CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
29. dub 2010

zuzuza-však počkej až se to rozjede.Napřed já,pak jeany,těsně v závěsu lucifirek pak myslím mrkvicka.No to bude úroda 😀

zuzuza
29. dub 2010

No betys, už se na ty novinky těším, ježíš, mě už dneska klepne, malý má po každém pití škytavku, tak jdu opět kojit, už mám ta prsa úplně rozmokvaná a bolavá jauvajs:(

luciiiie
29. dub 2010

elllenka tak jak jsi dopadla??? Snad je vše v pořádku.

elllenka
29. dub 2010

Pěkné odpoledne, právě jsem dorazila domů, ještě jsem se stavila v práci, je konec měsíce, tak jim musím pomoct, jdu i zítra.

Dopadla jsem skvěle 🙂 Srdíčko bije 🙂 Hurá. Je jedno miminko, to je trošičku zklamání, těšili jsme se na dvě, ale i tak je to super 🙂 Na krvácení si mám dávat pozor, mám se šetřit,... vypadá to, že nic nesmím :(

betys
29. dub 2010

ellenka-super,gratuluji.Hlavně na sebe dávej pozor.Teď bude 1 miminko,příště třena 2 😀

elllenka
29. dub 2010

Betys- děkuji, budu se šetřit, ale přemýšlím jak to udělat třeba s vytíráním podlahy- to se natahám s kyblem s vodou :( nebo vysávání, mám těžkou ludru :( a to nemluvím o žehlení :( někteří v pokročilém stádiu těhotenství umývají okna - tak nevím, nevím nemůžu se na to vykašlat :( ach jo- mám nad čím přemýšlet

luciiiie
29. dub 2010

Elllenko moc gratuluju!!!!!

betys
29. dub 2010

ellenko-aspoň do 12 tt by ses měla fakt šetřit.Nemůže Ti někdo pomoct?Holt si dáš jen půl kýble s vodou a ten zbytek taky nějak vymyslíš. 😉

teri81
29. dub 2010

Ahoj,zdravim zname i nezname 😀
Zuzuza - no nazdar Kelisova,gratuluju k maminkovstvi,psala jsem ti do IP uz driv.

Ellenka, gratuluju!!!! Jak zklamani,nerouhej se holka,bud stastna za jedno. 😉
Ja se v prvnim trimestru vykaslala na vsechno a az postupne jsem zacala "lehce" uklizet,ale kybl s vodou jsem treba nezvedala,proste mi to nosil chlap nebo jsem si tam natocila trosku a zbytek dolevala sklenickou,ale ja to prehanela 😝 ,moc jsem se bala . No ale pred porodem jsem pak jeste vysurovala celej barak i s oknama,to uz jsem neresila 😀

teri81
29. dub 2010

Jo a k tomu Agolutinu - ja si ho fakt uzila,uz jsem to tu psala mockrat,ale pro nove holky napisu zase ten muj tip.
Tak ja kdyz jsem po tretim IVF krvacela,doporucil Frgala furt pichat Agous dal,takze jsme pichali pet tydnu denne a zvladala jsemto diky lokalnim anestetikum.
Teda kdyz jem pri prvnim IVF pri Agolutinu na Unice ztropila scenu a rvala tam,ze to nevydrzim a zadny dite mit nebudu aze je vsechno hnusny 😀 ,napsal mi Gogelacek Lidokain nebo jak se to jmenuje - znecitlivujici sprej,to moc nepomohlo,tak sestricka Zuzka navrhla anesteticke naplasti a to byla parada!
Sice stoji 2 ks skoro 200,takze na dva dny,ale ja to za to rada dala,objednavala jsem je ve velkem v lekarne 😀

Vzdycky jsem si ji dala i dve hodky pred vpichem,lehla si na bok (ve stoje by to se mnou skrablo asi) dala vrchni nohu pres spodni,uvolnila svaly,pritel sundal naplast, chvilku podrzel led a sup to tam 😠 ,krome maleho tlaku jsem necitila skoro nic a trpet vic on nez ja, modriny jsem nemela vubec diky to mu,ze jsem byla znecitlivela a uvolnila svaly. 🙂
To date!

mrkvicka28
29. dub 2010

elenko budeš muset zaučit manžu já taky nesmím nic dělat a tak většina je na mianžovi. vytřít podlahu a vysát zvládne i chlap není na tom nic těžkého, žehlení zatím zvládam sama ale po troškách.

teri81
29. dub 2010

Jo a asi jsem nenapsala,ze mi to pichal do zadnice. Teda do steha,to by me asi ani nenapadlo,to by mi vadilo,ale kazda jsme jina.
Mrkvicka - trojcata,tak to je dobrej mazec 😀 😀 😀 ,supeeeer 🙂

kveta
29. dub 2010

Ellenka, naozaj, nerúhaj sa. Buď šťastná, vylož nožičky a do 13.tt nič okolo upratovania nerieš... Ak potratíš, tak si iste nepovieš, že "aspoň som si vytrela podlahu", že? Takže zoraď priority... Momentálne je prioritou udržať miminko a nič nie je tak dôležité... Na tých pár týždňov si môžeš zaplatiť aj pomocnicu v domácnosti. Vyjde Ťa menej ako ďalší pokus IVF... Alebo proste pár týždňov bude špina na dlážke a prach na nábytku... Z nikoho neubudne... 😉

elllenka
29. dub 2010

Mrkvičko, jo manža ten jo teda :(, ten je od rána do večera v práci a doma se akorát nají s jde spát- ten vůbec ani nepřemýšlí o tom, že by začal doma pomáhat :(
Musím si nějak poradit

elllenka
29. dub 2010

Nerouhám se, jsem šťastná i za jedno, ale víte jak to je 🙂 ale jsem moc šťastná.

Zaplatit pomocnici? 😀 to by nešlo, zvlášť jestli ještě budu mít neschopenku, to by můj neskousnul :( přece nemůžu doma jen tak ležet :( nejradši bych šla i do práce, aby byli nějaké penízky

kveta
29. dub 2010

Ellenka, ja som slobodná maminka, ležala som tu x týždňov bez pohnutia na rizikovom /krvácania/ a môžem Ti povedať, že sa to dá zvládnuť... Raz za čas prišla mama z ďalekého mesta mi vygruntovať.. a keby nemohla, tak by sa svet nezrútil... Neviem, či vieš, že tehu po IVF je do 12.tt rizikovejšie... správaj sa podľa toho, prosím Ťa.

elllenka
29. dub 2010

Květa: asi máš pravdu, možná bych mohla při nejhorším poprosit tchýni ta by mi asi pomohla, ale víš jak to je, do teď jsem se o domácnost starala sama :( mé mamce říct nemůžu, ta by mi akorát prošmejdila, kde co mám a spíš by mě otravovala, proč máš toto- když stačí todle,.... ach jo.

Myslíte, že už mám něco v práci říct, nebo to ještě nechat v tajnosti?

kveta
29. dub 2010

Držať v tajnosti... Ak nemáš prácu, ktorú nesmieš ako tehotná vykonávať, tak to drž v tajnosti pred čo najviac ľuďmi minimálne do 12.tt.
Je pravdepodobnosť 33 percent, že to bábo vzdá... po 12.tt už šance na bábo prudko vzrastú... a preto ženy informujú až vtedy... Je veľmi ťažké informovať o tom, že to predsalen nevyšlo a väčšina zamestnávateľov sa pokúsi ženu, ktorá aktívne tehotnie, po potrate poslať preč, pribrzdiť v kariérnom postupe, atď.

elllenka
29. dub 2010

Květa dělám v kanclíku u PC, to bych právě zvládla i teď až na ten stres :(, nevím jak dlouho se mi to podaří utajnit, kolega mi říkal, že na to padají sázky. Naše firma je relativně malá a holky z ekonomického hned všechno vytroubí, takže ví že mám neschopenku od gynekoložky .... ach jo.

Ale dobře určitě to bude lepší když to řeknu později 🙂 snad to vydržím 🙂

teri81
29. dub 2010

Ellenka,ja jsem po ET krvacela a fakt jsem musela tri tydnylezet a taky jsme to zvladli,pritel uklizel,nakupoval,mamka prijela pomoct. Vzdy mi rano nachystal jidlo na cely den k posteli ( ani ohrat jsem si ho nemohla,tak mi delal hodne sendvice 😀 ),oblozil me ctenim,vedle me dal pocitac a bylo to .
Ale bral to tak,ze pro detatko vsechno a opravdu mi moc pomahal,kdyz jsem uz pak nekrvacela a treba zametala,ani to me skoro nenechal. No a po tom prvnim trimestru uz jsem zlehka zacala fungovat,alE to uz jsem psala.

Kvetus,ja po me zkusenosti s prvnim potratem jsem to spouste lidi nerekla az do pateho mesice 😉 ,proste ze strachu. Ale je fakt ,ze jsem se bala az do konce. Koukam,ze cekas chlapecka,tak vidis,ze ses dockala mimiska,to je supeeer 🙂
Ale pises,ze jsi svobodna maminka 😲 ,jak to?

elllenka
29. dub 2010

teri81: no já špininím od soboty, dneska je to už lepší, skoro vůbec jen ráno trošku. Máš báječného přítele, ten můj mi takto nepomůže a asi bych to po něm ani nemohla chtít, když pracuje od 6ti do 19ti, každý den i v sobotu občas si udělá volnou neděli :(

kveta
29. dub 2010

Teri, manžel ma podviedol počas druhého IVF, kým som bola na infúziach kvôli OHSS, takže nasledoval rozvod. Bábo čakám s priateľom. Nechystáme sa spolu žiť, ale chystáme sa byť spolu rodičmi. Bábo sme počali plánovane a kupodivu prirodzenou cestou.

teri81
29. dub 2010

Kveta,tak to jsou mi novinky,vubec jsem nevedela,ze cekas mimi prirozenou cestou,pamatuju si,ze to u Vas bylo nejak spatne,ze to vypadalo,ze snad ani to IVF nepujde a ted prirozene,to je skvele! Takze problem byl predpokladam v manzelovi ,kdyz s pritelem to slo.
Je zajimave,ze se nechystate spolu zit,ale je hlavni,ze chcete byt rodici. Treba casem zmenite nazor a budete spolu bydlet.
A to s Tvym manzelem - no comment,ten za to opravdu nestal! 😉 At jsi moc stastna. 🙂

Ellenka a v kolikatem tt jsi? Ja spinila od 9 dne po ET asi tri tydny - odeslo mi jedno embryo,ale spineni jeste nemusi nic znamenat,ale jak mi rekli sestricky na Unice i dr. - nohy nahoru,lezet,pozitivne myslet a jit jenom na zachod.
U me to bylo fakt o nervy, jenom jsem se pohla a hned krvacela nebo spinila,bala jsem se i na ten zachod jit, o sprse nemohla byt rec,pritel me i omyval zinkou,byl skvely. Tak Tvuj pracuje sice dlouho,ale to neni duvod,proc by nemohl pomoci si myslim ja.
Kazdopadne opravdu hodne hodne se setri,bude to stat za to 🙂

elllenka
29. dub 2010

Teri81: Já špiním hlavně po ránu, když vstanu z postele tak jdu hned na WC a pak pokaždé, když ležím. Připadne mi že čím víc ležím tím je to horší, když sedím i třeba doma u PC tak nic.
Jsem v sedmém týdnu 🙂 to mi napsal p. Gogela, radoval se semnou 🙂
Uvidím co bude 🙂 nějak to zvládnu 🙂

kveta
29. dub 2010

Teri, exmanžel bol neplodný, používali sme spermie darcu. No a moje dg. boli endometrióza, anovulácia a nepriechodné vajcovody. Lekári mi po druhom IVF zakázali absolvovať akúkoľvek stimuláciu na IVF alebo KET, lebo som mávala vždy dramatické OHSS... Takže musíš uznať, že prirodzené počatie v mojom prípade bol úplný zázrak.... 😀

elllenka
29. dub 2010

Kveta: To je příšerné :( Je mi to líto :( Můj začal akorát o dost víc pracovat, aby jsme to všechno finančně zvládli.
Ale také bych ho hnala, kdybych zjistila, že mě podvádí v době co podstupuji :(

teri81
29. dub 2010

Kveta,tak to teda uznavam,ze jsi sakra exot 😀 zazracnej.
Ja nemela vubec ovulaci,ms skoro zadnou,no a po porodu slapu jak hodinky,ms silna,na den presne,ovulaci citim,ale s partnerem je to slaby,ma fakt spatny spg,ale kdyz vidim,ze ty zazraky se deji,tak uvidime,ale nepocitam s tim.
Ale zitra jedem do Unicy zaplatit mrazacky na dalsi rok a asi za rok je zkusime 🙂 🙂 Sice jsem si rekla,ze porod uz nikdy,ale nejak bych si asi zaridila cisarsky rez nebo bych to nejak snad zase prezila 😀 ,hrozne to za to stoji..

Ellenka,zvladnes to,drzim palce,ale fakt nic moc zatim nedelej. Kasli na bordel,nevyzehlene pradlo,proste klidek.

Ja bych podvadece hnala i kdybych nepodstupovala 😠

ivetule
29. dub 2010

Ahoj Terezko. 🙂 Jak se máš?

lukza
29. dub 2010

Ahojky Terezko tak jak se máte s malou ty jo vy už máte rok a dva měsíce to letí jak hrom připadne mi nedávno co jsem tě viděla s bříškem 🙂))

lucifirek
30. dub 2010

Ahoj Terezko, ráda tě tu vidím. 😉 Přihod nejakou fotečku malé,jak rostete. 🙂 To to letí,to je něco. Tak se chystáte na mrazáčky,určitě to za to stojí. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru