CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
9. dub 2010

mrkvička ono to ted poroste čím dál rychlejí. Kluci budou sílit. 🙂 No jsem fakt zvědavá,která budeme dřív. 😀 A těším se na ty tvoje prdelky. Akorát tu budeme mít fakt samé kluky. Si můžeme založit fotbalové družstvo,že Jani. 😀

luccatko
9. dub 2010

tak screening se nekonal,prý mi ho bude dělat v 16týdnu na příští kontrole...není to pozdě?měl by se dělat v 11týdnu,ne?

lucifirek
9. dub 2010

lucatko to je divné.Myslím,že hodělají dřív. Teda pokud se jedná o NT+ screening,na stránkách píší toto
Kdy by měl být odběr proveden?

Odběr by mě být proveden mezi 11+ 0 - 13+5 týdnem těhotenství ( počítáno od prvního dne posledních menses, event. známý den koncepce ( např. u IVF den punkce oocytů) + 2 týdny.

A nebudou ti dělat jenom to vyšetření v 16.tt,to se také dělá utz.

jeany
9. dub 2010

Ivetule, nervy to teda fakt byli, však jsem to první den pěkně obrečela. Za to teď bych skákala do stropu jakou mám radost, že je malý v pořádku. Jsme ráda, že jsi na mě myslela a všichni tady. Pomohlo to holky. 😉

Luci, budu se šetřit, nic není tak teď důležité jako to, být hlavně v pořádku. Vím, že lepší se už cítit zdravotně nebudu, už to bude jen náročnější. jsem čím dál víc unavená a posedávám a často jen tak polehávám, ale co se dá dělat. Rodinka doma mi víc musí pomoct. Ty se taky šetři, musíte všechny těhulky se šetřit a nepřehánět to.
Nakonec jsem oběd dnes nevařila, protože mi volala mamka před obědem, ať k ní zajdu na oběd. Měla hráškovou polévku, pečené kuře a rýži s kukuřicí, tak jsem si nakonec na obědě pošmákla u ní a doma jsem nic nedělala.

Mrkvičko, bříško máš pěkné, ale na to, že tam máš 3 miminka to zas tak velké není. Přesně tak, každý jsme jiný a u každého je to jinak vidět. Opatruj se a taky se moc a moc šetři.

mrkvicka28
9. dub 2010

Lucato to je fakt divné v 16tt se dělají jen tripl testy nt+ screenig se musí dělat do 13+5. a navíc u dvojčátek ti tripltesty vyjdou na 90% pozitivně, protože oni to neumí na více dětí spočítat. Ví v centru že máš dvojčátka ?

lucifirek
9. dub 2010

Jani tak to je dobře,aspon jsi nemusela vařit a odpočinula si.
Já jsem udělala česnekovou pomazánku a peču mazanec,ale jinak dneska spíš lenoším,nic jsem skoro neudělala.
Ted asi vypnu pc a televizi a půjdu si číst.

betys
9. dub 2010

luccatko-a kde jsi byla u Dr že Ti tohle řekli?Všude píší že ve 12 tt je to nejpřesnější.
jani to je super že jste doma a v pořádku.Já sotva lezu a funím.Už skoro nic nezvládám.V porodnici už jsemse byla podívat a 19.4. jdu na pásy a UTZ.
luci-postel jme vybrali a objednali.Chlapi ještě museli vybourat 1 dveře tak je u nás neuvěřitelný borčus.Ale jý už to nezvládám uklidit tak bude muset zítra mamka.Ségra mi od jejího tchána přiveze přebalovací pult-komodu tak se moc těším. 😉
V mamince psali že spolehlivost tripl testu je 64%,prvotrimestrálního screeningu je 84%.Tak mi řekněte proč neudělají povinný screening a tripl jen dobrovolný.To je teda logika 😠

natalka28
9. dub 2010

Ahoj Luccatko, tak mně se to taky zdá dost divný! NT Scr.se dělá do konce 13tt, apk už to není tak přesný. A přesně jak píšou holky, v 16tt se chodí na TT ( spíš až od 18 do 20tt ) a ty jsou často falešně pozitivní a proto se vždy přiklánějí k výsledkům z NT Scr. Nechceš si zajít někam jinam nebo zajet do Brna? Musela by sis zavolat na Veveří ( www.prenatal.cz ), ale nevím, jestli by tě ještě vzali. Já bych to tak určitě nenechala a zašla bych si na to - stejně si to platíš sama a doporučení žádný nepotřebuješ! A dělal Ti aspoň UTZ, změřil miminka nebo tak něco????????????

Jani, mám radost, že jste v pořádku. Aspoň víš, že je malý v pořádku!

Já pořád řeším to píchání v břiše. Není den, kdy by mně tam nepíchlo☹ Nevím jestli je to tak normální nebo ne, ale už jsem s tím byla 2 x u dr., pokaždé mně důkladně vyšetřila a vše bylo OK, takže počkám na další kontrolu, terá je až 26.4. No snad to brzo uteče!

luccatko
9. dub 2010

no říkal,že mi budou brát krev zkrz vývojové vady a měřit krček.....tak jestli jsem to nepopletla já.jinak mi dělá jen utz a tam je vše v pořádku,jen jsou mimča prý o týden menší,ale to u dvojčat bývá.

natalka28
9. dub 2010

Tak jestli měřil šíjové projasnění, tak to je defakto NT Scr. Kolik jsi to NT měla? A ještě by se měl podívat na nosní kůstky!

kveta
9. dub 2010

Bola som teraz v 16.tt na skríningu /tuším sa to volá AFP test/, zobrali mi krv a zmerali vzdialenosť medzi kosťami na hlavičke bába. Používa sa to na určenie pravdepodobnosti Downa a rázštepu pery... Ale NT prejasnenie mi pozerali v 12.tt a tak si myslím, že Luccatkov dr. to zrejme fláka alebo nemá certifikát na to, aby NT mohol merať /tuším na to treba školenie a certifikát/ alebo nemá tak presný ultrazvuk... Každopádne by som sa viac spoliehala na Veveří, tam to neflákajú..

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucifirek
9. dub 2010

lucatko to je fakt divné,to se na to ten dr. asi vyfláknul a navíc toto se platí,proto se jezdí do Brna,nebo na specializované pracoviště,protože toto normální gynekolog nedělá. 🙂 Tak si radši zavolej ještě na t en Prenatal.

luccatko
10. dub 2010

luci tak to projasnění mi dělal(včera jsme se k tomu s natalkou dopracovaly) nt je u obou miminek 1mm,jen tu krev mi bude brát v tom 16týdnu.....včera jsem to hledala na netu a je to prý přesnější v tom 11tt,tak nechápu,proč to neudělal zrovna.na kontrole to s ním musím probrat.

mrkvicka28
10. dub 2010

Lucato tak to je nějaká blbost protože hodnota NT je hodnota krve a je to prvděpodobnost genestického postižení a jsou to hodnoty 1:xxxxx . A šíjové projasnění se opravdu dělá jen na specializovaných pracovištích. Nevím být tebou tak si do toho prenatalu opravdu zavolám. A jak píše Luci tohle vyšetření se platí takže pochybuju ,že by ti to dr. dělala když jí to pojištovna nezaplatí. být tebou tak každopádně jdu v 20tt do prenatalu na UTZ

mrkvicka28
10. dub 2010

Květo AFP test a tripl test je to samé

lucifirek
10. dub 2010

luccatko těžko říct,co ho k tomu vedlo.
mrkvička to určitě běžte v tom 20.tt,je to super,když tam člověk vidí ty prdolky a aspon je pořádně prohlédnou.

natalka28
10. dub 2010

Mrkvicka28 - NT 100% není hodnota krve, přesně to znamená Nuchal Transluncency - šíjové projasnění! Luccatko to píše dobře!

natalka28
10. dub 2010

A ten její pan dokrot klidně může mít certifikát, teď už se to nedělá jen na specializovaných pracovištích. Můj dr.to dělá taky!

lukza
10. dub 2010

Jeany to jsem rádaže jsi doma oni někdy odktoři umí pěkně vystrašit,ale zase je super že jsi to radči pohlídají.uvidíš že i na další kontrole bude vše OK.a jak ti teda mimi leží asi jsi to psala ale já to přehlédla 😒

elllenka
10. dub 2010

Krásné skoro poledne.
Nevím jestli si mě pamatujete dlouho jsem tu nebyla. Mám za sebou Ket a příští týden bych měla testovat, ale dneska jsem dostala menzes tak asi ani nemusím testovat :(

elllenka
10. dub 2010

Dívala jsem se, že je tu hodně těhulek, držím palce, aby vše bylo jak má, ale nechce se mi to pročítat tak pokud mě informujete budu ráda 🙂

kveta
10. dub 2010

Ellenka, veľa tehuliek tu síce je, ale minimálne polovica je z prirodzeného počatia /Jeany, ja a už si nepamätám kto všetko.../. Čakáme tu jedny trojičky /Mrkvička po vložení dvoch embrií/. Z posledných štyroch vložení embrií v tejto téme sa ujalo definitívne len jedno tehotenstvo, dve skončili zamlklým tehu a jedna sa neozvala. ☹

Máte zlé spermie? Čo plánuješ ďalej?

elllenka
10. dub 2010

Kveta- je super, že jsou některé přirozené to je moooc dobře 🙂
Děkuji za pěkné shrnutí.
Mrkvička bude mít trojčátka? To bude radosti 🙂

Co plánujeme? Vůbec nevím, Přišlo to tak náhle v pondělí zavolám na kliniku co dělat jestli mám ještě čekat do 15náctého a testovat nebo už to brát jako nepodařený pokus :( Vůbec nevím co bude :(

mrkvicka28
10. dub 2010

Natálko je možné že tvuj dr. dělá Nt vyšetření,ale Luccato čeká dvojčata a ta patří na specializované pracoviště, protože tam by jí dělali při UTZ tz. Dopleruv test na který potřebují speciální barevný UTZ. A když jí budou dělat tripl test v 16tt tak ji 100% vyjde pozitvně, jediná šance jak u dvojčátek zjistit jestli jsou v pořádku je kompletní UTZ v 12tt (11-13+5) kde se kontrolují i srdeční vady ,pátřeř aj. později už je to špatně vidět. Laksnost jejího lékaře nechápu. a jak tady psaly holky vyšetření krve ve 12tt (80%)je mnohem spolehlovější než AFP test (60%) v 16tt.

mrkvicka28
10. dub 2010

ellenko čekáme trojčátka tři kluky ( jednovaječné dvojčata+trojče) dozvěděli jsme se to ve 13tt na Veveří při screeningu

mrkvicka28
10. dub 2010

Naty a tady ti hodím článek proč měla jít Luccato do prenatalu.

Dobrý den, nešťastná informace, samotné hCG nás totiž nemusí zajímat, když počítač vypočte riziko 1:15000. Jenže, netuším, jestli kolegyně postupovala správně, tj. že zavzala do programu hodnotu hCG a NT a váš věk, toto zatím dělají jen snad dvě pracoviště v ČR, ( my a brněnská klinika ) - ostatní to zatím "neumí" a informují těhotné již po vypočtení rizika na základě NT, hCG do toho nezapočtou. Počítají s tzv. sekvenčním skríningem, kdy těhotnou "definitivněL informují až po 16.týdnu - tzv. tripple test, ten pak má rozhodující slovo. Je v tom zatím obří zmatek, funguje systém starý - tripple test v 16.týdnu - odběr tří "klasických" biochemických markerů - drtivá většina pracovišť a systém nový, ojediněle kompletně správně.
MUDr. Michal Koucký
Porodník

elllenka
10. dub 2010

Mrkvičko- to muselo být pěkné překvápko 🙂 nechceš mi jedo dát 😀 , promiň blbej vtip :(

natalka28
10. dub 2010

Mrkvicka28 - jen jsem upřesnila, že NT znamená šíjové projasnění a že NT Screening už se nedělá jen na specializovaných pracovištích, ale spousta lékařů už má na toto vyšetření certifikát. S Luckou jsme to včrea probíraly a shodly jsme se na tom, že tu krev jí měl vzít!

mrkvicka28
10. dub 2010

Natálko jasně ,ale prostě nad některým přístupem lékařů fakt zůstává člověku rozum stát.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru