CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

nali23
9. srp 2010

@drndapetka Frgala při transféru je super.Já mu důvěřovala a věřila,že to vyjde.Z něho to tak prostě čišelo.Bylo vidět,že dělá něco v co opravdu věří.

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 No hele, a byla jsi na tom UTZ tenkrát sama nebo s manželem? Já měla pocit, že tím, jak byl se mnou v ordinaci manžel, že Gogela tak trošku "rozněžněl" ( nebyl tak chladný ). Vím, že můj muž je takový, že kdyby se mu něco nelíbilo, tak se hned ozve, takže si ho budu brát na každý UTZ, k OPU ( bude na mě čekat ) , ne ET a pak určitě i na potvrzení těhu ( pokud se toho dočkáme )........Vím, jak jsem naposledy ležela v nemocnici a čekala jsem na revizi....hcg mi pořád stoupalo, ale na UTZ nebylo pořád srdíčko. Doktoři tenkrát nějak moc spěchali, aby těhotenství ukončili, ale já si prostě tvrdohlavě stála za tím, že ještě počkáme, že mám ještě čas, a tenkrát mi primář udělal strašně hnusně vyšetření, že jsem začala krvácet a říkal" Vidíte, krvácíte lesklou krví, to znamená časný potrat" 😔 Předtím jsem už tedy špinila, ale on mě vyštřil tak nepříjemně, že to ještě zhoršil, od té doby toho primáře uvnitř sebe nenávidím, ale jako člověka jsem ho neodsoudila ( on tenkrát přesně věděl, že to těhu neskončí dobře, jenže já si to nechtěla přiznat jako každá budoucí matka by si nepřiznala, to je vše), ale manžel se mě tenkrát moc zastal, postavil se doktorům, kteří vůbec neměli zájem mi nijak sdělovat co se mnou bude, jak revize dopadla a co bude se mnou dál....udělal v nemocnici takovou scénu, že každý den mi chodili lékaři podávat podrobné info o mém stavu, i když jsem to vlastně ani nepotřebovala vědět....Tím chci říct, že bohužel naši chlapi v tomto zmůžou víc, strach je nejlepší lék....doktor mávětší respekt, k ženám už bohužel není taková úcta která bývávala....Proto brát svého manžel/přítele s sebou určitě za to stojí - budou s Tebou jednat více něžně a s úctou, nedovolí si, věř mi 😉

vodni
9. srp 2010

@drndapetka myslím, že by ti to mohlo s Frgalou na OPU klapnout 🙂 Nebo zkus zapůsobit nasestřičku, že prostě MUSÍŠ k němu 😎 Je fakt, jak říká @nali23 , že něj to prostě čiší 🙂 Naprosto tě uklidní (teda mluvím za sebe), všechno detailně probere, snaží se o různé možnosti, a hlavně, má strašně šetrný a citlivý přístup. Za svůj život jsem se "díky" svým problémům setkala se spoustou gynekologů, ale takového doktora jsem dřív nezažila (bohužel).

nali23
9. srp 2010

@drndapetka byl vždycky a všude se mnou,tenkrát jsme z ordinace oba vyšli neschopni jakýchkoli slov.Vím,že to je něco ve mně,že pro Gogelu je to rutina,ale ten osobní přístup mi u něj chyběl.Já vím,že to tak mělo být,ať už s Gogelou,nebo bez něj,ale tohle ve mně prostě zanechalo stopu a já když ho vidím projít po chodbě mám husí kůži.A ti doktoři,nebo personál při revizi,to je taky kapitola sama o sobě.Taky nemám dobré vzpomínky na jejich přístup při revizi. Jak se nad tím zamyslím,musíme toho teda vydržet,že??? 😀

nali23
9. srp 2010

@vodni jsem ráda,že se mnou souhlasíš.Taky na Frgalu nedám dopustit.Opravdu se snaží a hledá nejlepší varianty.Nám se zrovna snaží "zachránit" 80 tisíc.Zrušil začátek stimulace 1,7, a řekl,že to zkusíme s tím nativem.Asi bych teď čekala na // s váma,kdybych tenkrát začla. 🙂

vodni
9. srp 2010

@nali23 @drndapetka holky moje, držme se všechny!!! Chjo, není to nednoduchý, ale musíme myslet na miminka... Pak už nám budou gogelové ukradení 😉

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 No já si myslím, že kdyby tak se mnou Gogela jednaljak tenkrát s Tebou, tak můj manžel by zasáhl.....to vím jistě...nenechal by aby mi někdo ubližoval-jak fyzicky tak psychicky

drndapetka
9. srp 2010

@vodni máš pravdu-jakmile budeme mít velký baňděra, tak nám budou ukradení všichni co nám kdy v životě ublížili 😀 Protože my budeme vítězové na který nikdo nemůže dosáhnout 🙂

drndapetka
9. srp 2010

@vodni A jak to víš, že mi to na OPU s Frgalou klapne? šestý smysl nebo jsi mi ho dohodila? 😀

drndapetka
9. srp 2010

A kdepak je Deniska? 🙂 Mám na ni otázečku 😉 @pampeliska36 Prosím Tě, jak jsi začala brát ten Eutyhyrox ( první měsíc ) měla jsi takový pocit, jakoby jsi měla v krku knedlík? 😕 Cítím to už tak druhý den a nevím jestli to může být ta štítka a je to normální a nebo jestli jsem spíš zahleněná a něco na ěm leze 🙄

nali23
9. srp 2010

@drndapetka ten můj je kliďas,ale nezapomíná.Od té doby vše řešíme jen s Frgalou. 🙂 Vím,že se případnému utz s Gogelou nevyhnu,pokud zrovna bude mít ordinaci,ale snad budu nad věcí.UTZ případné těhotenství přece neovlivní. 😀

nali23
9. srp 2010

@vodni já jen chtěla napsat mou zkušenost s ním. 🙂 Přesto jsem na unicu nezanevřela,jsou tam opravdu super.

vodni
9. srp 2010

@nali23 jj, z Frgaly mám pocit, že se mnou všechno probre, vysvětlí z různých stran, ale rozhodnutí nechá na mně. A taky se to snaží brát z mého poholedu. Už dřív jsme se rozhodli, že na peníze při IVF nebudeme koukat, ale je pravda, že i tohle hraje svou roli. Slyšela jsem dřív, že na Unice nativ moc nedělají, ale vždycky když je nativ pro někoho nadějným řešením, tak v té souvislosti na Unice slyším jeho jméno...

vodni
9. srp 2010

@drndapetka noooo, zatím jsem to nedohodla 😉 ale moc ti ho přeju 😉 Nevím, jestli se tam točí po měsíci, ale minulý týden byl na sále Otevřel, tak jestli to mají po měsící, tak v září by mohl být Frgala? Na kdy ti to vlastně vychází???? Se možná točí po týdnech...

nali23
9. srp 2010

@vodni právě,že jej tam moc nedělají.Taky mě udivilo,že mi zavolal a konzultoval to se mnou.Vlastně mi jej navrhl a řešil i tu fin.stránku.My taky peníze neřešili,ale pokud je ta naděje,zkoušíme to.A z utz mám dobrou zkušenost i s Otevřelem,ten nativu dal ještě další šanci,že podle těch výsledků to nevypadalo zle.Tak uvidíme.V každém případě pokud to nevyjde,bude jako další klasické IVF.

vodni
9. srp 2010

@nali23 🙂

drndapetka
9. srp 2010

@vodni V\chází mi to , že OPU cca 23.8. a ET teda asi 28.8. 😀

drndapetka
9. srp 2010

@vodni v září budu už v čekárně 😝

drndapetka
9. srp 2010

@nali23 no a už když jsme u toho, tak když si budeš přát můžeš poprosit o vyšetření u jiného doktora...můžeš se Gogelovi vyhnout, myslím, že na to má právo každá pacientka a nemusí uvádět důvody 😉

vodni
9. srp 2010

@drndapetka zatím je v ní tady celkem dost místa 😉

vodni
9. srp 2010

@drndapetka jééé, OPU ti vychází na můj test 😉

drndapetka
9. srp 2010

@vodni No ale oni jsou tam přece 4 doktoři celkem , ne? Malý, Gogela, Frgala, Otevřel....takže jsou vždycky 2 na sál a dvy na ordinaci? 😕

nali23
9. srp 2010

@drndapetka já vím,zatím jsem měla štěstí a nenatrefila jsem na něj. 🙂

vodni
9. srp 2010

@drndapetka malý zas tak často myslím neordinuje, ale na sál je myslím jen jeden, a dva dole

drndapetka
9. srp 2010

@vodni no já jen doufám, že mi vyjde na toho 23.8. ale když to tak počítám, tak první kontrola folíků 17.8. pak bývá po 3 dnech ( většinou ) to by bylo 23.8. , no a počítám, že pak po dalších 3dnech půjdu na sál.....-Sestra mi do plánku nazančila, ať s OPU počítám mezi 23.-25.8. ale co tak vím, tak většinou těch 6dní od prvního UTZ to bývá

drndapetka
9. srp 2010

@vodni aha...no když jsem tam byla poprvé (28.6.) na konzultaci tak byl dole v ordinacích právě Gogela a Otevřel, a Frgala proletěl jen tak chodbou, tak asi byl na sále....a jak jsem začínala stimulku (27.7.) tak jsem měla Otevřela, ale Gogelu jsem nezahlídla, ta byl asi na sále ), ale Frgalu jsem taky neviděla a to jsem ho tak dychtivě vyhlížela....poprvé na mě tak jemně mrknul a usmál se, úplně mi to dodalo odvahu a optimismus...asi to fakt umí 😀

vodni
9. srp 2010

@drndapetka po prvním UTZ budeš mít asi 3 dny do dalšího UTZ a pak 3 dny do OPU, ale může se to lišit (u prvního mi to protáhli). Po OPU je to nejdřív za 3 dny (bez PK) až 5 dnů (s PK). No ono je to jedno, hlavně, že to bude 😉

vodni
9. srp 2010

myslela jsem ET po OPU

drndapetka
9. srp 2010

@vodni No, sestra mi řekla, že další UTZ od toho prvního může být klidně už za 2 dny, ale ať sppíš počítám za 3 dny, že to bývá nejčastěji......no a PK máme, ale co když by se embrijka nějak špatně vyvíjela, může být ET třeba i dřív než za 5 dní? 😕 To by nám ale museli za PK vrátit peníze, že jo? Nevím jestli se to tedy stává,a el pro jistotu se ptám, jestli náááhodou nevíš, jak to v těchto případech chodí

vodni
9. srp 2010

@drndapetka jo stává - u mě se to stalo. U 1.IVF jsme měli PK ztaplacenou, ale protože bylo 1 embryjko, tak se PK nedělala (nebyl důvod, protože by nebylo z čeho vybírat lepší), a peníze nám nabídli vrátit nebo převést do 2.IVF. My převedli, ale doporučuji si je nechat vrátit, protože teď byly 2 embryjka, takže zase PK ne, a už jsem se musela na ekonomickém oddělení trochu handrkovat... 😒 Prostě, když je 1 nebo 2 dvě embryjka, tak se PK nedělá a transfer je třetí den po OPU.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru