CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mrkvicka28
29. bře 2010

Jani zavinovačku můžeš ,ale spíš takovou tu do autosedačky dělá jí mylsim Emitex.jinak normální využiješ v porodnce když tam budeš těch 5 dní. Pokud chceš vem si pro malého dupačky ponožky a a košilku to ti v porodce nedají . My měli pro malého sebou v prodce vlastníé oblečky,ale když bys něco zaponěla manža nebo dcerka donese.

natalka28
29. bře 2010

Ahoj Betys, je to lepší. Nebolí to pořád, ale se tam tam píchne. Jsem jak zpomalenej film - chdím pomalu, zvedám se pomalu...🙂 Je to normální, aby to pořád tak pobolívalo? Nepamatuju den, kdy by mně tam dole ( úplně dole, jako by až u čípku ) nepíchlo. Když jdu na WC, tak musím pořádně zatlačit, aby aspoň něco malýho vylezlo a když tlačím, tak to pobolívá - jako kdyby se tam nemohlo všechno vydat! Ach jo, já nevím... 😒

jeany
29. bře 2010

Ahoj Vladis, snad se Davídek brzo umoudří a bude hodný. Bříško mám, ale pořád mě to tam tlačí, jak se boulí. Večer mě tlačí před spaním a dost i přes den a jak mi vevnitř tlačí na bránici, taks e mi hůř dýchá. No ještě to musím vydržet měsíc a půl. Je to už takové náročnější.
Luci, já už mám všechno nacjystané a nkoupené. V Brně jsme ještě koupily pleny v Hypernově, vzala sjem už větší a pak koupím i jinde různé a vyzkoušíme co bude malému nejlépe sedět. Ale pro začátek mám 2 balíky těch Pempersek premium.
Jinak taky jsme v Brně koupili kvítečka - pelargonie. Manža byl včera tak šikovný, že je už zasadil do truhlíků a zatím je mám na dvoře. Jak umyje dcerka okna, tak je dáme už na parapety. Už se těším jak to bude kvést.
Betys, tak to já tu speciální zavinovačku kupovat nebudu, vezmu deku a kdyby bylo chladněji, přikryju malého dekou. Jinak ti přeju, abytě ta střevní chřipka brzo přešla, nezávidím ti to. Taky tě malý v bříšku tlačí čím dál víc?

jeany
29. bře 2010

Mrkvičko, díky za rady. Jak půjdu na ten kurz do porodnice, zeptám se jak to tady u nás chodí, jestli si můžu vzít své věci i do porodky nebo oblékají děti do erárního. Plenky si beru, to už jsem si sbalila i s věcma pro mě.
Natalko, já nevím, ale být tebou, raději bych šla k dr. Budeš klidnější, nemusí to nic znamenat, ale pro jistotu bych se nechala vyšetřit. Jás e taky pořád pozoruju, to tady asi všichni a jsem ráda, že jsem to už dotáhla na 32 tt. Ještě vydržet aspoň do 36 tt a pak už by to mělo být bez komlikací, ne?

kveta
29. bře 2010

Nezabudnite do pôrodnice rukavičky pre malé... Tu v tomto albume sú dobré zoznamy toho, čo zadovážiť pre malé a aj čo zobrať do pôrodnice: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuuzzu/album...

mrkvicka28
29. bře 2010

Natálko třeba se ti jen natahují děložní vazy,ale raději si fakt zajdi raději třikrát zbytečně než jednou pozdě 🙂 .
Jani nejlepší je se zeptat v porodnici a každé se to trochu líší,ale myslím,že když budeš htít vlastní oblečky tak nebudou proti.

jeany
29. bře 2010

Tak jsem právě dopletla a sešila nový svetřík pro Martínka, vyfotila jsem i to nové tričko, co jsme mu koupili v Brně, bude v něm frajer. 😀 Teď si dám s pletením pauzu, už jsem mu upletla 2 svetříky. Teď se vrhnu na jarní očistu domova. 😀 Tento týden budeme s dcerkou uklízet, ona umyje okna a já mám v plánu přesazovat kytičky. 🙂
Květy, mrknu na ten odkaz a porovnám,. jestli už mám všechno. 😉

betys
29. bře 2010

Tak jdu nakouknout.Mám trošku teplotu,ale aspoň už nezvracím.
Prcek sebou v břiše šije jako blázen.Tlačí tak že mám občas pocit že horší už to být nemůže.Ale ještě mám pár týdnů před sebou.Já si oblečky brát do porodnice nebudu.
Udělala jsem si čerstvý čaj,sezobnu paralen a jdu zase zalehnout.O sebe strach nemám ale co chudák prcek... ☹
natalka-raději si někam zajdi.Mě bolí vazy a třísla,ale u čípku ne.A jestli máš takovou zácpu tak na to něco zkus-lněný semínko,já jsem jedla mysli-vlákninu,nějaký laktobacily na úpravu zažívání.Beru železo a to obsahuje ricinový olej,takže problémy se zácpou nemám.Dneska mám spíš opačné 😒

natalka28
29. bře 2010

Holky já si stejně myslím, že jen plaším, že to k tomu prostě patří nebo to je tou zakloněnou dělohou. Příští týden v úterý jdu na kontrolu, dnes jsem to chtěla přehlásit na pátek, ale dr.má stejně dovolenou. Pokud by to nějak nezačalo bolet, tak to zkusím vydržet!

lukza
29. bře 2010

Ahojky holky ty jo Betys už 34t no vidíš já za 3 týdny už měla prcka na světě 🙂)))

Natálko jánbyt tebou tak si někam zajdu jak íši holky radči stokrát zbytečně než jednou pozdě.pokud nikam nepujdeš tak bych aspon udělal že bych hodně radči polehávala.

Lucifirku Jeany jak se vám daří už se i vám ty týdny pěkně připisují za pár to budeš mít i ty Jeany za sebou.

Jimmy a co vy s Martínkem už máte nějaký režim mi s Lukáškem už aji joat to teda nezakřiknu tuk tuk tuk.

Jarkobilik a co vy jak se máte a co v práci

Mrkvičko a co vy jak se máte s prckama 🙂))doufám že se cítíš v pohodě.

Holky k zavinovačce do autosedačky já jí mim a vubec jsem j nevyužila chtěla jsem jí hlavně na cestu s porodnice ale když jsem viděla malého tak mě stačil ten první boj jak ho zapásat natož ho dávat do zavinovačky takže jsem honoblékla a až po nos mundala deku a zavinovačku jsemmnikdy nevyužila ani tedka ☹,ale kdo to mohl tušit že a to jsem si jí ještě upravovala na 5bodový pásy protože je dělaná jen na 3bodový a my máme autoseda. 5 bodové

lukza
29. bře 2010

holky omluvte chyby a překlepy.

trinitka87
29. bře 2010

caute baby, este sa opytam tu, beriete niektora estradiol sandoz 2 mg?
dakujem 🙂

natalka28
29. bře 2010

Holky a vás v těhu nic nebolelo? Žádný natahování vazů atd. Žádný píchání???

kveta
29. bře 2010

Trinitka, je to liek v takej umelohmotnej kruhovej krabičkE A BErie sa po ET? Ak áno, tak som ho brala...

Natalka, čo chceš počuť? Každá jedna Ti povedala, že tento typ bolesti nemala a že byť Tebou, išli by /sme/ k doktorovi...

Naťahovanie väzov prežívam, ale to sú bolesti, ktoré trvajú u mňa maximálne 5 sekúnd, nie tri dni a nie sú lokalizované pri krčku ale v oblasti vaječníkov, najmä okolo toho operovaného vaječníka... Neviem, či začínaš mať zrazu strach z gynekológov, ale ja na Tvojom mieste by som bola už dávno u jedného nastúpená. Ber to pozitívne: ak si v poriadku a pôjdeš tam zbytočne, tak aspoň vyfasuješ novú fotku malého z ultrazvuku...

trinitka87
29. bře 2010

ano, bolo to v takej zltej krabicke gulatej a od ineho vyrobcu su aj v normalnej krabicke, su modre..

lukza
29. bře 2010

Holky co právě bojujete pro mimi chci nabýdnout 1x antikoncepci Marvelon šarže 11/2010 a pa Divinu 4 celé plata šarže 10/2012 pokud někdo máte zajem pisněte do IP samozřejmně je to zadarmo já to už nevyužiju a je mi líto to vyhodit.a mám ještě ale jen jednu ampulu Agolutinu a pak kyselinu listovou skoro celé balení

jeany
29. bře 2010

Lukzo, taky se mi to už krátí. Už se na malého stašně těším, jen ať je zdravý a v pořádku. Asi mi pořád leží napříč bříškem, ještě se neotočil, uvidíme jak bude ležet na dalším utz. No, když tak bude muset ven císařem, ale hlavu si s tím nelámu, protože nějak ven ho dostat musí. 😀

lucifirek
29. bře 2010

betys tak to je teda v tomto období dost nepříjemné,měla bys možná zajít radši k dr a co nejdříve to zažehnat. nechci strašit,ale jedna holčina u nás prý začala rodit.myslela jsem si teda,že to nemůže nic vyvolat,ale ona tvrdila,že kvůli tomu porodila dřív.
Tady teda tyhle problémy taky řádí,ale většinou to prý bývá takové jednodenní.Tak doufám,že ti bude za chvíli dobře.Je to určitě strašně nepříjemný.
Já jsem zase dost na prášky,protože malý se skoro nehýbe. Včera tomu taky moc nedal,oproti dřívějším týdnům. A dneska teda snad taky ani jediný pohyb. Tak ještě uvidím večer a radši zavolám k doktorce.

natalka28
29. bře 2010

Tak jsem volala k dr. a jsem objednaná na zítra v 10:40!

mrkvicka28
29. bře 2010

Naty mě tedy píchaly třísla a píchaj do dnes,ale u mě je to tím že jsou tři,dostala sem na to magnesium a jediné co pomáhá když to začne víc bolet tak lehnout a netáhnout nožky.
Lukzo zatím je vše ok ,ale bříško už pěkně roste a na žaludek už moc místa nemám, takže mi je po obědě vždycky špatně a pálí mě žáha,ale co by člověkpro prcky nevydržel.

lucifirek
29. bře 2010

natalka,to je dobře. 😉 Určitě to bude v pořádku,ale jistota je jistota.

betys
29. bře 2010

natalka-uvidíš že hned budeš klidnější.Mě bolí třísla,ale z venku.
matýsek se dneska strašně mele.Jiný dny by mě to potěšilo,ale dneska na ty podrážděný vnitřnosti-nic moc.Dala jsem si piškotky tak snad ve mě vydrží.Ale už jsem staršně přeležená.Sednu si k telce.Zítra už snad bude líp 😉

lukza
29. bře 2010

Natálko to je dobře že jdeš zítra aspon budeš v klidu budeš vědět z čeho to je.

Mrkvičko já si to vubec nedovedu představit mít v bříšku tři mimi to musí všude tlačit alehlavně at je vše ok a hlavně zdraví.

Jeany ještě furt má čas se otočit ale taky záleží jakým směrem se vydá.ale věřím že dobrým 🙂))

lucifirek
30. bře 2010

Ahojky holky,kde jste kdo?

lucifirek
30. bře 2010

Ahoj Lukza,letí to jak blázen. Tak jsem se objednala na cukrovku a objednali mě až na 27.tt. Tak vám nevím. No co nandělám.
Jinak Kubík dneska v bříšku řádí,tak jsem spokojená. 🙂
Betys tak jak je ti dneska je to lepší?

betys
30. bře 2010

luci-díky za optání je to lepší.Na záchos už neběhám a ráno už jsem trochu snídala.jen cítím že je břicho podrážděný tak nebudu nic dělat a odpočívat.A jsem celkově unavená.Sednu si chviku na sluníčko a budu se vyhřívat 😉

jeany
30. bře 2010

Ahoj Luci, tak jsem si teď sedla a oddechuji. V noci jsem špatně spala, musela jsem na wc, ale usnula bych, ale malý dostal takovou škytavku, že mě to pořádně probralo a pak jsem nemohla vůbec usnout, tak jsem vstávala až v 9h. Teď tu mám malého od sestry, budu ho hlídat až do večera, ale on je moc hodný. Teď se dívá na pohádky. Já jsem akorát umyla okno v kuchyni a pověsila tam na vitrážky záclonky. Zbytek oken je na dcerce. Ještě mám v plánu přesazovat, ale to asi nechám až na odpoledne.
To je dobře, že se ti Kubíček už ozývá, třeba byl včera unavený a nechtělo s emu. Dřív jsem pohyby tajé neměla tak často jako teď. Teď je mám pernamentě.

Betys, ty odpočívej, po takové chřipce musíš nabrat síly. 😉

jimmy1
30. bře 2010

Ahoj holky 🙂
my s Martínkem pořád bojujeme o mlíčko, někdy je ho víc, jindy zas míň, piju kvanta melty, kojící čaje, gravimilk a moře vody... tak 3x denně Martínka přikládám k prsu, ale vytáhne si max 40 ml a to jen, když se mu hooodně zadaří 😖 si vytáhne přední mlíčko a pak jak by měl víc zabrat, tak na to prdí. Takže odsávačka u nás hrčí furt 😝 a dokrmujeme z lahvičky většinou 120 - 130 ml, to mu tak nějak stačí. Baští už jen 5x denně.
Co se týká nějakýho režimu, tak nic moc, ale to mi neva. Ještě je malinkej 😉 někdy si řekne o jídlo po 3 hodinách, ale většinou až po 4. No a v noci spinušká krásně. Budí se na jídlo mezi 2 a 4 ranní hodinou a pak hajá tak do 6 nebo 7 😵 většinou ale ráno nahříváme bříško (zlatý pecičky z DM!!!!). Jediný co je blbý je to odsávání mlíčka, v noci budíkuju a je to boj přinutit se vstát, ale zatím vyhrávám 😀

Vám už ty týdny pěkně naskakujou 😵

Zavinovačku do autosedačky jsme vůbec nepořizovali a obešli jsme se bez ní. Ale na co nedám dopustit jsou rychlozavinovačky, sice teď už Martínka většinou nezapínám (i návštěvy už takovýhle větší mimí berou do ruk bez zavinky), ale používám je jako podložku pod mrňouska do postýlky a na sedačku a když mi usne, tak ji přes něj i přehodím jako dečku.

V neděli měl Martínek 2 měsíce a konečně se na něj přijeli podívat babi s dědou a bratránkem ze Svitav. No a byli z něj totálně unešení 😵 😵 😵 dovezli nám koupací kyblík, tak jsem ho včera večer prubnula a super věc, Martínkovi se v něm líbí mnohem víc než ve vaničce a navíc mi tam s ním přijde lepší manipulace jak v té vaničce, protože lehátko z vaničky jsme zrušili, se mu moc nelíbilo na něm.
Jinak Martulka pěkně pase koníky a dokonce se začal z bříška přetáčet na záda, když ho přestane bavit mít zvedlou hlavičku 😎

Tak se mějte všechny krásně, opatrujte mimíska, my jdeme na procházku, venku je nádherně sluníčkově 😵
Papa holčeny 😉

lukza
30. bře 2010

Ahojky holky
Betys je dobře že je asppn trochu líp.
Lucifirku tak test na cukrovku nazavidím mě ani nevadilo to pití tam ale že je to na dlouho a pak jsem už měla hlad a bylo mi s toho špatně.je supr že se Kubíček hýbe včera asi neměl svuj den a nebo byl otočený k páteři a tímjsi necétila tolik pohyby jak když se otočí do bříška.

Jimmy my baštíme furt 7-8denně ale je to pokrok ještě nedávno to bylo 10x denně a režim mi už máme už si drží svoje spací doby i přes den takže už člověk ví kdy na cp bude mít čas to víš že i někdy překvapí a když má spát tak nespí ale noc je zlatá v 19hod. vykoupeme pak se napapá pomazlím se sním dámho do postýlky a sám si usíná jsem moc vděčná za usínáčka a všem doporučuji ho pořídit mimi si na to krásně zvykne .-))) pak se malí zbudí tak v 1:30hod papt a to pak zase hned usne pak v 5 hodpapat to je většinou do 6vzhuru a chce si povídat a směje se na celé kolo a pak usne a vztává v 7 na papání je pravda že je to jen hodina spánku ale pak si ho dám do postele a spíme spolu ještě do 9hod.🙂)))
ale jak píšeš malí spinká pěkně ale já jak se zbudí tak přebalím pak ohřeju mlíčko pak je kolikrát boj a krknutím pak ho uložím a já jdu odsát vyvařit lahvičky nachystat mlíčko na další papání a hned je hodina pryč ale hlavně že má to moje mlíčko co bych pro toho svého miláčka neudělala 🙂)))

Vy už tak pěkně pasete Lukášek pase jen když se mu chce někdy je lenoh a nehnu sním .

Jinak zavinovačky jsme tyky hodně užily hlavně na spinkání ale už nepoužíváme ale dáváme jako podložku na ležení atd.a v noci už spinká ve spacím pytly 😀 a je to supr v zavinovačce si nemohl prokopat nožičky a tak prdíky víc trápily a v pytli kope a prdí jak o život sice náš někdy potrápí prdíky ale už je to zlaté jak ze začátku.

Všechny pozdravujete svoje mimiška v bříška a pohladtě je za mně a vyřidte at si tam ještě pěkně lebedí a dopékají se do života venku 🙂))

jeany
30. bře 2010

Jimmy, tak to je super, že už to tak zvládáte. Malý je určitě šikulka.
Lukza taky se máš, že máš malého už u sebe. Já ještě čekám na to dopečení v bříšku. 😀 Ještě si počkám měsíc a něco.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru