CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
13. únor 2009

Dobré ráno 🙂
Vidíš marci, tak to uteklo a už začínáš stimulku s námi. Bude nás víc. Já jsem dnes píchla 9 injekci a od příštího pátku už píchám i Puregon. Na injekce jsem si zvykla, ani nevadí. Horší bude Agolutin.
Luci, jak se cítíš dnes po včerejší úrodičce? Je to lepší? To jsi měla opravdu hodně vajíček. Jsem zvědavá kolik jich bude mít Zuzka a pak já. Luci pak nezapoměň dát vědět, jak se embryjka oplodily a jak se vyvíjí. Prožívám to s tebou.
Zuzy krátí se nám to taky. Ty už máš i Puregon jednou za sebou, že. Jsi přesně o týden přede mnou. Ještě máš pořád tolik optimismu? Já zatím jo.
😉

lucifirek
13. únor 2009

Ahoj Jeany,je mi dneska už lépe,včera to byl děl a to břicho fakt bolelo,ještě trochu to bolí,ale je to v pohodičce. Dneska manža píchnul první Agolutin. No myslím,že měl trošku strach,ale zvládl to v pohodě a zase to ani nebolelo. Prý jsem jeho pokusný králík,že mě lituje. 😀 Ale těch injekcí ještě bude.
Tak ty už jsi zkušená,toto letí. už to máš taky za chvíli.
Marci19,děkuju,vydíš,teď to uteče jak voda.myslím,že jsme se možná potkali včera v lékárně,nebyla jsi tam s partnerem kolem půl dvanácté? Kupovala sis ještě mořskou vodu do nosu?

lucifirek
13. únor 2009

I když včera tam bylo dost lidí. Tak nevím,asi spíš ne.

lucifirek
13. únor 2009

Jeany,budu volat kolem 10=11,tak pak dám určitě vědět. Snad jich budedost.

jeany
13. únor 2009

Určitě jich budeš mít dost. Při takovém množství! Jé, kéž by i mě to vyšlo dobře a měla jsem dost vajíček. Snad to bude lepší než minule, měla jsem jen 11. 😉

lucifirek
13. únor 2009

Určitě bude,už ví,co a jak. A jak jsi reagovala. Ale i 11 není přece špatný,to stačí,aspoň jsou zralejší. 🙂

lucifirek
13. únor 2009

Já si přála,aby jich aspoň 10 bylo.

chrobacek
13. únor 2009

ahoj holky, sice chodíme do jiného CARu, ale koukám, že tady jste zkušené, můžu se zeptat hodně taky píšete o ICSI, nevíte od jaké hodnoty spermia se dělá jen IVF? My máme totální výbuch a na konzultaci jdeme až za 14 dní, tak jen tak přemýšlím co bude, rozhodli jsme se ted, že určitě počkáme 3 měsíce jestli se nám spermio nezlepší, ale moc v to nevěřím nemáme momentálně žádný pohyb a 1% morfologii na kolik by se to muselo zlepšit, aby jsme nemuseli na ICSI.........?? Dík

jeany
13. únor 2009

Já vím, že stačí i míň, ale nejdůležitější je, aby se embryjka dobře uchytily a zahnízdily. Mně po punkci taky bolelo břicho a špinila jsem, ale už druhý den jsem šla do práce. Na Unice mi rovnou dali nějaké prášky od bolesti, prý je to lepší než ibalgin. Mám je doma schované, ale název si z hlavy nepamatuji.Tak jsem si jeden prášek vzala večer a jeden hned ráno než jsem šla do práce, abych to vůbec vydržela. Šla jsem tenkrát i dřív z práce a manža se o mě doma staral, já jsem ležela u tv a on chystal večeři a kávičku. Teď to mám naplánované taky tak, že hned druhý den po punkci jdu do práce a vezmu si dovču až po transferu, protože to si myslím, že budu potřebovat víc klidu a pohody a odpočívání.

lucifirek
13. únor 2009

chrobacek,s 100% doporučí ICSI. My měli 3%. To už je hodně málo.

chrobacek
13. únor 2009

jo to je mi jasný, ale my doufáme, že se to zlepší, protože to byl jeho první odběr byl strašně nervozní a navíc měl obrovské stresy v práci.......asi doufáme marně..........

jeany
13. únor 2009

Chrobacek, manža má 7 % dobrých spermijek a řekli nám, že jinak než metodou ICSI to nelze. Taky jsem přemýšlela, že bychom to zkusili jen s IVF, ale řekli mi, že to by nevyšlo. Uvažovala jsem o tom kvůli finanční stránce, ale nezbývá nám nic jiného než plati a platit.Jdeme na ICSI už podruhé.
Manžovi jsem koupila vitamíny selen, zinek a vitamín E, bere to denně a výsledek spermiogramu je pořád stejný. Jí zdravě, sportuje, je mladý a přesto má špatný spermiogram, nevím čím to je, ale asi se to nějak výrazně ovlivnit a zlepšit nedá. ☹

chrobacek
13. únor 2009

zkoušeli jste to zlepšovat vitamíny atd. co doporučuji? muj muž šel do sebe začal se víc hýbat, žádná vana a dlabe vitamíny..........prostě tomu dáme šanci, třeba se to o něco zlepší......za tři měsíce.....já jsem chtěla at jde na andrologické vyšetření zjistit příčinu, ale to se mu nechce zatím

lucifirek
13. únor 2009

Tak tak Jeany, chce to klídek,pohodičku a žádný stres. Ve středu jsem byla na chvíli v práci a přišlo mi,že tam není moc dobrá atmosféra. Je tam nějak dusno. Tak jsem ráda,že jsem doma. Včera mi manža taky udělal skvlělou večeři (ze zbytků co bylo v lednici). A ráno jsem byla ještě v pelíčku,píchnul mi Agolutin a pak šel do práce. Musí se o nás ty chlapíci postarat,když musíme tohle podstupvat.

lucifirek
13. únor 2009

Chrobáček,manža kouří,nesportuje,vitamíny bral taky, ale spermio se nezlepšílo. Řekl nám do Dr. i na prvním pohovoru,že spermio může trochu kolísat,ale žádné zázraky čekat nemáme. Bohužel u těch chlapů s tím neumí nic udělat. Prostě to musíme my ženy podstoupit za ně.

chrobacek
13. únor 2009

no holky po pravdě mi o peníze nejde spíš právě o to, že při iCSI je větší pravděpodobnost, že tam napíchnou spermii se špatnám DNA při IVF si tam vpluje ta správná........nejsilnější sama co jsem četla tak je nejlepší metoda PICSI, že se nějakou metodou vybere spermie se správnou DNA na ICSI.........to dělají prý jen v Heliosu, tak nevím prostě lapám informace at se pak rozhodneme správně a nejdeme na umělé nekolikrát po sobě...........

jeany já chápu, že někdo to má dané a nic se s tím dělat nedá, ale můj muž plodný byl, takže u nás to vypadá, že se něco stalo.....ale čert ví co.........☹, výsledek spermia byl pro nás šok to jsme opravdu nečekali

lucif..máš hodného muže, tak to má být 🙂

lucifirek
13. únor 2009

Chrobáček,pokud půjde na tu andrologii,tak příčinu možná zjistí,ale stejně se to asi nezlepší,nebo aspoň to nám bylo řečeno. Můj manža prodělal silný zánět moč. cest a musel podstoupit operaci a její důsledek je asi takový výsledek. Ale to už nikdo přesně nezjistí. Jestli ho měl špatné i před tím,nebo to bylo tím zánětem,nebo operací.
Dočetla jsem se,že by mohlo pomoci cvičení podle Mojžíšové,nebo jóga. Provádí se cviky,které napomáhají prokrvení pánevního dna. Ale já bych manžu asi k ničemu takovému nedonutila a ani se nám nechtělo moc čekat.

chrobacek
13. únor 2009

Lucif...no spíš jde o to, že toto je fakt na delší dobu ....a nám se taky čekat nechce to je pravda je nám oběma hodně, takže do toho asi stejně po těch třech měsících půjdeme, jen jsme se chtěla vyhnout tomu ICSI vy z toho nemáte strach? já teda zatím jo ☹

lucifirek
13. únor 2009

PICSI dělají opravdu jen v Heliosu. U ICSI je možnost špatné spermie,ale zase v našem případě by IVF zřejmě nedopadlo vůbec.

jeany
13. únor 2009

Chrobáček a ty žádné problémy nemáš? Je u vás chyba jen u manžela? Nevím, co se může stát, jak píšeš, že plodný byl a teď s tím má problém.
Můj muž má vyloženě dobrou životosprávu, kouří jen minimálně, pravidelně se věnuje sportování a nikdy neměl žádný zdravotní problém. Tak taky je nám záhadou proč to tak je. Ani nebývá nemocný, všechno se mu vyhýbá, ale tady to všechno dohnal. Ze začátku, když se to dozvěděl, byl to pro něj pořádný šok. Už se s tím srovnal, když to lze řešit umělým oplodněním. Jen, aby nám to už vyšlo.Ach jo.

chrobacek
13. únor 2009

no jasně chápu prostě jiná možnost není.......tak díky za info 🙂

lucifirek
13. únor 2009

Strach nemáme,stejně nám nic jiného nezbyde,bohužel jim musíme důvěřovat. S těmi 3% nemůžeme čekat žádné zázraky. Bohužel u nás se spermie pohybují pouze na místě,ale kupředu ne,takže to IVF by asi dopadlo blbě. Ani netuším,kolik to PICSI stojí. Zkus diskuzi IVF leden/unor 2009.....hledam spolubojovnice 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Je tam holčina wrtulka,která se informovala o PICSI a budou ji podstupovat.

chrobacek
13. únor 2009

jo já vím od wrtulky mám tyto informace 🙂 dík, no asi dopadneme stejně, ale prostě tomu dáme tu šanci jestli se to nezlepší, ale jak píšete asi ne,......☹

jeany
13. únor 2009

Luci, ty jsi tedy sečtělá. Já vůbec nevím, že je nějaká metoda PICSI. To je pro mě novinka. Nějak jsem se dopodrobna o to nezajímala. To se dovídám nové věci. Ani jsem nevěděla, že metoda IVF je vlastně lepší v tom, že u ICSI oni sami vyberou spermii a ona nemusí být dobrá. To mě ani nenapadlo. Ale přemýšlet nad tím nebudu, protože my musíme juít taky jedině do ICSI a tak nezbývá než doufat, že to vyjde a bude zdravé mimi. 😉

lucifirek
13. únor 2009

No nám dr. při prvním pohovoru to vysvětlil tak,že i zdravý muž,může mít špatné spermio,že je to životním stylem,dobou,škodlivinami v ovzduší a že citlivější jedinci na to takhle reagují. je to bordel. Manžel mé sestry kouří jak fabrika,kouřila i ségra, to samé sestra manžela a obě otěhotněli téměř hned. PRostě to tak je no.

lucifirek
13. únor 2009

Jeany,to já tam jen mrkla,protože tam je holčina z našeho města. Ale tady je to lepší 😉
No při ICSI vyberou vizuálně dobrou spermii,ale jestli je i geneticky dobrá nevím. Pri PIcSI je asi nějak zkoumají DNA. Vůbec nevím. Při IVF nejlepší spermie oplodní vajíčko,musí to všechno oddřít,takže ty špatné to asi nezvládnou. Akorát jí usnadní tu cestu k vajíčku. Tak to chápu já.

lucifirek
13. únor 2009

Jeany,tak nad tím nepřemýšlím,to že mimi v pbříšku bude mít nějakou genetickou vadu se může stát i u přirozeného těhotenství. To už je pak na tom páru,jestli chcou postižené dítě,nebo podstoupí interrupci.
To samé je zamlklé těhotenství, jak u AR tak u přirozeného těhotenství.

lucifirek
13. únor 2009

Jdu si dát spršku a do obchodu skočit na nákup,chci udělat žemlovku,mám na ní strašnou chuť. Ještě že mám obchod před barákem,nemám náladu někam chodit. Ale jinak jsem pozitivně naladěná a už se těším na mimi

jeany
13. únor 2009

Luci, popsala jsi to dobře. Asi to tak bude. Už se těšíš na ET? Asi hrozně moc, že. Závidím ti, že už to máš za pár dnů. Ale moc a moc ti to přeji 😉 Tobě to vyjde, připadne mi to jako jisté, i u Zuzky, u sebe pochybuji, ale věřím a doufám. 🙂

chrobacek
13. únor 2009

jo Lucif....máš naprostou pravdu.....mimi může být ze špatné spermie i přirozeně, takže to tak člověk musí brát je tady x holek které potratily i 3 x po sobě při přirozeném tehu, takže to budeme brát tak jak to je.....prostě půjdeme od ICSI a budeme doufat, že se to doktorům povede a konečně se dočkáme miminka.....🙂, protože bez nich by to nešlo vůbec

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru