CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mufinka0
28. čer 2010

@natulaaa Počkej až nebudeš ty dvojčátka stíhat!!! 😀

drndapetka
28. čer 2010

taky to nemáte lehký, jak koukám 😔 Já mám pro změnu pravý vejcovod úplně neprůchodný a levý vypadá, že je nefunkční ( asi ), takže šance na přiroz.otěhu mizivá. I když....2x to šlo přirozeně, ale taky špatně dopadlo ☹ Manžovi se rok od roku spermio zhoršuje ( je silný kuřák a řidič z povolání 😔 ) takže je nejvyšší čas aby nám pomohli doktoři a měli jsme aspoň jedno mimčo....Na klinice kam jsme chodili předtím nám bylo řečeno, že máme čas, když mě je 25 a manžovi 28, ale já toužím po mimču už od 21ti a manža by se s děcek zbláznil, takže čekat na zázraky už nechceme

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Ahoj, vítej!! 🙂 Ano, je pravda že úspěšnost je nižší, ale pokud si necháš dát 2 tak s těma dvojčátkama počítat musíš! Na druhou stranu jsem slyšela názor, že když se dají dvě embrya a jedno se potrácí, tak většinou strhne i to druhé, které by se jinak o samotě možná dále bez problémů vyvíjelo... Ale takových teorií a mýtů je hodně, to by se člověk asi zbláznil!!! Takže na tohle nemysli,..nás se ani v minulém CARU neptali jestli chceme dvě nebo jedno a šupli mi tam 2,..bohužel ani jednomu se u mě nelíbilo 😠 😠 ☹ ☹ Tak já doufám že podruhé se to povede 🙂

drndapetka
28. čer 2010

jimmy, ahojky, děkuji za info.....to jsem ráda, že to jde i s jedním embrijkem, bude o tom přemýšlet 😉 Asi je lepší kvalita, ne kvantita 😀

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka No,..já už nemám ani jeden vejcovod,..je mi taky 25 🙂 (10/08 - mimoděložní, 11/09 saktosalpinx-ucapný vejcovod tekutinou a museli ho odstranit) Takže mi jinou možnost nemáme..Na 1 IVF jsem byla na Obilňáku a teď se chystáme do Unicy nebo Repromedy...uvidíme co vyberem 🙂

drndapetka
28. čer 2010

Mufi, Ahojky 🙂 děkuji za přívítání.....

A v tom předchozím centru jsi měla jinou léčbu než na unice nebo ta stimulace probíhala stejně?

drndapetka
28. čer 2010

Aha, takže terpve vybíráte kam 🙂 my byli v Heliosu, tam se naštěstí nic nedělo.....Nebo mohlo se dít, ale já dostala strach z pana doktora Textla a utekla na doporučení do unicy 😀 Chtěla jsem původně na Obilňák.....tam je to jaký?

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka No hele,..my jdem do Unicy teprve 16.7. na pohovor 🙂 Na Obilňák já už nepůjdu, ale nezlob se, asi bych to tady nechtěla moc probírat 🙂 Jen v kostce,..myslím že holky tady mají větší šanci než tam.. Já se nezlobím že se nám to tam nepovedlo, to né,..ale když mi tady holky řekli co všechno mají za doporučení, co jim dělali atd...tak mě trochu zamrzelo, že já jsem to tam neslyšela. ☹ Tak asi tak... 😉

drndapetka
28. čer 2010

Mufi, nejhorší je to, že mě po tom mimoděložním ten pravý vejcovod uchovali.....prý se dal ještě zachránit, mímo bylo ještě malé, takže ho jen nařízli.....ale teď se setkávám s reakcí jiných gynekologů, že to byla chyba, že neměli nic zachraňovata měli mi ten vejcovod raději vzít, že takhle mě vlastně ohrozili v tom, že bych mohla otěhotnět znovu mimoděložně....ťuk ťuk ťuk.....naštěstí se nestalo.....Ale už se bojím to zkoušet přirozeně 😔

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Jinak léčba na Obi bude asi podobná, ale řekla bych že holky tady dostávají více hormonů, než tam nebo aspoň co jsem viděla léky jejich a moje tak to byl rozdíl. Možná v tom je zakopaný pes úspěšnosti,..nevím... Uvidíme. 🙂

drndapetka
28. čer 2010

To mě mrzí......ale věř, že tentokrát to bude už jen s tím nejlepším výsledkem 😉 Musíme něco vydržet kvůli těm budoucím prckům, musí mít statečné maminy 😵 Držím palečky na prvním pohovoru v Unice. Já jsem byla dneska mile překvapená.....přístup opravdu na jedničku s hvězdičkou

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka ANO, to je pravda!! Mě ho vzali, já už ho měla ve špatným stavu, a ten druhý taky, ale snažili se zachránit aspoň ten,...no bohužel se nepovedlo, byl plný srůstů, naplnil se tekutinou a pro špinění a bolesti mi ho museli taky vzít.. ☹ Já mám tak blbý zkušenosti, že skoro nedokážu věřit doktorům, ikdyž zase bez nich to nejde, já vím... Já totiž chodila furt na gyndu že mě bolí břicho, že špiním a dr. furt že pokud mám test z moči negativní tak těhu být nemůžu, na UTZ nic neviděla, to ani nemohla když to bylo mimoděložní. Ale nevzala mi ani krev a nic,..až jsem prostě skončila na sále za 5 min. 12 a ještě mi nadali že jsem to podcenila! Ale chápeš,..negativní testy, doktorka která tvrdí že těhu nejsi, ani ti nevezme krev,..nevím co víc jsem pro to mohla udělat!

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka To jsem ráda,..na druhou stranu buď ráda že jsi znova neměla mimoděložní,..já už dnes vím, že je lepší ten vejcovod vzít protože jakmile se údajně nařízne, tak na něm vzniknou srůsty a je to v háji.
Ale ty už se nemáš čeho bát!! 😉 Jsi na Unice a tam se o tebe postarají!!! 😅

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 No na jednu stranu si myslím, že čím víc hormonů, tím víc zásah do těla ( nejsem zrovna příznivec hormonální léčby ), ale holt na druhou stranu teď už vím , že aby to fakt vyšlo tak je třeba to podpořit co nejvíce hormony......takže asi tak 😉

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 tak srůstama jsem rpávě prorostlá horem spodem ☹ myslíš že při IVF je taky nějaké riziko mimoděložního?

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka No právě,...holky na obi říkaly že je dobře že tam dávají co nejmíň hormonů, ale na druhou stranu ani jedné z nás to nevyšlo! A tady na Unice nebo na Repormedě je těhotná skoro každá! 🙂 🙂 A nám se to povede taky!!!

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 Já teda při mimoděložním měla těhu testy pozitivní, začala jsem špinit a můj mudr mě poslal do nemocnice, kde mi hlídali růst hcg, to bohužel stoupalo pomalu a pak začalo klesat, v děloze nic, takže na sál, laparo a pryč s tím....tenkrát jsem byla ráda, že mi vejcovod zachránili, ale teď z toho moc nadšená teda nejsem 😒

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka ☹ Ano je...Ale paradox je v tom že mimoděložní můžu mít i já, která vejcovody nemá a to tak, že se může embryo usadit v rohu děložním, což je taky mimoděložní těhu... To si nevybereš! Ale myslím, že tě budou víc hlídat, ta možnost že to embryo vystřelí nahoru do vejcovodu je,..ale malá.

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 Fakt těhotná na Unice každá? 😵

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Jo já jsem měla těhu test pozitivní až v den kdy jsem začala krvácet,..jinak fakt ne a to jsem testovala denně a kvalitníma testama.

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka No ano, skoro každá 🙂

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Fakt si myslím že úspěšnost mají tady ty dvě kliniky vysokou! Neboj,..vyjde to!!! 😉 😉 😉

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 No já právě myslela, že jakmile embrijko do dělohy vloží, tak je tam jak"přikované" a nemůže se posouvat nahoru a dolů....buď tam zůstane a vyvíjí se a nebo to odkrvácí menstruací.....tak to radost teda nemám.....ale snad nebudu mít takovou smůlu, že by se to opakovalo 🤐

mufinka0
28. čer 2010

Já už jdu do hajan,..mějte se holky!! A dobrou noc! 🙂

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Ne, tak to úplně není. Mě to řeklo víc doktorů, že je možnost mimoděložního těhu i při IVF. Zkus mrknout na net, tam to je taky. Ale neboj, doktoři si tě ohlídají!!! Budou sledovat kde mimi je a v případě potřeby hned zasáhnou!! Neboj!

drndapetka
28. čer 2010

@drndapetka Mě bylo při mimoděložním hrozně blbě....myslela jsem, že se z těch nevolností zblázním... 😝 takže jsem věděla i bez testu, že se něco děje...Při druhým těhu mi tak blbě nebylo, ale hcg taky nerostlo, i když to už v děloze bylo, ale mímo v 6tt zamlklo a musela ujsem na revizi 😔

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 Dobrou nočku

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Já už jdu spát,..už mě štípou oči. Přeju ti sladké sníky a myslí pozitivně!! Mimoděložní těhotenství tě mine!!! Ty už to máš za sebou!!! Užívej si tu stimulku,..ono je to moc hezký když víš že za chvilku budeš nosit mimíska v bříšku! 🙂

natulaaa
28. čer 2010

drnpetko já to s těma vejcovodama taky slyšela,že je větší riziko mimoděložního 😖 ,ale na to nemužeme myslet a co se týče těch dvojčátek,pro nás by to bylo i řešení,mám en jeden vaječník a mám strach,že mi na něm taky vyroste taková cysta,která mi ho zničí,tak i proto dvojčátka,at máme když tak vystaráno a já právě slyšela,že když se uchytnou dvě,a tak se třeba potratí jedno a to jedno ti furt zustane,ale jak píše Mufi,to tak nejde brát,jsou i dvojčatka,nebo se potratí jedno,nebo obě,to takhle nejde brát,každému se prostě stane něco jiného a my to neovlivníme.A je jedno,jestli jsou dvě nebo jedno,Je ale nebezpečné,že když si necháme dvě a to jedno by chom si chtěli nechat vzít,tak právě při tomto odebírání zaníká i druhé,
Jinak se loučím,jdem chrnět,tak dobrou 🙂

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Ježiškote, to je mi líto,...já byla v pasti jen po tom mimoděložním,..kdybych přišla o mimi znova, asi bych se složila. Jsi hrozně silná! Do třetice všeho dobrého se to povede a ikdyž je to těžký boj, tak tentokrát vyhraješ! 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru