CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mufinka0
23. zář 2010

@drndapetka Tak jo,..budu si to furt opakovat 😀 Včera jsem říkala manželovi o tom prstýnku,..díval se na mě jak na ....., on takovým věcem nevěří,..no není divu po tom všem, že.. 😔 Ale já bych třeba ke kartářce někdy zašla,..jen by to on nesměl vědět, páč by se mi posmíval.. 😅 😀 😀 😀 Chlap,.no...

drndapetka
23. zář 2010

@mufinka0 ani máta ani třezalka 😉

jezulicka
23. zář 2010

@mufinka0 no já jsem slyšela že máta právě ano i na ty těhotenské nevolnosti ti má pomoct...počti na netu..

raduza2
23. zář 2010

@drndapetka jůůů proč na bazalku ??

mufinka0
23. zář 2010

@drndapetka Ty bláho,...tak to je mazec. Holky, ale to bysme nesměli jíst za chvilku nic!!! 😀 A mimochodem,....čokoládu mi nikdo nezakáže 😝 😝 😝 😝

drndapetka
23. zář 2010

@mufinka0 žádný chlap takovým věcem neholduje, ten můj na mě taky koukal jak na vola, když jsem domů donesla anděkské karty na vykládání 😀 no a ke kartářce jsem taky chodila - však mi taky řekla před 4 roky, že si vezmu chlapa v uniformě 😲 😀 mě takový věci lákají 🙂

mufinka0
23. zář 2010

@jezulicka Já pila po 1 IVF mátu a pak se dočetla, že se pít nemá...Tak nevím.. 😀

jezulicka
23. zář 2010

@drndapetka tak co teda piješ?a čokoládu taky nemůžeš?to nevydržím..

drndapetka
23. zář 2010

@raduza2 bazalka je prý hodně agresivní bylinka, mohla by asi něco pidělat s děložní sliznici a vyvolat potrat...jen teď nevím jestli celé těhu nebo až později....každopádně, i když ji miluji a to právě ve velkém, tak jsem ji vyřadila

mufinka0
23. zář 2010

@drndapetka 🙂 Fakt??? Znám hodně lidí co k ní chodí,...a jsou spokojení. Já nevím,..jestli ale chci vědět co mě čeká. Chápeš, osud nezměníš a jak už tady někdo psal,...na zlé zprávy je vždy času dost. 😔

drndapetka
23. zář 2010

@jezulicka já měla naposledy čaj i kávu před ETem.....kávu jsem nepila už moc před tím, jen na návštěvách a říkám si, že když jsem kvůli těhu přestala kouřit, tak zvládnu i nepít kafe, colu atd.

raduza2
23. zář 2010

@drndapetka no ja parve dávám taky hodně bazalky do jidla vlastně všechny bylinky mám je za oknem čerstvé 😒 ,nemám ráda náhražky

jezulicka
23. zář 2010

Bylinky, které by se neměly užívat v těhotenství:
Aloe léčivé – může vyvolat překrvení pánevních orgánů a potrat
Bříza bělokorá
Divizna velkokvětá
Dobromysl obecná
Hloh
Hřebíček
Kostival lékařský – může ohrozit játra
Kozlík lékařský – je schopen ohrozit srdce
Lékořice lysá – zvyšuje krevní tlak a ovlivňuje vylučování vody a solí z organismu
Majoránka zahradní – překrvení pánevních orgánů
Rozmarýn lékařský – je schopen vyvolat křeče
Šalvěj lékařská – je schopna vyvolat potrat a ohrozit srdce

mufinka0
23. zář 2010

@jezulicka Hele,..podle mě se v omezeném množství může všechno!!! Vždyť prý kafe néé a mojí ségře ho gyndař doporučil,..měla nižší tlak. Prostě jak něco nejíš nebo nepiješ po kýblech, tak myslím že to až tolik neškodí. 🙂

drndapetka
23. zář 2010

@mufinka0 právě, že spousta lidí nenechá život plout tak jak by měl a ten osud si sami formují, což je špatně 😒 mě tenkrát i řekla, že bacha v těhu, ať jsem opatrná - myslím, že viděla ty dva moje nezdary, jen to neřekla na plnou pusu, aby mě nevystrašila 😲 jinak prý mám mít první dítě kluka a má to být pěknej raubíř 😀

mufinka0
23. zář 2010

@drndapetka Já vím Peti, ale........v nemocnicích podávají několikrát denně těhulím čaj,..kdyby to bylo až tak škodlivé, tak by to jistě nedělali.

jezulicka
23. zář 2010

holki pití všeho s mírou...

mufinka0
23. zář 2010

@drndapetka No jo vždyť!!!! Už teď se ti pokoušel ničit trávník,..vzpomínáš?? 😀

raduza2
23. zář 2010

@jezulicka šalvjej je pochopitelná když pomáhá i na spuštění Ms ,ale já se teda bez bylinek neobejdu to je v p.... 🙄

drndapetka
23. zář 2010

@mufinka0 máta je ale na druhou stranu fakt dobrá na nevolnosti 🙂 tak pak nevím - asi když se to nepřehání, tak se smí všechno 😉

jezulicka
23. zář 2010

Další potíží bývají ranní nevolnosti. Postihují až 80 procent těhotných žen, takže bylinková pomoc bude jistě vítaná. V případě ranních nevolností vám může pomoci čajová směs z tužebníku, heřmánkových a lipových květů a mátových listů. Tuto směs vám ochotně připraví v jakékoli specializované prodejně, někdy i přímo v lékárně. Pomůže také již jmenovaná meduňka, která v malých dávkách uklidňuje žaludek i celé trávicí ústrojí.

Psychický neklid

Mnoho budoucích maminek trpí změnami hladiny hormonů, což se projevuje hlavně ve změnách nálad, tendenci k projevům hněvu nebo k plačtivosti. Uklidnění vám v takovém případě může přinést opět meduňka, která také působí proti nespavosti.

raduza2
23. zář 2010

@drndapetka Peťu tak se máš na co těšit 😀 ,ale přiznám se že bych chtěla chlapíka

drndapetka
23. zář 2010

@jezulicka tak já bylinky nepotřebuju - nemám ani nevolnosti ani netrpím náladovostí-jsem prostě divná těhulka 😀

drndapetka
23. zář 2010

@raduza2 my celou dobu, co se s manžou snažíme o mimčo mluvíme furt jen o klukovi, a já ani nepochybuju, že by to kluk nebyl....navíc Unica umí kluky dobře dělat 😀

simpatica
23. zář 2010

holky, ja jsem takova zrava, ze des a hruza, ted jsem mnela k snidani krupicni kasi a uz mam chut na testoviny, ja to nechapu, ale asi si je udelam
Pak bych mohla jit fakt trochu ven. Ale kdyz jdu ven, tak nenachazim nic volnejsi na sebe, vzdy jsem mnela rada napasovanou modu.

mufinka0
23. zář 2010

@raduza2 No šak u tebe je to jasný,..už máš doma 2 princezny 😀 Mě je fuk co to bude,..ale kdyby to chtěly být dvojčátka,..kluk a holka...júúúú 😵 😵 😵 😵

raduza2
23. zář 2010

@drndapetka Takže bych se dočkala kluka 😀 bylo by tu supr ,ale ať je to co je to hlavně že bude prcek zdravej a že se zadaří 😵

drndapetka
23. zář 2010

Tak holky, já jdu bucat, je čas oběda na spinkání 😵

mufinka0
23. zář 2010

@simpatica 😀 Tak si ty miminka/o pěkně vykrm v bříšku,..ať hned od začátku vědí, že u tebe se budou mít dobře 🙂

drndapetka
23. zář 2010

@simpatica já furt zase jím vajíčka a maso všeho druhu 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru