CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mufinka0
26. čer 2010

@luciiiie 😀 To jo,..těch 14 čekacích dnů, jestli tam ty // budou nebo ne je nekonečných... Já ikdyž jsem tomu věřila, tak tam nebyly ☹ Ale podruhý určitě budou!!! 😀

luciiiie
26. čer 2010

@mufinka0 No Mufi, já při prvním nevydržela, protože jsem po obou pokusech měla testovat až za 17 dní...samozřejmě jsem testla brzo (cca 6 den) , takže tam nic ani nemohlo být, pak jsem jen bulela a stresovala a sjížděla na netu všechny možný příznaky a nepříznaky 😒 ...a při druhém IVF jsem vydržela až myslím do 12.dne, navíc jsem ani nevěřila, že by to mohlo vyjít, protože mi absolutně nic nebylo, nic mě nepíchalo, netlačilo, nebolelo, ale to bylo spíš tím, že jsem neměla čas se nijak pozorovat a jaký bylo překvapení, když na mě vykoukla dálnice...jsme na to hleděli a nemohli uvěřit 🙂
Moc vám to holky přeju 😵 😵 😵

mufinka0
26. čer 2010

@luciiiie 😀 😀 No já jsem tomu teda věřila,..protože mi každý říkal, když tomu budeš věřit, vjde to! O to to ale pak bylo pro mě větší zklamání,..ale tak já navíc začala ještě před krví špinit, tak už to bylo jasný i před testováním 😖 Ty jsi byla na prvním IVF taky i Unice?

luciiiie
26. čer 2010

@mufinka0 jj, obě dvě IVF + jeden KET jsem absolvovala tam. Po prvním neúspěchu jsem byla zklamaná, protože jsem to brali jako takovou "hotovou věc", tak jsme uvažovali, že příště půjdem jinam, ale nakonec jsme zůstali. Dali jsme si cca rok pauzu a až jsem se cítila připravená a natěšená a měli jsme nastřádaný penízky, tak jsme šli do druhého IVF a povedlo se 🙂
Nechci říct, že jsme tomu nevěřili, to jsem špatně napsala, věřit musíš, když do toho boje jdeš, myslela jsem to spíš tak, že jsem se na to nepokoušela tak moc upínat jako poprvé.. 🙂
Při prvním jsem taky špinila ☹

natulaaa
26. čer 2010

Luci no já jsem optimistická,protože tomu prostě věřím,ale mám strach co bude,když to nevyjde víš? Ale na to ted nechci myslet ,ted se musím zaměřit na to,aby to vyšlo 😵 😵 😵 ,kruci už jednou jsem otěhotněla a uplně v pohodě,ale pak mi to všechno pokazila ta cysta,kvuli které mám ten vejcovod v prdeli 😠 😠 😠 ,ale co nadělám,tak proto doufám,že když už to šlo jednou,tak proč né ted takhle 😒

mufinka0
26. čer 2010

@natulaaa 🙂 Vyjde to uvidíš... Naty, už vím proč ty nepotřebuješ doplatek na léky asi.. ty máš jen jeden vaječník, co? Tak stimulka na jednom je asi rychlejší a levnější, než kdybys spotřebovala léky na oba. Tam je asi potřeba míň jednotek hormonů. Budeš mít asi menší spotřebu než my 🙂 A pokud máte super spermiogram a ty jsi jinak zdravá, tak to vyjde!! 😉

mufinka0
26. čer 2010

@luciiiie Luci,..tak já se tě zeptám,.. Já byla na prvním IVF v květnu,...v září to vychází na 4 MS a chtěli bychom možná jít na druhý pokus. Jsem sice mladá a máme relativně čas, ale...prostě bychom rádi miminko 🙂 Myslíš že je lepší čekat delší dobu? Nechci nic uspěchat, ikdyž doktoři tvrdí že už bych klidně mohla... Tento dotaz patří i všem holkám po IVF, zajímal by mě váš názor.. 🙂 Děkuju..

luciiiie
26. čer 2010

@mufinka0 na Unice doporučovali 3 mít menstruace a pak se můžeš zase snažit. Osobně si myslím, že v tomhle nejde poradit nebo nějak doporučit.. že to musíš Mufi cítit sama, že jsi připravená, tak nějak psychicky smířená s minulým neúspěchem. Někdo do toho jde hned, někdo později. Každopádně držím palec 😉

natulaaa
26. čer 2010

Mufi ano mám jen jeden vaječník a možná je to fakt proto,no uvidíme ještě 😒

pampeliska36
26. čer 2010

ahojte holky... byla jsem cely den pryc 🙂 a uz jsme doma... jeste jsem dneska trosku spinila, ale ono se asi neni cemu divit po takovem "prostouchnuti" 🙂

pampeliska36
26. čer 2010

@natulaaa uvidis, ze to utece a za chvilku bude 16...... 😀 a zacnes na plno! jinak presne jak psala lucka... jednu injekci si zacinas pichat jeste pred MS a pak se k tomu prida i ta druha.

lukza
26. čer 2010

@mufinka0 to opravdu záleží na tobě ale pokud se na to cítíš psychicky tak není problém mě tenkrát doktor řekl že musím mít 3MC a pak mužu na KET a já hned šla po těch 3MC a pak sem po neuspěšném KET šla dokonce hned na další KET že jak sem vysadila prášky tak došla MC a já hned začala zobat marvelon cítila sem se na to tak mě doktor řekl že nevidí problém že vidí že jsem opravdu v pohodě tak mě to dovolí.takže pokud se na to cítíš tak klidně šup do boje pokud si chce šještě dát oddech tak nikam nespěchej 😀

natulaaa
26. čer 2010

Holky já jsem vám ze všeho tak nějak naměko 😵 😵 ,já ted poslouchám koncert Michala Davida a ty jeho dojemné písničky mě normálně skoro robulily 😵 😵 ,já ted jak začínám špinit,tak mi nějak došlo,že tento cyklus se už něco začnš dít a prostě štěstí i smutek se mi tak nějak mísí a rozbulí mě i smutná písnička,no nejsem já kráva? 😀 😀

lukza
26. čer 2010

@natulaaa to je tím že tedka špináš a ještě to že podvědomně víš že se už začne konečně něco dít a za pár budeš mít mimi v bříšku to sou ty hormony 😀

natulaaa
26. čer 2010

Luki no ono když jsem zašpinila,tak jsem si uplně uvědomila,jako,že už to příjde 😵 😵 😵 a tak jsem z toho taková nějaká na měko ale štastná 😵 .
holky já se loučím pro dnešek ,dneska jsme s manžou moc makali kolem baráčku a jsme fakt unavení,tak dobrou noc 🙂 🙂 🙂 ,ono já se snažim co nejvíc ještě udělat,protože až budu těhulkovat,tak nebudu dělat nic a sednu na terasu a hodím nohy na stul a budu relaxovat 😵 😵 😵 .pěkně sním co? 😵 😵

natulaaa
27. čer 2010

Dobré ránko 🙂
Tak já hlásím,že mrcha zase nikde 😠 😠 ,včera jen jemnézašpinění a od té doby nic 😠 ,kruci no snad dneska 😠 ,ale štve mě to,člověk se těší,že už konečně něco a ta bestie se furt někde camrá 😠 😀 😀 😀

luciiiie
27. čer 2010

Ahoj holky 🙂

@natulaaa jééje, ona tě tak napíná? To je děs běs. Kdyby aspoň na tom testu něco bylo, viď?

pampeliska36
27. čer 2010

dobre poledne devcatka 🙂
ja hlasim, ze uz nespinim... a taky budu ted cekat na MS. v pondeli beru posledni antiko 😅 tato mrcha bude moje posledni na dlouhy cas 😀 😀 😀

natulaaa
27. čer 2010

Pampel moc ti přeju,aby byla vááážně poslednííí ,tak si ji pořádně užij 🙂 🙂 ,mi už začíná doufám předposlední 😵 😵

pampeliska36
27. čer 2010

@natulaaa 🙂 😉

pampeliska36
27. čer 2010

dlouho tu nebyla miki... jakpak se asi ma? 🙂

natulaaa
27. čer 2010

už se mi rozjíždííííí a rozbolela mě hlava jako čert,mám uplnou le nevááá,hlavně,že je tu

natulaaa
27. čer 2010

ježiš co jsem to napsala za hovadinu? ,chtěla jsem napsat,že mám uplnou migrénu 😀

mufinka0
27. čer 2010

@lukza Lukzi,..no to je ten problém,...já nevím jestli se na to cítím,..moc se na to těším, ale nevím jestli to je ta připravenost, kterou bych měla cítit. Jsem asi ze všeho ještě pořád zmatená.. Na druhou stranu řeknu narovinu, že vůbec nevím jestli někdy se budu cítit uplně v pohodě a připravená.. 😀 Nevím jak to vysvětlit, ale myslím, že ten strach i těšení co cítím teď, budu zkrátka cítit i třeba za rok, kdybychom si dali pauzu. Myslím že v hlavě se mi to moc nezmění...proto teď tak váhám.. :-/ Zkrátka nevím jestli mám, nebo nemám....A taky jestli je třeba lepší ty vaječníky nechat odpočinout delší dobu, nebo naopak zatížit co nejdřív,...třeba by tak mohly podat lepší výkon, než poprvý.. 😀 Ještě jsem zapomněla zmínit, že chodím (teda byla jsem poprvé) k psychologovi a ten mi řekl, že se nesetkal s tím, aby žena během terapie otěhotněla,..a já teda nevím jak dlouho ta terapie bude trvat.. Ach jo... Semnou je to hrozný, co?? 😀 😀 😀 Manža má po operaci varikokély, tak snad by nám ten normospermiogram kterej má teď vydržel i roční pauzičku..

mufinka0
27. čer 2010

@natulaaa Tak vidíš,..už je to tady... 😀 Úplně živě si vzpomínám jak jsem začínala já.. 🙂 Asi to zní blbě, ale fakt si to snaženíčko užívej,..ono je to přece strašně hezký, když víš že za chvilku budeš mít // 😉

kveta
27. čer 2010

@mufinka0 Moja kamoška je psychoterapeutka a mala v terapii ženu podstupujúcu IVF, porodila počas terapie dve deti.. Takže tým, čo hovorí tento terapeut by som sa neriadila a len kvôli psychoterapeutovmu vyjadreniu by som IVF neodsúvala... Pozri sa, také to číre nadšenie a vieru v úspech už možno v živote nezažiješ, máš už svoju negatívnu skúsenosť, takže čakať na ten absolútny optimizmus a pokoj v duši je blbosť... Proste nie sme stroje a jasne, že nie sme stále optimistické a v pohodičke, zvlášť keď riešime také vážne problémy ako riešime... Takže by som sa viac riadila telesnými pocitmi: či sa cítiš zdravo, kondične v pohode, gynekologicky zdravo... Ono tá duševná pohoda pri IVF sa dosť preceňuje a nie je žiadny výskum, ktorý by potvrdzoval, že úspešnosť IVF závisí od psychiky... Videla som na nete príbehy žien, ktoré hysterčili od ET až do testovania, plakali, že po ET z nich tekutina vytiekla a pritom boli tehotné... Niekedy ženy zažívajú priam tragédie počas toho obdobia a aj tak otehotnejú.. alebo sú optimistické až k nebesiam a dve čiarky nikde... Proste v našej kultúre sa psychike ženy pripisuje príliš veľká váha.. Ak sa nedarí počať, je to iste tým, že žena nie je v pohode, uvoľnená a ja neviem čo ešte... ale pravdou je, že sa táto teória overovala a to tak, že časť neplodných žien podstupovala psychoterapiu zameranú na uvoľnenie a relaxáciu a časť žien nie a výsledok: nebol rozdiel medzi týmito dvoma skupinami v počte tehotenstiev... Takže neboj, na tej psychike až tak nezáleží... je to viac biológia...

mufinka0
27. čer 2010

@kveta 🙂 Děkuji ti moc! Víš,..moc hezky jsi to napsala. Proto, že já vážně nevím zda bych se někdy vůbec cítila naprosto v pohodě! Na to celé trápení, co jsme si prožili nikdy nezapomenu, takže bych se vážně asi načekala.. Děkuju ještě jednou, že jsi to tak napsala, takto jsem vůbec neuvažovala! A máš úplnou pravdu!! Já jsem bohužel byla ten případ, kdy jsem byla optimistická a věřila že to vyjde a ono ne. Jinak fyzicky i gynekologicky se cítím dobře,.., ale konečný výsledek mi samozřejmě řeknou až lékaři po UTZ 🙂 Sice pořád nevím, zda v září půjdeme nebo ne, ale už teď se na to dívám jinak! A myslím že z mnohem lepší perspektivy! 😵 😵 😵

pampeliska36
27. čer 2010

@kveta kveti to jsi fakt moc krasne napsala 😉

natulaaa
27. čer 2010

Květi v tomhle tom máš uplnou pravdu 😉 😉 .to je i muj názor já nesnáším ty řeči jako vy na to myslíte a proto to nejde,blbost,já neříkám,že o mimi by se měla pokoušet žena,která je na sesypání a bez léku nedá ani ránu,tam ten problém být muže,ale já jsem jako takhle v pohodě,ale v hloubi duše na to člověk myslet bude a do uplného klidu bez negativních myšlenek se snad nedáme nikdy,aspon né do doby než budeme mít prcka a ted něco napíšu hnusně,ale otěhotní i znásilněna žena a taky není v té chvili v pohodě,prostě je to více faktoru dohromady,aby se zadařilo ,je to fakt jen biologie, a názory jedte k moři,tak otěhotníte přímo nesnáším 😠 😠

natulaaa
28. čer 2010

holkyyy 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😀 kde je kdo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru