CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
2. srp 2010

Já měla při mimoděložním těhu sliznici 14mm, a teď třeba na UTZ před zahájením stimulky 7mm ( ale to byla 35DC )

vodni
2. srp 2010

@lena5 ty jo, tak sliznice fakt suprová 😕 Ale nezoufej a věř tomu 4. pokusu - známá dosáhla úspěchu až při 9.IVF, což je teda hrůza, ale nevzdali to - taky pořád nevěděli, proč se nedaří... Na tvé straně to vypadá dobře, tak ještě třeba zkusit nějaké andrologické vyšetření manžela, nebo jste už někde byli?

pampeliska36
2. srp 2010

ja jsem zacala pri svem prvnim IVF s davkam puregonu 175 a pak mi to snizovali na 100... jinak se v tom pichani a kombinacich leku vubec nevyznam... proste, co mi daji, to si picham 😨

pampeliska36
2. srp 2010

@lena5 jinak ja bych zkusila i v jinem centru konzultaci... jak to udelala nadka. to se mi zda velmi rozumne.

vodni
2. srp 2010

@drndapetka Ahoj @drndapetka!!! Píchala jsi dnes sama? 😝 Jak jsem jednou psala, embryo má šanci (sice dost malou) i při nižší sliznici 😉 U mimoděložního se uhnizďuje v místě, kde se sliznice netvoří vůbec... Já se pohybuju kolem 8mm, noc moc, ale stačit by to mělo. Navíc ty drijáky co se berou po OPU by to měly ještě vylepšit 🙂

vodni
2. srp 2010

@pampeliska36 Ahoj Pampel! Tak co ti tví drobci? Myslím, že tobě snižovali dávku právě kvůli tomu, že vajíček jsi taky měla hodně. Tak mě překvapilo, že leně dali 225 při takové reakci 😕 Ale jinak já jsem jako ty, co mi dají nestuduju a píchám 😀

pampeliska36
2. srp 2010

@vodni ja se taky pohybuju 8 a 9

vodni
2. srp 2010

@pampeliska36 😀 no jo, zase nějaká shoda 😀

lena5
2. srp 2010

@pampeliska36 Taky bych se na ně s chutí vykašlala,jenže k čemu bude konzultace když stejně nám nic jinýho nezbývá než ta unica,na plný cyklus jako samoplátce nemáme peníze.

pampeliska36
2. srp 2010

@vodni 😀 no ja tomu beztak nerozumim... takze se ani nevim, na co bych se mela zeptat... a ani me treba spousta veci nenapadne nebo je neresim... radsi. rikam si, ze tomu proste rozumi... kdo jinej nez ten doktor, ne?

drndapetka
2. srp 2010

@vodni Ahojky, nepíchala, ale zítra už musím...odkoukala jsem od manži jak se to dělá, myslím, že to zvládnu 😉

Hele, 8mm je určo dobrý, to jo, neboj....já myslela, že kdyby bylo třeba 5mm, to už je málo 😒 Hele, a myslíš si, že když jsem byla ten 35DC na tom UTZ a jeden folikul měřil 15mm tak jsem měla asi teprve před ovulí, že? No u mě asi normálka při 60denních cyklech...ale spíš by mě zajímalo jestli ta sliznice z těch 7mm ještě po ovulaci nějak rapidně vyroste 😨 Vím, že při mimoděložním se embrijo uchycuje mimo, já ho měla v pravém vejcovodu 🙄 Ale sliznice byla připravená pěkně, 14mm je až moc, kdyby tam ebrijko přes ten můj neprůchodný vejcovod doputovalo tak by se tam pěkně uvelebilo 🙂

pampeliska36
2. srp 2010

@lena5 ☹ zacarovanej kruh

vodni
2. srp 2010

@pampeliska36 jj já vlastně na Frgalu jen tak zbožně koukám a udělám co mi řekne 😝 Ne, přeháním, dělám si srandu, ale doktor nejsem, takže jsem poslušný pacoš

lena5
2. srp 2010

@pampeliska36 to je pravda.Akorát mi nejde moc do hlavy jak mi tu píšete že 3 ampulky menopuru jsou moc?Proč mi ty léky teda davájí v tak vysokých dávkách?

drndapetka
2. srp 2010

Počkejte , myslíte jako 3n ampulky Menopuru naráz nebo celkem před OPU? 😨

lena5
2. srp 2010

@drndapetka jj 3 ampulky každé ráno

pampeliska36
2. srp 2010

@lena5 ja mela pred OPU 4 x menopur - a to bylo kazdy den jeden menopur.

vodni
2. srp 2010

@drndapetka No ten folík vypadal nadějně, tak se asi na ovuli chystal. Někde jsem to o té sliznici po ovulaci četla, ale už si to nepamatuju, no asi by ještě měla povyrůst ne? Jde pryč až když dojde mrcha... Tak já to spletla, jsem se dneska vzbudila v 6 a říkala jsi jestli už jsi dozápasila 😀 😀 😀 Ale je to v pohodě, když už víš, jak to zvládá manža, tak to přece musíš zvládnout i ty 🙂 Jen mu pak neříkej, že sis ji tam lupla líp než on, to už by tě pak píchat nechtěl 😝

pampeliska36
2. srp 2010

@drndapetka teda ti reknu... ja se toho tady celkem dost dozvim 😉 ze sliznice muze byt ruznych velikosti pred ovulkou po ovulce a tak... 🙂

vodni
2. srp 2010

@lena5 Lena, Menopur je to stejné jako Puregon nebo Gonal, ale jinak se vyrábí. Takže obvyklé je, že dávají puregon nebo gonal a k němu ještě poslední dny přibude Menopur. Asi aby se šetřilo (Menopur je levnější), nebo protože obsahuje i LH, to nevím. Takže např. já píchala 300 IU Gonalu, a poslední 3 dny jsem píchala 225 IU Gonalu a k tomu 75 IU Menopuru (ve výsledku teda stále 300 IU denně). Pokud jsem to pochopila dobře, tak ty jsi neměla k Menopuru nic jiného, takže proto jsi musela mít víc ampulí...

drndapetka
2. srp 2010

Holky, mám tady před sebou výsledky spermia z února....tak jsem jen tak ze zvědavosti koukla do složek a nepřipadá mi to tak hrozný ( předtím připadalo). Jukejte:

- objem ejakulátu: 6,6 mil.
- koncentrace: 44,4 mil.
- počet spermijí v ejakulátu: 293 mil.
- pohyb spermií: 35 minut, z toho 29% rychle progresivní, 65% celkový pohyb
- morfologie: 19%

Je tam něco krom té morfologie hrozný? 😕 Já myslím že néééé,a to doktorka tenkrát strašila, že je to nic moc 😠 nasadila manželovi ATB který mu to spermio ještě zhoršilo, tak jsme měli teď na Unice počet spermií jen 10 milionů 😔

vodni
2. srp 2010

@pampeliska36 U prvního IVF mi sliznice nějak moc skákala - při prvním UTZ byla 7, při druhém 9, při třetím zase 8... jsou to věci 😕

pampeliska36
2. srp 2010

@vodni ty jo... to koukam, to me vubec nenapadlo, ze to tak je.

vodni
2. srp 2010

@drndapetka Myslím, že je to dobrý, abys měla srovnání, my:
1) počet: 13mil, pohyb 22% pouze pomalý, morfologie: 3%
2) počet: 20mil, pohyb 20% pouze pomalý, morfologie: 1%
3) počet: 18mil, pohyb 20% pouze pomalý, morfologie: 2%

pampeliska36
2. srp 2010

@lena5 hele a nemysleli, ze jsi mela pri tom 3 pokusu horsi vajicka. pri prvnim a druhem jsi toho vypestovala dost a dost se jich i oplodnilo, ne? az ten treti tak nejak uplne zkolaboval... teda podle toho, co jsem tak pochytila. 😨

lena5
2. srp 2010

@vodni jen menopur k tomu se ke konci píchal cetrotide aby folíky nepraskly.

drndapetka
2. srp 2010

@vodni No tak takový výsledky, co máte vy, máme my te´d po tom neúspěšném léčení antibiotiky....místo toho, aby doktorka pomohla, tak se to zhoršilo 😢

drndapetka
2. srp 2010

@vodni hele u té morfologie se ale nějak v někt. centrech posouvá desetinná čárka. V Heliosu to tak taky bylo, takže tady mám napsaný u morfologie 1,9%, ale ve skutečnosti je to 19%, tak nemáte spíš taky víc?

vodni
2. srp 2010

@lena5 tak to je tak jak jsem psala - mělas 3 ampule, protože jsi neměla nic jiného. My všechny ostatní měly i jiné injekce (Puregon nebo Gonal). Ale i tak, 225 IU se mi laicky zdá celkem hodně... Ale možná jsi měla něco v hormonálním profilu nebo z jiného důvodu ti tu dávku dali takovou... Ten Cetrotide jsem měla taky a je to jak píšeš, aby nepopraskaly

lena5
2. srp 2010

@pampeliska36 tohle mi řekl gogela doslovně při auditu:bohužel že to zase nevyšlo je tím že vaše vajíčka jsou špatná,nejsou zralá a spermiorgam manžela je taky velice špatný.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru