CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
30. bře 2010

Betys tak to je dobře,že se to lepší.
Jani za mnou zase přijede ségra a pak se mrkneme k tátovi. Já zase pro změnu dneska lenoším. Zítra mám sraz dopoledne s kamarádkou na kávu. A ve čtvrtek budu hlídat kámošce holky 6 a 4 roky,tak nevím,jak to zvládnu,jsou to ďáblové.
To je dobře,že jsi spala aspon dýl,když jsi nemohla spát v noci. Nepřeháněj to s tím uklidem a radši se šetři. Hlavně,že budou prdolínci v pořádku. U nás budou muset okna počkat až na léto,kdy bude prcek s námi. Ted to fakt nebudu ryskovat. Nechce se mi nikomu říkat,je mi to blbé.
Tak já na vás kouknu až večer.

kveta
30. bře 2010

Natalka sa neozýva... 😕

Mňa dnes naštvali vodárne. Uprostred noci nám vypli kúrenie, takže som sa nad ránom prebudila celá premrznutá a teraz mám teplotu a nádchu... Takže sotva som začala chodiť von, môžem zase zaľahnúť... 🙄

lucifirek
30. bře 2010

tak tu předešlou zprávu jsem vám chtěla poslat ještě ráno a nějak jsem to nestihla.
Jsem teda dost už unavená,jsme toho dneska nachodily. Manža jel na kolo ajá budu odpočívat.Zítra mám dopoledne sraz s jednou známou.Ve čtvrtek budu hlídat kámošce děcka a v pátek máme v plánu jet trošku upravit hrob po zimě,dnes uložili urnu,tak to musíme omrknout a nachystat nějakJúpravy.
Lukza a Jimmy t o je super,že jsou kluci takový šikovní. Už se těším,až ho budem mít u sebe taky. Holky,mi teda tady valíme samé kluky,jak je toto možné.žádná holčička. Jenom chlapáci.

lukza
30. bře 2010

Lucifirku taky jsem si dneska říkala že tady máme samé chlapáky vy ještě v bříšku a my s Jimmy už u sebe ale vám to uteče a budet mít kluky taky u sebe už se moc těším na fotečky mimineček.🙂)))

Jeany to už uteče jak voda a pojedeš rodit kdy jdeš na ten další UTZ?jestli se malí otočil?

lukza
30. bře 2010

Kveti tak se opatruj at jsi brzo fit.

Lucifrku hlavně bud opatrná při tom hlídání dětí

ivetule
30. bře 2010

Ahoj holky. Dlouho jsem tu nebyla. Malej už lítá takže neni moc času. Ale koukám,že se tady krásně zadařilo. To je těhulek. Lukza a Jimmy mají stejné datum narození jako náš malej akorát o rok později. 🙂
Dávejte na sebe pozor a už to uteče a budete mít malí u sebe. Ale koukám,že unica dělá vážně jenom kluky.
Mějte se pa 🙂 🙂

natalka28
30. bře 2010

Ahoj holky, jsem tady. Dr. mně pořádně prohlídla a vyšetřila. Ukázala mi i broučka a ten sebou krásně mrskal, prý "až až"🙂 Cesty jsou dlouhé a uzavřené, vše ostatní je taky v pořádku. Prý tu bolest asi cítím víc než ostatní! Tak jsem ráda, že je prcek OK!🙂

ivetule
30. bře 2010

Tak to je dobře Natalko. Hlavně se šetři at jste oba v pořádku. Aspon můžeš být klidná. 🙂 🙂

betys
30. bře 2010

natalko-no vidíš,aspoň můžeš být klidná.
kveta-my už teda netopíme.Je celkem pěkný pčasí.Ale teď zrovna fučí vítr.Mě je celkově poslední dobou větší teplo-četla jsem že to je jak tělo pracuje za 2.Spávám v noci odkrytá.Taky Tě to čeká 😉

lukza
30. bře 2010

Ivetule zdravím tě ty jo už má malí přes rok to utíká a vy máte stejné datum 😀 .

Natálko to je supr že je vše OK aspon víš že to nic není,ale je dobře že jsi šla k doktorce opatruj se

natalka28
30. bře 2010

Díky holky🙂

ivetule
30. bře 2010

Zdravím Lukzo. Máš pravdu uteklo to hrozně. Furt mi to připadá jako včera co jsme si domů přivezli naše zlatíčko.
🙂

jeany
31. bře 2010

Ahoj holky,
Natalko, trak vidíš, je to v pořádku a už můžeš být klidná. Za ten klid to stálo, ne.
Ivetule, zdravím tě. Pamatuji se, jaks e tvůj malý narodil, jak jsi to psala, to letí a už má víc než rok.Plánuješ i druhé dítě?
Betys, my taky už netopíme nějakou dobu, no, co se oteplilo. Dnes u nás prší, je hnusně, už se těším zase na sluníčko.
Lukzo, na další utz jdu hned po velikonocích v úterý a to se dozvím jak malý leží, zda se otočil. pak vám to napíšu.

betys
31. bře 2010

jeany-u nás je taky hnusně a prší.Dneska jsem si trochu zatopila.Naštěstí stačí jen otočit kolečkem.Plyn to je vynález 😀
Skoro jsem i ráda že je škaredě,aspoň mě to neláká jít ven něco dělat.jen utřu prach,nádobí už mám a budu se povalovat.ještě nejsem úplně fit.

ivetule
31. bře 2010

Ahoj Jeany. To víš že bysme chtěli ještě jedno. Snad to půjde bez pomoci a když ne tak budeme muset navštívit zase unicu. 🙂
Pěkně vám ty týdny naskakují. Za chvilku tu bude miminek. To bude krása.
U nás taky dneska prší. Mějte se holky jdeme papat a spinkat. Naštěstí se malej naučil spinkat po obědě tak mám vždycky chvilku klidu. 🙂

ivetule
31. bře 2010

A ještě jsem zapoměla máš krásný datum porodu 26.5. na moje narozeniny. To už bude krásně. 🙂 🙂

kveta
31. bře 2010

Natalko, a dostala si aspoň foto drobca z ultrazvuku? 🙂

Ja som včera vypila viac ako dva litre čaju a dnes sa cítim už dobre... Len normálne sa neviem vynadívať na bruško, najradšej by som naň kukala v kuse... tuším so mnou mlátia hormóny... 😵

lucifirek
31. bře 2010

Lukza budu se snažit být opatrná,chtěla jsem je vzít na procházku,ale vypadá to,že bude hnusně i zítra,tak budeme asi u nich doma,aspon tam budou mít o zábavu postaráno,u nás by se asi nudily.
Fakt jsou tu samý kluci už tu dlouho nebyla holčička. To je fakt zajímavé. Už se těším,až bude s námi. Dneska jsem si dovezla tři balíky plínek pampers,jedna známá je prodávala za super cenu,jim už jsou malé. Tak můžu škrtnout další položku v seznamu.
Já koukala do kalendáře a všimla si,že Kubíček bude mít narozeniny a svátek pár dní od sebe,necelý týden. Tak to bude mít chuderka takhle najednou,ale šidit ho nebudeme,že bychom to sfoukli vždycky najednou. A pár dní na to má svátek Anna,to kdyby to bylo jméno,co jsem chtěla.Takže taky na hromadě.Naštěstí manža vybral Terezku.
Betys tak už ti snad bude brzo jako dřív.Mě bylo zle včera večer,ale za to jsem si mohla sama,že jsem splácala páté přez deváté.

luccatko
31. bře 2010

ahoj holky...tak pan doktor mi po 14dnech poslal fotečky z utz....týden tam nebyl a pak jsme zjistili,že měl špatný mail,tak to 2krát poslal jinam 😉 jinak jsem si přes víkend prošla menší virozou,ale už je to dobrý 🙂

betys
31. bře 2010

Tak teď jsem se pěkně nas...Omlouvám se za tak silný výraz ale jinak to nejde.přišlo mi rozhodnutí ze sociálky ohledně mateřské.Nemám na ni nárok.Tak jsem tam hned volala.Překročila jsem ochranou lhůtu 180 dní.Musím zase k Dr. aby mi napsala novou neschopenku která potrvá do šestinedělí a pak si může zažádat o rodičovcký příspěvek.Ten je na 3 roky 7600 takže přijdu o pořádný peníze.Takže co je platný žejsem 6 let měla v práci slušný prachy-asi 18 tis hrubýho,platím daně,sociálku a všechno a pak z toho člověk nemá nic.Tak to je fakt nádhera.Pořádně jsem si zanadávala a pobrečela.A pak měj v tomhle státě děti.S takovouhle se na nový bydlení nezmůžeme .Ach jo ☹

lucifirek
31. bře 2010

luccatko,hlavně,že jsi již v pořádku. 🙂
Betys tak tohle přesně zažila ségra,je to pěknej bordel. Od školy dělala jak šroub. Výplatu měla super. Přestoupila do jiného zaměstnání,kde po asi dvou měsících otěhotněla. Nebyla ani jeden den na pracáku. A taky jí pak řekli,že nemá nárok. Dost jí to na..... Protože místo nějaký 12-13.tis dostávala hned 7600,- Fakt je to bordel.

betys
31. bře 2010

luci-přesně tak.A ještě mateřskou bych brala půl roku a takhle si zažádám hned o rodičák.Chtěla jsem si zjistit jak to pak bude s druhým dítětem ale to nemá cenu protože ti blbečci zase něco žasnýho vymyslí.Ale všichni mě ujišťovali-naše účetní i moje Dr.že mi to vyjde pěkně z nemocenské na mateřsku a ejhle on je nový zákon..... 😠

lucifirek
31. bře 2010

Betys přesně tak,ségra by chtěla druhý,ale takhle asi bude muset do práce a teprve pak znova otěhotnět.Je to fakt bordel.
A to myslíš,že já taky nedostanu mateřskou,dkyž jsem celou dobu doma.nevím,jesti jsem tě dobře pochopila.Ségra to měla kvůli tomu,že přestupovala na nové místo.
Musím se zeptat té naší mzdové,co taky s dovolenou. Ale ted už s tím nic nenadělám. Hajzlové s prominutím.

betys
31. bře 2010

Ty ji určitě dostaneš.Já jsem měla ke 31.8. ukončenou smlouvu,ale 17.8. jsem nastoupila na neschopenku.Všichni mi tvrdili že na to může mateřská navázat.Jenže jsem překročila 180 dní ochrané lhůty.Takže mám smůlu.
Ale na tu dovolenou se zeptej,aby Ti ji nepokrátili.

lucifirek
31. bře 2010

jo tak takhle to měla přesně ségra,protože byla ve zkušební době,tak s ní ukončili poměr. A i když nebyla jediný den na pracáku a před tím sedm let makala,tak má smůlu. Mám dovolenou ještě z lonska a připadne mi ještě část letošní. Ale určitě mi ji neproplatí,takže budu muset asi ukončit neschopenku a vybrat si ji

betys
31. bře 2010

luci-tak to se každopádně optej ať Ti to vyjde před nástupem na mateřskou.Já už jsem se trochu uklidnila.Zítra si chci zajet-už asi naposled do Makra a hypernovi a chci se stavit do Chica ještě mrknout na nějaký drobnosti.Tak si udělám něčím pěkným radost.A hlavně musím vymyslet dárek pro mamku k narozeninám.Ale nic mě nenapadá.

lucifirek
31. bře 2010

ty jo s dárkama mi ani nemluv,ted bude mít svátek švagr,kámoška nás pozvala na návštěvu,tak jí musíme něco koupit a taky bude mít narozeniny táta a to je každoročně oříšek,co koupit.

mrkvicka28
31. bře 2010

Betys co to znamená 180 dnů ochrané lhůty ? To je doba od kdy ti ukončili smlouvu?

betys
31. bře 2010

mrkvicka-jo.Smlouvu jsem měla do 31.8.Bohužel jsem to o pár měsíců nestihla,vlastně jen o měsíc když to tak počítám.Mě ale nikdy nenapadlo že ženská může být bez mateřské.Myslela jsem si že když ne od zaměstnavatele tak ji dostaneš třeba od sociálky.No zase jsem o něco chytřejší

mrkvicka28
31. bře 2010

To je mi líto Betys a řekli ti na socialce že když nemáš nárok na mateřskou dostaneš automaticky 4-letou mateřskou a nemůžeš si vybrat?
Já mám naštěstí smlouvu na obu neurčitou a mým zaměstnavatelem je stát.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru