky v norme, tak sa vytešujem.. Malé si robilo v brušku ródeo... kotrmelce, kývalo rúčkami,... no krásne bolo. Pohlavie ešte neurčili..

jeany
10. bře 2010

Ahoj holky
Tak jsem dorazila z testu na cukrovku. Zvládla jsem to, sice ten přeslazený nápoj byl hrozný a čas tam utíkal pomalu, ale přežila jsem to. Manža mě tam zavezl a pak se mnou čekal. No výsledek vyšel tak, že mám dost zvýšenou těhu cukrovku. Dr mi říkal, že nesmím vůbec sladké a ode dneška se dost omezovat a nic nesladit a nepít ani nic slazeného. Také mi říkal, že jdu dost pozdě,, šla jsem ve 30 tt, prý se má chodit kolem 25 tt. Mám to zvýšené o dost, takže jsem dostala glukoměr a po každém jídle tedy po snídani, obědě a večeři si to musím měřit a zapisovat. Kdyby se mi to zvýšilo nad 7,5, tak musím ihned volat a přijít. No a to jsem holky přibrala zatím 6 kg a už toho asi moc ani nebudu nabírat, když přestanu sladké úpně. Tato cukrovka se mi prý sama ztratí porodem. Naštěstí zase nejsem na sladkém závisla a mám raději slané věci, sýry apod. Občas můžu nějaké ovoce, ale také jen omezeně. Takže tak. To je co, ale trošku jsem s tím počítala, protože sestra také měla těhu cukrovku a přitom jinak byla štíhlá, jen měla bříško.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru