CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
4. srp 2010

@pampeliska36 Ale myslím si taky, že pro mě vzhledem k tomu, že už jsem byla 2x těhotná a nevyšlo to ( tudíž jsem zvyklá na špatné správy a nějak jsem se s tím smířila ), tak možná budu v klidu....jako určitě to nebude nejlehčí,a le budu to brát víc s lehkou hlavou než u prvního těhu, kdy jsem jen stresovala, bála se atd. 🙄

drndapetka
4. srp 2010

@lollipopp kdypak jsi měla poslední MS, enbo respektive, kolikátý de jsi byla , když Ti dělali KET?

lenceslava
4. srp 2010

@pampeliska36 já vydržela netestovat do termínu.Měla jsem testovat v po,ale testovala jsem v neděli.Nechci být negativní, a navíc tobě to nehrozí,tedy žádné z nás Ale já už věděla co tam bude,věděla jsem že tam bude jedna čárka.Člověk tím nic neuspěchá a jak tady nekdo kdysi psal Na špatné zpráva je času dost.A taky si nedokážu představit že jdu rovnou na krev.

drndapetka
4. srp 2010

@lollipopp Pokud jsi totiž byla na KET kolem 21DC, tak by jsi dneska byla přesně 7+0tt

drndapetka
4. srp 2010

@lenceslava můžu se zeptat? jak jsi poznala před tím testováním, že ee 😔 Vnitřní pocit?

Denisko, jsi statečnááááááááááá 🙂

lollipopp
4. srp 2010

@drndapetka ja som bola na Ket 24.DC

lenceslava
4. srp 2010

@lollipopp myslím že bude lepší vydržet na další ultr.@drndapetka ono se to nebere podle stáří embrya?

pampeliska36
4. srp 2010

@drndapetka zadne kamosky zdravotni sesticky nejsou na sklade ☹ ale ani nevim, jestli bych to vyuzila... 😅

lollipopp
4. srp 2010

@drndapetka takze si aj ty myslis, ze uz mal byt videt plod? nielen zatial iba dutinka ako to je teraz??? ☹ ☹ ☹

drndapetka
4. srp 2010

@lenceslava no já se v papírech od Unicy právě dočetla, ýe den ET ( snad teda i KET ) je už vlastně 3tt, takže v době testování jsi 5tt ( to by měl být na UTZ gestační váček ) a pak na kontrolním UTZ pak 7tt ( to by mělo být už i srdíčko )----Respektive se to tedy počítá od poslední MS plus mínus 😉

teckovanaorchidej
4. srp 2010

@lollipopp milá holka, můžu ti jen držet palce ať je všechno ok, já poradit neumím ☹

drndapetka
4. srp 2010

@lollipopp Já měla gestační váček v 5tt, v 7tt by mělo být už vidět embrijko i srdíčko..... 😔

lenceslava
4. srp 2010

@drndapetka jj já První tři dny měla těhu příznaky,břicho,prsa,bradavky jsem měla jak černoška. A pak už nic.A frgala mi říkal že pokud se embrya nuchytí do tří dnů po et tak pak se už neuchytí,že se vstřebají nebo rozloží.

pampeliska36
4. srp 2010

@lollipopp na strance naseho CARu jsem kdysi nasla toto.... mozna ti to pomuze pri vypoctu v jakem tydnu tedka jsi... jinak s tim teda nemam vubec zkusenost... jak se to pocita 😨

Termín porodu takto vzniklého těhotenství lze jednoduše vypočítat tak, že se k datu ET připočítá 38 týdnů, nebo od data ET odečíst dva týdny a připočítat 40 týdnů.
Termín porodu je však matematika. Biologická zralost těhotenství a začátek porodu bývá zcela individuální a proto se za termínové těhotenství považuje období od 38. do 42. týdne.

lollipopp
4. srp 2010

@lenceslava @drndapetka praveze aj ja som si to myslela, ze sa to berie podla toho ake bolo embrijko stare... toto boli nase posledne dve zmrazene... ostatne som mala 7-8 bunkove, tie sa nechytili ani jedno... zato sa pytam, ci tieto male 4-5 bunkove nepotrebuju teda viac casu..... ved su predsa pomalsie vo vyvoji ako tie viacbunkove, nie? ci sa mylim? 😒

pampeliska36
4. srp 2010

@lenceslava a neni na nejake tehu priznaky v tomto stadiu brzo?

lenceslava
4. srp 2010

@drndapetka vlastně ano protože při při přirozeném otěhotnění trvá než se vůbec embryo dostane do dělohy.

drndapetka
4. srp 2010

@lenceslava No hele, kdybych šla na ET 28.8. (což s tím počítám, kráááásné datum 😀 ), tak vlastně budu v den testování ( 12.9.) už podle poslední MS (4.8. ) 5+4tt.....Ježíš, jak já nerada počítám 😅 No ale je to tak 🙂

pampeliska36
4. srp 2010

@lollipopp

Při otěhotnění pomocí IVF léčby je přesně znám den přenosu embrya do dělohy. Dle „porodnické matematiky“ tedy v den transferu začíná 3. týden těhotenství. Pozitivní test je pak v 5. týdnu a ultrazvuk v 7. týdnu.

lenceslava
4. srp 2010

@pampeliska36 no víš jak je to s tou psychikou. 😉

pampeliska36
4. srp 2010

@lollipopp

Při pozitivitě testu je četnost těhotenství a jeho uložení v děloze potvrzeno ultrazvukem (UZ). UZ se provádí dva týdny po těhotenském testu. Je to počátek 7. týdne těhotenství, embryo měří v té době již 3mm a musí být patrna také srdeční akce.

teckovanaorchidej
4. srp 2010

@pampeliska36
můj plán, pokud bude ET, koupím testy, budu se bát, pak zavolám na polikliniku - je fuk kam - kde budou ochotní, řeknu že chci udělat hCG, že ho keš zaplatím a chci výsledek co nejdříve. Pak půjdu na odběr, to zvládnu, přijdu domů, budu čekat na telefon, nevydržím, počůrám papírek a pak se uvidí. Buď koupím dětské bačkůrky manželovi jako dárek a oznámení, nebo se půjdu opít a koupím si cigára. Když to neklapne, zkusíme ještě naposled někdy později nativ nebo minimálku.
ovšem v reálu může být všechno jinak, pa jdu čistit kotce

pampeliska36
4. srp 2010

@lollipopp to jsem vsechno nasla na strankach unicy

drndapetka
4. srp 2010

@lenceslava No, právě počítám s tím, že když normálně bývá ovulka 14DC ( jak u koho, že 😀 ) a embrijko cestuje do dělohy 5 dní ( což se rovná 5ti dnům kultivace ), tak doputuje do dělohy kolem 19DC a do 3 dnů se uhnízdí, tedy 22DC....ono to opravdu vychází přesně jako u normoš těhu. U IVF cyklu se to nemění....

pampeliska36
4. srp 2010

@lenceslava to jo... vim vim vim 😉 chapu!

lollipopp
4. srp 2010

@pampeliska36 dakujem velmi pekne za pomoc.... 😔 takze asi velka sanca ze sa tam do pondelka nieco objavi asi nie je........ 😢

drndapetka
4. srp 2010

@pampeliska36 Jojo, přesně tak
@lollipopp Jsi teda dneska už v tom 7tt

pampeliska36
4. srp 2010

@teckovanaorchidej to jsou uplne paradni vyhlidky... jsem cela zvedava... uz at je to tady 😀

...... a ja se jen s tehupocitama budu tesit a radovat se z vas.... uuuuuuplne vsech! 🙂

drndapetka
4. srp 2010

@lollipopp Ale vydrž do pondělí. Embrijko má ze začátku těhu rychlý vývoj, takže to může do pondělí dohnat, neboj 😉

pampeliska36
4. srp 2010

@lollipopp nadeje umira posledni!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru