CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
9. črc 2010

@drndapetka Myslím že 5h ráno by mělo být ok, ale fakt to zkus sama - budeš to mít pohodlnější a jde to skvěle, jehlička je miniaturní a zajede tam sama 😉 První injekci jsem si píchala se sestřičkou, dala mi čas a nakonec mi tak jako vzala tu ruku, ve které jsem držela injekci a trochu mě navedla. Když jsem viděla jak je to v pohodě, tak bych to od manžela asi ani nechtěla ;.-

drndapetka
9. črc 2010

@pampeliska36 ty jsi zahajovala stimulku 25.6. že ano? A to se jde na první kontrolu s folikulama až po 3 týdnech? 😕 Ten Puregon máš pak napsanej v rozpisu na kolik dní?ET by měla být cca 21DC, že jo?

vodni
9. črc 2010

@esther03 Držím pěsti!

drndapetka
9. črc 2010

@vodni no já nevím, jsem fakt srab 😀

vodni
9. črc 2010

@drndapetka zahájení stimulky je u vás diphereline, který hypofýzu utlumuje. Folikuly začnou růst až po nasazení dávek puregonu, takže na UTZ se jde až cca po týdnu od zahájení puregonu

drndapetka
9. črc 2010

Ježiš, já Vás zas atakuju dotazama 😅

drndapetka
9. črc 2010

@vodni aha, děkuju.....ale ten ET vychází zhruba na ten 21DC?

pampeliska36
9. črc 2010

@drndapetka presne jak pise vodni... zacla jsem sice stimulku 25.6, ale celou dobu si picham jen Dipherelin... az ted od soboty zacinam s Puregonem a to mi teprve zacnou rust 🙂 takze v podstate po tydnu na UTZ

vodni
9. črc 2010

@drndapetka srab nebuď, fakt - uvidíš sama 😎 ten puregon je tak na týden, ale záleží na tom, jak folikuly rostou, pokud jsou třeba menší než je zapotřebí, tak se to prodlužuje - viz já - původně jsem v rozpisu měla 6 dávek (a po nich UTZ) a nakonec jsem měla 12 dávek

pampeliska36
9. črc 2010

@drndapetka no me to treba vychazi na konec cervence, tj. nekdy kolem 27. 🙂

pampeliska36
9. črc 2010

@esther03 tak super! snad to bude dobre a budou tam dve //. kdy mas testovat?

drndapetka
9. črc 2010

@esther03 jééé, takže ty jsi taky nepíchla ani jednu injekci? 😅 To jsem ráda, že nejsem sama.....

drndapetka
9. črc 2010

No holky a když teda budu stimulku zahajovat 27.7., tak by mi ET vycházelo cca teda na kdy? 😕

vodni
9. črc 2010

@drndapetka s tím ET je to těžko říct - při psolední dávce puregonu máš si přidáš ještě večerní injekci pregnylu - z té mi bylo trochu blbě), pak je jeden den bez injekcí, další den jdeš na punkci. Potom záleží na vývoji embryí a na tom, jestli se dělá prodloužená kultivace a jaká je kvalita embryí. Já měla jen 1 embryo, takže PK nebyla a na ET jsem šla 4. den po OPU

drndapetka
9. črc 2010

@esther03 Ty máš jak dlouho po ET? Držím pěstičky, aby to vyšlo 😵

vodni
9. črc 2010

@drndapetka teď koukám na tu tabulku, co v Unice dostaneš při zahájení stimulace (všechno pěkně rozepsaný na dny) no a já zahajovala 26.2 a ET byl 29.3. takže by ti to mohlo vycházet tak na konec srpna

drndapetka
9. črc 2010

@vodni tak to je super, doufám, že už nebudou takový vedra 😝 Na neschopenku mám tedy právo při první UTZ, ju? na začátku stimulky mi ji asi nedají 😕

natulaaa
9. črc 2010

Jéé vy tu rozebíráte kdy asi budete mít ET,tak mi to zběžně vychází ,že do 15 září bude po všem,ty joo ,to je teda doba 🙄 ,

Jinak ovulka je v plném proudu,ted jsme s manžou ještě pojistili 😵 😵 ,tak strašně mě píchal ten vaječník,že jsme na to muselí vlítnout 😀 😀 ,no zítra mi už teplota vyletí a ted už jen budu čekat zase na těhu příznaky,jako tradičně 😀 😀 , no a za 14 dní ms a začínám teprve s marvelonem,ale Peti,jak tě slyším,že ti je zle,já to asi taky měla z toho 😖 ,no to jsem zvědavá jak to bude ted teda 😕 .ale kašlu,to vydržím,jsem doma,lehnu do chládku a budu odpočívat

vodni
9. črc 2010

@drndapetka na začátku stimulky (což je ten dipherelin) neschopenku nedávají. Říkali mi, že je na ni nárok od toho prvního UTZ, tj. asi po týdnu Puregonu. Já si ji ale nebrala

drndapetka
9. črc 2010

@natulaaa Ty nechodíš do práce, jsi na neschopence už teď? 😕

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Vzala sis až od OPU , jo?

vodni
9. črc 2010

@drndapetka jo, ale já mám celkem v pohodě zaměstnání, kde nemusím být každý den (a taky jsem to tam nechtěla řešit), takže jsem byla doma asi 5 dní před OPU (jak mi přidávali dávky Puregonu, tak jsem ob den chodila na UTZ) a pak týden po ET.

drndapetka
9. črc 2010

@vodni Na já mám takhle fyzicky práci jako v pohodě, taky nechodím každý den, ale za to dělám 12tky a práce je spíš psychicky náročná, takže chci být raději doma v klidu. vycházky Ti napsali jak? Mohla bych je mít třeba od 16-20hod.? Manža totiž do 15hod. maká, tak ať pak můžeme třeba na nákupy, na návštěvu, na prochajdu atd.

natulaaa
9. črc 2010

Petko já měla do listopadu butik s oblečením,ale převalcovali mě tamani 😠 ,tak jsem to zavřela a od té doby jsem nic dalšího nerozjížděla ,jednak jsem měla revizi,dvě laparky a ted mě čeká tohle,takže já jsem v domácnosti a manža staví dřevostavby na klíč,takže se mu díky bohu začalo dařit a práce má hafo,takže i pěkně vydělá,takže jsem zatím doma no a zachvíli snad pujdu na mateřskou 😝

drndapetka
9. črc 2010

Holky, strašně moc přemýšlím, zda říct o IVF zaměstnavateli. V práci je supr kolektiv, fér jednání, ale tak nějak mám strach, že mi budou vyvolávat, ptát se a když to nevyjde, tak mě budou litovat, což nechci 😔 Na druhou stranu všichni ví, že se snžíme o miminko, takže když jeden den zavolám, že jsem od teďka cca na měsíc na neschopence, tak jim to stejně dojde, tak pak aby nebyli naštvaní, že jsem to tajila. Navíc jestli to nevyjde, tak se do práce musím vrátit.....Kdybych byla těhu, zůstala bych na neschopence až do nástupu na mateřskou

vodni
9. črc 2010

@drndapetka Já měla neschopenku napsanou od jiné doktorky, kvůli razítku 😎 a ta mi vycházky nedala žádný, ale vůbec mi to nevadilo. Na neschopence z Unicy ale vycházky myslím jsou, ale myslím omezeně

drndapetka
9. črc 2010

@natulaaa Takže jsi jako na pracáku? To ale pak nebudeš mít na mateřskou právo, ne? 😖 Mě bude 4.11. končit smlouva, a když se IVF povede a zůstanu na neschopence, tak prý od ukončení smlouvy a do nástupu na mateřskou ( 8 týdnů před porodem ) je 180 denní ochrnná lhůta, do které se vlezu, takže mateřskou bych měla, ale když je člověk na pracáku dýl jak půl roku, tak to je problém, ne 😕

vodni
9. črc 2010

@drndapetka Proč měsíc na neschopence? 😕 Stačí ti max. 2 týdny, což je normální chřipka apod. My máme taky skvělej kolektiv, ale nechtěla jsem to říkat - když to nevyjde, tak je to takový blbý, všichni se ptaj "tak co", "kolik jich je" atd. a pak každýmu říkat, že to nevyšlo je celkem stresující. Manželka kolegy se s tím netajila, měla poslední pokus IVF, a pak to bohužel nevyšlo (teď teda na 4. pokus ano). Cítilla se blbě je z toho, že to nevyšlo, no a ty dotazy to ještě zhoršovaly, Já to teda říkat nechtěla nikomu

natulaaa
9. črc 2010

Petko ne já nejsem na pracáku,já jsem v domácnosti a sociální a zdravotní si hradím sama

drndapetka
9. črc 2010

@vodni No já bych chtěla být doma na 100% do potvrzení srdíčka a a pak se uvidí, ale vzhledem k tomu, že kdybych byla těhu, tak my v listopadu smlouvu určitě neprodlouží, takže bych na té neschopence zůstala pro jistotu 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru