• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

CAR Unica Brno

8. prosince 2016 
mrkvička ono to ted poroste čím dál rychlejí. Kluci budou sílit. :slight_smile: No jsem fakt zvědavá,která budeme dřív. :grinning: A těším se na ty tvoje prdelky. Akorát tu budeme mít fakt samé kluky. Si můžeme založit fotbalové družstvo,že Jani. :grinning:
9. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
tak screening se nekonal,prý mi ho bude dělat v 16týdnu na příští kontrole...není to pozdě?měl by se dělat v 11týdnu,ne?
9. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
lucatko to je divné.Myslím,že hodělají dřív. Teda pokud se jedná o NT+ screening,na stránkách píší toto
Kdy by měl být odběr proveden?

Odběr by mě být proveden mezi 11+ 0 - 13+5 týdnem těhotenství ( počítáno od prvního dne posledních menses, event. známý den koncepce ( např. u IVF den punkce oocytů) + 2 týdny.

A nebudou ti dělat jenom to vyšetření v 16.tt,to se také dělá utz.
9. dub 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivetule, nervy to teda fakt byli, však jsem to první den pěkně obrečela. Za to teď bych skákala do stropu jakou mám radost, že je malý v pořádku. Jsme ráda, že jsi na mě myslela a všichni tady. Pomohlo to holky. :wink:

Luci, budu se šetřit, nic není tak teď důležité jako to, být hlavně v pořádku. Vím, že lepší se už cítit zdravotně nebudu, už to bude jen náročnější. jsem čím dál víc unavená a posedávám a často jen tak polehávám, ale co se dá dělat. Rodinka doma mi víc musí pomoct. Ty se taky šetři, musíte všechny těhulky se šetřit a nepřehánět to.
Nakonec jsem oběd dnes nevařila, protože mi volala mamka před obědem, ať k ní zajdu na oběd. Měla hráškovou polévku, pečené kuře a rýži s kukuřicí, tak jsem si nakonec na obědě pošmákla u ní a doma jsem nic nedělala.

Mrkvičko, bříško máš pěkné, ale na to, že tam máš 3 miminka to zas tak velké není. Přesně tak, každý jsme jiný a u každého je to jinak vidět. Opatruj se a taky se moc a moc šetři.
9. dub 2010 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucato to je fakt divné v 16tt se dělají jen tripl testy nt+ screenig se musí dělat do 13+5. a navíc u dvojčátek ti tripltesty vyjdou na 90% pozitivně, protože oni to neumí na více dětí spočítat. Ví v centru že máš dvojčátka ?
9. dub 2010 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani tak to je dobře,aspon jsi nemusela vařit a odpočinula si.
Já jsem udělala česnekovou pomazánku a peču mazanec,ale jinak dneska spíš lenoším,nic jsem skoro neudělala.
Ted asi vypnu pc a televizi a půjdu si číst.
9. dub 2010 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
luccatko-a kde jsi byla u Dr že Ti tohle řekli?Všude píší že ve 12 tt je to nejpřesnější.
jani to je super že jste doma a v pořádku.Já sotva lezu a funím.Už skoro nic nezvládám.V porodnici už jsemse byla podívat a 19.4. jdu na pásy a UTZ.
luci-postel jme vybrali a objednali.Chlapi ještě museli vybourat 1 dveře tak je u nás neuvěřitelný borčus.Ale jý už to nezvládám uklidit tak bude muset zítra mamka.Ségra mi od jejího tchána přiveze přebalovací pult-komodu tak se moc těším. :wink:
V mamince psali že spolehlivost tripl testu je 64%,prvotrimestrálního screeningu je 84%.Tak mi řekněte proč neudělají povinný screening a tripl jen dobrovolný.To je teda logika :angry:
9. dub 2010 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Luccatko, tak mně se to taky zdá dost divný! NT Scr.se dělá do konce 13tt, apk už to není tak přesný. A přesně jak píšou holky, v 16tt se chodí na TT ( spíš až od 18 do 20tt ) a ty jsou často falešně pozitivní a proto se vždy přiklánějí k výsledkům z NT Scr. Nechceš si zajít někam jinam nebo zajet do Brna? Musela by sis zavolat na Veveří ( www.prenatal.cz ), ale nevím, jestli by tě ještě vzali. Já bych to tak určitě nenechala a zašla bych si na to - stejně si to platíš sama a doporučení žádný nepotřebuješ! A dělal Ti aspoň UTZ, změřil miminka nebo tak něco????????????

Jani, mám radost, že jste v pořádku. Aspoň víš, že je malý v pořádku!

Já pořád řeším to píchání v břiše. Není den, kdy by mně tam nepíchlo:frowning2: Nevím jestli je to tak normální nebo ne, ale už jsem s tím byla 2 x u dr., pokaždé mně důkladně vyšetřila a vše bylo OK, takže počkám na další kontrolu, terá je až 26.4. No snad to brzo uteče!
9. dub 2010 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no říkal,že mi budou brát krev zkrz vývojové vady a měřit krček.....tak jestli jsem to nepopletla já.jinak mi dělá jen utz a tam je vše v pořádku,jen jsou mimča prý o týden menší,ale to u dvojčat bývá.
9. dub 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jestli měřil šíjové projasnění, tak to je defakto NT Scr. Kolik jsi to NT měla? A ještě by se měl podívat na nosní kůstky!
9. dub 2010 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Bola som teraz v 16.tt na skríningu /tuším sa to volá AFP test/, zobrali mi krv a zmerali vzdialenosť medzi kosťami na hlavičke bába. Používa sa to na určenie pravdepodobnosti Downa a rázštepu pery... Ale NT prejasnenie mi pozerali v 12.tt a tak si myslím, že Luccatkov dr. to zrejme fláka alebo nemá certifikát na to, aby NT mohol merať /tuším na to treba školenie a certifikát/ alebo nemá tak presný ultrazvuk... Každopádne by som sa viac spoliehala na Veveří, tam to neflákajú..
9. dub 2010 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
lucatko to je fakt divné,to se na to ten dr. asi vyfláknul a navíc toto se platí,proto se jezdí do Brna,nebo na specializované pracoviště,protože toto normální gynekolog nedělá. :slight_smile: Tak si radši zavolej ještě na t en Prenatal.
9. dub 2010 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
luci tak to projasnění mi dělal(včera jsme se k tomu s natalkou dopracovaly) nt je u obou miminek 1mm,jen tu krev mi bude brát v tom 16týdnu.....včera jsem to hledala na netu a je to prý přesnější v tom 11tt,tak nechápu,proč to neudělal zrovna.na kontrole to s ním musím probrat.
10. dub 2010 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucato tak to je nějaká blbost protože hodnota NT je hodnota krve a je to prvděpodobnost genestického postižení a jsou to hodnoty 1:xxxxx . A šíjové projasnění se opravdu dělá jen na specializovaných pracovištích. Nevím být tebou tak si do toho prenatalu opravdu zavolám. A jak píše Luci tohle vyšetření se platí takže pochybuju ,že by ti to dr. dělala když jí to pojištovna nezaplatí. být tebou tak každopádně jdu v 20tt do prenatalu na UTZ
10. dub 2010 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Květo AFP test a tripl test je to samé
10. dub 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
luccatko těžko říct,co ho k tomu vedlo.
mrkvička to určitě běžte v tom 20.tt,je to super,když tam člověk vidí ty prdolky a aspon je pořádně prohlédnou.
10. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Mrkvicka28 - NT 100% není hodnota krve, přesně to znamená Nuchal Transluncency - šíjové projasnění! Luccatko to píše dobře!
10. dub 2010 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
A ten její pan dokrot klidně může mít certifikát, teď už se to nedělá jen na specializovaných pracovištích. Můj dr.to dělá taky!
10. dub 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeany to jsem rádaže jsi doma oni někdy odktoři umí pěkně vystrašit,ale zase je super že jsi to radči pohlídají.uvidíš že i na další kontrole bude vše OK.a jak ti teda mimi leží asi jsi to psala ale já to přehlédla :unamused:
10. dub 2010 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné skoro poledne.
Nevím jestli si mě pamatujete dlouho jsem tu nebyla. Mám za sebou Ket a příští týden bych měla testovat, ale dneska jsem dostala menzes tak asi ani nemusím testovat :(
10. dub 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Dívala jsem se, že je tu hodně těhulek, držím palce, aby vše bylo jak má, ale nechce se mi to pročítat tak pokud mě informujete budu ráda :slight_smile:
10. dub 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ellenka, veľa tehuliek tu síce je, ale minimálne polovica je z prirodzeného počatia /Jeany, ja a už si nepamätám kto všetko.../. Čakáme tu jedny trojičky /Mrkvička po vložení dvoch embrií/. Z posledných štyroch vložení embrií v tejto téme sa ujalo definitívne len jedno tehotenstvo, dve skončili zamlklým tehu a jedna sa neozvala. :frowning2:

Máte zlé spermie? Čo plánuješ ďalej?
10. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Kveta- je super, že jsou některé přirozené to je moooc dobře :slight_smile:
Děkuji za pěkné shrnutí.
Mrkvička bude mít trojčátka? To bude radosti :slight_smile:

Co plánujeme? Vůbec nevím, Přišlo to tak náhle v pondělí zavolám na kliniku co dělat jestli mám ještě čekat do 15náctého a testovat nebo už to brát jako nepodařený pokus :( Vůbec nevím co bude :(
10. dub 2010 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Natálko je možné že tvuj dr. dělá Nt vyšetření,ale Luccato čeká dvojčata a ta patří na specializované pracoviště, protože tam by jí dělali při UTZ tz. Dopleruv test na který potřebují speciální barevný UTZ. A když jí budou dělat tripl test v 16tt tak ji 100% vyjde pozitvně, jediná šance jak u dvojčátek zjistit jestli jsou v pořádku je kompletní UTZ v 12tt (11-13+5) kde se kontrolují i srdeční vady ,pátřeř aj. později už je to špatně vidět. Laksnost jejího lékaře nechápu. a jak tady psaly holky vyšetření krve ve 12tt (80%)je mnohem spolehlovější než AFP test (60%) v 16tt.
10. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ellenko čekáme trojčátka tři kluky ( jednovaječné dvojčata+trojče) dozvěděli jsme se to ve 13tt na Veveří při screeningu
10. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Naty a tady ti hodím článek proč měla jít Luccato do prenatalu.

Dobrý den, nešťastná informace, samotné hCG nás totiž nemusí zajímat, když počítač vypočte riziko 1:15000. Jenže, netuším, jestli kolegyně postupovala správně, tj. že zavzala do programu hodnotu hCG a NT a váš věk, toto zatím dělají jen snad dvě pracoviště v ČR, ( my a brněnská klinika ) - ostatní to zatím "neumí" a informují těhotné již po vypočtení rizika na základě NT, hCG do toho nezapočtou. Počítají s tzv. sekvenčním skríningem, kdy těhotnou "definitivněL informují až po 16.týdnu - tzv. tripple test, ten pak má rozhodující slovo. Je v tom zatím obří zmatek, funguje systém starý - tripple test v 16.týdnu - odběr tří "klasických" biochemických markerů - drtivá většina pracovišť a systém nový, ojediněle kompletně správně.
MUDr. Michal Koucký
Porodník
10. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Mrkvičko- to muselo být pěkné překvápko :slight_smile: nechceš mi jedo dát :grinning: , promiň blbej vtip :(
10. dub 2010 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Mrkvicka28 - jen jsem upřesnila, že NT znamená šíjové projasnění a že NT Screening už se nedělá jen na specializovaných pracovištích, ale spousta lékařů už má na toto vyšetření certifikát. S Luckou jsme to včrea probíraly a shodly jsme se na tom, že tu krev jí měl vzít!
10. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Natálko jasně ,ale prostě nad některým přístupem lékařů fakt zůstává člověku rozum stát.
10. dub 2010 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek