CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
5. srp 2010

@mufinka0 no to je ten blížící se přechod ☹

mufinka0
5. srp 2010

@vodni No šak jasný,...já si taky přijdu pro plivanec... 😀 Já myslela že blížící se přechod se projevuje právě tím silným krvácením.. 😕 😨 😨

mufinka0
5. srp 2010

@vodni Protože mi dr. jednou říká když mi dávala injekci na stažení dělohy při MS, že krvácím jak v přechodu... 😨 Tak jsem jí řekla že se tak ani cítím,..bylo mi zle jak blázen. Ale taková MS byla jen 1x teda..co mi jako musela dávat injekci a to jsem měla ještě v sobě ten vejcovod ve kterým byl zánět..tak to asi pro to.

drndapetka
5. srp 2010

@mufinka0 Naděnko, popíšu Ti, co se děje u mě. MS jsem chytla ve 12ti letech, mívala jsem ji dlouhou 6-8 dní, strašně moc jsem krvácela a padaly ze mě kusy sliznice, musela jsem vložky měnit po hodině jinak bych byla duch. Pk antiko se mi MS upravila tak, že jsem ji měla 5 dnů, z toho ty 2 poslední jsem jen špinila. Ta krev ( a pozoruju to i ted po Marvelonu ) je jinačí než ta krav, která odchází při přirozené MS, to je asi normální. Po mimoděložním se mi rozházel celý cyklus ( doktoři to považovali za normoš ), prý to je záhul pro tělo a musí se s tím srovnat. Tak jsem čekala a nic. Začala jsem mít čím víc delší cykly a ž se mi natáhly na 70dní. A krvácela jsem tím způsobem, že každou menstruací bylo krve míň. Když jsem to říkala kámošce říkala, že jestli nejsem v přechodu 😀 Ale to je blbost. Spíš si myslím, že po těch mých 3 revizích ( u mimoděložka došla ke 2 ) se stalo to, že jak odškrábály sliznici, tak už prostě nikdy nebude taková jako dřív ( i když říkaly, že by měla dorůst ). No já to osobně neřeším. Kdybych měla řešit proč krvácím míň nebo víc, tak by mi asi hráblo 😀 byla jsem ráda, že jsem vůbec jednou za 2 měsíce sama od sebe krvácela 2 dny 😉

drndapetka
5. srp 2010

@mufinka0 Jo a buď ráda, že hodně krvácíš, říká se, že čím víc tím líp, je to pak lepší pro těhotenství....někde jsem to četla nebo slyšela 😕

mufinka0
5. srp 2010

@drndapetka aha,..no já mám spíš opačný problém,..krvácím a krvácím...Je pravda že při antiko ta MS byla supééér, nebolela a byla normální až slabší intenzity.. Pak po vysazení jsem krvácela víc,..ale po mimoděložku to mám takový jako teď. Teď aspoň nešpiním mimo MS,..když jsem měla v sobě ten jeden špatnej vejcovod, tak jsem třeba špinila od 15 dne cyklu až do MS... Hrůůůza. To ale bylo určot ím zánětem, protože jak mi dali pryč ten druhý vejcovod, tak už nešpiním. Ale silné krvácení mám furt.

vodni
5. srp 2010

@mufinka0 taky myslím, že čím víc, tím líp. Mně řekli, že teď se bude MS zeslabovat až vymizí úplně...

mufinka0
5. srp 2010

@drndapetka Fakt??.. To já jsem si myslela že naopak. Že mi to škodí a že to třeba značí zánět dělohy... ☹ Už jsem z těch mých věčných problémů doblblá víš.. Přitom já se tak snažím abych nikde nemohla nic chytnout,..na veřejné koupaliště skoro nechodíme,.. používám kvalitní intimní mýdla, denně se myju většinou 2x, nesedám nikde na WC, jen doma... A stejně mám záněty 😒 😒 😠 😠

drndapetka
5. srp 2010

@mufinka0 Jak říkám....buď ráda....silné krvácení je dobré pro budoucí těhotenství 😉

vodni
5. srp 2010

@pampeliska36 špinila jsi po OPU? Já posledně ani teď ne, resp. dnes se cosi objevilo 😕 Snad to není nějaké divné, že až dnes...

drndapetka
5. srp 2010

@mufinka0 čím víc krvácíš, tím lepší máš sliznici, a to je přeci dobrá zpráva, ne? 😵

mufinka0
5. srp 2010

@vodni aha, tak pak nevím proč mi dr. řekla že jsem jak v přechodu... No, asi to bylo řečeno jen tak obrazně..nevím. Teď jsem si na to jen tak vzpomněla.. Je pravda že na každém UTZ mi jakýkoliv doktor říkal, že děložní sliznici mám odpovídající ke dni cyklu. Takže asi normál,..ale při laparo 11/2009 mi do papírů napsali, že byla sliznice polyposní,..ale to si myslím bylo tím, že jsem tam měla zánět z vejcovodu. Přešel mi až do dělohy 😒

mufinka0
5. srp 2010

@drndapetka Hm,...no v tom případě jsem ráda,..ale vidíš,..krvácím a stejně 1 IVF nevyšlo. Takže i s krvácením nemám vyhráno 😀 😀 To je fuk. Nechám to běžet,..kdyby to bylo nebezpečný, určo mě nenechají vykrvácet.. 😀

vodni
5. srp 2010

@mufinka0 co je to polyposní? To jako s nějakými výrustky? Ale tak přece sliznice vypadá normálně ne?

mufinka0
5. srp 2010

@vodni 😀 😀 😀 J8 nevím,..asi jo, menší výrůstky a hlavně byla vyšší, než měla být. Ale jak říkám asi to bylo tím, že jsem měla zánět až v děloze. Páč teď mám vždycky sliznici tak já být, aspoň dle UTZ. Jen mě prostě zmátlo to silný krvácení,..tedy silnější než před celým těhu... 😒

mufinka0
5. srp 2010

@vodni Kolikatibuněčný embryjka ti budou vkládat? 🙂 Podle toho se bude odvíjet doba testování ne?

kveta
5. srp 2010

@mufinka0 Asi ma za moju radu zabiješ.. ale prestaň sa umývať mydlom 2 krát denne, ale obmedz to na nula /len vodou/ až jeden krát denne... Častým umývaním mydlom sa narušuje prirodzená obranyschopnosť v intímnej oblasti a zlepšujú sa podmienky pre prienik infekcie...

mufinka0
5. srp 2010

@kveta Jo taky jsem to slyšela,..ale já se umývám intimním mýdlem s obsahem přirozeného PH... Myslíš že i to mi škodí??

drndapetka
5. srp 2010

@kveta Já používám Lactacyd, je to špatně? 😲

kveta
5. srp 2010

@mufinka0 Škodí to aj tak... Proste dva krát denne je pričasto... Príroda má lepšie "prostriedky" ako mydlá a častejšie používanie mydiel to prírode neumožňujú použiť...

@drndapetka Ak ho používaš maximálne raz denne, tak je to v pohode... /ja ho používam tiež/

vodni
5. srp 2010

@mufinka0 zítra by měly být 8B

vodni
5. srp 2010

@mufinka0 a mám 3 pregnyly, tak to vidím na 22 🙂

pampeliska36
5. srp 2010

@vodni ja jsem krvacela po OPU... teda spinila. OPU jsem mela ve ctvrtek a pak jak se umel rozjel ten OHSS, tak jsem byla v nedeli na unice a tam me doktor kontroloval UTZ a to mi zase rozdrazdil, takze jsem znovu spinila.

vodni
5. srp 2010

@pampeliska36 hmm, mě dneska celkem dost bolí u vaječníku a objevilo se mírné špinění, snad to bude OK 😕

pampeliska36
5. srp 2010

@vodni no ja spineni mela a mela jsem bolesti, ale to bylo tim OHSS, takze ti vubec nedovedu rict, jestli je to normalni nebo ne... ale ja myslim, ze je to proste zakrok, takze je mozne, ze ti ten vajecnik muze pobolivat... ja mela bolave cele bricho, vcetne zaludku, vajecniku, kolem vajicniku a tak... 🙂

drndapetka
5. srp 2010

@kveta Dvakrát denně ho používám když mám mršku 😖 A přes den se na záchodě utírám zásadně jen těma vlhčenýma ubrouskama pro děti 😀 To taky vadí? 😕 Já nesnesu obyčejný toaletní papír

kveta
5. srp 2010

@drndapetka Neviem, čím sú tie obrúsky vlhčené.. ak obyčajnou vodou, je to ok. Ak nejakou dezinfekčnou chémiou, tak je to to isté, čo s mydlom.. narušuje to pravdepodobne bioflóru... Kuchynské útierky si neskúšala?

kveta
5. srp 2010

@vodni Mňa po OPU boleli vaječníky možno aj týždne a na začiatku prirodzeného tehotenstva pol roka po IVF ma tiež boleli rovnako.. Je fakt, že som mala pri IVF OHSS. Každopádne ak je tá bolesť pulzujúca /v rytme srdca/, tak to chce lekára... Inak by to mohla byť len bolesť v rámci normálneho OPU.

vodni
5. srp 2010

@kveta je to pobolívá, takže snad to bude normální, díky

vodni
5. srp 2010

@drndapetka já ty vlhčené ubrousky nepoužívám. Tedy ty, které nejsou jednotlivě balené. Ty co jsou v tom balíčku co se otevře a po vytažení jednoho kousku zalepí, tak tam mi doktorka říkala, že je problém s tím, že se tam VŽDY po otevření množí bakterie. A že je uvnitř vlhko, tak se tam bakteriím daří o to víc. Prý to nedoporučuje ani pro děti. Žvlášť, když je někdo citlivý, tak by to prý dlouhodobě používat neměl...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru