CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
9. bře 2009

Teri, taky obdivuji ty co mají dvojčátka. Kolikrát sedím a přemýšlím jaké by to bylo. Je mi jedno, jestli bych měla holku nebo kluka, nebo jedno mimi nebo dvojčátka. Uvidím, co mi osud nadělí a jsem na to zvědavá. Vlastně jsem tak i riskovala větší možnost právě těch dvojčátek. Sama čekám co z toho vzejde. 😉
Terezko a co Ninuška, pořád je tak hodná? Takové malé miminka většinu času prospí, že.
Holky, vždycky sem mrknu a hned zase letím do kuchyně, vařím oběd. Začala jsem dost pozdě vařit. Vymyslela jsem čočkovou polévku, ale tu čočku jsem ráno ani nenamočila. Pprostě si užívám a neřeším čas. No tak budu obědvat později. Ještě dělám maso a rýžu. Manža chtěl včera dělat na oběd kuřecí nudličky, ale byli jsme pozvaní na oběd ke tchyni a tak jsem to měla naloženo a nachstáno jen dát na panvičku, takže super rychlé vařeníčko. Dcerka přijde na oběd ze školy asi kolem 2 hod., tak to snad stihnu dovařit.

yummick
9. bře 2009

Já jsem to v práci řekla, protože je jasný, že hledat učitele (angličtináře) uprostřed školního roku je průšvih. Nechtěla jsem, aby na to pak doplatily děcka. 😖

Jinak v mé rodině to věděli od začátku, moje sestřenice si tím taky prošla (neúspěšně, takže si nakonec adoptovali dvě děti), takže jsme zvyklí a taky jsme zvyklí všechno tak nějak probírat společně. Klepárna! 😅

Přítel se rozhoupával dlouho, já jsem ho pak už popostrkovala, aby to řekl alespoň své mamince, ale nechala jsem to na něm. Pak jsem se divila, když na mě jeho ségra vybalila hafo otázek - věděla o všem. Byla jsem naštvaná, ne protože to věděla, ale protože já si bláhově myslela, že teda nikdo nic neví, když mám mlčet. No chlapská logika. 😠

jeany
9. bře 2009

Yummick, jasně, že u tvé profese je to něco jiného. Jenže vem si, že když někdo otěhotní přirozeně, tak se to taky může stát v půli roku. Moje sestra teď nastupuje do práce a řekla jim rovou, že za rok by chtěla další dítě. No bohužel ji tím šoupnou jinam. Teď už je pozdě, ala já jsem jí i předem radila ať nic neříká a řeší to až to bude aktuální. Chtěla být fér, ale oni k ní fér nejsou a nebudou. Já bych to rozhodně nesdělovala, ale to je věc každého, jak sám chce. Každá firma i organizace se zařídí po svém.

jeany
9. bře 2009

No a zapoměla jsem napsat, že sestru to teď moc mrzí, že to řekla. Ale raději se s ní o tom už nebavím, abych jí to nepřipomínala. Ona sice plánuje další dítě za rok, ale kde má jistotu, že se to povede, že. A v dnešní době je to zázrak, naplánovat si to a otěhotnět.

lucifirek
9. bře 2009

Terezko ahoj,moc děkuji. Holky já jsem opravdu ráda,že tu jste,protože vždycky mi tu náladu zlepšíte a já pořád doufám,že mimi bude. Ale ta horší představa je děsná. Nechci si to připouštět. Bude určitě líp,manža je hrozný optimista a pořád říká,že to všechno dopadne dobře.

yummick
9. bře 2009

No, mě taky mrzelo, že jsem byla takový vůl a napráskala se, ale co už.

A jen tak mimochodem, kolegyně z kabinetu je přesně ten případ, který si naplánoval otěhotnění a přesně podle plánu jí to vyšlo. Po prázdninách přišla se širokým úsměvem a ptala se mě, jak jsem dopadla. Tak jsem jí to vylíčila a ona to zakončila tím, že jim se to podařilo. No pecka. Největší sranda byla, že veškeré placené funkce, které jsem měla, mi byly týden předtím odebrány a dostala je ona. Odučila všehovšudy 4 měsíce a skončila. A já tam stále "smrdím". 😒

lucifirek
9. bře 2009

yummick,je to nespravedlivý. Ale každý to máme předurčené jinak. Jak se říká pro dobrotu na žebrotu. A bohužel to sedí. Já už jsem se husa ukecaná taky poučila.
Řeknu jím,pokud mi teda nechystají už teď výpověď. Že asi mít děti nebudeme a můžou počítat s tím,že tam budu. Pak se uvidí,nebudu se jim už s ničím svěřovat. Když to dopadne,tak si holt budou muset někoho najít.

lucifirek
9. bře 2009

Holky já si jdu zdřímnout,pak se určitě vzbudím s lepší náladou. Pak se vám hoky ozvu.Zatím papa.

iveta11
9. bře 2009

yummick,
je to přesně tak. V naší profesi je to trochu jiné. Když jsem před 2 roky před Vánecemi otěhotněla, udělala jsem kolem toho rozruch, všem jsem to řekla, aby si našli náhradu, nakonec jsem tu náhradu dokonce našla sama. Mně vůbec nenapadlo, že by to mohlo dopadnout blbě. Na konci ledna jsem už byla zase zpátky v práci po revizi a bylo to. V tom všem bylo ještě štěstí, že otěhotněla taky kolegyně z kabinetu, takže náhrada mohla zůstat.

Je to těžký. V prosinci jsem byla na neschopence, v květnu bych měla být zase a když se to nepovede, tak na podzim počítám znovu. Vážně přemýšlím, že si v květnu tu neschopenku ani nevezmu. Mé dobré kolegyně mi ale brblou, že je to moje zdraví a ať neblbnu, že v práci se to nepos... a když to nedopadne, tak abych si to pak nevyčítala. Tak nevím...

Jinak jméno Nela se mi taky líbí, ale doma to nemůžu prosadit.

lucifirek
9. bře 2009

iveta11,člověk jim chce pomoci,ale pak se to obrátí proti němu. Ale na drunou stranu je lepší jím to neříkat.
Hele kdyby se někomu něco špatného stalo a náhodou zůstal na delší dobu v nemocnici,tak se s tím musí taky nějak porvat A není tvoje povinnost jim sdělovat,jakou máš diagnosu a myslím,že ji tam ani na neschopence nemají.
Já to tak příště udělám. Proto jsem si nechala neschopenku od svojí gyndr a ne z Unicy. Ale stejně se to rozneslo,lidi jsou ?,,dobráci,,

lucifirek
9. bře 2009

Tak mi ten spánek pomohl,přestalamě bolet aspoň hlava.

lucifirek
9. bře 2009

Když se tu bavíte o jménech,tak my pro kluka máme vybráno od začátku. Jakub,kdyby to byli dvojčátka,tak nevím,s druhým máme dilema. Mě se líbí docela Ondřej. A u holčičích jmen to je ještě horší. Tak se teda moc neshodneme. Manža by chtěl Lucinku,ale já zase nechci,aby se jmenovala jako já. Terezka se mu líbí,Kateřina (ale tu bude mít moje ségra,takže taky ne) Mě se líbí Annička,Sára ( tu manža zavrhnul) tak jsem zvědavá,co někdy vybereme. Pro kluka je to na sto pro jasné 😀

lucifirek
9. bře 2009

Holky,kde jste všechny?

yummick
9. bře 2009

Jsem zde, asi sama.

Já jsem teda ani na chvilinku neuvažovala o tom, že bych nezůstala doma. Naši studenti jsou sice docela v poho, no většina, ale ať kdo chce co chce říká, nervy to jsou. A nedělám si iluze, že by někdo bral ohledy na můj zdravotní stav. Děcka rozhodně ne. No a o vedení nebudu mluvit, před Vánocemi jsem celý ten týden a půl posílala náplně suplovaných hodin. Přítel byl pěkně vytočenej, všem jim v práci nadal (děláme spolu), že místo odpočívání sedím neustále u počítače a něco smolím. Říkala jsem si, že to vydržím do Vánoc a pak jim řeknu, že sorry. No a po Vánocích jsem nastoupila. 😠

luciiiie
9. bře 2009

Jsem tak tu

yummick
9. bře 2009

Luciiiie, chápu tvou netrpělivost, taky jsem tesovala před termínem. Mně totiž řekli, že mám testovat až 19. den. Po 14 dnech jsem vyměkla... Nevím, jeslti tady byl někdo, kdo to vydržel. Zasloužil by metál...

luciiiie
9. bře 2009

Yummick to se prostě nedá...a jak mi doma nadávali...ale on to nepochopí nikdo, kdo si tímhle neprošel...

yummick
9. bře 2009

máš pravdu, přítel mi to zakázal, ale já jsem využila chvilky, kdy nebyl doma, a prubla to - negativní, moje skleslá nálada nešla přehlídnout, tak jsem musela s pravdou ven, dostala jsem sekec mazec
a t jsem si věřila, že to vydržím...

luciiiie
9. bře 2009

přesně jak u nás... 😀 Tak mi všechny schoval a já si stejně koupila nový když nebyl doma, abych zkoušela jestli třeba už... 😀

lucifirek
9. bře 2009

yummick,uplně tě chápu,já budu doma zase,protože v takové pohodě,v jaké jsem byla teď při stimulce jsem už dlouho nebyla. Astres je prostě stres.

Holky dala jsem si jednu fotečku mě a manži do albíčka.

Jeany,mám pro tebe nachystaných pár foteček,ale nevím,jestli ti to můžu poslat na ten mail,co jsi midala. Jen pár svatebních.

yummick
9. bře 2009

jj, je to těžký, ale co nabrečíme

luciiiie
9. bře 2009

no já nenařvala tolik dní v kuse jak za těchto 16 dní...to je prostě hrozný 🙂 Jak už jsem sem jednou psala, svatý injekce do břicha a to jsem z toho měla strach než tohle čekání.

luciiiie
9. bře 2009

Luci sluší vám to 😉

lucifirek
9. bře 2009

Luciiie,to mi povídej a přitom to brečení nám k ničemu nepomůže,nevybrečíme si to a ani na psych. to nepomůže a mimi to taky nesvědčí. Já bych taky neměla brečet. Ale.... Lehko se to říká.
Luciiie,těším se,že tu zítra řekneš dobrou zprávičku,v sobotu Zuzuza a za chvíli i Jeany.

yummick
9. bře 2009

tak neřvi... je to naprd... nejhorší je, furt se pozorovat... ty příznaky, co máte, jsme měly všechny... myslím, že je to těmi léky, jinak bysme musely být všechny těhotný... tím chci říct, abys prostě věřila... hoď se do klidu, alespoň v rámci možností, něco pěknýho si přečti nebo pusť, běž ven, mluv s lidma, poslouchej hudbu, atd... ty máš alespoň psy... to je dobrá relaxace, ne?

luciiiie
9. bře 2009

yummick máš pravdu, díky bohu za ty malý chlupatý svině 😀 Aspoň s nima musím lítat po venku a tak.
Já už to mám za pár, zítra oficiálně testuju a ve středu valím na krev.

yummick
9. bře 2009

třeba na krev nepojedeš... 😉

lucifirek
9. bře 2009

Proto jdu do práce,sice se mi nechce,kvůli tomu,že to všichni ví a že se budou ptát. Ale alespoň se začnu zabývat něčím jíným

luciiiie
9. bře 2009

Luci i kdyby tam ta čárka byla, budu stejně radši, až mi to potvrdí ve středu z krve 😉 Nevěřím, že do zítřka bude mnohem silnější teda.

lucifirek
9. bře 2009

Pokud tam je alespoň slaboučká,tak je to dobrý. 😉 a z krve to bude na sto pro. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru